Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Ja, v bistvu bi sestra lahko tako rekla, da ne rabi ničesar. Jaz poznam veliko ljudi, ki so to naredili. Zakaj pa ne? Ampak ok, tega ji ni treba in ima do izplačila vso pravico. Kar ni logično je to, da je sedaj začudena, da ne sme več v hišo. Ja halo? Itak da ne. Izplačali so jo, s tem se je strinjala in celo zahtevala in menda je razumela, kaj to pomeni, kajne? Namreč da hiša ne bo več njena. In v tuje hiše ni prostega vstopa, ampak je ta dovoljen na povabilo lastnikov. Mene zanima, kje živite vi, da tega ne razumete.

Ja, v bistvu bi sestra lahko tako rekla, da ne rabi ničesar. Jaz poznam veliko ljudi, ki so to naredili. Zakaj pa ne? Ampak ok, tega ji ni treba in ima do izplačila vso pravico. Kar ni logično je to, da je sedaj začudena, da ne sme več v hišo. Ja halo? Itak da ne. Izplačali so jo, s tem se je strinjala in celo zahtevala in menda je razumela, kaj to pomeni, kajne? Namreč da hiša ne bo več njena. In v tuje hiše ni prostega vstopa, ampak je ta dovoljen na povabilo lastnikov. Mene zanima, kje živite vi, da tega ne razumete.
[/quote]

Jaz živim v Sloveniji in vidim vse sorte. Predvidevam, da ta, ki je hotela izplačilo,ni maloumna, da ne bi vedela,da hiša ni več njena. Interpretacije nekaterih tukaj, da hoče hišo in denar so kratko malo debilne. Nikjer ne piše, da hoče hišo,da hoče koristit hišo, samo to, da ji je ona ženska zabrusila, da nima vstopa. Še tega ne vemo, če ima sploh željo še kdaj stopiti v to hišo. Ampak to, da ji je ona tako zabrusila, kaže samo na to, da se ona ni strinjala s tem, da se izplača njen. da je jezna, da so ji morali plačati njen del. In zdaj nekaj brezveze grozi z nečim, kar itak nima smisla, ker kdo bi pa sploh hotel hodit v hišo s takimi ljudmi. Pa kot da ji bo kdo kaj vzel, če stopi čez njen prag. Sigurno spet ena taka, ki je prišla gola in bosa, zdaj pa misli, da je kraljica. Če ima moža zapufanega, jim je ta kredit verjetno predstavljal veliko breme in jih bo finančno zelo obremenil. Ampak to še ne pomeni, da ti bo nekdo kar nekaj podaril, če si ti zapufan. Poznam veliko takih, pufi kamor se obrneš, potem pa tarnanje, kako ne zmorejo in kako bi jim treba vse odpisat. Malo morgen!
Ja, marsikdo je naredil tako, da je svoj del nepremičnine zapustil drugemu, ampak danes je tega vedno manj. Časi niso rožnati za nikogar in neumno je to pričakovati. tudi sodišča pri dednih razpravah in tožbah delajo v smeri, da se premoženje pravično razdeli. Če veste, kje živite, boste to razumeli.

To se zdaj oglašajo taki, ki so celo življenje živeli v hotelu Mama, potem pa tja še svoje priležnice in otroke pripeljali in računali na to, da bo, ko mati in oče umrejo, itak vse samo njihovo. Takšne je vsaj polovica Slovenije. Sami mansardniki in familije, ki brez babi in dedi 24/7 servisa ne bi bile sposobne niti lastne otroke preživet. Potem se pa kakšen sorojenec spomni, da bi tudi on kaj imel od nekdaj skupnega gnezda, pa jih fršlok udari. Eh, Slovenistan!

