Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Glej, glej, še ena se oglaša, ki kar vse otroke meče v isti koš.
Kako pa veš, kako se moj otrok obnaša na letalu?

Bitke pa z vami tako ali tako ni mogoče zmagati – če otroka kot skrbni starši vzamemo s seboj na letalo, je govora o nevzgojenem pamžu, če ga namesto tega pustimo v varstvu, smo pa tako ali tako zanič starši, ki se želimo odreči otrokom.
[/quote]

če otroka kot skrbni starši vzamemo s seboj na letalo, je govora o nevzgojenem pamžu

Samo če je res nevzgojen pamž. A je?

če otroka kot skrbni starši vzamemo s seboj na letalo, je govora o nevzgojenem pamžu

Samo če je res nevzgojen pamž. A je?
[/quote]

A ni očitno? Itak da je nevzgojen pamž, ki je verjetno cele dneve pri babicah, mamica in očka bi ga pa vzela s seboj na dopust, če bi seveda bil primeren za med ljudi. Ker ni, so vsi ostali krivi, samo ona ne. In ga potem še med dopustom poturi drugim, ker ji je zrasel čez glavo. Novodobni starši, ki brez svojih staršev še mignit ne znajo. Eni svoje mame vozijo na dopust z njimi, da skrbi za otroka, medtem ko mlada dva hodita okoli. Po možnosti še tašča vplača dopust za vse.:)))

Hvala za smeh😂😂😂. Naslednjic pa se tastari eno okol kepe, ker ne zna vzgajat! ☺

A ni normalno, da svojega otroka TI rihtaš? Ali kako? A naj ga sosedje, šola, vrtec, sopotniki na letalu, neznanci na MONu…?? Česa ne kapiraš? Zakaj se čutiš užaljeno, veš ti. Ti si skočila, ko je bilo govora o razvajenih nevzgojenih mulcih. Torej že veš, zakaj si užaljena. Jaz pač nisem. In nihče od tistih, ki takih mulcev nimajo. Torej?
[/quote]

Kaj, če bi si še enkrat prebrala moj prvi komentar, namenjen

Ne_vidim_razloga?
Trdil je, da noben otrok ne sodi na letalo.

‘Ne vidim razloga, da se male otroke vozi na letalo in ne vem kam se vse. Pac se pocaka da zrastejo potem pa kamor hoces. Ampak dopovedati nekaterim je nemogoce’

Na to sem skočila. Ker je bilo govora o vseh mulcih, ne o manjši skupini neznosnih pamžev.
Ali pa tudi njegovega komentarja ne razumeš?

A ni očitno? Itak da je nevzgojen pamž, ki je verjetno cele dneve pri babicah, mamica in očka bi ga pa vzela s seboj na dopust, če bi seveda bil primeren za med ljudi. Ker ni, so vsi ostali krivi, samo ona ne. In ga potem še med dopustom poturi drugim, ker ji je zrasel čez glavo. Novodobni starši, ki brez svojih staršev še mignit ne znajo. Eni svoje mame vozijo na dopust z njimi, da skrbi za otroka, medtem ko mlada dva hodita okoli. Po možnosti še tašča vplača dopust za vse.:)))
[/quote]

Seveda je očitno, kaj je! Je vzgojen pamž, ki je cele dneve zaprt doma!

Neskrbni mami pa tašča plačuje počitnice na drugem koncu sveta!

Kot je očitno, da ste nekateri idioti, ki vidite samo ekstremne primere!

Potovalna tableta? Kdo je tu butast?

Potovalna tableta? Kdo je tu butast?
[/quote]

:)) Ženska je ves čas na substancah, ena “potovalna” tableta gor ali dol… a ne vidiš po njenih zapisih.:)

Te občudujem, da si upala sploh recit in se tolikokrat oglasit, bravo. Imam tudi jaz izkušnje s tem. Ne vem, nekateri starsi so resninco idio***ski, njih briga kaj njihovi otroci delajo, samo d aimajo mir. Potem pa vidis nekatere starse z vzgojenimi otroki in jim prav aplaudiraš. Ampak ka koncu koncev, bodo sami v prihodnosfi trpeli za pomanjkanjem vzgoje….

Res bi morala imeti letala urejene sedeže tako, da bi vsak lahko imel malo zasebnosti. Biti ujet z malimi otroki na letalu je smrt božja, sploh če otrok ne prenašaš.

