Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njegov razlog proti NE IMETI OTROK

Njegov razlog proti NE IMETI OTROK

proti NE imeti otrok …. po Boolu je to ZA imeti otroka ☺

ju knou d dril …

On je videl revščino, mi vsi ostali je pa nismo ali kako? Samo zato, ker ne objavljamo svojih opažanj v svetovnih in drugih revijah? Sama sem živela v taki revščini in doživela toliko hudobije, da si niti predstavljati ne moreš – tu, na evropskih tleh – pa mi to ni bil nikoli razlog, da ne bi imela otrok ali da bi svet na splošno videla kot grozen in hudoben. Ravno obratno. Te izkušnje so mi dale moč za spremembe pri sebi in svojih otrocih, in vsak dan s hvaležnostjo opazujem, kako neizmerno je svet lep, kljub vsemu hudemu, in kako čudovita bitja so otroci. Pri takih ljudeh, kot je omenjeni gospod, je razlog nekaj drugega, ne revščina po svetu.

S takim načinom razmišljanja pač težko razmišljaš še o vzdrževanju koga drugega kot le sebe:
https://onaplus.delo.si/edina-resitev-je-ne-imeti-otrok
“Nikdar vas ni zanimalo, kar počne večina?

V življenju nisem bil en dan v službi. In na to sem kar ponosen. Ljudje, ki hodijo v službo, sploh ne vedo, kaj to pomeni. Včasih slišim koga, ki menja službo, obupovati, da bo en mesec brez plače. Jaz vse življenje nimam plače. (Smeh.) Pa moram zaslužiti. Kaj pa je to en mesec?! Ali pet mesecev?! Delaj, pa boš imel. No, v resnici se jaz nočem vezati. Če se obvežeš, si poleg dela polno zaposlen s stvarmi, ki te ne zanimajo in so izguba časa. Moj čas pa je dragocen. Vsaka administracija mi je izguba časa, zato imam denimo računovodkinjo, ki je pooblaščena za vse moje račune. Tudi za zasebne. Denar me ne zanima. Pač, dokler je toliko na računu, da imam možnost živeti po svoje. In to življenje je dostikrat v marsičem veliko bolj skromno, kot si marsikdo predstavlja.”

Možnost živeti po svoje. Ja, otroci ti to možnost marsikdaj zablokirajo, za dlje časa. Ne moreš živeti povsem “po svoje”, če skrbiš še za koga. Pa naj bo to otrok, pes, ostareli starš ali bolan zakonec. In če ti je možnost živeti po svoje ena od visoko postavljenih vrednost, potem je jasno, da v tvojem življenju ne more biti prostora še za kako bitje, za katerega bi moral skrbeti, še kako drugače kot samo z nakazilom denarja.
[/quote]

Pa kaj boš ti revše puhloglavsko tu nakladalo. Ti pojma nimaš kaj to revščina je. V Sloveniji prave revščine razen klošarjev ni. Če ste hodili na rdeči križ po hrano to še zdaleč ni revščina in imeti otroka je sebično dejanje. Sigurno s tem namenom da ti bo pucal staro puhloglavsko rit. Samo enkrat sem bil v tistih najrevnejših predelih afrike in to kar vidiš tam te zaznamuje za vedno, ko prideš nazaj v Slovenijo se lahko samo smeješ v kakšnem luksuzu živimo.


Škoduješ sebi?
Večno ponavljanje nekih poduhovljencev kako “bodi to kar si” … kaj pa si v resnici?
Med drugim si oseba, ki ima spolovila… torej je imeti otroke logična posledica, mar ne?
[/quote]

Zdaj, če imaš splovila, možganov pa ne, je imeti otroke res logična posledica.
Tisti ljudje, ki imajo poleg splovil tudi možgane pa se razumsko odločijo ali bodo imeli otroke ali ne in, če jih bodo imeli, koliko jih bodo imeli.
Tisti brez možgan pa se plodijo tako kot ti praviš: splovila – posledica otroci. Posledica pa poanvadi pomeni nekaj slabega.

