Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek o nas, ki smo doma

o nas, ki smo doma

Kakšne imaš, kot da je odraslost to, da znaš gospodinjiti. In kje zavraga ste pobrale to, da njemu ni nič treba od naštetih gospodinjskih del?
Ljudje si uredijo kot si in ni hujše foušije kot to, da recimo dva furata tak ljfstayl in da sta srečna. Vidim v službi, na tapeti je tista, ki ji gre zasebno odlično, sirote jerce pa dnevno kokodakajo, kaka reva da je, ker ji ded sigurno kaj prikriva, ko jo tako carklja.

dobro vas je avtorica nakurila, da niste opazili vedno ene in iste. To je tista, ki je nekaj časa pisarila, kako se je vrnila v domači kraj in vse ta bogate hiše so propadle, ona pa je skromno in delovno uspela in ima skromno krasno življenje.
Potem je nekaj časa imela sestro, ki ji je pametovala (ta tema se pojavi v podtemi tudi v tem postu…).
V glavnem, kaj neki moraš imeti v glavi, da se greš take stvari zmišljevati?

Ti pa si na tekočem! Svaka ti čast tako podrobno spremljati mon. Le kaj imaš v glavi?
PS
Kaj naj ti rečem, četudi je zgodba fikcija neke zdolgočasene mone, v resnici obstajajo taki pari, tako zdaj se pa pretrgaj počez od foušije.

Ti pa si na tekočem! Svaka ti čast tako podrobno spremljati mon. Le kaj imaš v glavi?
PS
Kaj naj ti rečem, četudi je zgodba fikcija neke zdolgočasene mone, v resnici obstajajo taki pari, tako zdaj se pa pretrgaj počez od foušije.
[/quote]

ti samo uživaj in seciraj naprej…..

ti samo uživaj in seciraj naprej…..
[/quote]

Jaz seciram? Kaj pa delaš torej ti, ki kao veš vse?
Get a life!

Jaz seciram? Kaj pa delaš torej ti, ki kao veš vse?
Get a life!
[/quote]

če si že izmišljuješ cenene zgodbe, moraš to delati resno in malo stopiti iz svojih ozkih moralističnih okvirjev, po katerih si v sekundi prepoznana.
Take zgodbice bi z lahkoto prodala recimo tedniku Družina ali mesečniku Ognjišče, če seveda kaj plačajo za to.
Moje mnenje je, da so forumi namenjeni izmenjavi resničnih izkušenj, stališč, mnenj oz., če pa kdo postavi hipotetično izhodišče, da to tudi pove.
To je seveda samo moje mnenje, lastnikom se gre najbrž bolj za klike kot kaj drugega.

če si že izmišljuješ cenene zgodbe, moraš to delati resno in malo stopiti iz svojih ozkih moralističnih okvirjev, po katerih si v sekundi prepoznana.
Take zgodbice bi z lahkoto prodala recimo tedniku Družina ali mesečniku Ognjišče, če seveda kaj plačajo za to.
Moje mnenje je, da so forumi namenjeni izmenjavi resničnih izkušenj, stališč, mnenj oz., če pa kdo postavi hipotetično izhodišče, da to tudi pove.
To je seveda samo moje mnenje, lastnikom se gre najbrž bolj za klike kot kaj drugega.
[/quote]

To smo ugotovili že na prvi strani in seveda komentiramo hipotetično situacijo.
Se pa strinjam, da so zgodbice vedno bolj prozorne.

Doma bi ostala samo v primeru, da bi imela lastno premoženje, recimo podedovane nepremičnine, ki bi jih oddajala. Lepo se sliši, da je doma ‘gospa’. Nikoli ne veš kaj se dogaja med štirimi stenami, to ve samo avtorica in njej podobne ‘gospe’, ki so odvisne od moževega zaslužka in s tem tudi od njegove dobre volje. Takih zgodb je veliko, zato avtorici verjamem. Ne verjamem pa, da ni v podrejenem položaju. Pri denarju se vse konča. Ni vsaka za to.

