Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Če je hiša njuna, če sta izplačala tvojo sestrično , potem ima ona pravico odločati kdo sme priti v hišo in kdo ne. Tako to je, tudi zakonsko, pa če ti je prav ali ne.


V mojem primeru je bilo tako, da sva se s sestro odpovedala deležu v korist brata. Na sodišču. In v zapisniku je napisano, da je on lastnik, midva pa imava dosmrtno pravico do uporabe hiše. Je šlo pa za počitniško hišo.
Pri domači hiši pa je nekaj podobnega zahteval oče v oporoki. Da hišo deduje en otrok, ostali pa imajo do smrti pravico vstopa v hišo in pravico do hrane. To niti ne vem kaj je s tem mislil. 🙂 Sodnik je rekel, da prva generacija dedičev mora upoštevat oporoko, potem pa ni več nujno. Lahko se tudi proda nepremičnino.
Smo pa vsi v dobrih odnosih in nihče nikomur ne prepoveduje vstopa kam. Je pa res, da je vsak nekaj dobil, nihče ni ostal praznih rok. Tudi staršem je bilo v interesu, da se po njihovi smrti en bi pokregali.

de facto odloča brat ne ona
Ampak ok.
Ne gre za pravna dejstva, gre za človečnost.

Hmmm jaz pa sem vedno mislila da odlocata oba kdo bo hodil v njuno hiso? Ocitno sem se motila in ni problema ce vabim nekoga ki ga moj moz ne prenese.

res ne razumem, kaj imaš ti pri vsej zadevi, da tako skačeš do plafona
svakinja stanuje v tej hiši in ima pravico tudi komu odklonit obisk, če ji ni do tega. pa če bi bila lastnica hiše, ali pa ne. gre za motnjo posesti.
[/quote]

In še se oglaša in še ne razume. Vsaj svoj nick je pravilno izbrala.

Realno odločata oba, seveda. Ampak en je omenil, da ona odloča tudi zakonsko. No, zakonsko v bistvu ne. Če gledamo črko zakona. Realno, v praksi, pa ja.
Ne poznam konkretne situacije, ampak iz zapisa bi lahko sklepali tudi, da ji brat ne bi preprečil vstopa. Ali pa. Ne vemo. Imam občutek, da je to bolj ravs med dvema ženskama kot pa med bratom in sestro. 🙂

Ena zafrustriranka hoče dobit odobravanje, da je bolj pomembna od njegove izbranke, svakinje. Z njo sexa in samo z njo se bo menil, kdo pride v hišo, ki v celoti njuna. Če tega ne dojameš, pojdi k psihiatru, ker imaš resen problem.

Ja, ja. Ampak o podedovanem se morata dediča med sabo zmenit, ne pa njihovi jebachi in jebachice. Tako je vedno bilo in bo. In onadva sta se očitno zmenila tako da sta oba zadovoljna. Ampak ženi to ni všeč. Kaj zdaj to interpretirate kot da hoče ona hišo. Hoče stik z bratom, nečaki, da otroci poznajo bratrance in sestrične. Da tudi njeni otroci vedo od kod izvirajo. Če bi ona obdržala svoj del, bi bilo to za njih še slabše, če hočejo celo hišo zase. Gre za to, da je ena ženska njen zabrusila, da ni dobrodošla ne ona ne njena družina v tej hiši, da nima vstopa. Saj ni ona rekla, da sploh hoče priti v hišo. Gre za princip, kaj ji ima ona to za govorit, en za to, da ona dejansko hoče priti k njim. Verjetno so se pa pred tem normalno obiskovali in imeli normalne stike. Ja,pri denarju se vedno vse konča.

Od tistega trenutka, ko se je poročila v hišo,ne. Ker je bila hiša takrat še last staršev in bi oni z njo lahko naredili kar bi hoteli. Lahko bi jo tudi hčerki zapustili.
[/quote]

…. ko se gospe poročijo v moževo hišo, kmalu zavaladjo z železno roko.
One se smatrajo kot ta glavne in vsem narekujejo kako in kaj.
Pa četudi pridejo gole in bose!

