Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nezadostna ker ni imel kemičnega

nezadostna ker ni imel kemičnega

Po malici so pisali, kaj ima to veze. Ja, na testu ni imel pisala, ker ga je pozabil doma, ne?[/quote]

do malice imajo pa koliko ur? dve, tri?
tiste ure ni delal nič, nič si ni zapisal, od nobenega sošolca si ni sposodil pisala?

in šele direkt, ko se je test začel, je frajer ugotovil, da bi mogoče si bilo dobro pisalo sposodit?
ne zjutraj, ko je prišel v šolo in ugotovil, da nima s čim pisat?

daj, nehaj no, menda nisi tako naivna

Pri moji hčerki je bilo podobno, s tem da je pozabila kalkulator. Tega pa res ni imel nihče za posodit. Računala je potem vse na roke, kar se je dalo, ocena je bila primerno slaba, a tako pač je . Nimaš kaj. Pri njih si ne smeš sposodit, razen, če ne narediš to med odmorom, da učitelj ne ve. ste z gorenjske? po mojem je to ista šola.

Ko bo sonček velik, bo pa prav tako hodil brez “kurca na svadbo”…

Neverjetno, kako ste žleht. Kot leglo samih sadistov. Prav privoščite, da človek zaradi majhne nerodnosti, pozabljivosti ali napake trpi najhujšo možno škodo. Po drugi strani se pa pritožujete in jamrate, ko vam vlade nabijajo davke, delodajalci šikanirajo in birokrati norčujejo iz vas. Oni počnejo vam popolnoma enako kot vi privoščite vsem drugim.

Umiri konje.

Se strinjaš, da je glavna napaka napaka tvojega sina? Upam da. Res se sliši zelo neverjetno, da si sin ni mogel niti od enega drugega otroka sposoditi pisalo – pa kot pišeš so pisali po malici, torej je imel časa več kot dovolj! Moraš vedeti, da je otrokova dolžnost, da nosi pisala s seboj v šolo ali da si jih izposodi, če jih potrebuje. Kaj je potemtakem delal cel dan v šoli??? Zelo narobe, zelo neodgovorno! In ti to zagovarjaš in podpiraš?

Če želiš sina vzgojiti v bolj odgovornega otroka (in tukaj želim tebi in tvojemu sinu samo dobro) bi morala biti jezna v prvi vrsti na sina in ne na učitelja. Sinu bi morala razložiti, da je za to odgovoren sam in da je na njem, da popravi napako. Ena enica je malenkost proti izkušnji, ki jo lahko pridobi za življenje. Odloči se v dobro otroka!

Lahko greš tudi do učitelja in ga povpraš kaj in kako, vendar pokaži, da si tudi starš, ki zaupa učiteljem. Da delujejo v dobro otrok.

Tudi sama imam otroka v šoli, marsikaj se dogaja pri pouku, ampak ti povem, da če sem šla v šolo vprašat za kakršnokoli stvar, sem vedno ugotovila, da ima vsak zakaj zelo dober zato.

Res ti svetujem, da si pred odhodom v šolo pogledaš naslednji film:
http://www.imdb.com/title/tt0393162/

Srečno!

Ne morem verjet, ker zagoveden folk, ne morem drugač rečt. Zaradi kulija da piše cvek!!!! Nesposoben prfoks, lahko rečem, ki je postopal popolnoma neprofesionalno, pa saj to ni matura. Mama v šolo , resno, ker da ravnatelj zve, da je en pisal cvek, ker ni imel kulija…. Pa poročaj.

Osredotočimo se samo na dejanje učitelja.

Ali je po vašem učitelj naredil prav, ali ne?

Po mojem mnenju učitelj nima prav.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Glej, med testom se ne hodi iz razreda. Konec. Če so pisali po malici, je imel najmanj dve uri časa, da si najde kaj za pisat/gre k dežurnemu/v tajništvo. Vsekakor pojdi k učitelju, če ne zaradi drugega, zato, da boš slišala še njegovo verzijo zgodbe. Ker meni tole zveni kot postavljanje pred sošolci, ki se ni čisto izšlo, potem je bilo pa treba malo sfrizirat zgodbo o cveku za mamo. Naj se zmeni za popravljanje čim prej, pa bo. Mislim, da učitelj nimpravi naslov za bes, če sploh je kakšen pravi naslov za ro …

Evo jaz sem pa sedaj poklicala mojo mačeho,za foro ker me je res zanimalo,je prfoksa na srednji šoli. In je jsano povedala sledeče:

Učitelj tega ne sme naredit,ker je to iskanje neznanja in ne znanja. Edina prava pot je da stopi mama do učiteljica,in povpraša za razloge,ker velikokrat se zgodi da ravnatelj sploh ne ve zakaj se gre na koncu pa se zgodbe uskladijo-

v prvi vrsti pa je rekla da tega učitelj ne sme storiti ker je to iskanje neznjanja.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________


se pravi, učitelj bi moral po tvoje na začetku ure, ko so ostali začeli pisat test, pustit tole sonce da:
1. ali laufa po šoli okoli tako dolgo, da najde tistega redkega, ki pride v šolo z dvema kulijema
2. ali mu reči ja ubogi revež, brez kulija si, saj ti ni treba pisat?

učenec/dijak, ki pride na test brez pisala, sredi dneva, dobesedno prosi za sankcije

PRAV.