Pa kaj boš ti revše puhloglavsko tu nakladalo. Ti pojma nimaš kaj to revščina je. V Sloveniji prave revščine razen klošarjev ni. Če ste hodili na rdeči križ po hrano to še zdaleč ni revščina in imeti otroka je sebično dejanje. Sigurno s tem namenom da ti bo pucal staro puhloglavsko rit. Samo enkrat sem bil v tistih najrevnejših predelih afrike in to kar vidiš tam te zaznamuje za vedno, ko prideš nazaj v Slovenijo se lahko samo smeješ v kakšnem luksuzu živimo.
[/quote]

In odkod tebi ideja, da nisem videla afriške, pa še kakšne druge revščine po svetu? Po vsem svetu sem bila, enako kot omenjeni. Sem generacija, ko smo vsi potovali tako kot onn. MAlo mlajša, pa ne veliko. Pa nas ima večina otroke in večina nas ne gleda na svet tako.

Popolnoma si zgrešil bistvo. Bistvo je v tem, da gospod že vse življenje želi “živeti po svoje” – brez šefov itd., zato je povsem super, da se je odločil ne imeti otrok. Ampak naj se pove pravi razlog – ker želim živeti po svoje. Ne pa, ker “je na svetu cel kup zla in revščina”. Tisto prvo se egoistično sliši, tole drugo pa svetniško in je super za se skrivat za tem. Za otroke je treba tudi imet jajca. Ker ti zbudijo generacijske travme. Ampak kot starš jih imaš možnost prekinit in s tem prispevat k manj zla na tem svetu. Ampak to ne gre na način “hočem živeti po svoje” . S tem ni nič narobe, da ne bo pomote. Samo poimenovat je treba s pravim imenom, ne pa skrivat za floskulami dobrodelnosti.

Jaz podpiram vsakega, da nima otrok, če si jih ne želi. Najboljša odločitev. Je pa treba poudarit, da Hodeliča pri tem očitno niso vodili visoki plemeniti vzgibi in preveč videne revščine, ampak preprost odpor do tega, da bi bil vezan – njegove besede. Do tega ima seveda vso pravico, njegova odločitev, ampak par strani o njegovih plemenitih razlogih in odgovornosti so planeta ste naklofali čisto za brez veze.

In odkod tebi ideja, da nisem videla afriške, pa še kakšne druge revščine po svetu? Po vsem svetu sem bila, enako kot omenjeni. Sem generacija, ko smo vsi potovali tako kot onn. MAlo mlajša, pa ne veliko. Pa nas ima večina otroke in večina nas ne gleda na svet tako.

Popolnoma si zgrešil bistvo. Bistvo je v tem, da gospod že vse življenje želi “živeti po svoje” – brez šefov itd., zato je povsem super, da se je odločil ne imeti otrok. Ampak naj se pove pravi razlog – ker želim živeti po svoje. Ne pa, ker “je na svetu cel kup zla in revščina”. Tisto prvo se egoistično sliši, tole drugo pa svetniško in je super za se skrivat za tem. Za otroke je treba tudi imet jajca. Ker ti zbudijo generacijske travme. Ampak kot starš jih imaš možnost prekinit in s tem prispevat k manj zla na tem svetu. Ampak to ne gre na način “hočem živeti po svoje” . S tem ni nič narobe, da ne bo pomote. Samo poimenovat je treba s pravim imenom, ne pa skrivat za floskulami dobrodelnosti.
[/quote]

Ne kvasi neumnosti. Romi, Albanci in podobni pri nas največ otrok naštepajo. Veselo se množijo tudi muslimani po svetu. Da ne omenjam vseh tistih, ki naredijo otroke pa ne skrbijo zanje. Na milijone otrok je odveč po svetu.
Tako, da za naredit otroka pa res ni problem, parkrat not pa ven in otrok je narejen. Ne rabiš biti genij za naredit otroka. Ne rabiš biti pameten, dobrosrčen.
Zgube delajo otroke kot po tekočem traku.

točno tako

to velja za evropo
pojdi v azijo, indijo, kitajsko, pa poglej, kakšne mase ljudi so tam, kako prenaseljen je planet in kake posledice nastajajo zaradi tega.
[/quote]

Dandanes pa se nahajamo že v tretji dobi, v kateri se rast prebivalstva zmanjšuje in se bo najverjetneje še zmanjševala, dokler se rast ob koncu 21. stoletja ustavila. Da bo število prebivalstva doseglo 8 milijard v letu 2024, bo moralo tako preteči 13 let, za prelomnico 9 milijard pa že 14. Za prelomnico 10 milijard pa bo treba počakati do leta 2056.

