Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Nevzgojeni otroci in brezobrazni starši na letalu

Nevljudno je, da komentirano tisti, ki vidimo največ.

Lubca,si letela po 8, 12 ur na enem letu? Ne mi pisat, da niti en otrok ne odpre “ustec” in hitserično ne zajoka in joka nekaj časa – ker je to tudi priakovano na tako dolgem letu -na poletu 2-4 ure pa teži samo “razvajen otrok ali pa otrok z “odločbo”:
Saj verjamemo, da jim je težko, je mučenje otroka , sploh v economy klasi, kjer si nasardinan ko v konzervi.

in ja, za leg room je treba kar lepo doplačat, kot tudi za rezervacijo določeih zicev določenih vrstah, verjemi 🙂

Za tiste zice, ki so ponavadi ob stenah, kamor se da obesit “otroški crib” za male otroke je vedno več prostora tudi za noge ( tiste, kiso višjerasli) in take zice je treba doplačat, če si “navadna raja” in ga slučajno uspeš dobit, vendar te palhko na avjonu stevardese presedejo, ker rabijo ta prostor, ko imajo nekoga z doječkom, da ga da spat ob to steno:

Beri malo na blogu – Airfarewatchdog stran je super za tiste, ki hočejo met mir na avjonu, da rezervirajo tudi taprav sedež:

https://www.airfarewatchdog.com

Slika s prostorom za noge, stena spredaj, kamor dajo lahko tudi otroško posteljo za dojenčka nanjo:

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Frenespoints.boardingarea.com{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwp-content{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fuploads{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F2016{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2FBest-seats-in-coach-and-comfort-plus-Delta-A330-200-renespoints-blog-review-4-1024×576.jpg&f=1&nofb=1

Pa ob zasilnih izhodih so tudi od nekje leta 2018 že dopljačljivi sedeži, kjer je več prostora za noge. ( velja za frčaflane npr. A380, A330 ipd. – čezoceanski leti).Pa še to ne vedno, ker so ti prostori dostikrat najprej rezervirani in dani v možnost rezervacije in nakupa tudi za imetnike raznih statusov lojalnostnih programov letalskih družb, da to lahko prioritetno dobijo, ali dokupijo. Raja mora pa vedno doplačat, če dobi to možnost. Če ti sediš npr. med 33. in 50. vrsto A330, no problem-ne boš doplačevala ničesar, ker boš nasardinana v glavnini 🙂

Letalski družbi je jasno v interesu, da proda vsak centimeter avjona čimdražje – sploh v času, ko je let že skoraj poln in ni več prostih mest, interesa pa še vedno: povpraševanje večje od punudbe na tisti določen polet :). Ne velja pa to za čarterske polete za doplačila, s katerimi se morda tudi ti večina fijaka na kratkih počitniških destinacijah, do nekje3-4 ure poleta.

Celo na Ryanair in Easyjet doplačaš za sedeže v prvi vrsti, pred vhodom, nasporti sedežem za posadko – kje je seveda največ prostora za noge, pa takoj si dol, med prvimi. Vem iz izkušnje.

Lubca,si letela po 8, 12 ur na enem letu? Ne mi pisat, da niti en otrok ne odpre “ustec” in hitserično ne zajoka in joka nekaj časa – ker je to tudi priakovano na tako dolgem letu -na poletu 2-4 ure pa teži samo “razvajen otrok ali pa otrok z “odločbo”:
Saj verjamemo, da jim je težko, je mučenje otroka , sploh v economy klasi, kjer si nasardinan ko v konzervi.

in ja, za leg room je treba kar lepo doplačat, kot tudi za rezervacijo določeih zicev določenih vrstah, verjemi 🙂

Za tiste zice, ki so ponavadi ob stenah, kamor se da obesit “otroški crib” za male otroke je vedno več prostora tudi za noge ( tiste, kiso višjerasli) in take zice je treba doplačat, če si “navadna raja” in ga slučajno uspeš dobit, vendar te palhko na avjonu stevardese presedejo, ker rabijo ta prostor, ko imajo nekoga z doječkom, da ga da spat ob to steno:

Beri malo na blogu – Airfarewatchdog stran je super za tiste, ki hočejo met mir na avjonu, da rezervirajo tudi taprav sedež:

https://www.airfarewatchdog.com

Slika s prostorom za noge, stena spredaj, kamor dajo lahko tudi otroško posteljo za dojenčka nanjo:

