Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Ne morem, da ne bi pokomentirala včerajšnjega dogajanja na avijonu. In ja, šli smo v tuje kraje na dopust, ker smo cela družina preboleli korono. Skratka, že na letališču polno vreščečih otrok, malih in velikih, ter staršev, ki jim enostavni ni mar. Staršev, ki mislijo, da njihovi nasledniki lahko vse, staršev, ki mislijo, da smo vsi ostali dolžni prenašati njihove nevzgojene pamže, staršev, ki mislijo, da je njihova razvajena otročjad vsem prikupna. Pa nekako sem prežvečila tisto cviljenje in norenje na letališču. Se vkrcamo na letalo. Za nami družina z otrokom cca. 5 let, pred nami družina z približno 3- letnikom in dojenčkom, na naši levi družina z dvema starejšima osnovnošolcema.
Še dobro nismo vzleteli sta se osnovnošolca naši levi že prepirala in cufala. Starša sta dajala neke prazne grožnje, katerih otroka itak nista šlivila. Družina pred nami, dojenček cel čas tri- urnega leta neutolažljivo jokal, s 3- letnikom se je oče cel čas po vzletu sprehajal dol in gor po letalu in mu res glasno razlagal vse, kar je malčka zanimalo. Družina za nami, mama je cel čas nekaj tipkala po telefonu in se glasno smejala, oče je s slušalkami na ušesih gledal v prenosni računalnik, mali pa si je želel njuno pozornost, ki jo na mojo žalost ni dobil. Z obema nogama je brcal v moj sedež. Ker sem želela biti korektna, sem prosila stevardeso, če lahko zadevo uredi. Stevardesa je opozorila starša. Mamica je rekla Matiček daj mir, vidiš da tetica stevardesa tega ne dovoli in je bil celo kakšno minuto mir. Pa spet mali z vso silo brca v moj stol, se obrnem k mamici, da bi ji rekla naj za božjo voljo otroku nameni pozornost, ker si jaz na letalu zaslužim mir in da je njen mulček njen problem. Me zignorira, pokaže, da ne sliši, ker ima v ušesih slušalke. Poskušam navezati stik z otrokom. Mi ga je bilo žal, da ga kljub očitnem zbujanju pozornosti, starša nista šmirglala. Mi se za na pot vedno pripravimo. Imamo knjige, miselne in zabavne igre, elektronske naprave. Z otroki na poti se je treba znajti, da niso nazadnje breme vsem potnikom. Moji otroci, moja skrb. Ga vprašam, če bi risal, on ne. Ga vprašam, če bi kartal, bi se jaz kartala z njim, on odkima. Ga vprašam kaj bi on delal, pa mi pravi z mojo mami bi se igral. Ok, njegovi mami pokažem naj si sname slušale, ji razložim, da me njen otok moti z brcanjem v sedež, da bi ga tudi motivirala namesto nje, ona pa pravi malemu, Matiček daj igraj igrico na tablici in daj mir, vidiš, da je tetica nestrpna in zoprna, si fliknila slušalke nazaj v ušesa in to je bilo to.
Moja družina je prepotovala lep del sveta, z vsemi možnimi prevoznimi sredstvi, bili smo v nenormalnih pogoji, pa vendar moja otroka nista bila nikoli nikomur v breme. Dokler sta bila otroka še res majhna, smo potovali izrecno z avtom. Pač, gre za neko uvidevnost.
Kakšni starši so to? Zakaj imajo otroke in zakaj potujejo z njimi, če se jim ne da ukvarjati z njimi? Kaj se takim ljudem sploh plete po glavah?
Za starše z motečimi otroki, bi moral biti na javnih prevoznih sredstvih posebni oddelki.
Mi bi na potovanj z veseljem vzeli tudi psa, ki pa žal ne sme na letalo, pa ni res prav nič moteč. Naj prepovejo še zoprno pamžarijo in njihove brzbrižne starše na avijonih.

