Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne maram tašče in tasta

ne maram tašče in tasta

v življenju potrebujemo ljudi različnih življenskih slogov, tudi moja mami in moja tašča sta si popolnoma različni, vendar ne morem reči, katera je boljša (tašča je dobra, mami pa je del mojega življenja)

razvajena bogatašinja, jaz zelo dobro razumem tvojega moža!

moja mami je pač ubrala pot smotane tašče – razlogov je veliko, pa ji tvoja tašča ne pride niti do kolen

vendar sem jo morala sprejeti takšno kakršna je in zelo sem ponosna, vesela, da jo je kot tako sprejel tudi moj mož

ona je del mojega življenja in veliko mojih lastnosti je tudi njenih zaslug (kljub njenim slabim lastnostim) – ne morem je spremeniti, lahko samo sprejmem njene dobre lastnosti in jih obrnem nam v prid.

najbolj pa sem vesela, kadar gremo k njej na obisk in se mož ne pritožuje, ne izogiba, najde svoj prostor in potrpi! in vedno ko se vračamo sem mu iz srca hvaležna, da sprejema tudi ta del mene. ker tako to je, moja mami je del mene in jo imam rada kljub temu.

oba pa se strinjava, da je lepo, da lahko gremo k mojim staršem na obisk in še lepše ko odhajamo

ko se dva človeka iz različnih družin združita morata kompromisno sprejeti oba načina življenja – tudi tvoj mož se ne počuti dobro, ker s tem ko zavračaš način življenja njegovih staršev zavračaš tudi del njega, pa naj bo še tako slab

ne bodi tako prepričana v svoj prav, ker kaj kmalu jih boš potrebovala

Jaz pa mislim, da si jim fauš. Oni se znajo zabavat, ti se pa sekirat, ker se ne znaš zabavat (le da si tega ne priznaš). Kdo zdaj tu živi lepše življenje ?

Res si razvajena,jaz te že ne bi hotela za snaho.
Torej,ti gredo najbrž na živce tudi tisti,ki so kakšen nižji sloj od tebe,a ne.
Krediti,krediti,krediti,sorry nimajo vsi tok denarja kot ti bogatašinja in si morajo pač tako pomagati in vi ne morejo jesti kaviarja in takega dragega sranja.
Sram te je lahko,odrasla oseba pa si ubistvu zelo otročja.
lp

Tudi jaz ne razumem nacina zivljenja mojega tasta in tasce ampak vem, da se me to nic ne tice. Zelim tudi, da jih moj otrok pozna in si o njiju ustvari svoje mnenje in ne moje.

Vcasih sem zelo zalostna in uzaljena, ker vidita samo sebe in sploh ne vesta kako cudovite otroke imata, ker se niti ne potrudita spoznati jih.

In eden teh otrok je moj moz katerega sta vzgojila in tu sta naredila dobro delo in to jima stejem v velik plus. Je super oce kljub cudnemu otrostvu in mladosti. Tu se mi porusi vsa teorija o vzorcih, ki jih poberemo v svojih druzinah.

Kljub temu se trudim in sama bolj kot on poskusam vzdrzevati stike(vcasih je zelo tezko).

Ne, očka, od takšnih kot si ti, ne želim nobenega nasveta. Če ne znaš povedati na primeren in kulturen način – utihni. A ti ni škoda časa za takšne kot sem jaz? Najbrž bo tvoj odgovor da, saj me je potrebno poteptati do konca, a ne ?

Razumem vsak stavek, ki so ga napisali tudi ostali in verjetno bom o tem premislila in upam izvlekla tudi najboljše.

Po moje pa si predvsem tast, ki je poročen z ženo, ki delujeta kot moja tašča in tast!

Moja zadnja.

“bogatašinja” si čudovit primerek prazne glave in mrzlega srca, čestitam!

Potem boš morala pa naslednjič napisati,da od Ocka ne želiš nasveta.

