Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena ne hodi v službo

Moja žena ne hodi v službo

So, samo ne vedno iste. In ti si svoj bonus napak že davno pokuril.

So, samo ne vedno iste. In ti si svoj bonus napak že davno pokuril.
[/quote]

Hvala bogu, da imava različne kriterije. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Roj. 1920 in ni nosila spodnjih hlač? On jih pa je.
Ta pisunka naj v vsako domačijo v kostn pogleda, kakšne spodnjice so naše mame nosile.
Nobena ni bila brez hlač!
Brez untrce, modrca itn.
Ko so imele rokice toliko zmožnosti, so šivale. Drugače so šivale šivilje. Moški pa krojači. Čevljarji.

In kaj poreče slovenska etnografija?
Sama imam doma še vedno spomin starih, čistih in nič strganih primerov. Spodnjic s špicami. Špice= čipke, narejene na roko.
Moških in ženskih. Še žajfo so izdelovali sami. Tako.

Aja, pa parili so se kot živali?
Ne nasedat. Saj nismo včeraj po župci priplavali.
Moja babi in dedek sta se vzela iz ljubezni. Če je bila tale pisunka kdaj zaljubljena, bi morala vedeti, kako hormoni vplivajo na tudi spolne užitke.

Ne imeti ljudi za norca, no!

Roj. 1920 in ni nosila spodnjih hlač? On jih pa je.
Ta pisunka naj v vsako domačijo v kostn pogleda, kakšne spodnjice so naše mame nosile.
Nobena ni bila brez hlač!
Brez untrce, modrca itn.
Ko so imele rokice toliko zmožnosti, so šivale. Drugače so šivale šivilje. Moški pa krojači. Čevljarji.

In kaj poreče slovenska etnografija?
Sama imam doma še vedno spomin starih, čistih in nič strganih primerov. Spodnjic s špicami. Špice= čipke, narejene na roko.
Moških in ženskih. Še žajfo so izdelovali sami. Tako.

Aja, pa parili so se kot živali?
Ne nasedat. Saj nismo včeraj po župci priplavali.
Moja babi in dedek sta se vzela iz ljubezni. Če je bila tale pisunka kdaj zaljubljena, bi morala vedeti, kako hormoni vplivajo na tudi spolne užitke.

Ne imeti ljudi za norca, no!
[/quote]

Ja, seveda, vsi pripovedovalci lažejo, a ne?
Ti povem zakaj sta se moja babica in dedek poročila? On je ostal sam s štirimi malimi otroci in je nujno rabil ženko. Vzel je tisto, ki so mu jo predlagali: eno pridno, brez otrok, samsko, ki je bila prej dekla pri svojim mačehi. Ni bilo ljubezni. AMpak samo nuja. Ona je doma garala, on ji je pa občasno naredil še kakega otroka, tako, da je še 4x rodila. Zraven garanja je bila pa pogosto tepena. AMpak saj je bila že od malega navajena, a ne da?

Druga dva dedek in babica. Ona tudi doma kot dekla, tudi pri mačehi in je bila vesela, da je nekdo hotel se poročit z njo. No ja, to je potem podobno zgledalo kot pri tisti ta prvi babici. Ona garala doma, on je mlatil njo in otroke. Ko je umrl, si je končno oddahnila. Tudi nobene ljubezni, ampak nuja.
Pa še veliko podobnih primerov poznam.
Seveda, ti boš pa trdila, da vsi lažemo. Tako kot Desi, da nisi njegova odvetnica?

Zanimivo, kako vaše nestrinjanje sprevračate na perverzen način in polagate vaše domneve in nerazumevanje v moja „usta“. Vas lazi tolazijo?

Nikjer nisem niti namignil, da Milena laze. Niti da so lagali ljudje, ki jih je intervjuala. Niti ne trdim, da se niso dogajale.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Stari, vsi smo videli, da si se sam zaj…., zato nehaj, ok?

