Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

V tej familiji je ziher prisotno misljenje, da sta mama in sestra samo ena, zen pa ima dedc lahko mali miljon.

Odkrivanje tople vode. Sestre in svakinje so ponavadi v podobnih odnosih kot snahe in tašče. Tudi zaradi tega, ker tašče pogosto paktirajo s hčerko proti snahi. Tašča bo vedno svojo hčerko postavila daleč pred snaho, posledično bo snaha zasovražila moževo sestro, tudi če ne bo v direktnem konfliktu z njo. Itd. itd. Gre za podobno ljubosumje kot na mater, ker so to ženske njegovega življenja, ženske, ki so ga spremljale vse življenje in so imele v njegovem življenju hočeš nočeš pomembno vlogo. One so pa samo p..ko nastavile.
Drugače je pa to temo menda spisala sestrična od neke sestre or something ne sestra.
[/quote]

Nekaj sklepanja je vseeno mogoče postaviti. Predvsem to, da sta imeli ta sestra in sestrična zelo burno debato, kako bosta nalomili snaho in da je sestrična vsa razburjena tekla na mon povedat, kaj si je ta zlobnica dovolila. 😜

Nekaj sklepanja je vseeno mogoče postaviti. Predvsem to, da sta imeli ta sestra in sestrična zelo burno debato, kako bosta nalomili snaho in da je sestrična vsa razburjena tekla na mon povedat, kaj si je ta zlobnica dovolila. 😜
[/quote]

Pač ene mone vse skupaj. Babji ravs. 🙂

Pač ene mone vse skupaj. Babji ravs. 🙂
[/quote]

Rezanje sorodstvene popkovine, ko tisti kratkohlačnik ni to več, ampak je mož in oče, ki kljub temu, da jo je nekdaj cukal za lase in preganjal s kolesom, zdaj zasluži vsaj osnovno spoštovanje in obratno, razmejitve.

ja četrtina je kar lepo njena, normalno, da lahko odloča.
pa mož, če je dedec bo tudi naredil red in pokazal nedoj sestri, kje ji je mesto.
Me pa res zanima, če imate na splošno težnjo, da nepovabljeni hodite k drugim v hiše, stanovanja?
sem živela na kar nekaj naslovih, torej lahko sedaj kar hodim na obiske brez povabila ?
[/quote]

njena še sploh ni – oziroma je samo v polovici zneska odplačanega kredita, ostalo je od banke… tak da kaj preveč se res ne more repenčit.

njena še sploh ni – oziroma je samo v polovici zneska odplačanega kredita, ostalo je od banke… tak da kaj preveč se res ne more repenčit.
[/quote]
Točno, ja! Pa glede na zgodovino zapufanega življenja njenega moža, mogoče niti nikoli ne bo.

Odkrivanje tople vode. Sestre in svakinje so ponavadi v podobnih odnosih kot snahe in tašče. Tudi zaradi tega, ker tašče pogosto paktirajo s hčerko proti snahi. Tašča bo vedno svojo hčerko postavila daleč pred snaho, posledično bo snaha zasovražila moževo sestro, tudi če ne bo v direktnem konfliktu z njo. Itd. itd. Gre za podobno ljubosumje kot na mater, ker so to ženske njegovega življenja, ženske, ki so ga spremljale vse življenje in so imele v njegovem življenju hočeš nočeš pomembno vlogo. One so pa samo p..ko nastavile.
Drugače je pa to temo menda spisala sestrična od neke sestre or something ne sestra.
[/quote]

Daj ne se smešit. A zase tudi misliš, da si možu in očetu svojih otrok samo pi… nastavila?

V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Patološko je, če tega osebe v drugih sorodstvenih relacijah ne razumejo ali ne sprejmejo. In naravnost smešno, da v tem primeru sestra označuje ženo za ljubosumno, čeprav je jasno, da je obratno.

Sicer pa ne vem, kaj je ta sestrična zdaj kao presenečena. Še avtorica teme sama dogajanje po smrti staršev opisuje kot vojno za dediščino. A je mislila, da bo po izplačilu vse pozabljeno in da se bodo objeli čez rame in Kumbaya prepevali? Če ji je toliko do stikov z žlahto in do tega, da se njeni otroci z bratrančki igrajo, bi morala pač v vojni malo manj streljat.