Jaz živim v Sloveniji in vidim vse sorte. Predvidevam, da ta, ki je hotela izplačilo,ni maloumna, da ne bi vedela,da hiša ni več njena. Interpretacije nekaterih tukaj, da hoče hišo in denar so kratko malo debilne. Nikjer ne piše, da hoče hišo,da hoče koristit hišo, samo to, da ji je ona ženska zabrusila, da nima vstopa. Še tega ne vemo, če ima sploh željo še kdaj stopiti v to hišo. Ampak to, da ji je ona tako zabrusila, kaže samo na to, da se ona ni strinjala s tem, da se izplača njen. da je jezna, da so ji morali plačati njen del. In zdaj nekaj brezveze grozi z nečim, kar itak nima smisla, ker kdo bi pa sploh hotel hodit v hišo s takimi ljudmi. Pa kot da ji bo kdo kaj vzel, če stopi čez njen prag. Sigurno spet ena taka, ki je prišla gola in bosa, zdaj pa misli, da je kraljica. Če ima moža zapufanega, jim je ta kredit verjetno predstavljal veliko breme in jih bo finančno zelo obremenil. Ampak to še ne pomeni, da ti bo nekdo kar nekaj podaril, če si ti zapufan. Poznam veliko takih, pufi kamor se obrneš, potem pa tarnanje, kako ne zmorejo in kako bi jim treba vse odpisat. Malo morgen!
Ja, marsikdo je naredil tako, da je svoj del nepremičnine zapustil drugemu, ampak danes je tega vedno manj. Časi niso rožnati za nikogar in neumno je to pričakovati. tudi sodišča pri dednih razpravah in tožbah delajo v smeri, da se premoženje pravično razdeli. Če veste, kje živite, boste to razumeli.
[/quote]

No, in sestra je za bratovo zapufanost in to, kakšno breme je za njih kredit, vedela, pa je vseeno zahtevala in dobila svojo polovico. Saj ima pravico do nje, nič ne rečem, ampak lahko je pa pričakovala, da ravno best frendi po tem ne bodo.

Jaz tu realne vzporednice s poslom, ki je obema stranema v korist, ne vidim. Pa itak sorodstvena razmerja funkcionirajo drugače kot biznis.

No, in sestra je za bratovo zapufanost in to, kakšno breme je za njih kredit, vedela, pa je vseeno zahtevala in dobila svojo polovico. Saj ima pravico do nje, nič ne rečem, ampak lahko je pa pričakovala, da ravno best frendi po tem ne bodo.

Jaz tu realne vzporednice s poslom, ki je obema stranema v korist, ne vidim. Pa itak sorodstvena razmerja funkcionirajo drugače kot biznis.
[/quote]
Ja, najstarejši sin ali sin nasploh podeduje vse, ostali se pa pod nosom obrišejo. Kralj na Betajnovi.
V 21. stoletju smo, bejbi!

Ne razumem razmišljanja.
Meni je jasno, da bo mož po smrti staršev zahteval vsaj nujni delež, če ne polovico dedovanja in je to tudi že povedal bratu, ki si je doma naredil mansardno stanovanje.
Brat je bil sprva zgrožen, češ – “pa kva, a nej kr kredit vzamem”, pa mu je mož mirno odvrnil: “jasno, jaz sem ga tudi, da sem si lahko kupil stanovanje”.
Kolikor vem, ta brat ne varčuje, ampak na veliko zapravlja – kako bo mož izterjal vsaj nujni delež, pa mene ne zanima, to se imata ona dva za zmenit.
Zakaj bi nekdo avtomatsko dobil vse, drugi pa ničesar??


To je to. In to tistim, ki svoje riti celo življenje ne premaknejo 5 metrov stran od mamine kikle, enostavno NE RAZUMEJO.


Ja, najstarejši sin ali sin nasploh podeduje vse, ostali se pa pod nosom obrišejo. Kralj na Betajnovi.
V 21. stoletju smo, bejbi!
[/quote]

Saj pravim, z vso pravico je sestra svoj delež izterjala. Ne razumem pa tega presenečenja nad posledicami, kao ‘a zdaj pa nisem več dobrodošla v rojstni hiši, moj otrok bi se pa rad z bratranci igral.’ prej pa vojna za dediščino, cenilci in sodišče. Čudno, res čudno.

