Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek o nas, ki smo doma

o nas, ki smo doma

Absolutno se razumeva
[/quote]

Lepo si zaključila, ker temu človeku se do konca ne da priti. V pogovoru vedno pelje vodo na svoj mlin in obrača besede tako, kot ustreza njemu in revček misli, da ljudje ne vidimo kaj počne. Debata z njim je nemogoča oziroma brezpredmetna. Človek bi rekel, da koleščki v njegovi glavi peljejo po svoje, drug mimo drugega, namesto da bi se vrteli sinhrono.

Absolutno se razumeva
[/quote]

Pa kje to delaš, da si že od zjutraj tukaj?

Lepo si zaključila, ker temu človeku se do konca ne da priti. V pogovoru vedno pelje vodo na svoj mlin in obrača besede tako, kot ustreza njemu in revček misli, da ljudje ne vidimo kaj počne. Debata z njim je nemogoča oziroma brezpredmetna. Človek bi rekel, da koleščki v njegovi glavi peljejo po svoje, drug mimo drugega, namesto da bi se vrteli sinhrono.
[/quote]

Menda je to dedno.Po mami…ali po atu.Vedno napelješ tako, da je pri tebi vse super in fajn.Ostale ženske pa niso tega vredne.Ker niso ženstvene, niso….niso blalala…

Pa kje to delaš, da si že od zjutraj tukaj?
[/quote]

To je ena druga marička.Nisem jaz.
Jaz imam mali o marička, ona velikega O marička.

To je ena druga marička.Nisem jaz.
Jaz imam mali o marička, ona velikega O marička.
[/quote]
IN kaj to nas briga? Prvič vidim ta nik, tako da res ni potrebe po dodatnih pojasnilih. Registriraj se pa boš univerzalna marička :))


IN kaj to nas briga? Prvič vidim ta nik, tako da res ni potrebe po dodatnih pojasnilih. Registriraj se pa boš univerzalna marička :))
[/quote]

Tako je. Potem se pa usajajo, da nekdo piše pod NJIHOVIM imenom.

Bogami, tudi viharci, ki se cele dneve prepirajo z babami po forumih, niso vzor moškosti.

Govoriš o 7.forumašicah?
[/quote]

Tudi. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja saj, ker so vse zaposlene mentalno zdrave in sijoče in…….
AD-je zobajo samo gospodinje in šleparistke in šleparisti.
Še dobor da imamo take kot ti. Mentalno zdrave in inteligentne, steber sodobne družbe v kateri se bosta cedila mleko in med, vaš podmladek pa nas bo popeljal v svetlečo prihodnost enakosti in solidarnosti na vseh družbenih nivojih. Bravo za vas.
[/quote]
Ne niso. Je pa res tudi to, da je večina teh gospodinj depresivnih in mentalno nestabilnih. Obstajajo raziskave na to temo v Ameriki, kjer so prišli do točno takšnih ugotovitev. Malo pobrskaj, če se ti da.


Ne niso. Je pa res tudi to, da je večina teh gospodinj depresivnih in mentalno nestabilnih. Obstajajo raziskave na to temo v Ameriki, kjer so prišli do točno takšnih ugotovitev. Malo pobrskaj, če se ti da.
[/quote]
zato si tudi prilepila verodostojen link.


Ne niso. Je pa res tudi to, da je večina teh gospodinj depresivnih in mentalno nestabilnih. Obstajajo raziskave na to temo v Ameriki, kjer so prišli do točno takšnih ugotovitev. Malo pobrskaj, če se ti da.
[/quote]
ne zdi nič depresivna, zna pa biti žleht, to pa.
Vsi vemo o kom je govora, zato ne bom poimensko. 😁😅