Argumentacija?

Po moje ima učitelj popolnoma prav, ker:

1. na test prideš z določenimi potrebščinami. (Kaj bi učitelj naredil, če nihče ne bi imel kulija? Po moje vsi nezadostno,potem pa ponavljanje testa. Če še drugič pridejo vsi brez, pač vpišeš tiste ocene, ki so.)
2. če prideš na test brez kemičnega, čeprav bi si ga lahko izposodil v prejšnjih urah, ti je za test čisto vseeno, s tem kažeš tudi popolno nespoštovanje do predmeta in učitelja
3. učitelj mora učence navaditi tudi na pravilen odnos do dela ter na prinašanje potrebščin, ki jih potrebujejo učenci pri pouku. Če ves čas prinaša rezervne potrebščine in jih posoja učencem, jih navadi samo na to, da potrebščine niso njihova skrb.

In ja, delal je popolnoma prav.

Jaz sem pa prfoksa na gimnaziji in srednji šoli in ti povem, da je ta prfoks ravnal še kako vzgojno prav.

V bodoče bo imel ziher dva kulija s sabo. Konc sveta, sam kje pišejo par dni po konferenci? Popravljal nezadostno s takim pristopom?

Neumnost. Tole “iskanje neznanja” je bedarija. Učitelj to lahko naredi, saj je normalno pričakovati, da bo učenec na test prinesel potrebščine. Če pri matematiki nima šestila, ki ga za test rabi, bo pač slabo pisal, ane? Če mu v razredu ni nihče posodil, kaj naj bi pa učitelj naredil, ko je že teste razdelil? Ga pustil, da med testom okoli po šoli dirka?

Mulo je iskal ukrepe. In ko jih je našel, bi morala mama ploskat učitelju, ne pa hodit v šolo.

Na OŠ ni še konference, bo šele 31. 1.

Drugače pa: učitelj ima jajca, upam, da odbrenka tole tečno mamo od avtorice. Mularijo je treba navadit reda in pravilnega odnosa do dela. Če jih starši ne znajo, jih morajo vsaj učitelji.

Torej tudi prav ravnala medicinska sestra v celjski bolnišnici pred leti, ko je odslovila človeka z infarktom, ker ni imel napotnice in je človek umrl na izhodu. Red je red, a ne?

to je čisto nekaj drugega
tista medicinska sestra ni bila usposobljena, da bi lahko presojala, ali je človek v resni nevarnosti, ali ne

kaj bi naj učitelj po tvojem mnenju naredil?
pustil mulca, da laufa po šoli in išče kuli? če je imel prej 2 uri časa, da si ga zrihta

Seveda je nekaj drugega, ker veste, da se to lahko tudi vam zgodi. Špon v šoli zaradi svinčnika pač ne, ker ne hodite več v šole in ste lahko vsi papeški. Dokler se ne zgodi vašim mulcem seveda.

sej verjetno mulo sploh ni znal in je mamo mal na foro, ker ne morem verjet, da je tolk nesposoben da si v dveh urah ne bi zrihtal pisala. Al pa pr taki mami, ko vse namest sončka naredi?

Pred otrokom nikoli ne bi kritizirala učitelja. Ker da mu starši zbijamo avtoriteto, pljuvamo v lastno skledo in delamo svojim otrokom samo škodo.
Napako je naredi tvoj sin. To da nima puščice, je menda ugotovil kakšno minuto pred testom (sploh, če je bil v šoli že dve uri) in bi lahko poskrbel za kuli pravočasno.
Meni se zdi ravnanje učitelja sicer krepko pretirano, a ne vemo, kakšna je že zgodovina odnosa med tem učiteljem in tvojim sinom. Bi rekla, da (pa poudarjam, da je to samo moj občutek / mnenje) si sin že prej ni pridobil ravno dosti plus točk s svojim obnašanjem. (In meni gredo otroci, ki delajo ves čas kraval izredno na živce, ker delajo škodo vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sošolcev, ki vsaj relativno mirno pričakajo na uro in se med uro ustrezno obnašajo.)
Tako, da jaz bi na prvih naslednjih govorilnih urah (verjetno zaradi tega posebej ne bi hodila v šolo, čeprav bi tudi mene tole šokiralo) povprašala tudi o tem dogodku. Mogoče boš zvedela še kaj “več” …

Prebral sem vaša mnenja in v glavnini ste vsi skoraj enakega mnenja. Ok tako razmišljate in utemeljujete.

