Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Mi smo že razumeli problem. Ti ga nisi. Vse prevečkrat videno, kako je novi lastnik, ki je ostal v hiši, izplačal sorojence, ki so pa lepo obdržali ključe, šli celo kdaj kaj iskat na kaščo, seveda ko nikogar ni bilo doma, si hodili izposojat orodje v delavnico, po malo zelenjave na vrt…… Saj to je vse bilo (in je še) naše, skupno, tu smo mi nekoč živeli. Halo? Iz zgodbe je več kot razvidno, da izplačana gospodična še veedno smatra hišo za njeno, ker je v njej odraščala in da bi zato morala imeti tja prost vstop. Če jo je nova lastnica opozorila, da to ne bo držalo, je to čisto prav in nima kaj bit užaljena.
[/quote]

Se strinjam. In če bi hišo prodala nekim tujcem, ne svojemu bratu, bi tudi od teh ljudi zahtevala, da ji dajo vstop ali kako?

Mi smo že razumeli problem. Ti ga nisi. Vse prevečkrat videno, kako je novi lastnik, ki je ostal v hiši, izplačal sorojence, ki so pa lepo obdržali ključe, šli celo kdaj kaj iskat na kaščo, seveda ko nikogar ni bilo doma, si hodili izposojat orodje v delavnico, po malo zelenjave na vrt…… Saj to je vse bilo (in je še) naše, skupno, tu smo mi nekoč živeli. Halo? Iz zgodbe je več kot razvidno, da izplačana gospodična še veedno smatra hišo za njeno, ker je v njej odraščala in da bi zato morala imeti tja prost vstop. Če jo je nova lastnica opozorila, da to ne bo držalo, je to čisto prav in nima kaj bit užaljena.
[/quote]

Aha, že užaljena monklja hiti napihovat svoj ego!
Ne, niste razumeli poante!
In nikjer v zgodbi ni govora ne o pogodbah, ne o dedovanju, ne o tem, da ima sestrična ključe od hiše in da še vedno uletava vanjo!
To se zdaj ven mažeš, ker te je zabolelo, da NISI RAZUMELA! In zdaj še dokazuješ to (medtem ko ti misliš, da si prepucavaš svoj ego).
Svakinja je siknila svojo užaljenost takoj, ko je šel denar bye-bye. Ne šele takrat, ko bi sestrična kar prišla v hišo. To v zgodbi sploh ni omenjeno!

Aha, že užaljena monklja hiti napihovat svoj ego!
Ne, niste razumeli poante!
In nikjer v zgodbi ni govora ne o pogodbah, ne o dedovanju, ne o tem, da ima sestrična ključe od hiše in da še vedno uletava vanjo!
To se zdaj ven mažeš, ker te je zabolelo, da NISI RAZUMELA! In zdaj še dokazuješ to (medtem ko ti misliš, da si prepucavaš svoj ego).
Svakinja je siknila svojo užaljenost takoj, ko je šel denar bye-bye. Ne šele takrat, ko bi sestrična kar prišla v hišo. To v zgodbi sploh ni omenjeno!
[/quote]

ti samo ne znaš brati ali nisi sposobna prebranega razumeti?
preberi si še enkrat uvodni post, sej tolk zabita pa tudi ne moreš biti ali pač?

Ni lepo, če ti nekdo prepove vstop, ampak, da bi hodila v hišo, če pri nekom nisem dobrodošla? Saj ko pridem kam na obisk, grem zaradi osebe in ne sten.