Lepo si zaključila, ker temu človeku se do konca ne da priti. V pogovoru vedno pelje vodo na svoj mlin in obrača besede tako, kot ustreza njemu in revček misli, da ljudje ne vidimo kaj počne. Debata z njim je nemogoča oziroma brezpredmetna. Človek bi rekel, da koleščki v njegovi glavi peljejo po svoje, drug mimo drugega, namesto da bi se vrteli sinhrono.
[/quote]
Hehe, tipčku, ki trdi, da je gospodinjsko delo ženska naravna danost in ki zagovarja specializacijo dela (zato on pač ne vidi smisla, da bi sam delal gospodinjska dela, ker je to previsoka kunšt za njegovo pamet), se pač koleščki vrtijo vsak po svoje. 😀 Sicer pa ima doma eno tako zahtevno ženičko doma, ki ga je prepričala, da je tak način najboljši možen. Samo ne vem zakaj je potem on tako željan in potreben pozornosti, pa depresiven, izgorel? Saj samo opravlja svojo naravno danost in gara za vedno premalo fičnikov (ker potrebe ženkice so vedno večje). Jap, rožnato je pri revčku…

Imam dva otroka in sem bila po rojstvu prvega doma 4 leta, dokler ni bil mlajši star 2 leti in je šel v vrtec.
M E Š A L O se mi je že doma.
Sedaj delam 6 ur dnevno in nam laufa čisto ok.
Tiste 2 uri porabim, da razvozim in poberem otroke, nabavim fausungo, naredim kosilo in skrbim za osnovno pospravljenost hiše. Mož oddela kakšno naduro dve na dan, pride domov in se vsede k mizi, po kosilu si deliva delo z otroki in po in okoli hiše.


zato si tudi prilepila verodostojen link.
[/quote]

Za tiste, ki niso sposobne same najti. Še posebej za gospodinje:
https://news.gallup.com/poll/154685/stay-home-moms-report-depression-sadness-anger.aspx
Sicer pa kdo misliš, da je največji konzumenti antidepresivov v Ameriki? Stay-at-home mame. Ker se imajo tako fino doma zagotovo 🙂

No, tele stvari je treba jemati vendar v širši luči. Res je, da je med mamami, ki ostajajo doma pojavnost depresije v primerjavi s splošnim povprečjem nekako dvakrat večja (v ZDA 24,8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} napram 13,4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). A skorajda identična slika je pri tistih, ki delajo od doma. Da o tem, da je med samskimi 31{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne govorimo. Kar dokazuje, da je človek socialno bitje na eni in da se večina socialne interakcije odvija po sluzbah na drugi. Kar je grozljivo. Ker ne zivimo zato, da bi hodili v sluzbo, temveč naj bi nam sluzba omogočala udobnejše zivljenje tudi izven le-te. Sicer pa… staatistike je treba znati umestiti v kontekst.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

P.S.: Pri vsemu skupaj je treba upostevati tudi to, da naj bi zenske dvakrat pogosteje obolevale za depresijo kakor moski tudi sicer, gledano na celotno populacijo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ker moški ne pridejo do dohtarja, ker jim je sramotna diagnoza.

Niti ne. res pa je, da so zunanji pokazatelji (kot tudi sicer pri mnogih zadevah) prilagojeni po meri zensk in tako vedenja in ravnanja moskih pogosto ne padejo v znacilnosti depresije, ceprav je slednja vzrok zanje (kar se ponavadi izkaze kasneje).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Kako znaš ti interpretirat rezultate, si enkrat že dokazal 🙂 Ampak ok – tukaj si celo napisal prav – da je pojavnost depresije dvakrat višja, če je ženska doma. Ergo – ni najbolj pametno ostati doma že zaradi mentalnega zdravja.

Zanima me, kako bi kod lahko meni “prodal” idejo, naj ostanem doma? Kakšne prednosti bi mi to prineslo? V čem točno bi bila na boljšem? Otroka sta najstnika, v svojem poklicu uživam, sem sicer introvert, ampak kljub temu rada med ljudmi, bajto in vrt imam pošlihtana brez velikega truda. Torej?
Kaj naj bi bil tisti blazni plus?

Če ti mora nekdo „prodat idejo“, potem to preprosto ni zate. Vsaka, ki ostane doma nasilo ali celo pod prisilo, si dela velikansko škodo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Najvišji dosežek za žensko je ta, da se poroči s pravim moškim,

Res ti tukaj ne moremo pomagati, če tebi ni ratalo … meni tudi ni, ampak zato še ne pišem cinično o tistih, ki jim je ratalo. Ker jim privoščim! Nisem jim nevoščljiva, tako kot ti in ne čutim potrebe, da bi jih omalovaževala.