Jaz živim v Sloveniji in vidim vse sorte. Predvidevam, da ta, ki je hotela izplačilo,ni maloumna, da ne bi vedela,da hiša ni več njena. Interpretacije nekaterih tukaj, da hoče hišo in denar so kratko malo debilne. Nikjer ne piše, da hoče hišo,da hoče koristit hišo, samo to, da ji je ona ženska zabrusila, da nima vstopa. Še tega ne vemo, če ima sploh željo še kdaj stopiti v to hišo. Ampak to, da ji je ona tako zabrusila, kaže samo na to, da se ona ni strinjala s tem, da se izplača njen. da je jezna, da so ji morali plačati njen del. In zdaj nekaj brezveze grozi z nečim, kar itak nima smisla, ker kdo bi pa sploh hotel hodit v hišo s takimi ljudmi. Pa kot da ji bo kdo kaj vzel, če stopi čez njen prag. Sigurno spet ena taka, ki je prišla gola in bosa, zdaj pa misli, da je kraljica. Če ima moža zapufanega, jim je ta kredit verjetno predstavljal veliko breme in jih bo finančno zelo obremenil. Ampak to še ne pomeni, da ti bo nekdo kar nekaj podaril, če si ti zapufan. Poznam veliko takih, pufi kamor se obrneš, potem pa tarnanje, kako ne zmorejo in kako bi jim treba vse odpisat. Malo morgen!
Ja, marsikdo je naredil tako, da je svoj del nepremičnine zapustil drugemu, ampak danes je tega vedno manj. Časi niso rožnati za nikogar in neumno je to pričakovati. tudi sodišča pri dednih razpravah in tožbah delajo v smeri, da se premoženje pravično razdeli. Če veste, kje živite, boste to razumeli.
[/quote]

Travmiranje po forumu pa kaže na to, da sedaj izplačani sestri ni prav, da vstopa tja nima. Tako da ugibanje, ali ji je za hišo mar in ali sploh ima tam še kakšen interes, ni na mestu, ker je jasno, da jo sedaj izgubljena pravica srbi. V uvodnem postu namreč ni izpostavljeno zgražanje nad tem, da je žena od brata neupravičeno užaljena, ker je morala hišo izplačat, ampak nad tem, da je pa sedaj ona izgubila pravico hodit v hišo, kjer je odraščala in ima torej zanjo nek globji pomen. Tako ste se obesili na bratovo ženo in njene razloge za užaljenost, ki pa sploh ne igrajo vloge v zastavljenem problemu. Izpostavljen je problem “jaz ne smem več domov”. Torej želja po hiši ostaja. Mar ne?

Ko vas takole berem sem po eni strani vesela da sem edinka. Zato pa si v moji hiši noben ne bo delal mansarde :))
Vsak svoje in mir
Vsak starš ki ima več otrok mora za toliko več otrok poskrbeti. Ena hiša je samo za enega, če imaš dva skup spacaj dve hiši da ne bo krega, če imaš tri pa pač tri. Itd

Travmiranje po forumu pa kaže na to, da sedaj izplačani sestri ni prav, da vstopa tja nima. Tako da ugibanje, ali ji je za hišo mar in ali sploh ima tam še kakšen interes, ni na mestu, ker je jasno, da jo sedaj izgubljena pravica srbi. V uvodnem postu namreč ni izpostavljeno zgražanje nad tem, da je žena od brata neupravičeno užaljena, ker je morala hišo izplačat, ampak nad tem, da je pa sedaj ona izgubila pravico hodit v hišo, kjer je odraščala in ima torej zanjo nek globji pomen. Tako ste se obesili na bratovo ženo in njene razloge za užaljenost, ki pa sploh ne igrajo vloge v zastavljenem problemu. Izpostavljen je problem “jaz ne smem več domov”. Torej želja po hiši ostaja. Mar ne?
[/quote]

Ne verjamem, da izplačana sestra tukaj kaj piše, niti bere to temo.
Če bi pa gledal s svojega vidika… bi me dejansko motilo samo to, da mi tam ena pritepenka govori, da nimam vstopa nekam, s poudarkom, da sem tam odraščal, kar je čisto jebanje v glavo. In to ob dejstvu, da bi njo in njenega zapufanca še sam lahko ven fuknil, če bi hotel. Kaj boš tja hodil h kretenom. Nima pa ona kaj o tem sikat.