Ali smo bili na istem letu, ali pa se to dogaja tako pogosto. Najslabši let do sedaj. Pred nama z ženo ati z triletnikom slušalke v ušesih spi mali me boža po glavi, po nogah in mi puli nahrbtnik iz naročja. Za nami ati z dvema punčkama ena 3 druga 5 brcanje v stol cel let. Dve vrste naprej družina z 3 letnikom, ki se dere skoraj celi čas. Let je trajal tri ure in to ponoči. Nisem nič rekel, ker sem pač toleranten, ampak iskreno sem si želel da bi strmoglavili, da bi bilo konec.

Enkrat mi je en razlagal, ko mu je na avionu en ta mali brcal v stol. Pa je opozoril njegovo mamico…pa ni pomagalo, pa potem še ta malega trikrat, pa spet ni pomagalo. Potem pa je šla mamica na WC, ta čas je izkoristil in stopil do ta malega in mu razložil če bo še enkrat brcnil v stol mu bo mamico vrgel z aviona, je ta mali kar dobil solzne oči. Pomagalo je. Potem je imel mir, brez brcanja v stol hahahaha

Imam 4. Pridni in poslušni če kam gremo. Nobenega problema, drugače so kar poskočni ampak če se jim reče mir je mir. To je odvisno od vzgoje. Tudi kot stara starša nisva prav popustljiva pri vragolijah, jaz sicer bolj, mož sploh ne. Pa nič ne trpijo revčki, ne dobijo vsega in ne dovoliva jim vsega. Pika.

 

Najbolj me pa preseneča, da velikokrat preberem, da gradi družina hišo, ampak otroci morajo na počitnice. Trikrat letno, da ne bodo kaj prikrajšani. Bo že hiša počakala  v gradnji, denar pa zapravljajo drugam. Noro, to je zame noro. Ja kakšen vikend seveda na dopust, ampak vse do svoje meje.

Sicer pa kakor kdo. Pri nas tega ni bilo, pa sta oba otroka gradila. Saj si doma tudi lahko narediš počitnice, pa na kakšen bližnji hrib stopiš.

Odgovor na objavo uporabnika
vnuki, 29.04.2022 ob 09:46

Imam 4. Pridni in poslušni če kam gremo. Nobenega problema, drugače so kar poskočni ampak če se jim reče mir je mir. To je odvisno od vzgoje. Tudi kot stara starša nisva prav popustljiva pri vragolijah, jaz sicer bolj, mož sploh ne. Pa nič ne trpijo revčki, ne dobijo vsega in ne dovoliva jim vsega. Pika.

 

Najbolj me pa preseneča, da velikokrat preberem, da gradi družina hišo, ampak otroci morajo na počitnice. Trikrat letno, da ne bodo kaj prikrajšani. Bo že hiša počakala  v gradnji, denar pa zapravljajo drugam. Noro, to je zame noro. Ja kakšen vikend seveda na dopust, ampak vse do svoje meje.

Sicer pa kakor kdo. Pri nas tega ni bilo, pa sta oba otroka gradila. Saj si doma tudi lahko narediš počitnice, pa na kakšen bližnji hrib stopiš.

Kr neki. Dolgočasn beden hrib se pa lahko primerja z morjem.

Eni se ne zavedate, da otroci kmalu odrastejo in da potem morda več ne bojo imeli časa za vas.

Že najstniki ne grejo več s starši na morje. Tako da greš s otroci samo parkrat v živlenju na morje.

Jaz bi si želel, da bi mel več spominov ne pa da je mama urejala hišo z glupim pohištvom pa zato zapravljala.

Da se tkole zapravlja, da bo nekoč lepa hiša pa standart itd. otroci pa odrastejo odidejo in vi sami ustanete s temi glupostmi.

In nezadovoljni. In tako je prav. Drugega si ne zaslužite.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 29.04.2022 ob 09:59

Kr neki. Dolgočasn beden hrib se pa lahko primerja z morjem.

Eni se ne zavedate, da otroci kmalu odrastejo in da potem morda več ne bojo imeli časa za vas.

Že najstniki ne grejo več s starši na morje. Tako da greš s otroci samo parkrat v živlenju na morje.

Jaz bi si želel, da bi mel več spominov ne pa da je mama urejala hišo z glupim pohištvom pa zato zapravljala.

Da se tkole zapravlja, da bo nekoč lepa hiša pa standart itd. otroci pa odrastejo odidejo in vi sami ustanete s temi glupostmi.

In nezadovoljni. In tako je prav. Drugega si ne zaslužite.

Pusti pohištvo in take stvari. Gre se za stanovanje, ki ga nimajo. V najemu ponavadi.