Z mozem sva ostala doma na kmetiji. Staro hiso in okolico in kmetijo uredila v nulo. Skrbela za starse. Njegova 15 let starejsa sestra je hodila samo ob nedeljah na kosilo in po meso sadje in zelenjavo. Vredu. Potem je hotela da jo izplacamo. Vredu. Dobila je gotovino in 4 gradbene parcele. Kupila si je 4 sobno stanovanje in hodila itak se naprej pamezovat domov. Vredu. Starsa sta obnemogla zbolela zanju sem skrbela s hcerkama in mozem vecino jaz ker sem bila doma. Gospa je hodila pametovat in po dobrine se naprej. Sedaj sta starsa umrla. Otroci so se odselili. Ena par km stran, druga si je zraven nas postavila hiso. Gospa hodi se naprej 3x na teden. Ce je moz doma okupira moza. Ce ga ni brkla po stanovanju starsev in gre
Gospa gre proti 70ki in je prisla na idejo, da bi pa ona prodala svoje stanovanje in prisla zivet v stanovanje spodaj. Spodnje stanovanje smo adaptirali ker sta v njem nekaj casa ziveli najprej starejsa potem pa se mlajsa preden sta sle na svoje. Zakaj ze bi sedaj gospo vzeli? Saj je bila izplacana. Aja da jo bom jaz za mano pa moji otroci potem stregla na stara leta (saj kaj pa je se za enega zraven skuhat). Hvala lepa.
Seveda se mozu zdi to super ideja. Bo s sestrico se druzil. Kaj pa jaz? Jaz sem rekla da tisti hip ko se ona vseli se jaz iselim. Seveda sem sedaj jaz najslabsa. Celo zivljenje se je vpikovala v mojo druzino sedaj pa jo naj se na stara leta gledam? Samo vozi naj. Hiso in moza ji se dam povrhu. Lahko menjava stanovanje pa bo. Aja ne ona rabi kupnino od stanovanja za sebe.

Jaz tudi nimam več vstopa v stanovanje, v katerem sem odraščala oz. živela do svojega 14. leta. Ker so moji starši stanovanje prodali, ko smo se selili v hišo.
In kakšna je razlika, če so vmes še kakšne sorodstvene vezi? Prav nobene. Bratranec je sestro izplačal, verjetno je tudi njegova žena imela kaj pri tem, hiša je zdaj njuna in lahko povabita ali ne kogarkoli onadva želita. To, da si v neki hiši odraščal, ti pač ne daje nekih pravic do vstopa kar za zmeraj.

Se tolažim, da trolaš in nisi tako neumno v resnici.

Če je sestrični vstop v hiso tako pomemben, bi pa ona brata izplačala in obdržala hišo.

Sori, ampak sestrična je prva začela z nesramnostjo, ko je že leta vnaprej napovedovala, da jo bo treba izplacat, najbrz ne najbolj prijazno. In dobrih družinskih odnosov si s tem pač ne zagotovis. Kot tudi ne s tem, da za bratrancevo ženo, ki že desetletja tam živi, vlaga v hišo, jo vzdržuje, jo je najbrž tudi pomagala izplacat in je nenazadnje njen dom in dom njenih otrok, trdiš, da nima s hišo nič.

Take babe, ti in tvoja sestrična, ste prav od hudiča in ni čudno, da vam človek prepove vstop.

Ma nima veze kako se do hiše pride, lastnik ima zadnjo besedo. V najemu pa najemnik. In kdo bo koga notri spustil, je pač stvar tistih, ki živijo v stanovanju.

Jaz se tudi včasih peljem mimo hiše, kjer sem odraščal, me zamika da bi šel pogledat kakšno je sedaj ampak tega ne storim, ker so lastniki povsem drugi.

Aha, že užaljena monklja hiti napihovat svoj ego!
Ne, niste razumeli poante!
In nikjer v zgodbi ni govora ne o pogodbah, ne o dedovanju, ne o tem, da ima sestrična ključe od hiše in da še vedno uletava vanjo!
To se zdaj ven mažeš, ker te je zabolelo, da NISI RAZUMELA! In zdaj še dokazuješ to (medtem ko ti misliš, da si prepucavaš svoj ego).
Svakinja je siknila svojo užaljenost takoj, ko je šel denar bye-bye. Ne šele takrat, ko bi sestrična kar prišla v hišo. To v zgodbi sploh ni omenjeno!
[/quote]

Jaz nisem nič užaljena in zgodba nima nič z mojim egom. Če res ne bi bilo problema s strani izplačane sestrične, ne bi hitela na forum ihtet, kako ne sme več v domačo hišo, saj bi razumela, da tam nima več kaj iskati. Kot že svetuje nekdo pred mano, preberi še enkrat uvodni post, pa vklopi možgane. Čudno, da bi bila samo ti ta brihta, ki vidi globje, vsi ostali smo pa z Marsa padli. Se ti ne zdi?