Saj pravim, z vso pravico je sestra svoj delež izterjala. Ne razumem pa tega presenečenja nad posledicami, kao ‘a zdaj pa nisem več dobrodošla v rojstni hiši, moj otrok bi se pa rad z bratranci igral.’ prej pa vojna za dediščino, cenilci in sodišče. Čudno, res čudno.
[/quote]
To o otrocih so interpretacije forumašev, ki očitno nimajo izkušenj z bebci, ne nje. Dvomim, da je njej v interesu se ukvarjat s temi nečaki, ki sigurno niso nič boljši od svakinje. Jaz osebno bi tudi otrokom prepovedal ,da se družijo z otroci takšnih primitivcev, pa žlahta gor ali dol. Človek, ki še lastnih pufov ni sposoben porihtat, ne more bit bog ve kaj. Starše sprejmeš takšne kot so, tudi če so problematični, alkoholiki, karkoli. Ampak potem ko umrejo, črta, konec ukvarjanja s primitivci.

Travmiranje po forumu pa kaže na to, da sedaj izplačani sestri ni prav, da vstopa tja nima. Tako da ugibanje, ali ji je za hišo mar in ali sploh ima tam še kakšen interes, ni na mestu, ker je jasno, da jo sedaj izgubljena pravica srbi. V uvodnem postu namreč ni izpostavljeno zgražanje nad tem, da je žena od brata neupravičeno užaljena, ker je morala hišo izplačat, ampak nad tem, da je pa sedaj ona izgubila pravico hodit v hišo, kjer je odraščala in ima torej zanjo nek globji pomen. Tako ste se obesili na bratovo ženo in njene razloge za užaljenost, ki pa sploh ne igrajo vloge v zastavljenem problemu. Izpostavljen je problem “jaz ne smem več domov”. Torej želja po hiši ostaja. Mar ne?
[/quote]

Ni res. Izpostavljeno je, da je ena trola, ki niti lastnica hiše ni , je samo priležnica moškega, ki je lastnik hiše, zdaj najbolj glasna z nekimi grožnjami. Na tem je poudarek. tiho naj bo raje in naj bo vesela, da še ima kje fu.kat s tem njenim nesposobnežem.

Če smo čisto natančni, če je kdorkoli od zakoncev vzel kredit za izplačilo sestre, ki ga zdaj odplačuje iz plače, je to premoženje pridobljeno z delom, torej gre za skupno premoženje zakoncev. In je ta ‘bratova prileznica’ kar lepo solastnica hiše, ne glede na to, kdo je v zemljiški knjigi vpisan.

To smo že obdelali. Kredit še ni izplačan. Ko bo, bo lahko recimo pri ločitvi, kar se bo očitno slej kot prej zgodilo, kvečjemu uveljavljala 1/4 hiše. Trenutno je v zemljiško knjigo kot edini lastnik po vsej verjetnosti napisan on. Če ne bo poplačal svojih pufov, mu lahko to hišo tudi rubijo in jo gladko izgubi. Velika verjetnost je,d a se bo to zgodilo. Kot edini zavedeni lastnik lahko to hišo jutri tudi proda brez ženinega soglasja. Če on umre in ima recimo 2 otroka, se premoženje deli na 3 dele. Lahko napiše oporoko in vse zapusti otrokom, ne ženi. Če otrok nima, pa, pazi ti to, pride pri dedovanju v poštev celo njegova sestra! Še kaj?

Wau, v bistvu ima ta sestra res odlicen plan. Dobila je že denar, ko se bo pa brat ločil in v obupu obesil, bo pa še bajto nazaj podedovala. Ni čudno, da je svakinja čisto razpaljena, ko so jo tako nadmudrili.

Kaj kadis, jaz bi tudi.

