Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nezadostna ker ni imel kemičnega

nezadostna ker ni imel kemičnega

Pri samih peticah en cvek ne pomeni ničesar, zato naj bo to tvojemu sončku šola, da se brez k… ne gre na ohcet.
Lahko pa greš v šolo a izkoristi priložnost in naredi revolucijo v vsej prosveti, da se tako ne počne sicer bo sonce mrknilo in ne bo več sijalo.

Enkrat je blo tkole:

Je šel vilid na veselico, pa je tam dečve kuril… So plesal, se zabaval, se mel kul prav fuul…
Je prehitro padu mrak, je svojo pograbu vsak. Vilid pa ni mogu, ker je kuli doma pozabu…

Od sina bi zahtevala resnico, pa naj bi bila kakršna koli že, ker se ne bi rada blamirala v šoli, če bi se odločila da grem tja.

Zakaj pa ni šel ven in raje dobil neopravičene ure? Po moje pa ima vso pravico reči da testa žal ne bo pisal, ker nima pisala. Navsezadnje če testa ne bi oddal, potem ga učitelj pač ne more ocenit, kajne?

Če sin vztraja pri svoji zgodbi, bi želela soočenje z njim in učiteljem hkrati.

Ne mislite da taki žleht učitelji ne obstajajo.

Preden me kdo napade, veljam za bolj kot ne zagamano mamo in sem pri teh stvareh dosledna in vsaki taki stvari pridem do dna, najprej pa začnem pri sinu. Stojim mu ob strani vse do tlej, ko vem da mu lahko zaupam. Šikaniranja in zajebavanja pa do svojega sina ne dovolim.

Izkušnje imam tako z OŠ kot srednjo, da ne bo kdo mislim da pišem na pamet.

Vilid, kaj pa tole. Če ti pride delavec na gradbišče brez potrebne zaščitne opreme se ga odstrani. Pa če zna delati še tako dobro. Že nekajkrat videno.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Avtorica, tvoja dolžnost je, da greš k ravnatelju in stvar razrešiš. Ne samo, da učitelj tega ne sme narediti ampak je tudi skregano z vsemi zakon in pravili.
Ocene so za to, da se ocenjuje znanje in ne, da se z njimi kaznuje,kar si učitelji vse preradi dovolijo.
Če boš dovolj odločna, da greš z zadevo do konca, verjemi, da bo učitelj takoj izbrisal negativno oceno.
Samo ne pusti se jim!!!

Kakšna primerjava??? Tu je šlo za napačno presojo bolnikovega stanja. Ona je presodila, da gre za neurgentno stanje, po katerem mora imeti napotnico. Če bi presodila, da gre za urgentno stanje, kar bi morala, napotnice ne bi rabil. Napaka je sistemska, nastradala je pa medicinska sestra. Ker je sistemsko napačno, da medicinska sestra presoja, kdo je urgenten bolnik in kdo ni. Ampak tak sistem imamo in med. sestra ne bi smela biti žrtveno jagnje. Odstopiti bi moral minister za zdravstvo, ker bi sistem moral biti tako naštiman, da do tega ne bi prihajalo. Seveda pa pri nas nikoli ne odstopijo tisti, ki so odgovorni.

Tukaj pacient ni naredil čisto nobene napake, razumeš? Česar pa za nevzgojenega mulca ne moremo reči, ne?[/quote]

Primerjava je povsem na mestu, ker samo kaže, kam tako škodoželjno pikolovstvo na koncu privede. Za take rigidneže je manjkajoči svinčnik ali napotnica eno in isto. Zaradi tega se take stvari v zdravstvu tudi dogajajo. Ni bil to edini primer. Da ne govorimo o upravni birokraciji, ki vas šeta sem in tja po razne dokumente, da vam na koncu izdajo en sam dokument. Vsi, ki se tukaj naslajate nad mulotom brez svinčnika, ste mentalno popolnoma isti kot vsi ti birokrati. Vsi za druge veste vse do potankosti, kaj so njihove naloge in dolžnosti, pri svojih iščete pa same izgovore.

Popolnoma se strinjam z učiteljem. Po vstopu v razred ga sin nima kaj zapuščati, da bi si okoli iskal pisalo. Če so pisali po malici, je imel več kot dovolj časa, da bi si sposodil pisalo. Zafrkancija se mu pač ni izšla.

