Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek o nas, ki smo doma

o nas, ki smo doma

Hehe, Replika, nič te ne šimfam. Ti si tista, ki že skoraj vso temo prepričuješ prepričane, da je edino TVOJA pot in TVOJE mnenje ta pravo :)) Bodi takšna, kot ti ustreza in živi tako, kot si želiš! Ampak ne obsojaj tistih, ki mislijo (mislimo) drugače od tebe in ne zaganjaj se v njihovo življenjsko usmeritev kot tele v nova vrata!
Še enkrat – avtorica teme je napisala svojo izkušnjo. Verjetno tudi zato, ker se ne strinja z javnim mnenjem, ki ženske, ki so se odločile svoje življenje posvetiti družini, obravnava ponižujoče in posmehljivo. Ti si živ dokaz, da je tako. Plus še neke “lenobe” ali kaj že so.
[/quote]

Ja če ne shendlajo družine ob službi, pač niso ravno hudo sposobne. Ali pa niso izbrale pravega moža? 🙂 Ker če bi izbrale pravega, bi bilo obema samoumevno, da sta za družino odgovorna oba in da oba sodelujeta, hkrati pa ni nobeden v podrejenem položaju ne v družini ne v družbi. Že enostavna logika pa bi ti morala dati, da staviti samo na enega konja ni pametno. Samo en provider v družini pač ni hudo odgovorno ravnanje.

Ni čudno, da ste babe pri 40 vse izmozgane. Poglejte, kaj vse ste si naložile za življenje: 2 otroka, polno življenje na starševskem čveku, služba, prosti čas z možem, skrb za starše..


Še dobro da sem jaz doma,če ne bi se mi zmešalo od preobremenjenosti :/

No, to je pa tudi res.
Verjetno so me zmotila vztrajna ponavljanja, da pišem iz neke foušije, kot češ, tebi pa ni “ratalo” . Kristus, to mi je pa res smešno, če pomislim, da bi mi to moralo RATATI, pa mi – ojoj – ni. Katastrofa. . In potem napišem kakšno grenko, ja, imaš prav.
Avtorico sicer razumem (bolezen otroka) bolj sem se zapela z nekaterimi, ki so začeli s tistim poveličevanjem “izbiranja pravega moža” (za ostati doma) , ki naj bi bil vrhunski življenski dosežek ženske SPLOH. In jasno za češnjo na torti, kako smo jim vse ostale grozno fouš.
Da imam pa samo jaz prav pa nikoli nikogar ne prepričujem, to si verjetno zamešala. Se pustim spreobrniti vsakemu, ki ima argument.
[/quote]

Evo, odkrito priznam, da me pogosto šokira odsotnost logike v tvojem pisanju. Sprva me je motilo, sedaj te pa jemljem kot forumski zaklad. Izziv mi je komunicirati s teboj, ne da bi me izčrpavalo. Kajti zavedam se svoje hladne racionalnosti, ki je pogosto moteča v komunikaciji. (Tu nekateri znate reči, da delujem vzvišeno, pokroviteljsko, itd.)

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

da staviti samo na enega konja ni pametno.

Jaz mislim, da ko gre za zakon ali po novem partnersko zvezo, ni dobro imeti več želez v ognju in že vnaprej dvomiti v “konja”, ki si ga izbral(a). Sploh, če so tu še otroci. Vsaka ločitev prinese bolečino, tako neposredno udeleženim, kot tudi otrokom. Tem sploh.

In ja, je dobro pametno izbrati. Res je potrebno tudi nekaj sreče, da srečaš pravega. Poleg tega pa veliko zrelosti, pogovora, medsebojnega zaupanja, nekaj dodajo tudi okoliščine, tudi prilagajati se je potrebno do določene mere.

“Na več konjev staviti” je pa pametno, ko gre za denar ali službo. V partnerskih odnosih so pa “dodatni konji” samo v škodo.