Se strinjam z vami, da ko si enkrat za silo vseljen, si pa le privošči. Ampak brez da vzameš kredit, da sploh lahko greš na morje. Take imam v sorodstvu. Celo leto plačujejo kredit, da naslednje leto spet vzamejo kredit in gredo.

Kupiš svoji družini first class buisness karte in greš v drugi del letala. Če pa nimaš za first class karte pa sploh ne vem kaj delaš na letalu. Glumiš punjaka a u resnici si klošar 😊

Odgovor na objavo uporabnika
vnuki, 29.04.2022 ob 10:06

Pusti pohištvo in take stvari. Gre se za stanovanje, ki ga nimajo. V najemu ponavadi.

Se strinjam z vami, da ko si enkrat za silo vseljen, si pa le privošči. Ampak brez da vzameš kredit, da sploh lahko greš na morje. Take imam v sorodstvu. Celo leto plačujejo kredit, da naslednje leto spet vzamejo kredit in gredo.

No to imate pa prav. Res je nesmiselno. Treba je živeti po svojih zmožnostih. In včasih šparati in se odrekati, da lahko potem otrokom privoščis lepe poletne počitnice in decemberske praznike.

Otroci ne rabijo veliko. Rabijo predvsem spomine. In počitnice so lahko tudi v šotoru, pa še bolj pristno je. Morda te sordniki niso najbolj preudarni pri razpolaganju z denarjem, potem je pa tako.

Odgovor na objavo uporabnika
Dopustnica Tina, 25.04.2021 ob 22:09

Ne morem, da ne bi pokomentirala včerajšnjega dogajanja na avijonu. In ja, šli smo v tuje kraje na dopust, ker smo cela družina preboleli korono. Skratka, že na letališču polno vreščečih otrok, malih in velikih, ter staršev, ki jim enostavni ni mar. Staršev, ki mislijo, da njihovi nasledniki lahko vse, staršev, ki mislijo, da smo vsi ostali dolžni prenašati njihove nevzgojene pamže, staršev, ki mislijo, da je njihova razvajena otročjad vsem prikupna. Pa nekako sem prežvečila tisto cviljenje in norenje na letališču. Se vkrcamo na letalo. Za nami družina z otrokom cca. 5 let, pred nami družina z približno 3- letnikom in dojenčkom, na naši levi družina z dvema starejšima osnovnošolcema.
Še dobro nismo vzleteli sta se osnovnošolca naši levi že prepirala in cufala. Starša sta dajala neke prazne grožnje, katerih otroka itak nista šlivila. Družina pred nami, dojenček cel čas tri- urnega leta neutolažljivo jokal, s 3- letnikom se je oče cel čas po vzletu sprehajal dol in gor po letalu in mu res glasno razlagal vse, kar je malčka zanimalo. Družina za nami, mama je cel čas nekaj tipkala po telefonu in se glasno smejala, oče je s slušalkami na ušesih gledal v prenosni računalnik, mali pa si je želel njuno pozornost, ki jo na mojo žalost ni dobil. Z obema nogama je brcal v moj sedež. Ker sem želela biti korektna, sem prosila stevardeso, če lahko zadevo uredi. Stevardesa je opozorila starša. Mamica je rekla Matiček daj mir, vidiš da tetica stevardesa tega ne dovoli in je bil celo kakšno minuto mir. Pa spet mali z vso silo brca v moj stol, se obrnem k mamici, da bi ji rekla naj za božjo voljo otroku nameni pozornost, ker si jaz na letalu zaslužim mir in da je njen mulček njen problem. Me zignorira, pokaže, da ne sliši, ker ima v ušesih slušalke. Poskušam navezati stik z otrokom. Mi ga je bilo žal, da ga kljub očitnem zbujanju pozornosti, starša nista šmirglala. Mi se za na pot vedno pripravimo. Imamo knjige, miselne in zabavne igre, elektronske naprave. Z otroki na poti se je treba znajti, da niso nazadnje breme vsem potnikom. Moji otroci, moja skrb. Ga vprašam, če bi risal, on ne. Ga vprašam, če bi kartal, bi se jaz kartala z njim, on odkima. Ga vprašam kaj bi on delal, pa mi pravi z mojo mami bi se igral. Ok, njegovi mami pokažem naj si sname slušale, ji razložim, da me njen otok moti z brcanjem v sedež, da bi ga tudi motivirala namesto nje, ona pa pravi malemu, Matiček daj igraj igrico na tablici in daj mir, vidiš, da je tetica nestrpna in zoprna, si fliknila slušalke nazaj v ušesa in to je bilo to.
Moja družina je prepotovala lep del sveta, z vsemi možnimi prevoznimi sredstvi, bili smo v nenormalnih pogoji, pa vendar moja otroka nista bila nikoli nikomur v breme. Dokler sta bila otroka še res majhna, smo potovali izrecno z avtom. Pač, gre za neko uvidevnost.
Kakšni starši so to? Zakaj imajo otroke in zakaj potujejo z njimi, če se jim ne da ukvarjati z njimi? Kaj se takim ljudem sploh plete po glavah?
Za starše z motečimi otroki, bi moral biti na javnih prevoznih sredstvih posebni oddelki.
Mi bi na potovanj z veseljem vzeli tudi psa, ki pa žal ne sme na letalo, pa ni res prav nič moteč. Naj prepovejo še zoprno pamžarijo in njihove brzbrižne starše na avijonih.