če si že izmišljuješ cenene zgodbe, moraš to delati resno in malo stopiti iz svojih ozkih moralističnih okvirjev, po katerih si v sekundi prepoznana.
Take zgodbice bi z lahkoto prodala recimo tedniku Družina ali mesečniku Ognjišče, če seveda kaj plačajo za to.
Moje mnenje je, da so forumi namenjeni izmenjavi resničnih izkušenj, stališč, mnenj oz., če pa kdo postavi hipotetično izhodišče, da to tudi pove.
To je seveda samo moje mnenje, lastnikom se gre najbrž bolj za klike kot kaj drugega.
[/quote]

Tebi pa dogaja. Na čem si?
Meni se ebe za zgodbe in to kako imajo kje porihtano! Pa še ženska nisem, tak da get a life, pa te zgodbe tu gor ne bodo motile, ne resnične ne izmišljene.

To smo ugotovili že na prvi strani in seveda komentiramo hipotetično situacijo.
Se pa strinjam, da so zgodbice vedno bolj prozorne.
[/quote]

ja to je tako kot moja tašča, ki se sekira zaradi zapletov v turških nadaljevankah in to glasno komentira….

ja to je tako kot moja tašča, ki se sekira zaradi zapletov v turških nadaljevankah in to glasno komentira….
[/quote]

Jah veš, o nečem je treba govoriti. Eni o sebi, drugi o sosedih, tretji o nekom iz poročil, četrti….

Dobro si se odločila, čestitke. Naj bo tako še naprej in imejta se rada do konca 🙂

Vsak berač svojo malho hvali.
Jaz nisem gospodinjski tip, ko sem bila doma po sili razmer se mi je skoraj zmešalo. Nihče ne ve kaj prinese prihodnost, da bi se moj svet skrčil na dom, čiščenje, likanje in čakanje na otroke in možička, da jim ustrežem glede hrane, cunj in krožkov. Prositi nekoga za denar, očitki, kako da delam z njegovim denarjem, delanje kariere z nadurami na in v kakšni sodelavki? Pol pa otroci razvajeni zaživijo svoja življenja, možičku se zgodi druga puberteta ostarele gospodinjsko spolne služkinje ne potrebuje več in si vzame novo nično porivacico – ti greš pa s culico živet v kartonasto skatlo pod most.

Čestitke avtorica. Iz tvoje zgodbe razberem, da imata z možem poštiman odnos, kar pri mnogih danes manjka. Če se ženska boji pustiti službo, ker razmišlja da bo ob ločitvi brez dohodka, mora živeti pa res v čudnem zakonu.
Dom imaš urejen, stvari so urejene, ne rabiš se sekirat za bolniške, usklajevanja za dopuste, posvetila si se otrokom, ko so bili bolani. Sami plusi, pa še finance vam štimajo. Zdaj, v dobi interneta, lahko enostavno začneš svoj posel tudi preko društvenih portalov.
Odgovori pa so, kakršni so. Ene in iste odgovarjajo vsakič drugače. Enkrat so nesrečne, ker jih grdo gledajo zaradi bolnišk. Potem se kregajo zaradi dopustov. Pa računajo, koliko dajo za položnice. Pa delijo si doma stroške na polovico, kot da so cimri v študentu. Trpijo mobing, ogromno je nezaposlenih, skratka kup problemov, ki jih ti nimaš.
Uživaj 🙂

Ps: marsikateri mož bi užival, če bi se lahko bolj posvetil karieri, posledično bolj zaslužil, žena bi skrbela pa za dom in družino. Pa se eni ne upajo niti predlagat. Ženske raje delajo petek in svetek in živijo v razmetanem, ker se samo tako počutijo vredne. Žalostno.

Zelis povedati, da je zivljenje nas, ki zivimo na podoben nacin cenena zgodba? :-)))

O vsebini lahko debatiramo o izkusnjah iz vsakdana, saj nas je ze tu na forumu (po spominu) nekaj, ki zivimo na podoben nacin.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Če imaš moža, ki bi ti očital zapravljanje njegovega denarja in se bojiš, da si bo našel ljubico, živiš v čudnem zakonu.
Red in disciplina v družini sta od odvisni od naše zrelosti in ne od tega, kdo služi denar. Pri prvem očitku, da on služi, jaz pa zapravljam, grem nazaj v službo, s tem da bo on koristil ravno toliko bolniške kot jaz in bo svoj dopust, namesto za jadranje, porabil za varstvo med počitnicami. Da vidiš, da mu še niti enkrat ni padlo na misel, da bi mi karkoli očital. Jemo pa VSI od pasulja, ričeta do česa drugega. Nobenega zmišljevanja in kuhanja vsakemu posebej. Pa tudi pospravljajo za seboj, brez skrbi.

