Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nezadostna ker ni imel kemičnega

nezadostna ker ni imel kemičnega

Kaj je s teboj? Je za tvoje dojemanje že prepozna ura??[/quote]

Vedno žališ, namesto da odgovoriš na vprašanje?
Torej, si učiteljica, učenec odda prazen test. Kakšno oceno naj po tvojem dobi?[/quote]

Dobro jutro,
če si se naspala in si zdaj spočita, bo mogoče celo šlo v tvojo bučo.
Učenec je prisiljeno oddal prazen list, ker mu učitelj NI dovolil, da bi si šel sposodit pisalo!!!
Torej, kje in čigava je krivda, da je bil list prazen???
Ne moreš gledat ozko kot fjakarski konj!!!! Ne moreš in ne smeš, sploh, če si učitelj, gledati samo na posledice ampak tudi na vzrok, zakaj je do posledic prišlo. In v tem primeru je vzrok izključno na učiteljevi strani.
In še enkrat ti povem, učitelj, ki oceno uporablja kot kazen, ni dorasel svojemu poklicu!!!
Tale učenec je naredil edino napako, da le list oddal. Ne bi ga smel!
In, če bi bila jaz učiteljica, se to ne bi zgodilo, ker bi učencu vsekakor omogočila, da si pisalo sposodi.
Zaenkrat še ne spadam v skupino zafrustrirancev kakršnih je med učitelji vse več.
Pa da ne boš mislila, da imam kaj proti učiteljem, ti povem, da sta učitelja oba moja starša. Ampak sta učitelja takšna kot morata biti, s srcem in razumom na pravem mestu. In za raliko nekaterih zelo dobro vesta čemu služi ocenjevanje!!!

Vedno žališ, namesto da odgovoriš na vprašanje?
Torej, si učiteljica, učenec odda prazen test. Kakšno oceno naj po tvojem dobi?[/quote]

Dobro jutro,
če si se naspala in si zdaj spočita, bo mogoče celo šlo v tvojo bučo.
Učenec je prisiljeno oddal prazen list, ker mu učitelj NI dovolil, da bi si šel sposodit pisalo!!!
Torej, kje in čigava je krivda, da je bil list prazen???
Ne moreš gledat ozko kot fjakarski konj!!!! Ne moreš in ne smeš, sploh, če si učitelj, gledati samo na posledice ampak tudi na vzrok, zakaj je do posledic prišlo. In v tem primeru je vzrok izključno na učiteljevi strani.
In še enkrat ti povem, učitelj, ki oceno uporablja kot kazen, ni dorasel svojemu poklicu!!!
Tale učenec je naredil edino napako, da le list oddal. Ne bi ga smel!
In, če bi bila jaz učiteljica, se to ne bi zgodilo, ker bi učencu vsekakor omogočila, da si pisalo sposodi.
Zaenkrat še ne spadam v skupino zafrustrirancev kakršnih je med učitelji vse več.
Pa da ne boš mislila, da imam kaj proti učiteljem, ti povem, da sta učitelja oba moja starša. Ampak sta učitelja takšna kot morata biti, s srcem in razumom na pravem mestu. In za raliko nekaterih zelo dobro vesta čemu služi ocenjevanje!!![/quote]Oprosti ampak če učitelj napove, da bodo pisali test, učenec pa na pisanje ni pripravljen….. ja kaj je učitelj kriv, da je mulo malomaren in hoče izpast pred vrstniki frajer in se v času testa sprehajat po šoli?
Zakaj si pa ni že prej od koga sposodil pisalo predno je učitelj podelil teste/prišel v razred?