Poglej bratranec je imel to ugodnost,da je lahko ostal v domači hiši, torej vsaj del stroškov za bajto mu je bilo prihranjeno takrat: lahko bi sedaj tudi se odselil in bajto prodal, pa bi kredit moral jemati za svoj dom in ne poplačilo sestre. toliko,da ti bo malo jasno še z druge strani.
Razdeljeno je bilo torej pravično. in tvoje jokcanje koliko kredita je moral on jemati za to – češ kao da je sestra kriva – ni na mestu.

je že res,da je zdaj njihovo in da o svoji lastnini oni odločajo. Vse drži. Ampak tu gre za odnose – svakinja se je iz besa, ker so morali pravično svoj delež odplačati znesla nad to sestro, kot da je ona slaba – in ji zato prepovedala očitno stike z bratom in vstop tudi v njegovo hišo. tega pa nima pravice. Ali bo on še imel stike s svojo sestro, ne odloča svakinja in tudi ne tega, ali sme njegova sestra v večinsko njegovo premičnino – saj je podedovana.
tako da ta svakinja nima ravno prava glasanja tukaj – to si ti očitno spregledala- to njeno primitivnost.

Pac ne mores imet. Ocitno je svakinja ze zgodaj oz za casa zivljenja starsev zacela grozit, kako jo bodo morali izplacat.
Ok, so vzeli na znanje in ji izpolnili zeljo. Al je mislila, da ji jo ne bodo, pa bo hodila v hiso se mal zezat brata in tamlado. Al je mislila, da jo ne bodo mogli. Je verjetno ena mal hudobna zenska, ki bi si lahko hodila filat ego v svoj bivsi dom.
Pa se je hudo ustela, ker so ostali pogruntali, s kom imajo oz bodo imeli opravka. Pa so pozrli vabo, se zapufali in jo oddonkali.
In zdaj je uzaljena, ko so ji pokazali kje so vrata.
Dobila je kar je zahtevala in kot v naslovu.
Jare in pare ne mores imet. Dobila je denar pa izgubila dom.

Zato pa je boljše nepremičnino prodat, pa imajo vsi isto.
Ampak ponavadi je tako, da tisti, ki se naguzijo v hiši in se ne premaknejo iz nje, niti niso sposobni sami kaj ustvarit v življenju. Ponavadi najprej parazitirajo starše, da jim kuhajo, skrbijo za dom in še njihove pamže, potem pa živijo na račun njihovega preteklega dela. Takšnih familij imaš v Sloveniji za izvoz! REdko kateri otrok, ki ostane doma, je res skrben in sposoben.

A to pišete taki, ki ste v podobni situaciji, skratka ste podedovali vse na račun nekoga drugega naivnega, ki se je samo umaknil?
Po izbiri besed vidim, za kakšne ljudi gre.

Me zanima, kako bi bilo, če bi ona ostala lastnica polovice hiše v kateri se je razkomotil brat s svojo družino. To bi bilo pa čisto ok in pošteno?
Tudi takšnih primerov je ogromno, ko je nekdo lastnik polovice hiše, pa od tega nima ničesar, niti najmanjše sobice, ker v njej živi nekdo drug.
Verjetno je bilo v tem primeru podobno. Ona bi na račun svoje polovice hiše lahko prišla samo na obisk in prijazno bi jo postregli, ker jim dovoli bivati v njenem delu hiše. Če izrazi željo, da hiše noče,ker je realno niti ne more imeti, hoče pa vseeno svoj delež v denarju, pa se takoj ne poznajo več. V resnici je to res njihova hiša in ji lahko prepovejo vstop, kaže pa to na katastrofalne človeške odnose. tudi ta vsesplošna pričakovanja, da se bo nekdo kar odrekel podedovanemu v korist drugega so meni nerazumljiva. Zakaj pa bi kdo to delal? Nobenemu ne pada denar z neba.


Poglej bratranec je imel to ugodnost,da je lahko ostal v domači hiši, torej vsaj del stroškov za bajto mu je bilo prihranjeno takrat: lahko bi sedaj tudi se odselil in bajto prodal, pa bi kredit moral jemati za svoj dom in ne poplačilo sestre. toliko,da ti bo malo jasno še z druge strani.
Razdeljeno je bilo torej pravično. in tvoje jokcanje koliko kredita je moral on jemati za to – češ kao da je sestra kriva – ni na mestu.