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Frenespoints.boardingarea.com{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwp-content{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fuploads{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F2016{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2FBest-seats-in-coach-and-comfort-plus-Delta-A330-200-renespoints-blog-review-4-1024×576.jpg&f=1&nofb=1

Pa ob zasilnih izhodih so tudi od nekje leta 2018 že dopljačljivi sedeži, kjer je več prostora za noge. ( velja za frčaflane npr. A380, A330 ipd. – čezoceanski leti).Pa še to ne vedno, ker so ti prostori dostikrat najprej rezervirani in dani v možnost rezervacije in nakupa tudi za imetnike raznih statusov lojalnostnih programov letalskih družb, da to lahko prioritetno dobijo, ali dokupijo. Raja mora pa vedno doplačat, če dobi to možnost. Če ti sediš npr. med 33. in 50. vrsto A330, no problem-ne boš doplačevala ničesar, ker boš nasardinana v glavnini 🙂

Letalski družbi je jasno v interesu, da proda vsak centimeter avjona čimdražje – sploh v času, ko je let že skoraj poln in ni več prostih mest, interesa pa še vedno: povpraševanje večje od punudbe na tisti določen polet :). Ne velja pa to za čarterske polete za doplačila, s katerimi se morda tudi ti večina fijaka na kratkih počitniških destinacijah, do nekje3-4 ure poleta.

Celo na Ryanair in Easyjet doplačaš za sedeže v prvi vrsti, pred vhodom, nasporti sedežem za posadko – kje je seveda največ prostora za noge, pa takoj si dol, med prvimi. Vem iz izkušnje.
[/quote]

KOt prvo: jaz nisem tebi nobena lubca. Tako, da ko en tako piše, že vem, da ni vse ok v njegovi glavi.

Ampak vseeno: avtorica je napisala, da so 3 ure leteli. Tako, da manj se ukvarjaj z lubcami pa več z razumevanjem napisanega.

KOt prvo: jaz nisem tebi nobena lubca. Tako, da ko en tako piše, že vem, da ni vse ok v njegovi glavi.

Ampak vseeno: avtorica je napisala, da so 3 ure leteli. Tako, da manj se ukvarjaj z lubcami pa več z razumevanjem napisanega.
[/quote]

OK, se ti opravičujem za “lubco”; si pa malo zatežena MONa vseeno. xD

Taka, ki ima očitno vedno rada zadnjo besedo in kontrolo nad drugimi – a veš tisto, v stilu, ko ji njen moški reče: da draga, kakor boš ti rekla draga, …..samo da bo mir pred teboj, draga :). (no offense)

Pa lp od nezatežene MONe ki obožuje, da ji “dupe vidi svet” 🙂

To prtegnjeno mamico s slušalkami bi morala konkretno skloftat in bi sonček nehal brcat v stol.

Čaki, včeraj ste šli na letalo na dopust in DANES tipkaš po medover forumu? Ya right, če bi jaz šla na nek dopust, bi potrpela tistih nekaj ur takega letenja kot ga opisuje avtorica, potem pa dala vse 4 od sebe in tisti moment ko bi letalo že pristajalo, pozabila na vse prigode med letenjem. Ampak js sm baje čudna 🙂

Čepki v ušesa? Dobiš jih v vsaki lekarni za borih nekaj evrov, pa je to to.

OK, se ti opravičujem za “lubco”; si pa malo zatežena MONa vseeno. xD

Taka, ki ima očitno vedno rada zadnjo besedo in kontrolo nad drugimi – a veš tisto, v stilu, ko ji njen moški reče: da draga, kakor boš ti rekla draga, …..samo da bo mir pred teboj, draga :). (no offense)

Pa lp od nezatežene MONe ki obožuje, da ji “dupe vidi svet” 🙂
[/quote]

No opravičiti se že znaš. Zdaj pa še preberi kaj je avtorica napisala za kako dolg polet je šlo. Pa razmisli o svojem nakladanju.

Nekateri slovenski starši dejansko ne znajo vzgajati otrok (verjetno ne samo slovenski, ampak poznam par primerov v svojem socialnem krogu). V smislu obzirnosti do drugih ljudi, potrpežljivosti, in podobno.

Konkreten primer: nekaj let sem živela na severu Evrope in za par dni me je obiskala kolegica s svojima otrokoma. Skupaj smo obredli nekatere znamenitosti v mestu, kaj pojedli in tako naprej. Večino tega smo opravili z vlakom. Kaj sta ta dva otroka počela na vlaku … kričala, norela naprej in nazaj po vagonu, skratka totalno nevzgojeno govedo. Prijateljica pa jih je samo gledala in se smejala. Ne vem, jaz tega ne razumem. Tudi ostali potniki so bili nejevoljni, se je videlo. Samo preveč obzirni, da bi kaj rekli. Moji so od majhnega navajeni, da se na vlaku sedi, mirno pogovarja, …

Takih zgodb imam še več, konstanta pa je ena – slovenski starši in otroci.