Mislim,da tebi pravzaprav noben nasvet ne bo pomagal.Želiš si samo slišati,da imaš prav.

Do tasta mi manjka še nekaj let 🙂

“Ne, očka, od takšnih kot si ti, ne želim nobenega nasveta.”
Torej si na koncu pozabila pripisati stavek:”Prosim ce mi tisti, ki se odlocno ne strinjajo z menoj, ne odgovarjajo!”

Pravzaprav se mi zdi, da bi vsak svoj stavek našel tudi v katerem od drugih odgovorov. Le da imam jaz ta trenutek kanček časa, pa sem vse strnil v eno. In jasno te je 15 negacij zadelo bolj kot ena sama.

Ce ne znas sprejemati nestrinjanja stopi v kopalnico se glej v ogledalo in kimaj. Pa se boste med seboj strinjali vsi prisotni.

Ocka

Največja ironija je, da takšni kaviar&stuff samo skrivaj opazujejo na policah trgovin, ker so preškrti, da bi kaj dali za svoje življenje. So pač bolj pomembni mavrični strešniki, ki se vidijo daleč naokoli.

Ocka

ko ti nekdo pove nekaj, česar nisi pripravljena slišati (kot ti je povedal očka), pa nos do tal…?

vprašala si NAS za nasvet. če si želela samo mnenja, ki pritrjujejo tvojemu, bi pa morala ravno tako napisat!

Preberi si tole,kar je malo niže pisala Žalostna.Še tako zanikrn osebek je bodisi nekomu starš ali nekogaršnji otrok,zato le previdno z zaničevanjem in obsojanjem.Sicer pa nikoli ne veš kako se življenje obrne in ti pokaže tudi manj prijazno in lepo plat.

Točno tako.

Ne upaš si priznati, ampak – v bistvu si želiš biti v središču življenja, tako, kot tvoja tašča, si pa ena pusta, nepriljubljena, delovna materialistka. Skratka neopazna siva miš, taša pa našopirjena kokoš.

Kot je že ocka rekel, kdo bo pa prišel na obisk, če bo moral paziti, da se ne naje dobrot (ki pa jih verjetno tudi ne bi dobil)

Zanima me kako bi reagirala tvoja starša, če bi tole prebrala….

In, zakaj pravzaprav ne vprašaš njiju? Pogovorite se, naj ti svetujeta, kajne!?

“Kot je že ocka rekel, kdo bo pa prišel na obisk, če bo moral paziti, da se ne naje dobrot (ki pa jih verjetno tudi ne bi dobil)”

V stilu:

Materialistka:”Kaj vam lahko postrezem?”
Gost:”Mi bi nekaj osvezilnega.”
M:”No pol bom pa mal prepiha nardila”

:)))))

Ocka

Pa še to : BRAVO OČKA!

aja, razvajena bogatašinja

jaz se strinjam z Ockom v vseh njegovih izjavah, pa čeprav so grobe –
na svet pa gledam z očmi tvojega moža, tako da se malo zamisli nad svojimi dejanji

sicer pa se mi zdiš (vsaj po tvojih drugih dveh izjavah) zelo podobna zafrustrirani, egoistični in pesimistični ženski, ki gleda sosedom na mizo – tko nekako tipično kmečko

:))))))))))))))))

Na veliko so se vsi tule razpisali kako se ne smeš vtikati v starše svojega moža pa naj pijeta, kadita, zapravljata in lenarita kolikor hočeta, to nikogar nič ne briga. Saj imajo prav.