Aghata
močno mi deluje, da si verna, kar veliko tvojih besed pojasnjuje.
Če so ti všeč konjske primerjave – če delata oba, oba tudi voz življenja na katerem so otroci, premičnine in nepremičnine vlečeta naprej. Včasih en bolj vleče, drugič drugi.
Gospodinja pa sedi na vozu, ki ga vleče en sam konj, resda voz pospravi in otroke porihta a vleče pa še vedno samo on.
Gospodinja se lahko znajde v situaciji, ko konj zagleda drugo kobilo in se ji lepo izpreže.
Imeti rezervni načrt je smotrno in odgovorno – verjeti neki pravljici o večni ljubezni in vse upe položiti na eno mesto – hazardersko in neodgovorno.
Zavarovanje imamo zato, da nas krije ob nepredvidenih dogodkih, lahko pa bi denar zafračkali in se tolažili s tem, da me višja sila varuje…

Evo, odkrito priznam, da me pogosto šokira odsotnost logike v tvojem pisanju. Sprva me je motilo, sedaj te pa jemljem kot forumski zaklad. Izziv mi je komunicirati s teboj, ne da bi me izčrpavalo. Kajti zavedam se svoje hladne racionalnosti, ki je pogosto moteča v komunikaciji. (Tu nekateri znate reči, da delujem vzvišeno, pokroviteljsko, itd.)
[/quote]

Lahko da si hladno racionalen (jaz ne mislim tako, ampak pustmo stat) , ampak si poglavitno strašno nedosleden. Jaz sem se naveličala limat tvoje navedbe s prejšnje strani, kjer trdiš točno nasprotno kot na naslednji strani in potem mešaš meglo, dokler ni zgoraj spodaj in obratno.
In ja, voj način pisanja pa izčrpava, ker prehitro menjaš dlako, da bi ti človek sledil.

Lahko da si hladno racionalen (jaz ne mislim tako, ampak pustmo stat) , ampak si poglavitno strašno nedosleden. Jaz sem se naveličala limat tvoje navedbe s prejšnje strani, kjer trdiš točno nasprotno kot na naslednji strani in potem mešaš meglo, dokler ni zgoraj spodaj in obratno.
In ja, voj način pisanja pa izčrpava, ker prehitro menjaš dlako, da bi ti človek sledil.
[/quote]

Ooo replika, konc šihta za danes ali vlečeš nadure?

Nič ne zastopiš, meni se pa tudi ne da, da bi ti pojasnjevala, kako mimo sekaš s tole tvojo razlago. Grem raje na vrt stročji fižol pobirat za v skrinjo, zdaj je sopara zunaj malo popustila.

P.S.: Res sem verna – ja in? A potem pa ne smem povedati, kar mislim? Oziroma je moje mnenje za tebe potem nazadnjaško? Se prav nič ne sekiram zaradi tega :))

Razvrednoteno delo gospodinje in poveličevanje dela za plačilo, je le znak kako globoko je v vas zakoreninjem potrošniški materializem
Hudič je, ker taka miselnost deluje le na produktivno populacijo, vse ostalo pa je breme, tudi vi boste nekoč, ne glede na to ali boste imeli 500€ pokojnine ali ne.

Še enkrat bom ponovil: da tako zivljenje more udobno teči, je treba imeti stalne prihodke, ki omogočajo vsem udelezenim udobno zivljenje. To je predpogoj, če izposimo stanje po sili razmer, o katerem tukaj mislim da ne govorimo.

Recimo konkretno: neko povprečno netto plačo moje soproge na trgu dela (računovodstvo) jaz pridelam na trgu v nekaj dneh (manj kot enem tednu). V enem letu pridelam nekako 40 povprečnih netto plač.

Iz naslova licenčnin in avtorskih pravic pridelam se za nekih 10 na netto ravni dodatka. Nosilec avtorskih pravic je firma. Torej ob morebitni locitvi polovica še vedno ostane njej. Taista firma ji daje zaposlitev za poln delovni čas z drsečim delovnikom in moznostjo dela od doma. Pokojninsko je zavarovana v Nemčiji in v Sloveniji.