Tudi psi znajo biti tečni, a veš? Če vaš pes ni zoprn, še ne pomeni, da ni polno živčnih in bevskajočih cuckov, ki ljudem parajo možgane!!!
Isto pa tudi mulci. Eni so dokaj pridni in vzgojeni, eni so pa pač histerični, cvileči pamži brez vsakih manir. So pa ti mulci za starše njihova popolna sončeca, ki ne morejo nič storiti narobe. Prav tako so psi za ene cuckoljube na ravni božanstva!

Če skrajšamo: svet je ratal blesav in zaradi teh neumnosti bomo še jebbali ježa.

Saj je lepo, ce je clovek prijazen, a kot vidis, ne dosezes nic.
Z volkom moras biti volk, s kuro kura, z zoprnezi pa zoprn.
Meni ze ne bi brcal 3 ure v stol, pa tudi mama se ne bi delala, da ne slisi.

Tudi psi znajo biti tečni, a veš? Če vaš pes ni zoprn, še ne pomeni, da ni polno živčnih in bevskajočih cuckov, ki ljudem parajo možgane!!!
Isto pa tudi mulci. Eni so dokaj pridni in vzgojeni, eni so pa pač histerični, cvileči pamži brez vsakih manir. So pa ti mulci za starše njihova popolna sončeca, ki ne morejo nič storiti narobe. Prav tako so psi za ene cuckoljube na ravni božanstva!

Če skrajšamo: svet je ratal blesav in zaradi teh neumnosti bomo še jebali ježa.
[/quote]

Se kar podpiššem pod tole. Res, kam gre ta svet!? Kakršni strši, takšni otroci! Kakršni skrbniki, takšni psi. In če so prvi moteči in brezobrazni, ni čudno da so tudi njihovi potomci oziroma njihovi kužki. Vse živo smo že doživeli, ampak tole na avijonu včeraaj, je bilo pa too much. Kot da bi korona nnaplavila na površje “vse najboljše”.

Hja za drugič boš vedela, da ne boš več rezervirala karte v “coach class-u”. Saj veš, pvih deset vrst je tudi na čaterju Airbusa ali na Canadairu rezervirani za poslovni razred. Raja se na letalih v ekonomskem razredu večinoma res ne zna obnašat. Letano po svetu cca 25 let, pa vem, kako je.

Ma na kakšni Air New Zealand ali pa Swissair ni šans, da bi se takle “očka” z otrokom cel let 4 ure ( kam ste to leteli z Brnika, katera letalska družba je to bila?) takole šetkal goredole s tamalim med zici potikov po prehodu, kot praviš, to je tudi proti pravilom … Ti tudi služalke ne pomagajo – bi ga stivka takoj v red spravila, brez skrbi. Sicer verjamem, da je za nekatere otroke pri teh letih, sploh ko je prvič, to nedoživeto tudi malo bolj fussy z njihove strani za ostale potnike za poslušat.

Zapomni si dobro dve stvari: za mir in “leg room” je treba na avjonu extra plačat. V ekonmskem razredu pa miru nikoli ni – pa če je to 40 minut ali pa 12 urni polet 🙂

Če za za kaj na letalu doplačam, je pa to, ko hočem met mir med letom, brez otroškega joka in kričanja in nebutanje v hrbet na letalu, in nekulturnih potnikov
daj si tole poglej – tile so bili šele reveži skoaj 8 ur histeričnega drkanja potnikov vglavo s strani enega takega “jet leg” neprespanega otroka -na letu iz Nemčije v New York ( mali švabek razvajeni)…. Saj otrok ni nič kriv, ampak vseeno- je treba znat otroka prej zmatrat, da crknjen spi na letalu.

https://www.youtube.com/watch?v=Cg6jvKt2h6s

Saj je lepo, ce je clovek prijazen, a kot vidis, ne dosezes nic.
Z volkom moras biti volk, s kuro kura, z zoprnezi pa zoprn.
Meni ze ne bi brcal 3 ure v stol, pa tudi mama se ne bi delala, da ne slisi.
[/quote]

Običajno grem na začetku vedno na foro; lepa beseda, lepo mesto najde. Ker je šlo tokrat za relativno kratko pot, nisem želela delati incidenta. Za nazaj bom zahtevala sedež, kjer ni v bližini majhnih otrok, če to ne bo mogoče, pa sigurno ne bom več prijazna. Imaš popolnoma
prav. Enako z enakim! Hvala!