Smešno je brati, da so slepi videli. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To postek sem zdaj prebrala, ki da misliti.. Zanimivo in zelo inovativno, da ne rečem revolucionarno…

To postek sem zdaj prebrala, ki da misliti.. Zanimivo in zelo inovativno, da ne rečem revolucionarno…
[/quote]

In že videno…

https://www.youtube.com/watch?v=MWcJZ210AaM


Ti v službi, za mizerijo, Slovenija pač. Ti si skoz v pogonu, komaj imaš čas iti na WC. Mimo pride nov model, mož gre za njim. Tebi ostane mizerija, delo in otroci.
Ene imajo čas za pripravljati presenečenja možu, ga razvajati, so spočite…, imajo energijo za marsikaj, o čeme r ti lahko samo sanjaš. Mimo pride mlajši model, mož ve kak biser ima doma in se modelu samo nasmehne in odide k tebi.
Ne vem s kakšnimi kekci ste to poročene, če vas je skozi strah novih modelov??? Torej služite zaradi strahu in lastne negotovosti?
[/quote]

Haha… Ja take so. Zadetio. Se nobena ni napisala zakaj hodi v službo, da bi bilo smiselno. Same reve po razmišljanju.

In že videno…

https://www.youtube.com/watch?v=MWcJZ210AaM
[/quote]
Patetično. Za ameriške stayathome moms. Kaj boš s tem pri nas? Razen, da si nekatere mame domišljajo, da je vse v zvezi z gospodinjskimi opravili in otroki njihovo delo. Če bi te bile zmožne realno pogledati in del prepustiti ostalim, najprej svojemu odraslemu partnerju, nato pa se otrokom, ne bi nihče pisaril takšne patetike. Dokler pa so nekatere rade mučenice, pa, tutke, naj bodo. Cenili bedakov pa vseeno ne bomo.
Tako kot tem ameriškim gospodinjam manjka socializacije in mentalnih izzivov, jih tudi tistim, ki ostanejo doma pri nas. Pri tem da so ameriške gospodinje vsaj glede financ bolj zaščitene. Naše niti slučajno. Tako da je to ene vrste harakiri.

Desiderius, tvoja žena je Hausfrau. Daj, povej, prosim, kako ste zavarovani v primeru tvoje bolezni? Kako to rešujete?

Detajli. V imenu nastopava oba. V zivo se pojavljava oba. Licenčnine so predmet stalnega cashflowa. Zaposleni asistent je v stanju vzdrzevati „status quo“ v prehodnem obdobju. Seznanjena je z vsemi ključnimi zadevami. Razpršena klientela. Rezervni sklad za obdobje enega leta v obliki likvidnih sredstev. Malenkosti, ki omogočijo prehod. V primerjavi z zensko, ki dela za neko plačo ob soprogu z neko plačo ima precej boljša izhodišča. Zakaj?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Detajli. V imenu nastopava oba. V zivo se pojavljava oba. Licenčnine so predmet stalnega cashflowa. Zaposleni asistent je v stanju vzdrzevati „status quo“ v prehodnem obdobju. Seznanjena je z vsemi ključnimi zadevami. Razpršena klientela. Rezervni sklad za obdobje enega leta v obliki likvidnih sredstev. Malenkosti, ki omogočijo prehod. V primerjavi z zensko, ki dela za neko plačo ob soprogu z neko plačo ima precej boljša izhodišča. Zakaj?
[/quote]

Kaj pa po enem letu? Menda ne boš rekel, da lahko sama nadaljuje biznis brez tebe? Zakaj bi torej bila na boljšem od drugih, kjer oba delata?