Imava tudi nekaj nepremičnin v treh drzavah, nastalih iz bivse juge. Postopoma jih nameravava obnoviti in oddati, eventuelno kako prodati. Vsekakor pa so dobro zdledje, poleg dohodkov iz avtorskih pravic, ki bi ji ostalo, če bi se meni morebiti kaj zgodilo.

V prostem času deluje v šolskem svetu in skrbi za organizacijo dogodkov v dobro skupnosti. Sodeluje s krajevno skupnostjo, zupnijo in sponzorji, ter seveda zaposlenimi v šoli in drugimi starši. Pozimi obiskuje pilates, poleti pa smo raje skupaj zunaj, najraje na kolesu raziskujemo tukajšnji krajinski park. Dnevno se druzi z nekaj mamicami in/ali z nekaj soprogami mojih kolegov.

Soproga je trenutno s puncami na počitnicah in se potika po jugu. Jaz sem se za dva tedna vrnil sem. Punce imajo šest tednov poletnih počitnic. Bile so na morju, v hribih, obiskale babice, tete, bratrance in sestrične, Bohinj, Bled, Ljubljanski Grad, Lipico, Plitvice, Čatez, Banja Luko,…

Slišimo se ob večerih, si povemo, kaj smo doziveli. Hvala stvarstvu za dar videokonferencnih klicev. Seveda pa vsi komaj čakamo, da se jim pridruzim in bomo spet skupaj. S seboj ima mini knjiznico lahkotnih čtiv, srečuje se z znanci in neznanci,…

In vi mene prepričujete, da moja soproga zivi klavrno zivljenje in bo zapadla v depresijo. Ali mi lahko to utemeljite (glede na to, da je zgodba sila podobna uvodni)?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Odlično ji gre, samo ljubimec ji še manjka do zadnje kljukice 😉

Lahko da si hladno racionalen (jaz ne mislim tako, ampak pustmo stat) , ampak si poglavitno strašno nedosleden. Jaz sem se naveličala limat tvoje navedbe s prejšnje strani, kjer trdiš točno nasprotno kot na naslednji strani in potem mešaš meglo, dokler ni zgoraj spodaj in obratno.
In ja, voj način pisanja pa izčrpava, ker prehitro menjaš dlako, da bi ti človek sledil.
[/quote]

Nimaš česa nalimat, kar bi bilo nedosledno. Ti misliš seveda drugače in ravno to je čar. Upam, da v doglednem času uspem dojeti tvoj način razmišljsnja. In ne skrivam, da iz povsem egoističnih motiviert (ki nimajo döste opraviti s teboj). In nič od tega ne mislim kakorkoli cinično, zaljivo,… res mislim, da si zaklad, ki sem ga srečal ob poti in sedaj potrebujem ključ, da ga uzijem. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ooo replika, konc šihta za danes ali vlečeš nadure?
[/quote]

Mon odpreš zjutraj, je gor. Popoldne, je gor. Zvečer, je gor. Ponoči, je gor. Kakšen šiht?
Ne bi ji bilo za zamerit, če bi bila v penziji.
Prav tako resnica, puhoglavka, Tara, …… še par jih je, kao, da so na šihtu.

Odlično ji gre, samo ljubimec ji še manjka do zadnje kljukice 😉
[/quote]

Bilo bi mi ljubo, da prideva skozi zivljenje brez te alineje (na obeh straneh). Verjamem, da sva eden drugemu največ, kar je moč čutiti. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ljubosumne so, ker:
Zaslužiš več kot dovolj za udobno življenje
Ker je zdaj na počitnicah skupaj z otroci in ne išče varstva za njih in vama ni treba skrbeti za to
Ker jo spoštuješ
Ker ji ni treba na forumih dokazovati ničesar

Zato bodo zdaj našle kup neumnosti, ki jih bodo pripisale vajinem odnosu, samo da dokažejo, da vam sploh ni ok.