Se pa strinjam s tistimi, ki trdijo, da mora bit ocena odraz učenčevega znanja in ne vzgojni ukrep s katerim učitelj ustrahuje učence.
Če se je ta stvar zgodila prvič, bi mu lahko tudi učitelj posodil pisalo, če pa gre za vedno istega “komedianta” pa…. enkrat je mera polna. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Skratka, zaradi takih učiteljev, ena je tudi zgoraj kot” ena učiteljca izOŠ” , ki se ne upa soočiti z mamo in ji je izgovor, da ni govorilnih ur, ma take bi poslal a na cesto, kAj misliš , da si. Pa ravnatelj, taka rupa… Skratka, hočemo rečt, ni čudno, da imate prfoksi tako slab ugled

Vedno žališ, namesto da odgovoriš na vprašanje?
Torej, si učiteljica, učenec odda prazen test. Kakšno oceno naj po tvojem dobi?[/quote]

Dobro jutro,
če si se naspala in si zdaj spočita, bo mogoče celo šlo v tvojo bučo.
Učenec je prisiljeno oddal prazen list, ker mu učitelj NI dovolil, da bi si šel sposodit pisalo!!!
Torej, kje in čigava je krivda, da je bil list prazen???
Ne moreš gledat ozko kot fjakarski konj!!!! Ne moreš in ne smeš, sploh, če si učitelj, gledati samo na posledice ampak tudi na vzrok, zakaj je do posledic prišlo. In v tem primeru je vzrok izključno na učiteljevi strani.
In še enkrat ti povem, učitelj, ki oceno uporablja kot kazen, ni dorasel svojemu poklicu!!!
Tale učenec je naredil edino napako, da le list oddal. Ne bi ga smel!
In, če bi bila jaz učiteljica, se to ne bi zgodilo, ker bi učencu vsekakor omogočila, da si pisalo sposodi.
Zaenkrat še ne spadam v skupino zafrustrirancev kakršnih je med učitelji vse več.
Pa da ne boš mislila, da imam kaj proti učiteljem, ti povem, da sta učitelja oba moja starša. Ampak sta učitelja takšna kot morata biti, s srcem in razumom na pravem mestu. In za raliko nekaterih zelo dobro vesta čemu služi ocenjevanje!!![/quote]
cela zgodba, kot je napisana, je absurdna

tukaj nekaj manjka oziroma se ni zgodilo tako, kot je učenec naivni materi razložil, zato se lahko nehate prepucavat.

ali pa je provokacija.

A ti boš dons v šoli tud brez kulija! Pa te ne bo noben dam poslal? Ne vem sicer, koliko vas je, ampak očitno več, ki ste prepričani, da lahko delate kar hočete v šoli!

A ko ti na občini rečejo, da danes ni uradnih ur in da pridi drugič, ko so, se tudi ne upajo soočiti s teboj?

Vedno žališ, namesto da odgovoriš na vprašanje?
Torej, si učiteljica, učenec odda prazen test. Kakšno oceno naj po tvojem dobi?[/quote]

Dobro jutro,
če si se naspala in si zdaj spočita, bo mogoče celo šlo v tvojo bučo.
Učenec je prisiljeno oddal prazen list, ker mu učitelj NI dovolil, da bi si šel sposodit pisalo!!!
Torej, kje in čigava je krivda, da je bil list prazen???
Ne moreš gledat ozko kot fjakarski konj!!!! Ne moreš in ne smeš, sploh, če si učitelj, gledati samo na posledice ampak tudi na vzrok, zakaj je do posledic prišlo. In v tem primeru je vzrok izključno na učiteljevi strani.
In še enkrat ti povem, učitelj, ki oceno uporablja kot kazen, ni dorasel svojemu poklicu!!!
Tale učenec je naredil edino napako, da le list oddal. Ne bi ga smel!
In, če bi bila jaz učiteljica, se to ne bi zgodilo, ker bi učencu vsekakor omogočila, da si pisalo sposodi.
Zaenkrat še ne spadam v skupino zafrustrirancev kakršnih je med učitelji vse več.
Pa da ne boš mislila, da imam kaj proti učiteljem, ti povem, da sta učitelja oba moja starša. Ampak sta učitelja takšna kot morata biti, s srcem in razumom na pravem mestu. In za raliko nekaterih zelo dobro vesta čemu služi ocenjevanje!!![/quote]

Ampak brez žalitev pa ne zmoreš. No, tako vsaj dobro veš, zakaj se zaplete zaradi enega kulija. S takim odnosom, kot ga imaš ti, se verjetno tudi tebi.