Saj sem napisala Vsak berač svojo malho hvali.
Dejstvo je, da svojega denarja nimaš, nimaš besede, če gre možiček brez tebe na fuk-jadranje s ‘sodelavci’ ker on mreži in gradi kariero, predvsem pa nihče ni jasnoviden, kaj bo čez toliko desetletij, ko tebe realno nihče ne bo vzel v (dobro) službo.
Moja babica je kmalu po 40em letu neplanirano ovdovela, prekleto bi tenko piskala, če bi bila gospodinja, tako pa je, kljub vdovstvu, lahko preživela sebe in svoja otroka.
Dovolj dolgo sem na svetu, da za nikogar ne dam roke v ogenj, 25letni ženin je zelo drugačen od 6o letnega nergaca, ki ženi gospodinji vsak kupljen jogurt očita. Predvsem je pa realno veliko več ekonomskega nasilja nad ženskami, kot spodobnih mož, ki v celoti razumejo, da je ‘ostati doma’ služba, ki z leti be postane samoumevna in premet zaničevanja.

Saj sem napisala Vsak berač svojo malho hvali.
Dejstvo je, da svojega denarja nimaš, nimaš besede, če gre možiček brez tebe na fuk-jadranje s ‘sodelavci’ ker on mreži in gradi kariero, predvsem pa nihče ni jasnoviden, kaj bo čez toliko desetletij, ko tebe realno nihče ne bo vzel v (dobro) službo.
Moja babica je kmalu po 40em letu neplanirano ovdovela, prekleto bi tenko piskala, če bi bila gospodinja, tako pa je, kljub vdovstvu, lahko preživela sebe in svoja otroka.
Dovolj dolgo sem na svetu, da za nikogar ne dam roke v ogenj, 25letni ženin je zelo drugačen od 6o letnega nergaca, ki ženi gospodinji vsak kupljen jogurt očita. Predvsem je pa realno veliko več ekonomskega nasilja nad ženskami, kot spodobnih mož, ki v celoti razumejo, da je ‘ostati doma’ služba, ki z leti be postane samoumevna in premet zaničevanja.

Pa se ti ne zdi primerjanje babic izpred 100 let vseeno preveč teatralno? Ženske so bile takrat vseeno v drugačnem položaju, v družbi na splošno. Sploh če si že sama, kot praviš, dolgo na svetu, je bila tvoja babica stara 40 še pred drugo vojno? Ni ravno primerjava za današnje vdove.

Še dobro, da je neplansko ovdovela. Pa kje se najdete take perle, ki take pišete?

Zelis povedati, da je zivljenje nas, ki zivimo na podoben nacin cenena zgodba? :-)))

O vsebini lahko debatiramo o izkusnjah iz vsakdana, saj nas je ze tu na forumu (po spominu) nekaj, ki zivimo na podoben nacin.
[/quote]

ne resnično življenje, četudi je podobno tej zgodbi, ni ceneno.
Ceneno je njeno moraliziranje v teh izmišljenih zgodbah, ki jih prodaja kot “resnične”.

😁 lepo da si opazil opazila moj biserček,

Lustkano. Politicno korektna groznja mozu bi se torej tozadevno glasila: Pazi kaj delas ljubcek, da ne bom prisiljena zaceti z nakupovanjem crnine. Ves, da me crna postara…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kakorkoli že, moja mama je sedaj pri 70 dama, če pogledam njene vrstnice pa živčne razvaline, ki imajo pokojnine cc 500€ in može, ki jim ne dajo niti centa.
Ostala je doma, da smo mi trije imeli otroštvo, za kar smo ji neizmerno hvaležni, oče pa jo spoštuje.
Denar, ja nemška penzija cc 3000€/mesec je več kot dovolj za oba.

Tvoja mama ima srečo. Za razliko od moje sosede. Ja, njen mož že ima lepo nemško penzijo, samo žena nima kaj veliko od tega. Pa, mimogrede, še v Nemčiji gospodinje izumirajo – z razlogom. Hausfrauen sistem je daleč od idealnega za ženske. Mogoče pogojno še nekako v Ameriki, že v Nemčiji je bolj kilavo za ženske. Pri nas pa itak.

New Report

Close