Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Migranti v Beli krajni ugrabili 79 letnika

Migranti v Beli krajni ugrabili 79 letnika

Ok, uradno si zmešana.

Sami ščuvajo proti sebi s svojim obnašanjem in uničevanjem stvari ljudem ob meji, ki imajo že tako malo. Bemti, da so napol živali. Vsekakor pa niso migranti, ampak ilegalci.
[/quote]

Ker imam realen pogled na zadeve, sem pa po tvojem mnenju zmešana? Pričakovano. 😉

Seveda. Ampak razlika je v tem, da eni pridejo k nam z DOVOLJENJEM Slovenije (vizo) in urejenimi papirji, drugi pa ilegalno, na skrivaj, brez dokumentov. Mogoče se ne zavedaš, da k nam pride tudi zajetno število TUJCEV iz drugih držav, ki ostanejo tukaj (Rusi, Ukrajinci, druge Evropske države) ki resnično ni majhno.
Še vedno pa čakam na pojasnilo, katerim pogojem je treba ustrezati, da dobiš pri nas azil.
[/quote]

Z vizo ali brez, vse je isti šmorn.
Če se ti da 😉
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/mednarodna_zascita_azil/

Z vizo ali brez, vse je isti šmorn.
Če se ti da 😉
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/mednarodna_zascita_azil/
[/quote]

O hvala lepa za link.
Ne ni isti šmorn. Z vizo prideš v državo z dovoljenjem, brez papirjev pa brez dovoljenja.
Jaz bi rekla, da je razlika velika, celo bistvena.

Mene pa moti ščuvanje proti migrantom. Moti me, da se namesto razmisleka, kaj civiliziranega se v teh groznih razmerah, ko je toliko ljudi na poti, lahko naredi za rešitev teh razmer, ščuva proti tem nesrečnikom na poti.
[/quote]

Mene ne moti, ker ni več begunec, ko enkrat prestopi Tursko mejo, ampak navaden zločinec, če to stori ilegalno. Pa sama prestopi ilegalno mejo in poročaj, kako te bodo obravnavali. Saj iz BiH, Albanije, Srbije, Kosova…tudi veliko tujcev pride k nam, ampak legalno, z dokumenti, da se ve, kdo so, da se vidi kartoteka….ne pa kar en preko drugega. Si videla zdaj to razliko? Če ti je toliko do njih in hočes pomagat pa pojdi dol in začni pri viru.

O hvala lepa za link.
Ne ni isti šmorn. Z vizo prideš v državo z dovoljenjem, brez papirjev pa brez dovoljenja.
Jaz bi rekla, da je razlika velika, celo bistvena.
[/quote]

Prideš v državo brez papirjev, zaprosiš za azil in imaš papirje. Isti qurac je.

Prideš v državo brez papirjev, zaprosiš za azil in imaš papirje. Isti qurac je.
[/quote]

Joj no.
Ni.

Mene ne moti, ker ni več begunec, ko enkrat prestopi Tursko mejo, ampak navaden zločinec, če to stori ilegalno. Pa sama prestopi ilegalno mejo in poročaj, kako te bodo obravnavali. Saj iz BiH, Albanije, Srbije, Kosova…tudi veliko tujcev pride k nam, ampak legalno, z dokumenti, da se ve, kdo so, da se vidi kartoteka….ne pa kar en preko drugega. Si videla zdaj to razliko? Če ti je toliko do njih in hočes pomagat pa pojdi dol in začni pri viru.
[/quote]

Pa sem mislila, da bo vsaj tale dialog tekel normalno….. :-S

Hočem povedati, da me ne spravljaj v prežvečene debate o migrantih (še zlasti ne z metodo pripisovanja). Mene moti ščuvanje proti beguncem in migrantom in v primerih ščuvanja se oglašam.

Mene pa moti ščuvanje proti migrantom. Moti me, da se namesto razmisleka, kaj civiliziranega se v teh groznih razmerah, ko je toliko ljudi na poti, lahko naredi za rešitev teh razmer, ščuva proti tem nesrečnikom na poti.
[/quote]

Sam ti si pa res pritisnjena. Bog ne daj, da imaš kakšno omembe vredno funkcijo v JU.
Bi ti jaz dal takšnega “nesrečnika” za ene dva dni domov.

Domov si jih vzemi , če so ti tako pri srcu, vsak normalen pa si jih ne želi v svoji bližini ker predstavljajo varnostno grožnjo, vsaj toliko časa dokler se ne vidi vsaj približno kdo in kaj so, le kdo ti lahko garantira da ni prav tisti s katerim bi ti imela opravka vojak ISIS-a, morda psihični bolnik kateremu bi predstavljala samo vrečo za vihtenje noža, pa ne mi rečt da se to ne more zgoditi, spomni s epolicaja katerega je zaštihal oni “begunec” na meji, spomniva se mnogih aktivist katere so bile ali posiljene ali zaklane ker se jim je ta, oprosti izrazu golazen smilila

Ker imam realen pogled na zadeve, sem pa po tvojem mnenju zmešana? Pričakovano. 😉
[/quote]

imaš realen pogled na zadeve,……zanimiva teza. verjetno se to samo tebi zdi, ostalim 2miljonim pa ne – pričakovano;-)

Sam ti si pa res pritisnjena. Bog ne daj, da imaš kakšno omembe vredno funkcijo v JU.
Bi ti jaz dal takšnega “nesrečnika” za ene dva dni domov.
[/quote]

Vzemi pot pod noge in se oglasi k Viharnemu jezdecu. “Moji” nesrečniki so namreč pri njem. Ker sem v preteklosti imela doma vse migrante in begunce, ki sem jih povabila v Evropo. Potem sem jih pa na milo prošnjo viharnega vse poslala k njemu. (In, neverjetno, tip je celotno zadevo celo dojel. 😉 )

Kateri so ti, ki bi zajezili???