Sem zaposlena v tajništvu šole in se vsake toliko časa pojavi kakšen dijak, ki si pravočasno sposodi pisalo, pa tudi ravnila sem že posojala in kalkulator. Še nikoli pa ni kakšen prišel po zvonjenju, ko bi moral že sedeti v razredu.


Dobro, se strinjam

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Kakšna primerjava??? Tu je šlo za napačno presojo bolnikovega stanja. Ona je presodila, da gre za neurgentno stanje, po katerem mora imeti napotnico. Če bi presodila, da gre za urgentno stanje, kar bi morala, napotnice ne bi rabil. Napaka je sistemska, nastradala je pa medicinska sestra. Ker je sistemsko napačno, da medicinska sestra presoja, kdo je urgenten bolnik in kdo ni. Ampak tak sistem imamo in med. sestra ne bi smela biti žrtveno jagnje. Odstopiti bi moral minister za zdravstvo, ker bi sistem moral biti tako naštiman, da do tega ne bi prihajalo. Seveda pa pri nas nikoli ne odstopijo tisti, ki so odgovorni.

Tukaj pacient ni naredil čisto nobene napake, razumeš? Česar pa za nevzgojenega mulca ne moremo reči, ne?[/quote]
oprosti pa kaj je tako hudo narobe naredil,d a si zasluži take obtožbe nevzgojeni in ta slabšalni izraz mulc…
s tem sami sebe kažete kao se grete neko hudo avtoriteio in komaj čakate,d a se znesete nad nekom, ki naredi neko napako… – zato je mulc, ker je pisalo doma pozabi, pa zato je nevzgojen…daj bodite malo bolj na tleh – vsakemu se lahko zgod, da kaj doma pozabi…
in ja je za to odgovoren, samo zato ne še najslabši in nevzgojen in itd…

daj ne rečt, da se teb še ni nikol zgodilo,d a bi kaj doma pozabila – in kaj si zato nevzgojena, pa baba – misliš,da bi te imel kdo pravico te s takimi izrazi napadati in označevati, samo zato, ker si nekaj pozabila doma…????
resno no – sama nestrpnost je očitno nekaterih…ali pa nosite toliko jeze v sebi,d a komaj čakate na neko nedolžno napako sočloveka,d a ga potem zaradi te minorne napakice čimbolj dotočlete – tak vtis vsaj dajete, s temi vašimi komentarji

Enkrat je blo tkole:

Je šel vilid na veselico, pa je tam dečve kuril… So plesal, se zabaval, se mel kul prav fuul…
Je prehitro padu mrak, je svojo pograbu vsak. Vilid pa ni mogu, ker je kuli doma pozabu…[/quote]
Humoristična, hkrati pa razumna

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Kakšna primerjava??? Tu je šlo za napačno presojo bolnikovega stanja. Ona je presodila, da gre za neurgentno stanje, po katerem mora imeti napotnico. Če bi presodila, da gre za urgentno stanje, kar bi morala, napotnice ne bi rabil. Napaka je sistemska, nastradala je pa medicinska sestra. Ker je sistemsko napačno, da medicinska sestra presoja, kdo je urgenten bolnik in kdo ni. Ampak tak sistem imamo in med. sestra ne bi smela biti žrtveno jagnje. Odstopiti bi moral minister za zdravstvo, ker bi sistem moral biti tako naštiman, da do tega ne bi prihajalo. Seveda pa pri nas nikoli ne odstopijo tisti, ki so odgovorni.