Iz kere luknje si pa ti prlezla? A iz luknje: Kultura i prosveta to naša bo osveta! Gotovo iz te! Ker o prosveti že 100 let nihče ne govori.

A ko ti na občini rečejo, da danes ni uradnih ur in da pridi drugič, ko so, se tudi ne upajo soočiti s teboj?[/quote]

Ko je pa kaj narobe, pa moraš v šolo letet, ko ti ravnatelj reče, če mal obrnemo a ne miška. S tem da je šola odprta, pa fleksibilna, kao, vsaj učitli naj bi bili, pa so vsaj pod takimu labilnimi ravnatelji težko. Kaj šele, da bi bili v pomoč otrokom, ne, jih je treba zajebavat.

Sam za take, kot si ti, je za mešat jabolka in hruške komot, ko vam paše seveda

sem hotla napisat, da je tamal verjetno priredil zgodbo, pa se spomnila prigode, ki se je zgodila meni v drugem razredu osnovne (dolga leta nazaj še v jugi) – se je učiteljica odločila, da bo imela tisti dan matematiko, ki sicer ni bila na urniku in ker ni bila na urniku, jaz nisem imela sabo vseh zvezkov in učbenikov za matematiko – in ker naj bi skoz imeli vse sabo, sem dobila cvek… mislim, da sem tisti dan začela imeti težave z avtoriteto, kar mi še danes prav pride 🙂 Danes predavam in svojim vedno rečem, da ocenjujem znanje in ne dolžino in da če znajo v treh stavkih vse napisati, potem jim ne bom odbijala točk, če so napisali le pol strani, namesto dveh,…. in so čisto zmedeni, ker so navajeni se držati pravil in okvirov (koliko strani, koliko besed, koliko uporabljenih virov,…), pisati pa ne znajo.

So pravila in so “pravila”. Da nihče ni imel kemičnega za posoditi je malo čudno. Da dajejo cveke zaradi stvari, ki niso vezane na znanje, pa isto čudno.

Iz kere luknje si pa ti prlezla? A iz luknje: Kultura i prosveta to naša bo osveta! Gotovo iz te! Ker o prosveti že 100 let nihče ne govori.[/quote]

Daj no, malo se umiri. Če ti izraza prosveta ne uporabljaš, še ni rečeno, da je z njim kaj narobe. SSKJ pravi:

prosvéta -e ž (ẹ̑) 1. poučitev, izobrazba koga, da bi mislil, delal brez predsodkov, razumno: prizadevati si za prosveto / ljudska, zdravstvena prosveta / širiti prosveto na vasi 2. dejavnost, ki se ukvarja z vzgojo, izobraževanjem: delati v prosveti; sredstva za prosveto so zagotovljena ♪

Moje mnenje pa je, da zaradi tega, da nima kemičnega, cveka NE SME DOBITI!!! Ocenjuje se znanje, ne pa, kaj kdo ima in kaj nima. Če pogledaš pravilnik o ocenjevanju in preverjanju znanja, nikjer ne zaslediš, da se ocenjuje, če doma pozabiš ravnilo, zvezek, pisalo… Če učenec ni preveč redoljuben, ali pozablja domače naloge, šolske potrebščine itd…se to ne ocenjuje, se pa lahko izvajajo drugi ukrepi proti temu učencu.

Dejstvo pa je, da učitelji velikokrat kršijo pravilnike in zakone in si nekatera splošna pravila prirejajo po svoje.

Tudi sama sem za to, da se ukrepa proti nekaterim cvetkam, ki nikoli “ničesar” niso krivi . Ne vem sicer, če je tebi tvoj sin povedal resnično zgodbo, vem pa, da se zaradi pozabljenega kemičnega cvek ne sme dati. Sicer bi si pa lahko pisalo izposodil, a ne ? To pa je bila čisto njegova napaka, a se ne zna znajti, no?

In vsi tisti, ki učitelja zagovarjate, da je naredil prav…me prav zanima, kaj bi rekli, če bi se to zgodilo vašemu otroku!