Ne moreš nekomu vnaprej pripisati, da bo naredil pokol. Poglej si film Minority Report. Ni taka znanstvena fantastika, kot bi si človek na prvo žogo mislil.
[/quote]

super film
ti da misliti

Kateri so ti, ki bi zajezili???
[/quote]

Šiško in njegova varda ter Domovinska liga, škoda da so ostali pogoreli, morda je pa ravno to priložnost za korenite spremembe na političnem parketu, da bo naprej prišel nov in neomadeževan obraz, ki mu bo resnično mar za Slovenijo. Samo Domovinska liga gre namreč na evropske volitve v skupino strank, ki so proti migracijam, SD, LMS, SDS, NSi in ostale, gredo vse v EPP skupino, ki podpira ilegalne migracije.


Pred leti. To so zatajili in to ni prav. Umrl je medtem,ko je branil nas. Nepristeven ga je napadel. Ne, niso nepristevni. Samo nepristevne stvari pocnejo za nas z razumom in etiko. Oni zase so cisto pristevni na zalost. Hudo mi je za tistega cloveka. In njegove bliznje. Ni posteno.

Ker imam realen pogled na zadeve, sem pa po tvojem mnenju zmešana? Pričakovano. 😉
[/quote]

Realen pogled? Pa ne, da si ti tista, ki so ji ugrabili dedka, vlomili v vikend in ga razbili in kar je še tega? Oh.

Joj no.
Ni.
[/quote]

Je in ni. Pravjo, da je sosedov zmerem boljši. 🙂

Pa sem mislila, da bo vsaj tale dialog tekel normalno….. :-S

Hočem povedati, da me ne spravljaj v prežvečene debate o migrantih (še zlasti ne z metodo pripisovanja). Mene moti ščuvanje proti beguncem in migrantom in v primerih ščuvanja se oglašam.
[/quote]

Je tekel normalno, dokler se nisi pojavila in začela branit kriminalce.

Tara, da ne bomo samo ščuvali, prosim napiši, kako naj se potem obnašamo do teh ljudi. Kako naj ravnamo z njimi, kot država, kot posameznik, ki pride v stik z njimi na tak ali drugačen način. Kako naj odreagira lastnik hiše, vikenda, avta, ki mu je bila škoda napravljena z njihove strani. pa še to napiši, kako naj ravnamo z njimi, ko pride eden, deset, sto, tisoč, sto tisoč.

Saj vem, da ne boš odgovorila, tako kot nisi odgovorila na preprosto vprašanje, kaj bi rekla temu ugrabljenemu starčku v obraz, če bi imela danes priliko.
Ti znaš samo ščuvat, podpihovat in delat kažin, pa neke čudne znakce pisat na koncu tvojih enostavnih povedi.

Si za konstruktivno debato? argumentirano, z dokazi na mizi?

Čakam, pa vem, da ne bom dočakal.


V Sloveniji so bile aktivistke posiljene in zaklane?
Ta ugrabitev tega vinogradnika mi je malo čudna nekako mi ne gre skupaj, zvezan vržen v prtljažnik in pred mejo spuščen, migranti pa brez težav v Italiji, le po katerih poteh so se iz tiste vukojebine vozili, da so se ognili vsem patruljam, ki križarijo na tistem koncu in ustavijo vsak avto ki je poln potnikov.

Ja, predvsem to
[/quote]
Kak sok je moral to biti. Si predstavljas.?

Šiško in njegova varda ter Domovinska liga, škoda da so ostali pogoreli, morda je pa ravno to priložnost za korenite spremembe na političnem parketu, da bo naprej prišel nov in neomadeževan obraz, ki mu bo resnično mar za Slovenijo. Samo Domovinska liga gre namreč na evropske volitve v skupino strank, ki so proti migracijam, SD, LMS, SDS, NSi in ostale, gredo vse v EPP skupino, ki podpira ilegalne migracije.
[/quote]

Hvala za info. Domovinska liga torej. Ma mora biti vsak bolan ali pa zverinsko pokvarjen ta,ki bi varnost svojih menjal za vsecnost, pozerstvo, dobicke..fuj. Razocarali so me ljudje v EU. Toliko zabitih ne najdes nikjer na svetu. Vsak se zna zase borit le pri nas kup puhlih brezjajcnikov.

Je tekel normalno, dokler se nisi pojavila in začela branit kriminalce.
[/quote]

Takočle bi moralo pisati: dokler nisem povedala, da ščuvanje ni OK. Potem pa ogenj v strehi, kot ponavadi.

A obstaja forum migranti? Tam je verjetn zanimivo.


V Sloveniji so bile aktivistke posiljene in zaklane?
Ta ugrabitev tega vinogradnika mi je malo čudna nekako mi ne gre skupaj, zvezan vržen v prtljažnik in pred mejo spuščen, migranti pa brez težav v Italiji, le po katerih poteh so se iz tiste vukojebine vozili, da so se ognili vsem patruljam, ki križarijo na tistem koncu in ustavijo vsak avto ki je poln potnikov.
[/quote]
Pa sej ni nikjer nobene policije. Kaj sele vojske. Kaj sele carinikov. Nikjer nikogar. Na nobenih cestah. Nikogar ne ustavljajo. Kot bi ziveli v raju. Ali pa Butalah.

New Report

Close