Mi smo pa z husom potovali 15ur, predstavljaj si to. Moja otroka sta os 2 leta naucena, da so sumi, ki jih oddajamo v okoli okolico minimalni , se pravi pritajen glas, tiho sepetanje, nobene galame. Vecina je socializiranih za na kmetijo ali pa kot umsko omejeni. Slovenska druzba, kaj ces…

Ja, smo že obdelovali to temo na MONu.

 

.https://forum5.over.net/viewtopic.php?t=11087858

Jaz sem letalka z “dolgim stažem” zadnjim 20 let po različnih celinah, tudi z leti po 12 ur v enem kosu in priznam, da toliko primitivnih ljudi, kot so  Slovenci na letalu, ne srečaš.

 

Me je dve leti nazaj  eno razvajena štajerska deklica brcala cel let z Brnika do Frankfurta z nogami , tipkala po ekranu tako močno, da sem čutila vsak pritisk, vstajala in se obešala po mojem naslonjalu,  po stolu in rukalo sem in tja. Ji je še stevardesa rekla, ko jo je videla, ko je šla mimo, pa mala ( nekje 5 let je imela) očitno ni razumela pravilne slovenščine – bi ji morala očitno v štajerščini razložiti.   Mati pa nič. Kmeteki, kaj češ. Sicer se mi ni dalo  ji karkoli reči nazaj – ni to moja naloga, je naloga matere.  Sem si potem raje za sprostitev v Frankfurtu privoščila en kozarec dobrega vina  v poslovnem salonu, saj sem naprej letela v poslovnem razredu na sestanek   na drugo celino – 10 urni let in sem se morala malo sprostiti po takem doživetju.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 29.04.2022 ob 10:15

No to imate pa prav. Res je nesmiselno. Treba je živeti po svojih zmožnostih. In včasih šparati in se odrekati, da lahko potem otrokom privoščis lepe poletne počitnice in decemberske praznike.

Otroci ne rabijo veliko. Rabijo predvsem spomine. In počitnice so lahko tudi v šotoru, pa še bolj pristno je. Morda te sordniki niso najbolj preudarni pri razpolaganju z denarjem, potem je pa tako.

a nisi ti kokoš čisto proti amerikancem, sedaj pa kvasiš tipično ameriško floskulo making memories, ki se vedno pogosteje pojavlja tudi v slovenskem prostoru. Otrokom je za dopust ponavadi vseeno, več spominov bodo imeli na bližnji hrib in domačo varnost, kot če jih vlačiš vse tečne po avionih in ostalih krajih, kjer težijo.

pa nisem ravno za to, da bi morali vse fičnike v ceglih porabit.

Malo ste nagnusni s tem posploševanjem. Sem pred tem C sranjem veliko letela pa moram rečt da so bili večkrat odrasli ljudje problem kot pa otroci. Tisti otrok na posnetku je pa avtist. Vi bi ga seveda mlatili, mu dali pomirjevala, karkoli, sam da imate mir. Res ste starši ja. Za kozlat. Btw če ste tako občutljivi se za par evrov dobi čepe za ušesa in je.

Ne vem če sem dvakrat slišala dojenčke/otroke jokat na letalu. Nekako ne vem kako točno to preprečiš. To vzameš pač v zakup ko letiš. Al naj par mesečnega otroka nafilajo z pomirjevali da boste ve srečne? To z brcanjem rešiš tako da pač kličeš stevardeso za vsakič ko brcne. Pa butneš sedež nazaj kolikor moreš. Meni osebno so bolj gnusni odrasli, ki se nacedijo z pivom, rigajo, sezuvajo čevlje in svoje smrdljive noge izpostavijo vsem okoli sebe. V business clasu pa tudi ni dosti boljše, ker je skoraj vedno en prepotentnež, ki misli da se svet vrti okoli njega tam in najeda cel let, običajno se ga pa še nacedi kot opica. Sploh tisti ki so prvič tam. Se nalivajo z alkotom da res ni. S tem da na taki višini si že od kozarčka dva pijan kot budala. Ampak ne je treba se nacejat ker je “zastojn”.