Jaz ti samo povem kako je. Po vsej verjetnosti sta ta dva naštepala tudi kakšnega otroka. Ne vem, avtorica ni napisala. To so samo hipotetične situacije s katerimi se srečujejo ljudje. Ženska, ki v zakon nič ne prinese, ima tudi potem, ko izključno njen partner pridobiva premoženje ali z dedovanjem ali krediti, bolj malo premoženja. Podedovano premoženje se ne deli.
Drugačna je edino situacija v primerih kot je Jelinčičev, ker je eni taki goli in bosi dal svoje premoženje, da se je izognil davkom, zdaj mu bo pa vse pobrala.

Normalno, da jo je morala izplačati, če je bilo tako dogovorjeno v oporoki. Da bi zaradi tega prekinili vse stike z njo in ji ne bi dovolili obiska je zelo nesramno.
Meni se zdi res grdo, da se dediči, ki so ponavadi celo bratje in sestre sprejo zaradi dediščine staršev. Voljo staršev je potrebno spoštovati, četudi je včasih krivična do koga od dedičev. Ko staršđi umrejo nam ostanejo samo še bratje in sestre. Da bi zaradi kakršnih koli zamer namerno z njimi prekinili stike….., meni se to zdi nerazumno in grdo.Žal mi je tistih, ki jim pogoltnost zamegli razum in srce, saj, ko bomo sami na smrtni postelji nam bo sigurno težko umreti zaradi težkega bremena napačnih odločitev in dejanj. Žal bo takrat prešpozno za karkoli popraviti.

Izključno stvarno gledano , pa izplačana dedinja nima nikakršne pravice zahtevati sprejemanje njenih obiskov, saj ni več njena last.

Ja mislim, kaj se pa ma za pritoževati. Dobila je svoj delež in sedaj bi se polovico hiše koristila. Ne razumem teh ljudi, če sta ji izplačala delež ni nič več njenega v tej hiši. Bi prej razmišljala pa se ne bi šla kregat, zdaj je kar je. Če pa je ta gospa poročena z bratrancem je pa hiša sedaj bol njena kot od sestrične, nima veze da je ona tam odraščala.

Ni res. Izpostavljeno je, da je ena trola, ki niti lastnica hiše ni , je samo priležnica moškega, ki je lastnik hiše, zdaj najbolj glasna z nekimi grožnjami. Na tem je poudarek. tiho naj bo raje in naj bo vesela, da še ima kje fu.kat s tem njenim nesposobnežem.
[/quote]

Izplačana sestra tudi ni več lastnica. Tista od moža pa je kar lepo lastnica, ker ji po možu nekaj pripada. In mimogrede, ni priležnica in kar ena, je njegova žena. Ti si tudi tvojemu samo priležnica za f.ukat?

Ne verjamem, da izplačana sestra tukaj kaj piše, niti bere to temo.
Če bi pa gledal s svojega vidika… bi me dejansko motilo samo to, da mi tam ena pritepenka govori, da nimam vstopa nekam, s poudarkom, da sem tam odraščal, kar je čisto jebanje v glavo. In to ob dejstvu, da bi njo in njenega zapufanca še sam lahko ven fuknil, če bi hotel. Kaj boš tja hodil h kretenom. Nima pa ona kaj o tem sikat.
[/quote]

Pa tvoj problem, če si tam odraščal. Hišo si prodal in konec. Ni več tvoja. In zato nimaš tja kaj več hodit. Pa si predstavljaš, da bi si vsi lastili pravico kar hodit po hišah, kjer smo odraščali, kljub temu da smo jih prodali? Pa kaj je z vami? Če te moti, da je tam ena pritepenka, ki je sedaj namesto tebe lastnica, si imel obdržat hišo in izplačat kogar pač imaš za izplačat. To ni nobeno j.ebanje, ampak nekaj samoumevnega, da se v tuje hiše brez povabila ne vstopa. Ni tako?