Malo se skupaj vzemi in uživaj v tistem, kar ti je dano. Ne da bi “šimfala” čez ostale.

Se mi zdi pa lepo, da je avtorica teme opisala svojo izkušnjo. Mogoče bo pa njen zgled še kateri dal misliti …

Pogoj pa seveda je, da imajo ob sebi pravega moškega. Da so pametno izbrale in imele še malo sreče pri tem :))

Da jim je ratalo?
Hm, ne vem zakaj se to meni ne zdi kakšen poseben dosežek, tukaj se pa piše, kot da to uspeva samo najbolj pametnim in sposobnim izbrankam, ki nas vse prekašajo?
Cinično? Ja, seveda, če tukaj berem o neki nevoščljivosti in je vsaka druga beseda zavist in ne vem kaj še vse? Zakaj je tega treba? A da smo pa taki, ki nam to RES ne ustreza in si takega življenja res ne želimo – je pa čisto nepojmljivo ali kako? Zakaj potem ti mene šinfaš, če si tako zelo kontra omaloževanju in tralala?

Da jim je ratalo?
Hm, ne vem zakaj se to meni ne zdi kakšen poseben dosežek, tukaj se pa piše, kot da to uspeva samo najbolj pametnim in sposobnim izbrankam, ki nas vse prekašajo?
Cinično? Ja, seveda, če tukaj berem o neki nevoščljivosti in je vsaka druga beseda zavist in ne vem kaj še vse? Zakaj je tega treba? A da smo pa taki, ki nam to RES ne ustreza in si takega življenja res ne želimo – je pa čisto nepojmljivo ali kako? Zakaj potem ti mene šinfaš, če si tako zelo kontra omaloževanju in tralala?
[/quote]

Hehe, Replika, nič te ne šimfam. Ti si tista, ki že skoraj vso temo prepričuješ prepričane, da je edino TVOJA pot in TVOJE mnenje ta pravo :)) Bodi takšna, kot ti ustreza in živi tako, kot si želiš! Ampak ne obsojaj tistih, ki mislijo (mislimo) drugače od tebe in ne zaganjaj se v njihovo življenjsko usmeritev kot tele v nova vrata!
Še enkrat – avtorica teme je napisala svojo izkušnjo. Verjetno tudi zato, ker se ne strinja z javnim mnenjem, ki ženske, ki so se odločile svoje življenje posvetiti družini, obravnava ponižujoče in posmehljivo. Ti si živ dokaz, da je tako. Plus še neke “lenobe” ali kaj že so.

Hehe, Replika, nič te ne šimfam. Ti si tista, ki že skoraj vso temo prepričuješ prepričane, da je edino TVOJA pot in TVOJE mnenje ta pravo :)) Bodi takšna, kot ti ustreza in živi tako, kot si želiš! Ampak ne obsojaj tistih, ki mislijo (mislimo) drugače od tebe in ne zaganjaj se v njihovo življenjsko usmeritev kot tele v nova vrata!
Še enkrat – avtorica teme je napisala svojo izkušnjo. Verjetno tudi zato, ker se ne strinja z javnim mnenjem, ki ženske, ki so se odločile svoje življenje posvetiti družini, obravnava ponižujoče in posmehljivo. Ti si živ dokaz, da je tako. Plus še neke “lenobe” ali kaj že so.
[/quote]

No, to je pa tudi res.
Verjetno so me zmotila vztrajna ponavljanja, da pišem iz neke foušije, kot češ, tebi pa ni “ratalo” . Kristus, to mi je pa res smešno, če pomislim, da bi mi to moralo RATATI, pa mi – ojoj – ni. Katastrofa. . In potem napišem kakšno grenko, ja, imaš prav.
Avtorico sicer razumem (bolezen otroka) bolj sem se zapela z nekaterimi, ki so začeli s tistim poveličevanjem “izbiranja pravega moža” (za ostati doma) , ki naj bi bil vrhunski življenski dosežek ženske SPLOH. In jasno za češnjo na torti, kako smo jim vse ostale grozno fouš.
Da imam pa samo jaz prav pa nikoli nikogar ne prepričujem, to si verjetno zamešala. Se pustim spreobrniti vsakemu, ki ima argument.

New Report

Close