je že res,da je zdaj njihovo in da o svoji lastnini oni odločajo. Vse drži. Ampak tu gre za odnose – svakinja se je iz besa, ker so morali pravično svoj delež odplačati znesla nad to sestro, kot da je ona slaba – in ji zato prepovedala očitno stike z bratom in vstop tudi v njegovo hišo. tega pa nima pravice. Ali bo on še imel stike s svojo sestro, ne odloča svakinja in tudi ne tega, ali sme njegova sestra v večinsko njegovo premičnino – saj je podedovana.
tako da ta svakinja nima ravno prava glasanja tukaj – to si ti očitno spregledala- to njeno primitivnost.
[/quote]

Ko si tako pametovala, kaj piše in kaj ne piše v uvodnem postu, pa mi sedaj povej, kje piše, da ima bratranec prepovedane stike s svojo sesto? Kje piše, da je svakinja jezna? Samo povedala je izplačani dami, kje je njeno mesto. Prosim, če odgovoriš na ta vprašanja. In sprijazni se že, da izplačanka nima nobene pravice vstopati v nepremičnino in da o tem, ali bo tja vstopila ali ne, odloča (tudi) bratrančeva žena. Ker hiša je sedaj njena, ne od izplačanke.

Ko si tako pametovala, kaj piše in kaj ne piše v uvodnem postu, pa mi sedaj povej, kje piše, da ima bratranec prepovedane stike s svojo sesto? Kje piše, da je svakinja jezna? Samo povedala je izplačani dami, kje je njeno mesto. Prosim, če odgovoriš na ta vprašanja. In sprijazni se že, da izplačanka nima nobene pravice vstopati v nepremičnino in da o tem, ali bo tja vstopila ali ne, odloča (tudi) bratrančeva žena. Ker hiša je sedaj njena, ne od izplačanke.
[/quote]

Po vsej verjetnosti hiša ni njena, temveč je uradni lastnik hiše brat, ki je tudi vzel kredit za izplačilo. On lahko s to hišo naredi, kar hoče.On, ne njegova žena. Hiša bo od svakinje lahko šele, ko bo on umrl, pa še takrat se bo delila na njo in na otroke. Delež lahko dobi tudi, če se loči, pa še to samo četrtino hiše. Podedovane nepremičnine se namreč ob ločitvi ne delijo. Torej bi lahko uveljavljala pravico samo do polovice, odplačane hiše, premoženje do katerega sta prišla v času skupne zveze. To pa je v najboljšem primeru četrtina. Skratka, ta hiša je zelo malo njena.

Po vsej verjetnosti hiša ni njena, temveč je uradni lastnik hiše brat, ki je tudi vzel kredit za izplačilo. On lahko s to hišo naredi, kar hoče.On, ne njegova žena. Hiša bo od svakinje lahko šele, ko bo on umrl, pa še takrat se bo delila na njo in na otroke. Delež lahko dobi tudi, če se loči, pa še to samo četrtino hiše. Podedovane nepremičnine se namreč ob ločitvi ne delijo. Torej bi lahko uveljavljala pravico samo do polovice, odplačane hiše, premoženje do katerega sta prišla v času skupne zveze. To pa je v najboljšem primeru četrtina. Skratka, ta hiša je zelo malo njena.
[/quote]

ja četrtina je kar lepo njena, normalno, da lahko odloča.
pa mož, če je dedec bo tudi naredil red in pokazal nedoj sestri, kje ji je mesto.
Me pa res zanima, če imate na splošno težnjo, da nepovabljeni hodite k drugim v hiše, stanovanja?
sem živela na kar nekaj naslovih, torej lahko sedaj kar hodim na obiske brez povabila ?

Po vsej verjetnosti hiša ni njena, temveč je uradni lastnik hiše brat, ki je tudi vzel kredit za izplačilo. On lahko s to hišo naredi, kar hoče.On, ne njegova žena. Hiša bo od svakinje lahko šele, ko bo on umrl, pa še takrat se bo delila na njo in na otroke. Delež lahko dobi tudi, če se loči, pa še to samo četrtino hiše. Podedovane nepremičnine se namreč ob ločitvi ne delijo. Torej bi lahko uveljavljala pravico samo do polovice, odplačane hiše, premoženje do katerega sta prišla v času skupne zveze. To pa je v najboljšem primeru četrtina. Skratka, ta hiša je zelo malo njena.
[/quote]

Tudi če je še tako malo njena, je več njena, kakor od moževe sestre (ki tam nima v lasti popolnoma nič več).