Hja za drugič boš vedela, da ne boš več rezervirala karte v “coach class-u”. Saj veš, pvih deset vrst je tudi na čaterju Airbusa ali na Canadairu rezervirani za poslovni razred. Raja se na letalih v ekonomskem razredu večinoma res ne zna obnašat. Letano po svetu cca 25 let, pa vem, kako je.

Ma na kakšni Air New Zealand ali pa Swissair ni šans, da bi se takle “očka” z otrokom cel let 4 ure ( kam ste to leteli z Brnika, katera letalska družba je to bila?) takole šetkal goredole s tamalim med zici potikov po prehodu, kot praviš, to je tudi proti pravilom … Ti tudi služalke ne pomagajo – bi ga stivka takoj v red spravila, brez skrbi. Sicer verjamem, da je za nekatere otroke pri teh letih, sploh ko je prvič, to nedoživeto tudi malo bolj fussy z njihove strani za ostale potnike za poslušat.

Zapomni si dobro dve stvari: za mir in “leg room” je treba na avjonu extra plačat. V ekonmskem razredu pa miru nikoli ni – pa če je to 40 minut ali pa 12 urni polet 🙂

Če za za kaj na letalu doplačam, je pa to, ko hočem met mir med letom, brez otroškega joka in kričanja in nebutanje v hrbet na letalu, in nekulturnih potnikov
daj si tole poglej – tile so bili šele reveži skoaj 8 ur histeričnega drkanja potnikov vglavo s strani enega takega “jet leg” neprespanega otroka -na letu iz Nemčije v New York ( mali švabek razvajeni)…. Saj otrok ni nič kriv, ampak vseeno- je treba znat otroka prej zmatrat, da crknjen spi na letalu.

https://www.youtube.com/watch?v=Cg6jvKt2h6s
[/quote]

Žal ti moram v vsem pritrditi.

Seveda gre lahko pes ali maek tudi na letalo. do 5 kil pod zic, nad to kilažo pa v bunker s prtljago, z ostalimi živalmi. V posebnem za letalski trasport boxu:

https://www.lufthansa.com/us/en/travelling-with-animals

Samo skeširat pa moraš dodatno, ja – cenik spodaj za Lufthanso napirmer:

https://www.lufthansa.com/us/en/transporting-animals-as-excess-baggage

Problem je v tem, da so razvajeni otroci imeli otroke, ker se to spodobi. Zdaj pa se jim ne da ukvarjat z njimi.
Dobronameren nasvet: danes ne drezaj v tuje otroke, če se bodo igrali s tabo. Se bo našel kdo, ki te bo označil za potencialno ugrabiteljico/posiljevalko/etc
Nazajgrede naredi red preko stevardese.
Pa lep dopust!

Seveda gre lahko pes ali maek tudi na letalo. do 5 kil pod zic, nad to kilažo pa v bunker s prtljago, z ostalimi živalmi. V posebnem za letalski trasport boxu:

https://www.lufthansa.com/us/en/travelling-with-animals

Samo skeširat pa moraš dodatno, ja – cenik spodaj za Lufthanso napirmer:

https://www.lufthansa.com/us/en/transporting-animals-as-excess-baggage
[/quote]

Naš kuža je brahicefalične pasme, to pameni, da ima potlačen gobček, torej krejše dihalne poti. Za njih ni ustrezan kargo prostor. V ZDA to upoštevajo in ne glede na težo kužka, je le ta lahko v boxu v potniški kabini.

Seveda gre lahko pes ali maek tudi na letalo. do 5 kil pod zic, nad to kilažo pa v bunker s prtljago, z ostalimi živalmi. V posebnem za letalski trasport boxu:

https://www.lufthansa.com/us/en/travelling-with-animals

Samo skeširat pa moraš dodatno, ja – cenik spodaj za Lufthanso napirmer:

https://www.lufthansa.com/us/en/transporting-animals-as-excess-baggage
[/quote]

Naš kuža je brahicefalične pasme, to pameni, da ima potlačen gobček, torej krejše dihalne poti. Za njih ni ustrezan kargo prostor. V ZDA to upoštevajo in ne glede na težo kužka, je le ta lahko v boxu v potniški kabini.