Kaj pa po enem letu? Menda ne boš rekel, da lahko sama nadaljuje biznis brez tebe? Zakaj bi torej bila na boljšem od drugih, kjer oba delata?
[/quote]

Seveda lahko nadaljuje biznis brez mene. Zakaj ne bi mogla? Saj se je porocila z menoj tudi zato, da bi skupaj lazje uresnicila neke osebne cilje in se pri tem dopolnjevala. Oz. drugace: mislis, daa bi se porocil z zensko, za katero ne bi verjel, da me more po potrebi (npr. v primeru hujse poskodbe ali bolezni) tudi za daljsi cas celostno oskrbeti? Mislis, da bi se porocil zensko, za katero ne bi verjel, da more “spraviti h kruhu” potomcev tudi brez mene? Mislis, da bi se porocil z zensko, ki ni samostojna?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz nisem hausfrau hahaha, so mi pa veliki bolj pri srcu ženske, ki so gospodinje, tako lepo se je z njimi pogovarjati…. Realne in stvarne osebe vsaj zame, tega biznisa sem sita, no mogoče pa zato.. Biznis women so pa resnično najslabše ženske, ker to sploh niso. So desci, zajeban desci, sam za v vojsko, bruha ..

Koga sploh boli k…. kdo hodi / ne hodi v službo?? Če se spoštujeta (kar je bistvo partnerstva!) se ne bosta kot v vrtcu kregala kdo več dela in kdo denar domov nosi. Karma je že večkrat preverjeno stvari obrnila na glavo tistim, ki so bili preveč vase zagledani in poniževali druge.


Patetično. Za ameriške stayathome moms. Kaj boš s tem pri nas? Razen, da si nekatere mame domišljajo, da je vse v zvezi z gospodinjskimi opravili in otroki njihovo delo. Če bi te bile zmožne realno pogledati in del prepustiti ostalim, najprej svojemu odraslemu partnerju, nato pa se otrokom, ne bi nihče pisaril takšne patetike. Dokler pa so nekatere rade mučenice, pa, tutke, naj bodo. Cenili bedakov pa vseeno ne bomo.
Tako kot tem ameriškim gospodinjam manjka socializacije in mentalnih izzivov, jih tudi tistim, ki ostanejo doma pri nas. Pri tem da so ameriške gospodinje vsaj glede financ bolj zaščitene. Naše niti slučajno. Tako da je to ene vrste harakiri.
[/quote]

Pa to sem samo prilimala kot “že videno” in ne izraža mojega mnenja ali strinjanja…

Tebi je blizu mentaliteta gospodinje. Če si najdeš ustreznega “sponzorja”, to ne bo problem.

Če mi da mož na mesec 500€ za hrano, čistila, za otroka – zakaj pa ne? In če zna poskrbeti za hišo, vzdrževanje, je to to. Če on plača položnice, ki so cca. 300€. Bi šlo. In vse tiste, ki mislite, da kaj pa penzija – jaz je ne bom videla. Kaj pa če me pusti? Grem živet h staršem. Ja, to je pa druga situacija. Potem bi pa šla v službo.

Na pokojnino lahko res kar lepo pozabimo. Razen če bodo demografski manjko po nekem čudnem naključju efektivno zapolnili z migranti. V kar pa sam močno dvomim.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nisem brala vseh komentarjev. Res je, da ženski, ki ostane doma ne zmanjka dela. Tako kot je napisano, da se začne njeno delo zgodaj,sploh če ima družino. Zjutraj poskrbet da otroke zbudi nahrani odpelje v vrtec ali šolo. Verjetno potem v trgovino nabavit stvari za kuho, vmes da perilo prat,tačas do konca skuha in perilo je pripravljeno za obesit in……. tako do večera,ko utrujena pade v posteljo. Nič kaj ji ne zavidam. Razmišljam pa,da jaz poleg vsega tega grem še v službo za 8h za minimalca.

“In ne pozabite… ženska je kot sol….”

gre lahko na jetra in dviguje pritisk

A si sama? Kje je pa oče otrok? Tvoj partner?

Jaz sm trenutno gospodinja z dvema majhnima otrokoma. Si pa zelo močno želim v službo, magari za minimalca. Je pa res, da me neki zdravje nagaja… Mi ni težko delat doma in skrbet za otroka, mož je zelo zelo priden, deloven, vse, ampak res vse, zna postorit (celo stanovanje je sam adaptiral, je velik prihranil pri mojstrih itd). Je pa res, da ga otroci skor nič ne vidijo (mogoče je z njimi mal minutk na mesec), ampak teba je potrpet, če hočeš kaj imet.

New Report

Close