Brat in žena sta jo izplačala in hiša je zdaj v celoti njuna.
Lej predstavlji si da hišo kupi xy oseba, bi imela še vedno pravico do vstopa ker je tam odraščala.?
Ne
To da imajo pa neurejene družinske odnose je pa druga zgodba
S tem se bo morala sprijaznit da hiša njenega otroštva ni več njena, čisto vseeno je kdo v njej zdaj biva. Ko enkrat prodaš to ni več tvoje. Tko to je

Sestricna ima po moji logiki pravico prit na obisk kot vsak normalen obisk. Bit v kuhinji/jedilnici/dnevni/na terasi/vrtu/kjerkoli ze pac brat gosti obiske postrezena z kavico in piskoti. Uporabit wc za goste in odpeketat domov. Vse drugo je v tej zgodbi nadstandard.

Če prav razumem, bi sestra od brata, s katerim se ne razumeta in ki ji je pošteno izplačal dediščino v vrednosti polovice rojstne hiše, izsilila, da bi imela še zmeraj vstop v to hišo.

Res ne razumem – zakaj ženska še kar rine v tujo hišo??
Kaj bi rada dosegla?

Neverjetno! Še naprej lapajo taki, ki sploh niso razumeli, kaj je napisano!
Kdo kje pravi, da sestrična še kar rine v hišo??? Kdo kje piše o kakih nujnih deležih pa dedovanjskem pravu??? TEGA PREPROSTO NI ZAPISANEGA!!! Pa kaj vam ni jasno???
Svakinja jena smrt užaljena zaradi speljanega denarja IN TO JE VSE!!! Svakinja se zato hoče maščevati tako, da se je napihnila v neko graščakinjo in veleposestnico, ki drugim lahko prepoveduje, česa ne smejo delat! V resnici jo pa neznosno gloda ta možev denar, ki ga je moral dati sestri! NIKJER PA NI REČENO, DA SESTRA ŠE VEDNO HOČE PRIHAJATI V HIŠO!!! A ste res tako bukovi, da tega ne razumete iz besedila??! In da te zgodbe ne pripoveduje ta sestra od moža sama, ampak njena sestrična, ki je tretji človek in s kolobocijo NIMA NIČ!!! Nekateri pa še kar vidite, kot da to pripoveduje dotična sestra!!! Popolnoma nepismeni ste in kratke pameti, res!!!

Neverjetno! Še naprej lapajo taki, ki sploh niso razumeli, kaj je napisano!
Kdo kje pravi, da sestrična še kar rine v hišo??? Kdo kje piše o kakih nujnih deležih pa dedovanjskem pravu??? TEGA PREPROSTO NI ZAPISANEGA!!! Pa kaj vam ni jasno???
Svakinja jena smrt užaljena zaradi speljanega denarja IN TO JE VSE!!! Svakinja se zato hoče maščevati tako, da se je napihnila v neko graščakinjo in veleposestnico, ki drugim lahko prepoveduje, česa ne smejo delat! V resnici jo pa neznosno gloda ta možev denar, ki ga je moral dati sestri! NIKJER PA NI REČENO, DA SESTRA ŠE VEDNO HOČE PRIHAJATI V HIŠO!!! A ste res tako bukovi, da tega ne razumete iz besedila??! In da te zgodbe ne pripoveduje ta sestra od moža sama, ampak njena sestrična, ki je tretji človek in s kolobocijo NIMA NIČ!!! Nekateri pa še kar vidite, kot da to pripoveduje dotična sestra!!! Popolnoma nepismeni ste in kratke pameti, res!!!
[/quote]

res ne razumem, kaj imaš ti pri vsej zadevi, da tako skačeš do plafona
svakinja stanuje v tej hiši in ima pravico tudi komu odklonit obisk, če ji ni do tega. pa če bi bila lastnica hiše, ali pa ne. gre za motnjo posesti.

Tudi če je še tako malo njena, je več njena, kakor od moževe sestre (ki tam nima v lasti popolnoma nič več).
[/quote]

Saj noče hiše, samo na obisk k bratu bi rada prišla. 🙂
Kaj bo s hišo, kjer niti postelje nima in je verjetno ni imela že prej, preden je bila izplačana.

New Report

Close