Naš kuža je brahicefalične pasme, to pameni, da ima potlačen gobček, torej krejše dihalne poti. Za njih ni ustrezan kargo prostor. V ZDA to upoštevajo in ne glede na težo kužka, je le ta lahko v boxu v potniški kabini.
[/quote]

🙂

https://www.youtube.com/watch?v=3H8NWA12MZU

Ja no, tako pač je, ko si reveži ne morete privoščiti česa več kot economy class. Ali mislite, da boste za 200 evričev lahko leteli v udobju kot za 1000+ evrov v business class? Če pa si po kakšnem slučaju lahko privoščite več od tega in si ga ne, ste pa slo varianta cheapskate hillbilly-jev. Zato je kar prav, da morate trpeti nevzgojeno pAmžerijo svojih bližnjih in daljnjih sosedov. Spadate pač v low class.

Tudi sama sem mnenja, da bi morala biti družine z otroki ločene od ostalih potnikov. Tako kot je poslovni razred, čisto svoj oddelek in še znotraj tega bi morale imeti družine neko možnost, da se izolirajo, saj jih drugi potniki res nismo dolžni poslušati in prenašati. Smo pa v EU, kar se tiče prevozov hišnih ljubljenčkov, precej za časom. Znajo biti pa tudi slednji precej moteči. Skratka potrebna bi bila neka preureditev sistema. vedno več ljudi potuje, vedno več ljudi ima hišne ljubljenčke, ki so njihovi enakovredni družinski člani in jih želijo imeti s sabo tudi na dopustu, potovanju, poslovni poti.

Tebi pa za enkrat ne preostane prav dosti drugega, kot da da investiraš v dobre slušalke, se oborožiš z zvrhano mero potrpežljivosti, ker v nasprotnem primeru je bolje, če potuješ z avtom.


V businessu sem morda samo kakih 4x naletela na družine z otroki. In vsakič so začudoma bili le-ti praktično neopazni.

To so koze in njihovi kozli, ki se ne upajo narediti reda, ker ga koza noče narediti. Center pozornosti je njihov smisel življenja. Upam, da kmalu spregledajo tudi take ženske.

Vse sorte je. Meni in mami se je enkrat v bazenu zgodilo naslednje. En očka je svojega sončka vztrajno v vodi dvigoval in metal v vodo in to ravno pred najina obraza. Špricalo me je v oči in seveda me je motilo. Ob robu bazena sva se masirali na šobah in zaradi tega mulčka ni bilo miru. Seveda bi lahko medve šli stran, a se nama je zamalo zdelo. Sem rekla očiju, če prosim neha metati otroka v moj ksiht. On pa meni, da naj neham morit. Njegova žena zraven se mi je zdela zgrožena nad njegovim odzivom, a mu ni upala nič rečt. Bil je.nek kvazi potetoviran fitnes mišičnjak. Če bi bil ob meni moj mož, ki je pravi mišičnjak od trdega dela, upam stavit, da se ne bi tako obnašal. Skratka, jaz sem mu rekla, da je na tabli narisano, da je skakanje v vodo prepovedano. On pa, tako brihtno, izjavi da je narisano, da je prepovedano skakat iz roba bazena, ne pa iz naročja. Ma marš. Kako sem bila jezna, dobro, da me je mama pomirila in mi prišepnila, da se s primitivci ne splača kregat, ker se še kaj lahko zgodi. Sva šli potem raje stran. Ampak sem bila razdražena še cel dan. Tudi jaz ne razumem ljudi, ki jim je čisto vseeno, kako se drugi počutijo. Ki so čisto brez osnovne kulture.
Tina, želim ti prekrasen dopust in da bi čim prej pozabila to moro, storiti ne moreš proti takim ljudem nič. Ti boš pa svoje otroke gotovo vzgojila v kulturne in empatične ljudi in to naj bo tvoje zadoščenje 🙂

Red na avionu delajo stevardese! One so dolžne zagotoviti mir na poletu. Prvi so seveda starši takoj za njimi so one! Bodo morale začeti bolje opravljati svoje delo.