Daj ne se smešit. A zase tudi misliš, da si možu in očetu svojih otrok samo pi… nastavila?

V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Patološko je, če tega osebe v drugih sorodstvenih relacijah ne razumejo ali ne sprejmejo. In naravnost smešno, da v tem primeru sestra označuje ženo za ljubosumno, čeprav je jasno, da je obratno.

Sicer pa ne vem, kaj je ta sestrična zdaj kao presenečena. Še avtorica teme sama dogajanje po smrti staršev opisuje kot vojno za dediščino. A je mislila, da bo po izplačilu vse pozabljeno in da se bodo objeli čez rame in Kumbaya prepevali? Če ji je toliko do stikov z žlahto in do tega, da se njeni otroci z bratrančki igrajo, bi morala pač v vojni malo manj streljat.
[/quote]
tale snaha se brezveze repenči in dela špetir očitno zato, ker sta morala sestro izplačati. To,da sta jo morala izplačati je pošteno in ne vem kaj ima tukaj tej moževi sestri za zameriti,da jo zato podi ven iz bajte. ta njena jeza zaradi tega je povsem neupravičena. sestra ni zahtevala nič več od tistega kar ne bi bilo pošteno njeno – z možem sta si delila pol pol… nič več od moža torej ni dobila. jaz iz tega vidika ocenjujem njen izpad in se mi zdi total brezvezen in neupravičen.

njena še sploh ni – oziroma je samo v polovici zneska odplačanega kredita, ostalo je od banke… tak da kaj preveč se res ne more repenčit.
[/quote]

Tudi od moževe sestre ni. In nikoli ne bo. Od zlobne snahe, ki je prepovedala vstop, pa bo enkrat, ne?

Daj ne se smešit. A zase tudi misliš, da si možu in očetu svojih otrok samo pi… nastavila?

V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Patološko je, če tega osebe v drugih sorodstvenih relacijah ne razumejo ali ne sprejmejo. In naravnost smešno, da v tem primeru sestra označuje ženo za ljubosumno, čeprav je jasno, da je obratno.

Sicer pa ne vem, kaj je ta sestrična zdaj kao presenečena. Še avtorica teme sama dogajanje po smrti staršev opisuje kot vojno za dediščino. A je mislila, da bo po izplačilu vse pozabljeno in da se bodo objeli čez rame in Kumbaya prepevali? Če ji je toliko do stikov z žlahto in do tega, da se njeni otroci z bratrančki igrajo, bi morala pač v vojni malo manj streljat.
[/quote]

Nisem gay, nimam moža. V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Do ločitve. Potem gre pa na nož. Tukaj je itak vsaj polovica babnic ločenih. V Sloveniji se vsak tretji zakon konča z ločitvijo. Kaj šele tista razmerja, kjer ni bilo poroke. Ob taki statistiki je žena navaden p..kin dim, še posebej če je žleht!

Nisem gay, nimam moža. V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Do ločitve. Potem gre pa na nož. Tukaj je itak vsaj polovica babnic ločenih. V Sloveniji se vsak tretji zakon konča z ločitvijo. Kaj šele tista razmerja, kjer ni bilo poroke. Ob taki statistiki je žena navaden p..kin dim, še posebej če je žleht!
[/quote]

Če bi vodili evidenco sorodstvenih odnosov, bi videla, da je tudi bratov in sester, ki so med seboj na smrt skregani, prav toliko kolikor razpadlih zakonov. In sama veš, da je to res.

Ja, tako ti to ocenjuješ. In to je samo tvoja ocena. V resnici pa nikogar od nas (če nisi ti ta sestra) bilo tam zraven in ne vemo, kako je ta “vojna za dediščino” potekala, kako so se en do drugega vedli in koliko je bil končen izid res pošten.

Jaz nič ne ocenjujem, kdo je imel tu prav, pravim samo, da po taki drami človek res ne more bit presenečen, če ga nekdo, s komer se je še prejšnji dan prepiral in od kogar je proti njegovi volji dobil večji denarni znesek, zdaj ravno ne vabi z nasmehom na kavo.