Prtegnjeni in nevzgojeni starši, prtegnjeni in nevzgojeni sončki. To je na koncu rezultat.

No opravičiti se že znaš. Zdaj pa še preberi kaj je avtorica napisala za kako dolg polet je šlo. Pa razmisli o svojem nakladanju.
[/quote]

Bom malo grdo sedaj: “odhjebi” s tem svojim najedanjem. Hvala za razumevanje.
Razumljivo pa tudi, da te deževen dan ne spravlja v dobro voljo, pa še polna luna bo kmalu.

Kakšno nakladanje? 25 let letim že z letali po svetu, večinoma čezoceanske izkušnje, marsikaj doživeto; pa tudi vezni in krajši leti oddelani, ker se večinoma dogaja to, kar avtorica opisuje ja. Poleti dolžine med 50 minut in nekje 3 ure.

Bom malo grdo sedaj: “odhjebi” s tem svojim najedanjem. Hvala za razumevanje.
Razumljivo pa tudi, da te deževen dan ne spravlja v dobro voljo, pa še polna luna bo kmalu.

Kakšno nakladanje? 25 let letim že z letali po svetu, večinoma čezoceanske izkušnje, marsikaj doživeto; pa tudi vezni in krajši leti oddelani, ker se večinoma dogaja to, kar avtorica opisuje ja. Poleti dolžine med 50 minut in nekje 3 ure.
[/quote]

Najprej lubce, potem prostaško, srbsko žaljenje. Tipično, zato tipov, ki ‘delijo’ lubce, ne jemljem resno.
Pa ne pozabi: ti si se začel vpikovat vame in mi nalagat svoje izjemne izkušnje, ki me niti malo ne zanimajo.
Si kot podivjano ščene, ki se zaletava in zaletava. Samo pes ne bo nikoli začel po prostaško, srbsko žalit.

Najprej lubce, potem prostaško, srbsko žaljenje. Tipično, zato tipov, ki ‘delijo’ lubce, ne jemljem resno.
Pa ne pozabi: ti si se začel vpikovat vame in mi nalagat svoje izjemne izkušnje, ki me niti malo ne zanimajo.
Si kot podivjano ščene, ki se zaletava in zaletava. Samo pes ne bo nikoli začel po prostaško, srbsko žalit.
[/quote]

Zeeeeh. nisem “tip”, niti nimam srbskih korenin, haha. Severnjaške, oja te pa 🙂

Ne razlagam tebi svojih izkušenj, podelila sem jih na MONu vsem, ne samo tebi. Očitno ne znaš dobro brati le ti. Zdaj pa prenehaj in si polepšaj dan s kakšno vsebino skodelice ai kozarca, ki bo pogladila tvoja razvneta in prveč temperamentna čustva xD.

Oglašajo se taki, ko aviona drugje ko na sliki vidli niso.
Jaz česa takega ko opisuje avtor/ica nisem doživel in letim vsaka 2 meseca v Istanbul. Zanimivo mi je, da kar dopuščajo vznemirjanje drugih potnikov in tudi, da noben drug potnik ne bi nič rekel.🤪 Če že, pa kak banana airlines edino v smer Španije.

🥇 evo medalje
zj pa skidaj iz foruma s temi neumnimi in plitkimi provokacijami, ker si dolgočasna za popeezdit.

Zeeeeh. nisem “tip”, niti nimam srbskih korenin, haha. Severnjaške, oja te pa 🙂

Ne razlagam tebi svojih izkušenj, podelila sem jih na MONu vsem, ne samo tebi. Očitno ne znaš dobro brati le ti. Zdaj pa prenehaj in si polepšaj dan s kakšno vsebino skodelice ai kozarca, ki bo pogladila tvoja razvneta in prveč temperamentna čustva xD.
[/quote]

Ojej, še huje, da mi ženska govori lubca pa potem po srbsko zmerja.
Se mi je pa res čudno zdelo, da se bi nek moški tako obesil name in tako na dolgo in široko nakladal.

Hja, potem ne citiraj mene, ne lajaj vame. Prav? Nisem jaz prosila, da se zaletavaš vame kot podivjano ščene. Niti nisem avtorica teme. Tako, da ne meni lapat.