Sem pogledala posnetek sončka, ki je kričal na letalu. Groza. Moral bi biti zakon, da lahko zdravnik vbrizga pomirjevalo potniku, ki dela izgrede zaradi paničnega napada. Če bi potem stevardesa staršu ledeno prijazno rekla, da bo moral posredovati zdravnik s sedativom, če jim otroka ne bo uspelo obvladati, bi bil gotovo hitro mir 🙂

Ti aviona, pardon aviona že dolgo nisi videla od blizu.
Dosti letim in mogoče enkrat na par letov kakšen jok. Zato ne laži.
A to je protiutež užaljene pasje ljubke iz trgovskega centra?

Desetletja permisivne vzgoje so naredila nepopravljivo škodo. Razvajeni otroci so postali razvajeni starši, ki imajo še bolj razvajene otroke.
Nimaš druge izbire, kot povedat staršem, da naj dajo otroci miiirrr! Lepo na brez žalitve, zavijanja z očmi in prepira. Otroci, ki to počnejo in jim grozijo z vedno istimi besedami, tega niti ne slišijo več, kaj šele upoštevajo. Starši takih sončkov ne znajo postaviti meje ne sebi, ne nikomur drugemu.
Predstavniki agencij in stevardese pa so seveda tiho. To je njihov biznis!

Odvisno je tudi s katero letalsko druzbo letis. Cenejse je, vecja je verjetnost, da bo štala na avjonu. Recimo na emiratih je se nisem imel, na internih letih v zda je bil kak otrok glasnejsi, na letih iz slo (do prvega letalisca pa vedno)

Sicer pa je to enako kot kakersenkoli dopust v casu solskih pocitnic in bonov – tudi kam drzje je prsu nevzgojen folk. Stalo mas povsod – od plaze do kegljisca. Pac gres na dopust zunaj sezone. To delamo kljub otrokom se vrsto let

Ti aviona, pardon aviona že dolgo nisi videla od blizu.
Dosti letim in mogoče enkrat na par letov kakšen jok. Zato ne laži.
A to je protiutež užaljene pasje ljubke iz trgovskega centra?
[/quote]Se mi je zdelo, da bo to.
Užaljenost.

Danes so starši z razvajenimi otroki povsod. Toliko staršev z otroki, ki jih ne obvladajo, je dan danes kot gob po dežju. Je pa na letalu problem, ker res nimaš kam in jih moraš prenašsti. T
Staŕši so običajno arogantneži, nepripravljeni na normalno komunikacijp in pač posredovanje/ spravljanje otrok v red.

Zgoraj ene težijo, da si moraš doplačat, če želiš imeti mir. kake bedarije.

VEdno sem letela z najceneješo karto. Pa nikoli težav. Je pa res, da nikoli nisem letala v času šolskih počitnic in ne na lokacije zanimive družinam. Tako, da nikoli niso bile familije okrog mene.
Dejstvo je, da tudi, če plačaš najceneješo varianto, se pričakuje, da bodo civilizirani potniki okrog tebe. Ne pa nevzgojena, podivjana drhal (leti to predvsem na starše).

Sem pa imela že tak primer na izletu z busom. Froc kar naprej butal v moj sedež. Pa vpitje pa čvekanje, ko je vodička razlagala. Obup. Vodička pa se javno cedila kako super je, ker je familija zraven pa kako luštne in pridne otroke imajo. Me je imelo, da bi na glas zinila, da so nevzgojena, nemogoča frocjad. Mi je pa bilo žal, da nisem zahtevala od staršev in vodičke, da se naredi red.

Drugače pa vedno, če se le da, pazim da se držim stran od familij. Saj ne rečem, nekateri otroci so vzgojeni in ni težav. Ampak vse več je razvajenih, podvijanih frocev.

New Report

Close