Probajte me prepričati z kakšnim drugim primerom, da bom enako razmišljal kot vi. Ena je napisala šestilo.

Pravim tako, otrok je imel določeno znanje in zaradi ukrepa učitelja, ker učenec ni imel kulice je dobil šus.
Poizkušam odtehtat, imel je določeno znanje a zaradi manjkajočega pripomočka, da bi znanje zlil na papir je učitelj presodil da dobi enico. Torej pripomoček je odehtal njegovo oceno?
Mal sem smotano napisal, sem hotel malo bolj po pravniško, a mi ni ratalo

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

misliš, da smo res tolk usekane, da bi šle zarad kemičnega v šolo? Mulota nahrulim še jaz, da bo za drugič vedel. Mu je fajn takale šola, sploh če se je učil.


se pravi, učitelj bi moral po tvoje na začetku ure, ko so ostali začeli pisat test, pustit tole sonce da:
1. ali laufa po šoli okoli tako dolgo, da najde tistega redkega, ki pride v šolo z dvema kulijema
2. ali mu reči ja ubogi revež, brez kulija si, saj ti ni treba pisat?

učenec/dijak, ki pride na test brez pisala, sredi dneva, dobesedno prosi za sankcije[/quote]

tudi jaz ne morem verjeti kakšni vsi perfektneži, nikoli nič ne pozabijo, vse popolno naredijo…sicer je res, da je malo neverjetno,d a bi bil otrok še pri 4 uri brez pisala…teoretično pa tudi lahko, če bi mu vse ure prej pisalo posodil učitelj tistega predmeta (domnevam, da gre za predmetni pouk)…
če ste že vi vsi perfektneži tako natančni in napadalni z vsemi sankcijami…

osredotočimo se pa lahko na dejanje in obrazložitev profesorja – in za moje pojme nikakor ni dopustno…
ker dejansko gre res kot za “izživljanje” nad otrokom in iskanje neznanja…
nadalje – če se tudi z vzgledi uči in vzgaja v šoli – bi lahko bil ta profesor sam lepo zgled, da se sočloveku v stiski pomaga in mu posodi svoj kemik
vsekakor bi se za opisani problem lahko našla dostojanstvena in mirna rešitev v dobro obeh – in da bi se tudi otrok kaj naučil iz tega – če hočete že “neko kazen” zanj – mislim,d a bi bila dovolj kazen že to, da bi mu učitelj rekel, poglej fer do ostalih v razredu je,da jim najprej razdelim teste, da pišejo v miru polni čas, potem pa dobiš kuli in lahko še napišeš vse kar znaš sam…torej bi bil sam dotično prikrajšan za tiste 3 minute in bi se moral zorganizirati,d a reši čimbolj efektivno test in pravilno do konca ure…
učitelj bi mu s tem dal možnost za to da pokaže svoje znanje, da se zaradi njegove napake ne prikrajša ostalih in mu tudi hrati daje zgled pomoči sočloveku v zagati, ki se zdi zanj neizhoda…tako pa je namesto pomoči izbral način, kako mladostniku pokazati kako sočloveka zatolčti namesto mu ponuditi roko pomoči in hkrati sprejemanja odgovornosti…slab zgled mu je dal in to je tudi slaba vzgoja s strani prfoksa – če gledamo ga kot učitelja in vzgojitelja…
to je moje mnenje…

in se strinjam z avtorico – še na banki, če hočemo dvigniti denar imamo tam ponujena pisala…nihče nas ne pošlje domov za kazen, naj pridemo naslednji dan…tistega pa lahko preživimo lačni, ker nismo mogli dvigniti denarja in v trgovino…

Kakšna primerjava??? Tu je šlo za napačno presojo bolnikovega stanja. Ona je presodila, da gre za neurgentno stanje, po katerem mora imeti napotnico. Če bi presodila, da gre za urgentno stanje, kar bi morala, napotnice ne bi rabil. Napaka je sistemska, nastradala je pa medicinska sestra. Ker je sistemsko napačno, da medicinska sestra presoja, kdo je urgenten bolnik in kdo ni. Ampak tak sistem imamo in med. sestra ne bi smela biti žrtveno jagnje. Odstopiti bi moral minister za zdravstvo, ker bi sistem moral biti tako naštiman, da do tega ne bi prihajalo. Seveda pa pri nas nikoli ne odstopijo tisti, ki so odgovorni.

Tukaj pacient ni naredil čisto nobene napake, razumeš? Česar pa za nevzgojenega mulca ne moremo reči, ne?

New Report

Close