“If you can’t stand the heat, get out of the kitchen.”

Nisem gay, nimam moža. V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Do ločitve. Potem gre pa na nož. Tukaj je itak vsaj polovica babnic ločenih. V Sloveniji se vsak tretji zakon konča z ločitvijo. Kaj šele tista razmerja, kjer ni bilo poroke. Ob taki statistiki je žena navaden p..kin dim, še posebej če je žleht!
[/quote]

Mhm, a svoji si to že povedal? Dodaj še to, da sta mama in sestra ženski tvojega življenja, ona je pa samo pi… nastavila, pa bo cel tale tvoj traktat self-fulfilling prophecy.

Če bi vodili evidenco sorodstvenih odnosov, bi videla, da je tudi bratov in sester, ki so med seboj na smrt skregani, prav toliko kolikor razpadlih zakonov. In sama veš, da je to res.
[/quote]

Ne bi vedel. Sem ločen. Imam sestro, z njo sem v dobrih odnosih. Tudi do mojih otrok je super, sploh po moji ločitvi je veliko pomagala. Za moj okus je tudi do moje bivše preveč tolerantna in ohranja z njo dobre odnose zaradi nečakov. Če bi bilo po moje, jih ne bi. Moja babica je vedno rekla: kri ni voda. Pa si razlagaj to kakor hočeš.

Mhm, a svoji si to že povedal? Dodaj še to, da sta mama in sestra ženski tvojega življenja, ona je pa samo pi… nastavila, pa bo cel tale tvoj traktat self-fulfilling prophecy.
[/quote]

Not with so many words, ampak ja, sem. Moji bivši. Nisem pa vpletal mame in sestre.

Ne bi vedel. Sem ločen. Imam sestro, z njo sem v dobrih odnosih. Tudi do mojih otrok je super, sploh po moji ločitvi je veliko pomagala. Za moj okus je tudi do moje bivše preveč tolerantna in ohranja z njo dobre odnose zaradi nečakov. Če bi bilo po moje, jih ne bi. Moja babica je vedno rekla: kri ni voda. Pa si razlagaj to kakor hočeš.
[/quote]

No, jaz iz moje okolice poznam več skregane žlahte (tudi ožje), kakor ločencev. Mimogrede, ne sodim v nobeno skupino. Srečno poročena in lepi družinski odnosi. Vsaj zaenkrat. 😉

No, jaz iz moje okolice poznam več skregane žlahte (tudi ožje), kakor ločencev. Mimogrede, ne sodim v nobeno skupino. Srečno poročena in lepi družinski odnosi. Vsaj zaenkrat. 😉
[/quote]

Najbolj so med sabo pokregani slovenski sorodniki na podeželju. Verjetno posledica tega, da so se še ne dolgo nazaj med sabo možili in razmnoževali. Nekje mora udarit ven.
Bolj povezane so med sabo južnjaške familije. Pri teh ima tudi brat napram sestre drugačno vlogo. Moja babica, ki je tako rada govorila kri ni voda, ni bila Slovenka. Druga babica, Slovenka, je pa tudi imela pestre odnose s svojimi brati in sestrami, ampak nikoli ni prišlo do tega, da bi se resno pokregali. Bolj problem foušije pa to.

Tudi od moževe sestre ni. In nikoli ne bo. Od zlobne snahe, ki je prepovedala vstop, pa bo enkrat, ne?
[/quote]
pa a ne razumeš da ne gre tukaj za to, da bi si sestra lastila bajto. Saj sestra ni nič začela tega nič rekla, samo brezveze se je začela snaha napihovat – nič ji ni moževa sestra hotela. napihovat se je pa začela brezveze in krivično stresat jezo zaradi stvari, ki jo je mož moral narediti pošteno.


pa a ne razumeš da ne gre tukaj za to, da bi si sestra lastila bajto. Saj sestra ni nič začela tega nič rekla, samo brezveze se je začela snaha napihovat – nič ji ni moževa sestra hotela. napihovat se je pa začela brezveze in krivično stresat jezo zaradi stvari, ki jo je mož moral narediti pošteno.
[/quote]

Kako veš? Avtorica tega ne navaja. Si sama del te vesele druščine, pa preverjaš, koliko ljudi bi ti dalo prav?