Ja, ja. Ampak o podedovanem se morata dediča med sabo zmenit, ne pa njihovi jebachi in jebachice. Tako je vedno bilo in bo. In onadva sta se očitno zmenila tako da sta oba zadovoljna. Ampak ženi to ni všeč. Kaj zdaj to interpretirate kot da hoče ona hišo. Hoče stik z bratom, nečaki, da otroci poznajo bratrance in sestrične. Da tudi njeni otroci vedo od kod izvirajo. Če bi ona obdržala svoj del, bi bilo to za njih še slabše, če hočejo celo hišo zase. Gre za to, da je ena ženska njen zabrusila, da ni dobrodošla ne ona ne njena družina v tej hiši, da nima vstopa. Saj ni ona rekla, da sploh hoče priti v hišo. Gre za princip, kaj ji ima ona to za govorit, en za to, da ona dejansko hoče priti k njim. Verjetno so se pa pred tem normalno obiskovali in imeli normalne stike. Ja,pri denarju se vedno vse konča.
[/quote]
Po treh straneh lapanja šele druga forumašica, ki je doumela poanto.
Vsi ostali pa plozajo nekaj o tem, kako sestrična rine nazaj v hišo in jo hoče imet zase in podobno.
Ja, seveda, fičniki so tisti, ki svakinjo najbolj žulijo. In ker ji ni preostalo drugega, je začela po babje zlobno sikat, češ da ne smejo nikoli več v njeno hišo. Ko so denarčki odfrčali, je pokazala svoj kačji obraz, nič drugega.

Sestrična rine v hišo, s katero nima več nič, ti bi drobila gobce… Res se mi smili ta bratrančeva žena, da se je poročila v tako noro družino.

Sestrična rine v hišo, s katero nima več nič, ti bi drobila gobce… Res se mi smili ta bratrančeva žena, da se je poročila v tako noro družino.
[/quote]
Avtorica je več kot očitno zmešana.

Ahahaha. Še nekaj postov in bo od moderatorja zahtevala, naj zapre temo, kot tisto o 30-letnem prijateljevanju …

V vsej zgodbi kar naenkrat postanejo pomembni odnosi. Ko je svakinja postavila mejo z izjavo o nedobrodošlosti. Pred tem pa je verjetno velikokrat poslušala o izplačilu njene polovice. Kaj če bi ta gospa že takrat razmišljala o dobrih odnosih in bi si z izplačilom pustila malo rezerve, npr. za 1/5 bi pogledala skozi prste in če so bili v finančni stiski, bi se dogovorila za obroke ali pa npr. začetek izplačila čez nekaj let. Ni res, da se pri denarju vse zatakne, se pa tudi skozi to sredstvo pokaže, kakšen odnos imaš do ljudi.

Hišo je prodala svojemu bratu in njegovi ženi
On in njegova žena sta lastnika.
In v tuje hiše se ne hodi ko se ti zazdi.
to bi ji bilo lahko jasno.

de facto odloča brat ne ona
Ampak ok.
Ne gre za pravna dejstva, gre za človečnost.
[/quote]

Imaš prav, ni ravno lepo, da je ne spusti v hišo, vendar je delna lastnica hiše in ima besedo pri tem kdo lahko pride na obisk. ali bodo zunanji in nelastniki in ostali sorodniki določali kdo bo kaj prišel na obisk, če bo prišel? Bog si ga vedi kaj je še v ozadju te zgodbe, da ji je prepovedala, da hodi v hišo.

Neverjetno! Še naprej lapajo taki, ki sploh niso razumeli, kaj je napisano!
Kdo kje pravi, da sestrična še kar rine v hišo??? Kdo kje piše o kakih nujnih deležih pa dedovanjskem pravu??? TEGA PREPROSTO NI ZAPISANEGA!!! Pa kaj vam ni jasno???
Svakinja jena smrt užaljena zaradi speljanega denarja IN TO JE VSE!!! Svakinja se zato hoče maščevati tako, da se je napihnila v neko graščakinjo in veleposestnico, ki drugim lahko prepoveduje, česa ne smejo delat! V resnici jo pa neznosno gloda ta možev denar, ki ga je moral dati sestri! NIKJER PA NI REČENO, DA SESTRA ŠE VEDNO HOČE PRIHAJATI V HIŠO!!! A ste res tako bukovi, da tega ne razumete iz besedila??! In da te zgodbe ne pripoveduje ta sestra od moža sama, ampak njena sestrična, ki je tretji človek in s kolobocijo NIMA NIČ!!! Nekateri pa še kar vidite, kot da to pripoveduje dotična sestra!!! Popolnoma nepismeni ste in kratke pameti, res!!!
[/quote]

Ti si kar lepo tista iz te zgodbe, ki ji je prepovedan vstop v hišo, kajne? Pa si prišla na forum po javno mnenje, pričakovala, da ti bodo ljudje kimali, sedaj si pa užaljena, ker nimaš prav. Če nočeš več prihajati v hišo, kot zatrjuješ tukaj, zakaj je potem sploh problem, če tja nimaš vstopa? Slabi odnosi zo začeli s teboj, ko si prva začela že vnaprej žugat, naj kar računajo, da te bodo izplačali. Si jih ti prva postavila na mesto in nalila čistega vina. Zakaj si sedaj užaljena, ker so še oni tebe postavili pred dejstvo?