Tukaj pacient ni naredil čisto nobene napake, razumeš? Česar pa za nevzgojenega mulca ne moremo reči, ne?[/quote]

Primerjava je povsem na mestu, ker samo kaže, kam tako škodoželjno pikolovstvo na koncu privede. Za take rigidneže je manjkajoči svinčnik ali napotnica eno in isto. Zaradi tega se take stvari v zdravstvu tudi dogajajo. Ni bil to edini primer. Da ne govorimo o upravni birokraciji, ki vas šeta sem in tja po razne dokumente, da vam na koncu izdajo en sam dokument. Vsi, ki se tukaj naslajate nad mulotom brez svinčnika, ste mentalno popolnoma isti kot vsi ti birokrati. Vsi za druge veste vse do potankosti, kaj so njihove naloge in dolžnosti, pri svojih iščete pa same izgovore.[/quote]

@milan
se podpišem pod ta komentar….
res, namesto,d a bi se učilo pomoči sočloveku, tvornega sodelovanja za najboljše skupne rezultate, pa nekateri so raje zagovorniki pregovora človek človeku volj in komaj čakajo,da lahko sočloveku še najmanjšo napakico vržejo pod nos in ga maltratirajo z njo…

Napačno razmišljaš. Ni dobil šusa zaradi ukrepa učitelja, pač pa zaradi tega, ker si ni priskrbel pisala, za kar je imel več kot dve uri časa. In ker ni imel osnovnih pripomočkov za test, ga pač ni mogel pisati. Ker na testu ne piše nič, je ocenjen nezadostno. Ne gre za vzgojni ukrep učitelja, pač pa za normalno posledico tega, da učenec testa ni mogel napisati, ker ni imel nečesa, kar bi moral imeti s seboj. Gre za PISNI PREIZKUS ZNANJA. Torej je moral vedeti, da bo pisalo potreboval.

Nehajmo se zezat, saj vsi vemo, da ne gre za napako. Gre za čisto za.jebavanje učitelja, brezvesten odnos do predmeta in šole nasploh. Nasploh je v šolah vedno več mularije, ki bi jih človek dal za ene par mesecev jarke kopat ali v fabrko 12 ur dnevno, pa da vidimo, kako bi bili naslednje leto motivirani za šolo. In kako bi imeli preventivno 5 kemičnih s seboj ob pisnem preizkusu. Tako pa se jih prosjači za tisti minimum učenja, ki ga dajo skozi in starši na kolenih pred njimi klečeplazijo naj se ja učijo. Posledice so pa take, da pojma o pojmu nimajo in manj ko znajo, bolj si upajo zezati se iz vsega. Tale mulc je dejansko prosil za en dober šus.

Če je drugače fant vedenjsko in učno neproblematičen in če ni kronično pozabljiv, je tole vsaj nefer, če ne celo zajebavanje. Če pa se mu zadeve ponavljajo, je taka “šola” upravičena. Zavisi tud, če 9. razred in mu je vsaka ocena pomembna ali če mu ta cvek bistveno ne škodi.
Bodimo življenjski; se zgodi, a hudič je, če se dogaja.
Drugač pa, če se ti da pozabavat ali pa njemu, bi se mogoče poglobil v šolski pravilnik in tole: http://www.uradni-list.si/1/content?id=113609 in se obesil na 3. odstavek 3. člena (ocenjevanje znanja je ugotavljanje in vrednotenje, v kolikšni meri učenec dosega v učnem načrtu določene cilje oziroma standarde znanja. Učitelj ocenjevanje znanja opravi po obravnavi učnih vsebin in po opravljenem preverjanju znanja iz teh vsebin). Z nekaj obračanja logike, pravniškega razmišljanja, retorike, blefiranja :), bi se dalo kaj zmutit v smislu: da niso bili izpolnjeni temeljni pogoji za ocenitev oziroma da ocenitev ne odraža dejanskega stanja znanja, saj znanje (temelj za oceno) ni bilo prikazano/podano na način, ki bi omogočal realno presojo le-tega na osnovi kvalificiranih meril … Vprašanje pa, koliko bi se mu to splačalo na dolgi rok (ga dobi na piko).

Enkrat je blo tkole:

Je šel vilid na veselico, pa je tam dečve kuril… So plesal, se zabaval, se mel kul prav fuul…
Je prehitro padu mrak, je svojo pograbu vsak. Vilid pa ni mogu, ker je kuli doma pozabu…[/quote]
Humoristična, hkrati pa razumna[/quote]

Vilid, žalostno! Za zjokat žalostno!