Pa tvoj problem, če si tam odraščal. Hišo si prodal in konec. Ni več tvoja. In zato nimaš tja kaj več hodit. Pa si predstavljaš, da bi si vsi lastili pravico kar hodit po hišah, kjer smo odraščali, kljub temu da smo jih prodali? Pa kaj je z vami? Če te moti, da je tam ena pritepenka, ki je sedaj namesto tebe lastnica, si imel obdržat hišo in izplačat kogar pač imaš za izplačat. To ni nobeno j.ebanje, ampak nekaj samoumevnega, da se v tuje hiše brez povabila ne vstopa. Ni tako?
[/quote]

Jaz nisem nobene hiše prodal. Pa tudi ta ženska je ni prodala. Če bi jo, bi ljubi braco in njegova carica marica letela ven, s par čuki na računu, a daleč od tega, da bi s tem lahko kupila streho nad glavo.
Pa kaj sploh pišete, da se hoče ona sprehajat po “tuji” hiši. To si kar nekaj izmišljujete.
Jaz takšnih izkušenj nimam, poznam pa podoben primer, ki se je končal tako, da je en podoben dedič, kateremu je sicer sestra poklonila svoj delež v hiši, takoj ko je postal lastnik vzel nek kredit in zastavil hišo. Malo se je preseraval, očitno nesposoben pokrivat kredit in ostale pufe, čez nekaj let pa je prišla hiša v last banke. Zdaj plačuje najemnino,da lahko živi v njej! Njegovi sestri pa je seveda žal, da mu je dala svoj delež. razmišljala je celo o odkupu hiše od banke, ampak zakaj,da bo brat v njej zastonj bival, ona pa plačevala zanjo?
Če nekdo ni skrben gospodar, če ne zna z denarjem, je vse bob ob steno. Takšnim nima smisla ničesar podarit.
Vi pa filozofirajte zdaj o neki prodaji in tuji lastnini in kaj vem kaj. Pa kdo sploh hoče hodit v hiše, ki se jim odpove! Fata morgana forumašic, ki so očitno tudi same v podobni situaciji – priženjene v tuje bajte! Če ste toliko fer in poštene, bi lahko tudi to zagovarjale, da bi dediča morala hišo prodati, si razdelit denar in it vsak po svoje. To bi bilo še najbolj pošteno. Ampak neizvedljivo, ker gospod brat si ne bi bil nikoli sposoben ustvarit novi dom! To so dejstva v večini podobnih primerov. Da en nesposobnež ostane doma, ostali, bolj sposobni, po možnosti tudi višje izobraženi, pa podpirajo njegovo lenobo!

Skratka, vse drage gospe, ki tukaj bentite cele dneve, kako težko vam je živeti s taščami pod isto streho, pripravite denarnice, ker bratje in sestre vašega moža bodo zahtevali svoje, ko vaše “drage” tašče zapustijo svet. LOL

A je tista ženska tujka ali tvoja sestra?

Mimogrede, mene noben ne meče niti iz hiš, kjer sta se rodila moja starša, čeprav so onadva, njuni starši in njuni sorojenci že dolgo pokojni. V eni me velikokrat vabijo na obisk. Temu se reče dobri družinski odnosi. Ampak na žalost vas je veliko takih, ki vam ni do dobrih družinskih odnosov in jih raje razdirate.

Sestra vidi problem. Ker je tukaj nekaj več kot poslovni svet, biznis. Če ta, ki bi zahteval izplačilo polovice, ne bi bil del sorodstvenih vezi, sedanja gospodarica niti ne bi omenila, da v prihodnosti ni več tu dobrodošel, ker prodajalcu polovice niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi se vračal. A moževi sestri je to morala povedati, ker tu pa res ni tako samoumavno, da je ne bo več nazaj. Ne vem, zakaj bi morali čustva tretirati kot opravičena in neopravičena. Čustva preprosto so. Svakinja jih je izrazila na ta način, da je sestri povedala, da ni več dobrodošla na njihovem domu. Če se sestri zdi, da do te izjave nima pravice, se bo morala z njimi pogovoriti, ne pa nasilno reagirati, da ji bo gobec razbila, ker to kvečjemu poslabša situacijo in lahko zahteva prepoved približevanja.

New Report

Close