Jaz pa sem tvoj post brala tudi malo med vrsticami in mislim, da je keč v tem, da si se ti želela primožiti v družino, kjer bi bilo podobno kot v tvoji. Da bi bila lahko ponosna tudi na moževo družino, v enaki meri kot na svojo ali pa še bolj. In ker niso primerljivi tvojim staršem, si kar malo razočarana. Posebno zato, ker si na svoje zelo navezana, jih imaš rada in bi si želela deliti ta občutja tudi moževim staršem. No, na žalost se družini razlikujeta po življenjskem slogu in drugega ti ne preostane, kot da jih vzameš pač taka kot sta in ne pričakuj nemogočih sprememb. V sebi poskusi preseči to “sovraštvo” in “prezir”, potrudi se, saj bo šlo. Starejša ko boš, bolj boš razumela tasta in taščo in življenje samo. – Res, ne splača se obremenjevati in si težiti svoj vsakdan s takimi stvarmi. Tako je kot je, nič ne boš spremenila pa če se boš še tako zaposlovala s tem premišljevanjem.
Mimogrede še tole: zagotovo nisi zaslužila ves bes, ki ga je “Očka” stresel nate – deluje nesramno in dosti slabše kot vse tvoje pisanje. Mislim, da se je s takim pisanjem tule osramotil.
Tvoj nick je pa vzbudil pozornost, zanimivo – le kaj smo pričakovali za eno -dedinjo Paris Hilton??:-)))

Srečno!

Bes???? Do besa so tule se svetlobna leta 🙂 Ko bom besen jaz, bodo crke migotale sem ter tja kot nore, samoglasniki bodo teptali soglasnike, drobcene pike se bodo skrivale po vogalih in klicaji bodo topotali kot sloni s svojimi nogami… Tako pa je vse cisto spokojno… vsaj na temle mojem… oknu v svet 🙂

Nenazadnje pa, kot so rekli ze leta, desetletja, stoletja nazaj… zivljenje ni pravljica 🙂

Ocka

Ne Janja, ni se osramotil, če se je kdo se je razvajena bogatašinja.
Vsa čast ocku, da je rekel bobu bob – verjamem pa, da resnica boli, zlasti če je povedana na direkten način brez olepševanja.
Smili se mi otrok te ženske in tudi njen mož – ni daleč, ko bo začela tudi njega prezirat in primerjat z njegovimi tako neprimernimi starši.
Sicer pa, kaj lahko pričakuješ od osebe, ki sebe imenuje “bogatašinja”……
Verjetno že v naprej določeno distanco – jaz sem nekaj več kot vi – in če se ne strinjate z mano, ne odgovarjajte. Pravzaprav namen tega pisanja ni bil
prošnja za nasvet, ampak samohvala. Tako.

Ej, Očka, dolenjsko šmarnico pa sam pr mir pust. Je odlična za prbit se ga. še tri dni ne prideš k seb:-))

Drugače pa: škoda časa.

Ce si v zivljenju spila glaz vina, si zrela za Ruglja :)))))) Ce pa je to bila smarnica, potem je pa itak fertik s tabo :)))))))

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeec!

Ocka

Se popolnoma strinjam z Očkom…. Če ne maraš način življenja nekoga drugega, to še ne pomeni, da je njegov način slab. Pač živijo svoje življenje, ti pa svojega, in niti te ne morijo preveč pogosto. In najbrž si res mislila, da se bo trlo nasvetov, kako moraš čimprej zbrisat vse stike s starši tvojega moža…

Jaz pa te kar razumem. In če ni provokacija, imaš vsaj “jajca”, da poveš, kaj čutiš, čeprav je kao “moralno nesprejemljivo”.

Strinjam se z Janjo, še posebej pa z njenim zadnjim odstavkom.
V RL Ocka zagotovo ne bi tako reagiral – tukaj pa smo anonimni, ne?

Nuška, to je pa čist kontradiktorno: ocka v RL ne bi tako reagiral, tukaj smo pa anonimni – v isti sapi pa praviš, da ima razvajena bogatašinja “jajca”, da pove kaj čuti….Ja za tem nickom in anonimno rabiš pa res jajca, da priznaš kaj čutiš…. Logika??

New Report

Close