Ja, pa še to…mojemu starejšemu sinu se je že tudi zgodilo, da je med testom odpovedalo pisalo. Učiteljica mu je dala svoje pislao, da je lahko nadaljeval. Bila je to RAZUMEVAJOČA UČITELJICA S SRCEM. In takih v Sloveniji manjka. žalostno, da si nekateri nabijajo svoj ego in kažejo svojo nadmoč nad učenci s takimi bizarnimi prijemi, kot je CVEK, KER NIMAŠ PISALA.

DEJSTVO JE, da tvoj sine v šolo ni šel pripravljen, če je dober učenec, mu to nekako opravičijo, če je slab učenec, pa tega nihče ne bo toleriral in je kot je. Po mojem sodi med alsbe učence, ker res dvomim, da bi kak profesor to naredil dobremu dijaku. Ali še bolje, vzgojenemu in dijaku, ki se sicer trudi in se zanj ve, da je priden. če je dijak nevzgojen, vedno dela zdrahe, sitnari…se razume, da mera poči in je cvek tu.

Ni Zakona, ki bi ti to onemogočil, dijak ni bil pripravljen, želel je ven iz razreda, halooo…

je pa tale tema čisz za lase privlečena, od vseh učencev ni dobil pisala, da bi moral ven, pa komu lažeš draga mati? Ali je že v razredu tako nezaželjen, da nikogar ni prosil za pomoč? In na koncu je tu še profesor, če bi bil ta dijak vzgojen, priden, se rečem;” Oprostite g. profesor, pozabil sem puščico, si lahko izpsoodim vaše pisalo…”

Seveda se pa itak ve, da če veš, da zdaj greš k uri ko pišeš, dobiš penkalo že prvo uro, če se ti res gre za šolo, tvoje delo. le dijaku, ki se mu jebe cel svet, naredi kot je tvoj.

TI mu pa s svojim zgledom, kako je šoal res ena svinjarija, kako si je upal ta profesor to narest delaš le še slab izgled. kazne je kazen in edina prava za take dijake, ki mislijo, kaj, da bodo j… vse po spisku…hgalooo, kje živiš ti in sin…se pač da cvek in konec debate! kakor se da lahk neopravičena, če nimaš naloge…to je srednja šola in ne veš OŠ.

Lej, a noben v razredu ni imel nobenega pisala za posodit?

Moja hčerka je sicer v SŠ, pa npr. pri matematiki letijo pred pisanjem testa ven iz razreda, če nimajo s sabo kalkulatorjev. Sledi nezadostna + neopravičena ura.
Tako to je.
Itak pa mislim, da je tole s kulijem izmišljeno.

Nisem vsega brala, ampak, če ni imel pisala potem se na test tudi ni mogel podpisat, torej tehnično sploh testa NI PISAL. zato ne more dobit ocene sploh, nobene.
Če ga je pa prfoks podpisal pa tud ni veljavno po moje.
mmord pa mali ni znal pa je oddal prazen test?
Pojd u šolo, ampak z rezervo, da slišiš še njihovo plat zgodbe

Me prav zanima, kater trač cejteng bo jutri objavil tole zgodbo. Danes vidim na Siolu zgodbo o položnicah za ogrevanje, o katerih se je včeraj skupaj z nasveti pisalo tukaj. Oni pa temo malo zapakirajo pa imajo plačilo. Toliko o takihle zgodbeh. Počakajmo, pa bomo videli!

Verjetno gre za problematičnega sončka, zato ker:
1. kakšen sošolec bi mu zagotovo posodil kemični
2. lahko bi tudi učitelj mu dal kemik
3. kaj za vraga je počel prvi dve uri? Verjetno gledal v zrak, ko so si drugi zapisovali snov v zvezek…

SKLEP:

-verjetno so bila že trenja med učiteljem in učencem
-zgodbo je sonček priredil materi

Jaz pa predlagam materi, da naj gre k ravnatelju. Bo vsaj zvedela kaj se je v resnici zgodilo, ker šus je in verjetno bo tudi ostal zapisan v redovalnici.

Ne, ne do ministra! Naravnost v Bruselj!

Ko bo sončko v službici kej zafrknu, bo pa mamica tekla direkt na OZN!