Zeeeeh. nisem “tip”, niti nimam srbskih korenin, haha. Severnjaške, oja te pa 🙂

Ne razlagam tebi svojih izkušenj, podelila sem jih na MONu vsem, ne samo tebi. Očitno ne znaš dobro brati le ti. Zdaj pa prenehaj in si polepšaj dan s kakšno vsebino skodelice ai kozarca, ki bo pogladila tvoja razvneta in prveč temperamentna čustva xD.
[/quote]
Sej severnjaki so isti šovinisti, sam da prikriti.

Drgač sta pa oba svojga dnarja vredna. Mogoče bi se mogla najdt, bi bila čisto za skup. Pa bi potem potniki lahko vaju namesto otrok poslušali na čezoceanskih letih v razredu za rajo.

Ti aviona, pardon aviona že dolgo nisi videla od blizu.
Dosti letim in mogoče enkrat na par letov kakšen jok. Zato ne laži.
A to je protiutež užaljene pasje ljubke iz trgovskega centra?
[/quote]

Tudi jaz kar veliko letim, bolje rečeno sem letela do izbruha Corone.
Na dolgih letih vedno v biznisu, na krajših v economy razredu.

V biznisu je seveda vedno mir, v economy – na rednih linijah,!!! pa kakor kdaj.

Letno sem naredila po cca 100k milj, pa kakšne hujše izkušnje nisem doživela.
Vendar to velja za redne linije.

Na čarterskih letih pa je zgodba druga, sploh v čsu šolskih počitnic.
Če se znajdeš na čartrju, potem se je treba pripravit na grozljivko, kot jo opisuje avtorica.
Pa še to, na čarterju se ne moreš umaknit v biznis, ker agencija (ali agencije) zakupijo cel avion.

Res so največji problem čarterski leti. Itak da morajo novodobni starši voziti svoje otroke na znane tuje destinacije. Ne smejo biti drugačni od vseh tistih influencerjev, ki nam dnevno servirajo in vsiljujejo neke reklame preko instagrama. Naj se vidi kako smo fajn in popolni. Pred korono sem šla na dopust in na letalu ravno ena znana družina, polna samih sebe. Fotke lepe, vse super, na letalu pa podobna štala kot jo je opisala avtorica. Sem tudi jaz objavila fotke in haštag na dotično influencarko. Pa na svojem IG sem delila fotke in zapise o dogodivščini iz letali, vse haštagala. Me ja dotična kontaktirala. Sem ji napisal, da ona mene na letalu ni želela slišati, jaz pa nje na IGju ne bom.

Meni se je enkrat zgodilo nekaj podobnega. Ampak na vlaku. Nekaj časa sem poslušal, potem pa sem izgubil razsodnost in pamža udaril okrog glave. In potem je bil mir. Dobil sem celo aplavz od ostalih potnikov. Mamica od otroka pa ni upala niti pisnit hehehehe

Dobra!!! Ignor najbolj boli, sploh ko ji ‘blatiš’ ime na mestu, kjer dela biznis.

Učna lekcija – mogoče pa ‘hasne’ za v bodoče ..?

Ni problem samo na letalu. Prava veselica je v hotelih, na plaži, v trgovini, v restavracijah. Nevzgojeni starši povsod vlačijo svoje “grozne” pamze.

Res je. Zivim v turisticnem kraju, v apartmaje v sosednji hisi se je vselilo nekaj druzin za pocitnice. Noro, cele dneve poslusamo tuljenje njihovih sonckov,hodijo okoli vseh his,po dvoriscih se vozijo s kolesi in po vrtovih. Mamice in ocki jih pa spremljajo. Ocitno je njim in njihovim sonckom dovoljeno vse. Sicer okoli njihovih avtomobilov se ne smejo igrat,ker je oci hud. Pri mojem nimajo nobenih zadrzkov in ocka tudi ne moti,da vanj nabijajo zogo.
Pogresam mir,ki smo ga imeli na obali.


Ti si pa opasn tip! 😐

Ah, no. Otroke vozijo po svetu, da bodo bolj razgledani, zato jim zmanjka časa za vzgojo.

Pozdravljeni,
Ko tako prebiram post vidim, da so csi okrog vas tecni, nevzgojeni, brez manir…
Ocitno manire premorete le vi, zato bi se bilo potrebno vprasati, ce z vami ni kaj narobe, da iscete v vsej svoji okolici napake?!
dr. psih. Pevt Tera

New Report

Close