Kako veš? Avtorica tega ne navaja. Si sama del te vesele druščine, pa preverjaš, koliko ljudi bi ti dalo prav?
[/quote]

O moj bog, kaj pa ti haluciniraš (boldano).
Iz sestavka avtorice jaz razberem, da po kreditu in odplačilu je ona njo napii.. iz tega razumem, da je bil razlog ta kredit. Pred tem so bili v ok odnosih – torej gre iz tega sklepati,da je razlog kredit – in to je povsem neupravičljiv razlog za dretje na moževo sestro, saj sta oba dobila pol pol in so se morali že prej zavedati,da bo treba pravično sestro odplačati.

[/b]
O moj bog, kaj pa ti haluciniraš (boldano).
Iz sestavka avtorice jaz razberem, da po kreditu in odplačilu je ona njo napii.. iz tega razumem, da je bil razlog ta kredit. Pred tem so bili v ok odnosih – torej gre iz tega sklepati,da je razlog kredit – in to je povsem neupravičljiv razlog za dretje na moževo sestro, saj sta oba dobila pol pol in so se morali že prej zavedati,da bo treba pravično sestro odplačati.
[/quote]

Ja ja. Hehe. Sprijazni se, hiša ni več tvoja.


pa a ne razumeš da ne gre tukaj za to, da bi si sestra lastila bajto. Saj sestra ni nič začela tega nič rekla, samo brezveze se je začela snaha napihovat – nič ji ni moževa sestra hotela. napihovat se je pa začela brezveze in krivično stresat jezo zaradi stvari, ki jo je mož moral narediti pošteno.
[/quote]

A ko se je pa sestra napihovala da je treba sparat da jo bodo izplacali pa nic?

Sestra je dobila zahtevan denar, pošteno. Hiša ni več njena, ni več njen dom, tja ima vstop samo z dovoljenjem lastnikov, ki pa sta brat in njegova žena. Kaj je tukaj težko razumeti?

[/b]
O moj bog, kaj pa ti haluciniraš (boldano).
Iz sestavka avtorice jaz razberem, da po kreditu in odplačilu je ona njo napii.. iz tega razumem, da je bil razlog ta kredit. Pred tem so bili v ok odnosih – torej gre iz tega sklepati,da je razlog kredit – in to je povsem neupravičljiv razlog za dretje na moževo sestro, saj sta oba dobila pol pol in so se morali že prej zavedati,da bo treba pravično sestro odplačati.
[/quote]

Niso bili v ok odnosih, ampak v vojni za dediščino. Več let je sestra bratu težila, naj jo izplača. Beri prvi post.

Premoženje se je delilo na pol, en je dobil polovico v nepremičnini, en pa v denarju. To je poštena razdelitev.
V poslovnem svetu je to nekaj normalnega. Dva naredita biznis od katerega imata oba korist, si sežeta v roko in gresta skupaj na drink. Prvo rundo časti en, drugo drug.
Med primitivci pa je malo drugače… Kdo je tukaj bolj primitiven, sestra, ki je zapufanega brata opozarjala, da bo zahtevala izplačilo? Ali bratova žena, kateri se je očitno zdelo nekaj nezaslišanega, da nekoga celo pošteno (iz)plačaš?
Preveč je ljudi na tem svetu, ki so navajeni živet na pufe in na način, da se jih vedno vsi usmilijo in jim odpišejo dolg. Čas je, da se vsak začne zavedati svojih odgovornosti.
Sestra bi bila lahko še večja pr asica in zahtevala prodajo hiše, da dobi svoj delež. Lahko bi brata spravila ob streho nad glavo. Njegova žena pa je kaj, pričakovala, da bo rekla, da ne rabi ničesar, naj kar veselo živijo dalje v tej hiši, ker si niso sposobni kupit ali zgradit druge nepremičnine? Kje vi živite!

New Report

Close