Saj noče hiše, samo na obisk k bratu bi rada prišla. 🙂
Kaj bo s hišo, kjer niti postelje nima in je verjetno ni imela že prej, preden je bila izplačana.
[/quote]
Koliko nickov si boš še izmislila, ter nas poskušala prepričati, da imaš prav? Pač nimaš.


Koliko nickov si boš še izmislila, ter nas poskušala prepričati, da imaš prav? Pač nimaš.
[/quote]
Jaz z avtorico teme nimam ničesar skupnega. Niti sestrične ali podobnega problema kot ga ima njena sestrična. V naši familiji se dobro razumemo, se ne lasamo za denar ali hiše. Mi je pa hecno, kako nekateri komentatorji tukaj vse veste, več kot tista, ki je temo odprla in pozna situacijo. Celo veste kakšne so določene osebe po karakterju in to bolje od avtorice teme, čeprav jih ne poznate. Predvidevam, da zgolj na podlagi tega s katero od žensk se sami lahko poistovetite. Jaz se ne morem z nobeno in meni je ta tema v resnici zelo žalostna. Tudi zato, ker se podobne zgodbe pogosto dogajajo pri nas. Res je, da lastnik hiše lahko sam mirno odloči koga spusti noter in koga ne. Žalostno je, če je med tistimi, ki jih ne spusti noter brat ali sestra. Ni niti lepo, da je sestra že vnaprej žugala bratu naj začne šparat, čeprav po svoje razumljivo, če je bil nenehno v dolgovih. Žalostno je, da prekinejo vse stike samo zato, ker je hotela svoj delež. Meni se zdi tragedija to, da so se zaradi denarja in hiše razšli kot sorodniki, prekinili stike. Zato se mi tudi zdi logično, da če nekdo noče polovice hiše in hoče denar, mu ni toliko do tega, da vstopa v neko hišo kot hišo ampak gre bolj za obiske sorodnikov. Žalostno pa je tudi to, da to z besedami izrazi nekdo, ki se je priženil v to hišo. Ni okusno. Bolj bi se spodobilo, da nadaljnja razmerja med sorodniki določi moški. Ker to dedovanje je njuna stvar. Tudi sodišče vedno na zapuščinsko povabi dediče ne pa njihove partnerje. Še najbolj pa se mi zdi grozno, da prepove vstop njeni družini, kar predpostavljam, da so otroci. Ti so pri vsem skupaj še najmanj krivi in očitno s svojimi bratranci in sestričnami ne bodo imeli lepih odnosov. Ne bodo skupaj praznovali rojstne dneve in podobno. Ne predstavljam si takšnih odnosov med sorojenci. Res ne. Ampak po komentarjih sodeč se marsikomu to ne zdi nič posebnega in večini je očitno pomembna samo lastnina in denar. Ostalo nič ne šteje. Zato pa so sodišča zafilana z zasebnimi tožbami in zato je toliko nasilja v družinah in toliko ločitev. Tudi to je Slovenija.


Moderator po ipju lahko vidi, da posti, ki jih pišemo nekateri, niso posti avtorice teme. Sploh ne vem, zakaj se nekateri toliko razburjate, če se v resnici nihče neposredno ne postavlja na stran te sestrične, ki je hotela izplačilo. Ni mi jasno. Očitno se marsikdo prepozna v tej zgodbi.

tako je napisala avtorica: “Ker sestrična živi na svojem, bratranec pa v hiši, kjer sta živela s starši in tudi odraščala, ji je njena svakinja (od bratranca žena) po izplačilu zabičala, da ne ona ne njena družina pri njih niso dobrodošli in da nima vstopa v to hišo, pa čeprav je v njej odraščala

Kje vi tukaj najdete podatek, da ona hoče denar in hišo? Da sploh hoče še kdaj priti v to hišo? Jaz tega ne vidim.

Sem te že vprašala, pa še ni odgovora. Še enkrat: če noče priti v hišo, kje je problem, če tja nima vstopa? Izgleda, kot da ima vsak svojo željo in da se nasprotna stran z željo strinja. Lepšene more biti. Zakaj torej travmiranje na forumu? In kje si ti v tem razbrala, da žena hoče možu prepovedat stike s sestro, tako kot si trdila v enem postu?