Odgovor na objavo uporabnika
nagnusni, 29.04.2022 ob 10:48

Malo ste nagnusni s tem posploševanjem. Sem pred tem C sranjem veliko letela pa moram rečt da so bili večkrat odrasli ljudje problem kot pa otroci. Tisti otrok na posnetku je pa avtist. Vi bi ga seveda mlatili, mu dali pomirjevala, karkoli, sam da imate mir. Res ste starši ja. Za kozlat. Btw če ste tako občutljivi se za par evrov dobi čepe za ušesa in je.

Ne vem če sem dvakrat slišala dojenčke/otroke jokat na letalu. Nekako ne vem kako točno to preprečiš. To vzameš pač v zakup ko letiš. Al naj par mesečnega otroka nafilajo z pomirjevali da boste ve srečne? To z brcanjem rešiš tako da pač kličeš stevardeso za vsakič ko brcne. Pa butneš sedež nazaj kolikor moreš. Meni osebno so bolj gnusni odrasli, ki se nacedijo z pivom, rigajo, sezuvajo čevlje in svoje smrdljive noge izpostavijo vsem okoli sebe. V business clasu pa tudi ni dosti boljše, ker je skoraj vedno en prepotentnež, ki misli da se svet vrti okoli njega tam in najeda cel let, običajno se ga pa še nacedi kot opica. Sploh tisti ki so prvič tam. Se nalivajo z alkotom da res ni. S tem da na taki višini si že od kozarčka dva pijan kot budala. Ampak ne je treba se nacejat ker je “zastojn”.

Nič več ni zastonj alkohol na letalu, nizkocenovci, pa ti  ostali leti z Brnika,  pa iz ostyalih EU letališč po Evropi tudi ne – kot Slovenci večinoma potujejo – vse se plača 🙂

Razen na čezoceanskih, tam je pa free of charge -ampak tam srečaš hvalabogu malo pijanih Slovencev.

Odgovor na objavo uporabnika
Ou je, 29.04.2022 ob 09:45

Enkrat mi je en razlagal, ko mu je na avionu en ta mali brcal v stol. Pa je opozoril njegovo mamico…pa ni pomagalo, pa potem še ta malega trikrat, pa spet ni pomagalo. Potem pa je šla mamica na WC, ta čas je izkoristil in stopil do ta malega in mu razložil če bo še enkrat brcnil v stol mu bo mamico vrgel z aviona, je ta mali kar dobil solzne oči. Pomagalo je. Potem je imel mir, brez brcanja v stol hahahaha

TO !!!! 🙂 🙂 🙂

Avtorica ima zelo prav! Današnji otroci so tako nevzgojeni in razvajeni, prav vidiš kako starši sploh ne znajo vzgajat! Pred mesecem sem tudi jaz bila na letalu in doživela enako ,otrok za mano me je konstantno brcal v sedež, zraven dojenček stalno jokal…..živa mora….

Odgovor na objavo uporabnika
večinoma je kar lepo plačljivo, 29.04.2022 ob 10:56

Nič več ni zastonj alkohol na letalu, nizkocenovci, pa ti  ostali leti z Brnika,  pa iz ostyalih EU letališč po Evropi tudi ne – kot Slovenci večinoma potujejo – vse se plača 🙂

Razen na čezoceanskih, tam je pa free of charge -ampak tam srečaš hvalabogu malo pijanih Slovencev.

V business class je itak zastojn. Ne vem kako po eu, ker v bc vedno potujem samo na daljših letih.

Aleluja! Se popolnoma strinjam z zapisom. Dejte s svojim pomladkom pokazati malo uvidevnosti do sozemljanov lepo vas prosim. Niste sami na svetu in ne vrti se cel svet okoli vas in vaše naraščadi. Na dopust gremo da se odpočijemo, ne pa da nas še takrat nervira otročad, in to ne naša. Ni težko noge narazn dat pa par pamžkov na svet spravt, vsaka lahko to nardi. Bodi frajer pa jih še nauči kulture. Misljo da so boga za jaja prjele k so froca na svet spravli.

New Report

Close