Kr upraš mlada samska dekleta, ki so odgovorno v roku končala študij, in bi si rada ustvarila družino. Nebroj jih je, ki ne najdejo Dedcev… Ustvarjanje pezdetov se pa začne tudi z pozabljanjem svinčnika v začetku šolanja…

A profesor pa v razredu nima enega kulija za posodit? Marsikaj se dogaja v srednjih šolah. Cvek si lahko prislužiš tudi zato, če s seboj nimaš učbenika…

Jaz tudi delam v soli in sem prepricana, da mora biti se kaj drugega zadaj, kot samo pozabljen kuli.

Na besede, Oprostite gospod profesor, doma sem pozabil pisalo, imate vi mogoce kaksneg za posodit? bi redko kateri profesor reagiral tako kot doticni.

Ce se je pa vrtel naokoli, spraseval vse po vrsti in motil okolico, je pa reakcija cisto pricakovana.

Take stvari se ureja preden stopi profesor v razred in zacne delit teste.

Primerjava absolutno ni na mestu. Bolnik, ki je bil dejansko na smrt bolan, pač ni mogel po napotnico in tudi treba mu ni bilo niti po zakonu. Učenec bi pač moral imeti svinčnik in če ga ni imel, je imel ogromno časa, da si ga je lahko pridobil. Pa se mu ni ljubilo. Prava primerjava bi bila: bolnik, ki ima samo rahlo vročino, pride na urgenco brez napotnice, ker pač meni, da je on upravičen do zdravljenja brez napotnice, čeprav ni. Medicinska sestra ga obravnava kot samoplačnika. Namreč človek bi komot lahko šel po napotnico preden je prišel na urgenco, pa se mu ni ljubilo. Tako kot se temu zaje.bantu ni ljubilo poiskati kemičnega.

Odpirata se mi dve vprasnji:
– nihce od sosolcev ni imel za posodit pisala (?)
– ucenec je vedoč, da nima pisala, pred zacetkom testa (?) vljudno prosil ucitelja za pisalo (kot ocitno vse ucitelje do takrat), le ta pa mu ga ni posodil

Grem stavit, da gre za mulota, ki redno pozablja vse potrebščine, da pa na test ne prinese nobenega pisala in si ga tudi ne izposodi, je pa mimo vsake razumne razlage. Bogve kolikokrat mu je že učitelj posodil pisalo ali pa ostali učenci v razredu. Enkrat se vse skupaj pač mora nehat. Dobra šola.

Sem imela tak primer. Sem poslala fanta ven, da si je priskrbel pisalo, ampak mu je potem zmanjkalo 10 min in ni dokončal. Seveda mu nisem dovolila, da bi podaljšal pisanje za 10 min. Naslednji dan je prišla mati in zahtevala pogovor z menoj. Ker imam govorilne ure takrat in takrat, sem ji vljudno povedala, da naj takrat pride, ali zjutraj enkrat na teden ali popoldan enkrat v mesecu. Je šla k ravnatelju in zahtevala pogovor z menoj, ravnatelj je prišel k meni po pouku in rekel, če lahko imam sestanek z materjo ob 14.30, ko sem končala s poukom, pa sem vljudno zavrnila in povedala, da sem materi že povedala, kdaj me lahko dobi. Je bila užaljenost iz obeh strani, ampak me niti malo ne briga. Da bo poklicala inšpekcijo, je rekla mati. Da je to njena pravica, sem odgovorila. Moja pa je ta, da imam govorilne ure s starši, ko je za to določen čas. Test je ostal tak, kot je bil ob oddaji in ocena tudi. Mene starši pač ne morejo ustrahovati.

Kako točno pa je bilo pri tem učitelju, pa težko sodim. Po moje gre za dodatno zgodbo v ozadju.

Po malici so pisali, kaj ima to veze. Ja, na testu ni imel pisala, ker ga je pozabil doma, ne?[/quote]

A do malice, se je pa po riti praskal in na telefon pisal? :)))

V resnici je še huje. Teste morajo pisati s kemičnim, ne s svinčnikom. Če piše s svinčnikom, ima učitelj pravico, da testa ne oceni. Mogoče je celo predpisano, da ga ne sme ocenit.
In to jim čisto dovolj pogosto ponavljajo že v OŠ, tako da pridejo dobro preparirani v srednjo šolo.

Torej si morajo učitelji za vsakega posebej zapomniti še, ali je kronični ali slučajni pozabljivec?