Jaz z avtorico teme nimam ničesar skupnega. Niti sestrične ali podobnega problema kot ga ima njena sestrična. V naši familiji se dobro razumemo, se ne lasamo za denar ali hiše. Mi je pa hecno, kako nekateri komentatorji tukaj vse veste, več kot tista, ki je temo odprla in pozna situacijo. Celo veste kakšne so določene osebe po karakterju in to bolje od avtorice teme, čeprav jih ne poznate. Predvidevam, da zgolj na podlagi tega s katero od žensk se sami lahko poistovetite. Jaz se ne morem z nobeno in meni je ta tema v resnici zelo žalostna. Tudi zato, ker se podobne zgodbe pogosto dogajajo pri nas. Res je, da lastnik hiše lahko sam mirno odloči koga spusti noter in koga ne. Žalostno je, če je med tistimi, ki jih ne spusti noter brat ali sestra. Ni niti lepo, da je sestra že vnaprej žugala bratu naj začne šparat, čeprav po svoje razumljivo, če je bil nenehno v dolgovih. Žalostno je, da prekinejo vse stike samo zato, ker je hotela svoj delež. Meni se zdi tragedija to, da so se zaradi denarja in hiše razšli kot sorodniki, prekinili stike. Zato se mi tudi zdi logično, da če nekdo noče polovice hiše in hoče denar, mu ni toliko do tega, da vstopa v neko hišo kot hišo ampak gre bolj za obiske sorodnikov. Žalostno pa je tudi to, da to z besedami izrazi nekdo, ki se je priženil v to hišo. Ni okusno. Bolj bi se spodobilo, da nadaljnja razmerja med sorodniki določi moški. Ker to dedovanje je njuna stvar. Tudi sodišče vedno na zapuščinsko povabi dediče ne pa njihove partnerje. Še najbolj pa se mi zdi grozno, da prepove vstop njeni družini, kar predpostavljam, da so otroci. Ti so pri vsem skupaj še najmanj krivi in očitno s svojimi bratranci in sestričnami ne bodo imeli lepih odnosov. Ne bodo skupaj praznovali rojstne dneve in podobno. Ne predstavljam si takšnih odnosov med sorojenci. Res ne. Ampak po komentarjih sodeč se marsikomu to ne zdi nič posebnega in večini je očitno pomembna samo lastnina in denar. Ostalo nič ne šteje. Zato pa so sodišča zafilana z zasebnimi tožbami in zato je toliko nasilja v družinah in toliko ločitev. Tudi to je Slovenija.
[/quote]

Z nobeno se ne poistovetim. Samo ocenjujem situacijo na dane podatke. Lastnica hiše je nekdanji prebivalki te hiše prepovedala vstop. Edino logično. Enostavno. Pa naj gre za sorodnike ali popolne tujce, je to edina logična stvar. Posameznik v tuji hiši nima kaj iskati. In tudi ti ocenjuješ nekaj, kar ne poznaš. Navsezadnje ne vemo, zakaj je prepovedala vstop. To, da je užaljena, ker je morala odpreti denarnico, je samo tvoja domneva. Ne vemo, kaj je gospa izplačana prej počela in kakšne odnose je imela z njimi. Morda so jo več kot upravičeno skenslali, kar bi skoraj verjela. Ker da te nekdo pri še živih!! starših opozarja, da bo nekoč pol njegovega in da ga boš moral izplačat, ne kaže ravno ljubečega odnosa. S strani izplačane, da se razumemo. Torej zakaj bi si zaslužila rdečo preprogo do rojstne hiše in šampanjec ob obisku?

Sem te že vprašala, pa še ni odgovora. Še enkrat: če noče priti v hišo, kje je problem, če tja nima vstopa? Izgleda, kot da ima vsak svojo željo in da se nasprotna stran z željo strinja. Lepšene more biti. Zakaj torej travmiranje na forumu? In kje si ti v tem razbrala, da žena hoče možu prepovedat stike s sestro, tako kot si trdila v enem postu?
[/quote]

Sori, mene ni nihče nič vprašal. 🙂 Ne vem kaj hoče žena. Ne poznam je. Ne vem kaj hoče mož, ne poznam ga. Še avtorica ne ve. Mi je pa ta tema že malo tečna. Mislim,da se je že izpela.

“Ali za ta ženin izpad bratranec ve, ne vem.”