Takole trdijo raziskovalci z Oxforda. Mišljeno je pa svetovno prebivalstvo, ne samo Evropa, seveda.

Dandanes pa se nahajamo že v tretji dobi, v kateri se rast prebivalstva zmanjšuje in se bo najverjetneje še zmanjševala, dokler se rast ob koncu 21. stoletja ustavila. Da bo število prebivalstva doseglo 8 milijard v letu 2024, bo moralo tako preteči 13 let, za prelomnico 9 milijard pa že 14. Za prelomnico 10 milijard pa bo treba počakati do leta 2056.

Takole trdijo raziskovalci z Oxforda. Mišljeno je pa svetovno prebivalstvo, ne samo Evropa, seveda.
[/quote]

Še dodatek: “Vrh” prirastka je človeštvo zabeležilo leta 1962, od takrat pa se trend umirja, čeprav se še vedno več ljudi na leto rodi kot jih umre.

Res ne vem, kaj je lahko bolj sebičnega kot to, da širiš svoje gene.
Nenazadnje, prav vsako živo bitje se strašno trudi, da bi se razplodilo. Menda ne trdiš, da so amebe, hrasti in močeradi veliki nesebičneži, ki komaj čakajo, da se žrtvujejo za svoj naraščaj?

Ljudje, ki nimajo otroka ga nimajo zaradi strahu in lastnih interesov ter lastne osamljenosti
[/quote]

Večina ga ima v resnici zato, ker ne zna odgovorno seksat. Se jim ponesreči. Redk okdo ima danes načrtovanega in zares zaželenega otroka. Zato pa tudi je toliko ločitev in enostarševskih družin.

Še dodatek: “Vrh” prirastka je človeštvo zabeležilo leta 1962, od takrat pa se trend umirja, čeprav se še vedno več ljudi na leto rodi kot jih umre.
[/quote]
pa ti veš kaj to pomeni povečanje prebivalstva za milijardo v 13 oz. 14 letih? koliko dodatnih resursov to zahteva?

Ne kvasi neumnosti. Romi, Albanci in podobni pri nas največ otrok naštepajo. Veselo se množijo tudi muslimani po svetu. Da ne omenjam vseh tistih, ki naredijo otroke pa ne skrbijo zanje. Na milijone otrok je odveč po svetu.
Tako, da za naredit otroka pa res ni problem, parkrat not pa ven in otrok je narejen. Ne rabiš biti genij za naredit otroka. Ne rabiš biti pameten, dobrosrčen.
Zgube delajo otroke kot po tekočem traku.
[/quote]
Zguba te je naredila, zato pa nisi sposobno razmišljat

Zdaj, če imaš splovila, možganov pa ne, je imeti otroke res logična posledica.
Tisti ljudje, ki imajo poleg splovil tudi možgane pa se razumsko odločijo ali bodo imeli otroke ali ne in, če jih bodo imeli, koliko jih bodo imeli.
Tisti brez možgan pa se plodijo tako kot ti praviš: splovila – posledica otroci. Posledica pa poanvadi pomeni nekaj slabega.
[/quote]
Če imaš možgane in ne želiš delat proti sebi “si to kar si”, potem stremiš k temu, da imaš otroke.
Če deluješ proti sebi jih pač nimaš in takrat nisi “to kar si”
Ampak zakaj bi deloval proti sebi?
Ker možgane ne uporabljaš al ti jih je nekdo pošteno opral?

Se popolnoma strinjam

Dandanes pa se nahajamo že v tretji dobi, v kateri se rast prebivalstva zmanjšuje in se bo najverjetneje še zmanjševala, dokler se rast ob koncu 21. stoletja ustavila. Da bo število prebivalstva doseglo 8 milijard v letu 2024, bo moralo tako preteči 13 let, za prelomnico 9 milijard pa že 14. Za prelomnico 10 milijard pa bo treba počakati do leta 2056.

Takole trdijo raziskovalci z Oxforda. Mišljeno je pa svetovno prebivalstvo, ne samo Evropa, seveda.
[/quote]

In do leta 2056 se bodo ljudje med seboj pozrli v borbi za pitno vodo, hrano in energijo.
Kaj mislis, zakaj je toliko vojn na svetu?