Ker imam tudi sama otroke in vem, da imajo njihove zgodbe tudi drugo plat, bi rekla, da bi v temle konkretnem primeru druga plat pri večini zagovornikov otroka sprožila odziv: Aha, potem pa že.


se pravi, učitelj bi moral po tvoje na začetku ure, ko so ostali začeli pisat test, pustit tole sonce da:
1. ali laufa po šoli okoli tako dolgo, da najde tistega redkega, ki pride v šolo z dvema kulijema
2. ali mu reči ja ubogi revež, brez kulija si, saj ti ni treba pisat?

učenec/dijak, ki pride na test brez pisala, sredi dneva, dobesedno prosi za sankcije[/quote]

tudi jaz ne morem verjeti kakšni vsi perfektneži, nikoli nič ne pozabijo, vse popolno naredijo…sicer je res, da je malo neverjetno,d a bi bil otrok še pri 4 uri brez pisala…teoretično pa tudi lahko, če bi mu vse ure prej pisalo posodil učitelj tistega predmeta (domnevam, da gre za predmetni pouk)…
če ste že vi vsi perfektneži tako natančni in napadalni z vsemi sankcijami…

osredotočimo se pa lahko na dejanje in obrazložitev profesorja – in za moje pojme nikakor ni dopustno…
ker dejansko gre res kot za “izživljanje” nad otrokom in iskanje neznanja…
nadalje – če se tudi z vzgledi uči in vzgaja v šoli – bi lahko bil ta profesor sam lepo zgled, da se sočloveku v stiski pomaga in mu posodi svoj kemik
vsekakor bi se za opisani problem lahko našla dostojanstvena in mirna rešitev v dobro obeh – in da bi se tudi otrok kaj naučil iz tega – če hočete že “neko kazen” zanj – mislim,d a bi bila dovolj kazen že to, da bi mu učitelj rekel, poglej fer do ostalih v razredu je,da jim najprej razdelim teste, da pišejo v miru polni čas, potem pa dobiš kuli in lahko še napišeš vse kar znaš sam…torej bi bil sam dotično prikrajšan za tiste 3 minute in bi se moral zorganizirati,d a reši čimbolj efektivno test in pravilno do konca ure…
učitelj bi mu s tem dal možnost za to da pokaže svoje znanje, da se zaradi njegove napake ne prikrajša ostalih in mu tudi hrati daje zgled pomoči sočloveku v zagati, ki se zdi zanj neizhoda…tako pa je namesto pomoči izbral način, kako mladostniku pokazati kako sočloveka zatolčti namesto mu ponuditi roko pomoči in hkrati sprejemanja odgovornosti…slab zgled mu je dal in to je tudi slaba vzgoja s strani prfoksa – če gledamo ga kot učitelja in vzgojitelja…
to je moje mnenje…

in se strinjam z avtorico – še na banki, če hočemo dvigniti denar imamo tam ponujena pisala…nihče nas ne pošlje domov za kazen, naj pridemo naslednji dan…tistega pa lahko preživimo lačni, ker nismo mogli dvigniti denarja in v trgovino…[/quote]

razmišljanje od nonono je za moje pojme najbolj pravo!
To, kar se je dogajalo sinu, da en sošolec ni bil pripravljen posoditi svinčnika (in brez dvoma je imela rezervnega vsaj polovica) in da ga ni posodil niti učitelj, ki ga je tudi brez dvoma ima, kaže na popolno brezsrčnost, privoščljivost in sebičnost, vrednot, ki so se usidrale v naši družbi in se tudi odraža v zgornji razpravi na to temo.

Draga mama, samo tole bi vam rada povedala. Ne glede na to, kako boste stvar rešili, delate sinčku medvedjo uslugo. Če boste za vsako tako stvar hodili v šolo, sam ne bo znal ničesar kasneje naredit oz. bo vedno računal na to, da bo mama za njim. Poznam take ljudi, ki so totalno nesamostojni. Začne se pa takole… Pač je dobil ena. Bo pa zato vedno imel kuli s sabo. Zdaj pa bo videl, da ga je prišla mama branit v šolo in se mu ne bo zdelo nič takega, če bo naslednjič spet brez, ker bo računal na vas.

New Report

Close