Jaz z avtorico teme nimam ničesar skupnega. Niti sestrične ali podobnega problema kot ga ima njena sestrična. V naši familiji se dobro razumemo, se ne lasamo za denar ali hiše. Mi je pa hecno, kako nekateri komentatorji tukaj vse veste, več kot tista, ki je temo odprla in pozna situacijo. Celo veste kakšne so določene osebe po karakterju in to bolje od avtorice teme, čeprav jih ne poznate. Predvidevam, da zgolj na podlagi tega s katero od žensk se sami lahko poistovetite. Jaz se ne morem z nobeno in meni je ta tema v resnici zelo žalostna. Tudi zato, ker se podobne zgodbe pogosto dogajajo pri nas. Res je, da lastnik hiše lahko sam mirno odloči koga spusti noter in koga ne. Žalostno je, če je med tistimi, ki jih ne spusti noter brat ali sestra. Ni niti lepo, da je sestra že vnaprej žugala bratu naj začne šparat, čeprav po svoje razumljivo, če je bil nenehno v dolgovih. Žalostno je, da prekinejo vse stike samo zato, ker je hotela svoj delež. Meni se zdi tragedija to, da so se zaradi denarja in hiše razšli kot sorodniki, prekinili stike. Zato se mi tudi zdi logično, da če nekdo noče polovice hiše in hoče denar, mu ni toliko do tega, da vstopa v neko hišo kot hišo ampak gre bolj za obiske sorodnikov. Žalostno pa je tudi to, da to z besedami izrazi nekdo, ki se je priženil v to hišo. Ni okusno. Bolj bi se spodobilo, da nadaljnja razmerja med sorodniki določi moški. Ker to dedovanje je njuna stvar. Tudi sodišče vedno na zapuščinsko povabi dediče ne pa njihove partnerje. Še najbolj pa se mi zdi grozno, da prepove vstop njeni družini, kar predpostavljam, da so otroci. Ti so pri vsem skupaj še najmanj krivi in očitno s svojimi bratranci in sestričnami ne bodo imeli lepih odnosov. Ne bodo skupaj praznovali rojstne dneve in podobno. Ne predstavljam si takšnih odnosov med sorojenci. Res ne. Ampak po komentarjih sodeč se marsikomu to ne zdi nič posebnega in večini je očitno pomembna samo lastnina in denar. Ostalo nič ne šteje. Zato pa so sodišča zafilana z zasebnimi tožbami in zato je toliko nasilja v družinah in toliko ločitev. Tudi to je Slovenija.
[/quote]

Daj, ne jokaj. Uvodni post je zelo udaren in poln čustev, že nick, zlobna snaha, ali nekaj takega in na koncu: gobec razbila. Halo. Se ti ne zdi ta sestra malo preveč oblastna? Takšne so še posebej pikre do partnerjev sorojencev in je zelo prav, da ji je snaha pokazala, koliko je ura. Če ni jasnih razmejitev, tudi druženje sorodnikov nima pravega smisla, je prej škodljivo kot koristno. Če se ji je brat pustil ali pusti, da ga komandira, je snaha jasno pokazala, da se v njuno družino ne bo več vmešavala.

Daj, ne jokaj. Uvodni post je zelo udaren in poln čustev, že nick, zlobna snaha, ali nekaj takega in na koncu: gobec razbila. Halo. Se ti ne zdi ta sestra malo preveč oblastna? Takšne so še posebej pikre do partnerjev sorojencev in je zelo prav, da ji je snaha pokazala, koliko je ura. Če ni jasnih razmejitev, tudi druženje sorodnikov nima pravega smisla, je prej škodljivo kot koristno. Če se ji je brat pustil ali pusti, da ga komandira, je snaha jasno pokazala, da se v njuno družino ne bo več vmešavala.
[/quote]

Odkrivanje tople vode. Sestre in svakinje so ponavadi v podobnih odnosih kot snahe in tašče. Tudi zaradi tega, ker tašče pogosto paktirajo s hčerko proti snahi. Tašča bo vedno svojo hčerko postavila daleč pred snaho, posledično bo snaha zasovražila moževo sestro, tudi če ne bo v direktnem konfliktu z njo. Itd. itd. Gre za podobno ljubosumje kot na mater, ker so to ženske njegovega življenja, ženske, ki so ga spremljale vse življenje in so imele v njegovem življenju hočeš nočeš pomembno vlogo. One so pa samo p..ko nastavile.
Drugače je pa to temo menda spisala sestrična od neke sestre or something ne sestra.

New Report

Close