Večina ga ima v resnici zato, ker ne zna odgovorno seksat. Se jim ponesreči. Redk okdo ima danes načrtovanega in zares zaželenega otroka. Zato pa tudi je toliko ločitev in enostarševskih družin.
[/quote]

Nisem prepričan, da ima “razumsko” načrtovanje kaj boljši končni izid…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

In do leta 2056 se bodo ljudje med seboj pozrli v borbi za pitno vodo, hrano in energijo.
Kaj mislis, zakaj je toliko vojn na svetu?
[/quote]
Včasih je bilo veliko manj ljudi in hkrati veliko več vojn in pobijanja….Zakaj so že vojne ?


Če imaš možgane in ne želiš delat proti sebi “si to kar si”, potem stremiš k temu, da imaš otroke.
Če deluješ proti sebi jih pač nimaš in takrat nisi “to kar si”
Ampak zakaj bi deloval proti sebi?
Ker možgane ne uporabljaš al ti jih je nekdo pošteno opral?
[/quote]
Nihče ne doživlja tega tako, da dela proti sebi.
Izkušnje in prepričanja vplivajo na dejanja tako, da zaradi slabih in travmatičnih izkušenj, želi človek zaščititi sebe pred soočanjem s to pridobljeno travmo.

Otrok mora biti srečen . Na svetu je procent srečnih. Vse ostalo je sama žalost.

Ce otrok ne spozna zalosti, tudi srecen ne more biti, saj v tem primeru ne more vedeti, kaj je sreca.

In do leta 2056 se bodo ljudje med seboj pozrli v borbi za pitno vodo, hrano in energijo.
Kaj mislis, zakaj je toliko vojn na svetu?
[/quote]

Zakaj pa naj bi se požrli? Malo strpnosti in solidarnosti, pa to ne bo treba. S hrano, ki jo razviti svet zavrže, bi lahko nahranili veliko lačnih. Enako velja za druge dobrine. Tehnologijo bi lahko razvijali v smer preskrbe. Vojne pa so posledica človeške zlobe in pohlepa.
Sicer pa je bil namen mojega prispevka samo to, da opozorim na dejstvo, da se rast svetovnega prebivalstva umirja in da gre trend še naprej v to smer.

In odkod tebi ideja, da nisem videla afriške, pa še kakšne druge revščine po svetu? Po vsem svetu sem bila, enako kot omenjeni. Sem generacija, ko smo vsi potovali tako kot onn. MAlo mlajša, pa ne veliko. Pa nas ima večina otroke in večina nas ne gleda na svet tako.

Popolnoma si zgrešil bistvo. Bistvo je v tem, da gospod že vse življenje želi “živeti po svoje” – brez šefov itd., zato je povsem super, da se je odločil ne imeti otrok. Ampak naj se pove pravi razlog – ker želim živeti po svoje. Ne pa, ker “je na svetu cel kup zla in revščina”. Tisto prvo se egoistično sliši, tole drugo pa svetniško in je super za se skrivat za tem. Za otroke je treba tudi imet jajca. Ker ti zbudijo generacijske travme. Ampak kot starš jih imaš možnost prekinit in s tem prispevat k manj zla na tem svetu. Ampak to ne gre na način “hočem živeti po svoje” . S tem ni nič narobe, da ne bo pomote. Samo poimenovat je treba s pravim imenom, ne pa skrivat za floskulami dobrodelnosti.
[/quote]

Mater si čoknjeno:-D Omenjeni je posvojil otroka, komu ti zdaj da nima jajc. In več kot očitno nisi potovalo po svetu si samo eno babše razvajeno, ki je sproduciralo otroke, da ji bodo delali družbo, bodo njena igrača in ji pucali rit na stara leta 😀

Saj jasno piše, da ima Hodalič posvojena otroka. Možakarju dam čisto prav in ima toliko dobrega, da je še posvojil otroka.

OTROK NI TEŽKO NAŠTEPAT IN TISTI KI POSVOJI OTROKA STARŠEV, KI NISO NIČ MISLILI MU DAM VSO ČAST TEGA SVETA. IN HODALIČ TO JE.

Mater si čoknjeno:-D Omenjeni je posvojil otroka, komu ti zdaj da nima jajc. In več kot očitno nisi potovalo po svetu si samo eno babše razvajeno, ki je sproduciralo otroke, da ji bodo delali družbo, bodo njena igrača in ji pucali rit na stara leta 😀
[/quote]

Sprašujem se: Koliko sveta mora prepotovati človek, da je sposoben debate brez uporabe žaljivk?

New Report

Close