Priznam, prfoksom nam je super! To je ena sanjskih služb. Tolk sončkotov in mamic od sončkotov spoznaš! Še ti bi šla za prfokso, pa ne bi bla zdej tolk zagrenjena. Mela bi sanjski delovnik pa še hudo plačo!

Ta učitelj bo, na osnovi enega pozabljenega kemika, seveda, če ga ne boš ovirala, tvojega sina naučil ene par potrebnih lekcij za odgovorno in samostojno življenje. Cvek ni tragedija, če mu z eno lekcijo pozdravi: lenobo, pozabljivost, prevzemanje odgovornosti za svoje napake, odnos do tuje lastnine in isposoja le-te….

Ok, pravite da ker ni imel kemičnega, da prvi dve oz. tri ure ni nič pisal v zvezek…kje ste pa že videli, da v srednji šoli v zvezek med poukom fantje sploh kaj pišejo? Pri nas ni niti eden, pa so imeli kemične s seboj, ampak za pisat oni pa niso bili. Vsi so od punc po pouku/med pavzo prepisovali. So tudi sami profesorji govorili, da njih pisanje v zvezek ne zanima, samo da smo tiho 🙂

Kar se pa tiče tega, da so mu dali cvek, ker ni imel kulija…prav mu je. Se bo že navadil, da jih je treba seboj jemat.

Sem učiteljica. Slovenščine. Predstavljam si, kako bi bilo pri meni. Stopila bi v razred. Pazila bi, da bi bila še pred zvonjenjem v razredu, ker imajo pravico pisati 45 minut. Mimogrede: ker če zamudim takrat, ko moramo obravnavati npr. slovenski realizem, takrat se pričakuje, da zamudim par minut; če se to zgodi, ko pišem kontrolko, bodo matere naslednji dan v šoli, ker učenec ni imel dovolj časa zaradi mojega zamujanja in je dobil slabo oceno … Dobro. Po možnosti se moram še dreti po hodniku za enim pobom, ki kljub kontrolki še vedno teka po hodniku, se pogovarja z drugimi učenci itd. – in ga spraviti v razred. Pohitim torej in sem točno v razredu. Da bo ja vse v redu, da bodo pisali čim bolje. In potem pride točno tisti poba in reče, da nima pisala. Če gre lahko ven si izposodit. Se opravičujem, ampak … Ko moram zagotoviti tišino in čim prejšnjo zbranost, se bo nekdo sprehajal noter in ven? Predtem pa je tekal okrog? Res je, da nikjer ne piše, kar je prej fant počel. Ampak v vsej moji praksi se mi kaj takega res ni zgodilo. In gotovo bi rekla nekaj podobnega: “Ne greš zdaj ven. Pisalo bi si moral zagotoviti. Če nimaš, potem oddaj prazno.” Scenarija sta lahko le dva. Ali bo fant zaprosil za pisalo mene in ga stoodstotno dobil, čeprav me bo jezilo, kako je bil recimo prej “pišmevritičen”. Ali pa se bo počutil največjega reveža (in pri tem pomislil, da ima doma tako ali tako vso zaslombo in da bo tako ali tako mati naredila štalo), se strmal in oddal prazno. In to nikakor ni nobena moja muha, ampak njegova …

Ja, bi naredila štalo. Ampak nikakor ne v šoli, pač pa doma. Pisalo je učenčevo delovno orodje in očitno se ni pripravil na test; to je popolnoma enako, kot če bi jaz pozabila doma računalnik in imela prezentacijo pred poslovnimi partnerji. Neodgovorno in nesprejemljivo.

http://adailypaws.files.wordpress.com/2012/02/the-joy-of-being-a-teacher-today-640×360.jpg

Bogi učitelji in prfoksi, če bi bili vsi starši taki. Ti se boš šla namesto svojega ”sončka” k prfoksi kregat, tvoj ”priden sonček” pa se bo za tvojim hrbtom samo smejal. Se prav nč ne čudm, da je tok razvajenih otrok, ki vedno dobijo kar hočejo.

Ma dej nehajte no.
Mulc je pozabo pisalo in mamica je tekla v šolo.
JA BRAVO

New Report

Close