Ker je treba dokazati:
Da bi vam bilo bistveno boljše, da zdaj oba v ten vročini delata nadure za minimalca in pokrivata s svojim delom tuje dopuste.
Da je za družino in partnerski odnos najboljše, da ste samo 7 dni skupaj na počitnicah
Da je boljše, če bi štukali počitniško varstvo s plačljivimi dejavnostmi

In da je tvoja žena, ker ne hodi na šiht, zagotovo:
Depresivna
Lena
Nesposobna
Sedi pred TV
Zavaljena
Tečna in zajedljiva

Vajini otroci imajo sliko nefunkcionalne družine, ker domače kosilo, varnost doma, ljubeča mati in udoben življenjski slog na otroke slabo vplivajo. Koliko škode pa naredi situiran in ljubeč mož in oče, pa da niti ne govorim.

Tako da veš Desi, takle je pri vas 😂😂

10 strani prepričevanja prepričanih, kak smisel ima to?
Agata je pravilno napisala, ni na meni da sodim, le pojasnjujem, ampak zgleda da zastonj. Nekateri ste tako hudo v svojem ozkem svetu, da vam je širši pogled popolnoma onemogočen.
Moja hči je danes samostojna in zdrava, kljub takrat slabi prognozi, veliko je staršev, ki se kot takrat jaz in moj mož, sprašujejo sploh kako naprej, breme bolezni je popolnoma na ramenih staršev in moja hči ne bi imela možnosti, kot jih je imela. Še danes sem zelo aktivna v tem društvu tako, da dolgega časa ne poznam.
Sicer pa je bolje, kot da sem tu gor, počnem kaj koristnega, grem ven pripravit konja za hipoterapijo moje male prijateljice in to pro bono, čeprav bi vas večina mastno računala, kolikor vas tu berem.
Kar se moža in “mlajših modelov” tiče, pa zgleda, da so pričeli tem mlajšim modelom vgrajevati nekaj, kar mojemu možu ravno ne paše, ker kot mi pove, embalaža brez vsebine, ga ne zanima. Če pa se kateremu od naju zgodi, pa zaradi tega ne bo konec sveta, ne bova prva in predvsem ne bova zaradi tega na beraški palici in na socialni pomoči, ne jaz ne on.

Ooo replika, konc šihta za danes ali vlečeš nadure?
[/quote]
Replika je oddelala šiht, skuhala kosilo, pospravila hišo, okopala vrt, vmes skočila v nabavo, poseksala moža, poštimala otroke, zamenjala gumo in tri žarnice, naštrikala pulover in nacepila drva za zimo, odtekcala 12 km in ves čas ji je uspelo še po forumu tipkati. 😁😄

Nisem uspela prebrati vseh 10 strani, a kolikor sem se strinjam z vami. Gospa kapo dol. Tudi sama sem doma zaradi otrok. Tako sva se z mozem dogovorila, tako je za naso druzino trenutno najbolje. Ko bom lahko se vrnem na delo. Imam krasnega moza, vendar ima tudi on krasno zeno, se ne bojiva ne bodocnosti ne mlajsih modelov. Jaz vas cist razumem.

Mon odpreš zjutraj, je gor. Popoldne, je gor. Zvečer, je gor. Ponoči, je gor. Kakšen šiht?
Ne bi ji bilo za zamerit, če bi bila v penziji.
Prav tako resnica, puhoglavka, Tara, …… še par jih je, kao, da so na šihtu.
[/quote]
Od kdaj grda dela? Prvič slišim.

Zakaj se vsako nestrinjanje ali drugačno mnenje smatra za ljubosumje? A izhajate vsi iz sebe al kako?

No, Desi…..če je tvoji ženi tak stil življenja uredu, potem hvala bogu. Meni ne bi bil. Ker bi mi manjkalo tisto nekaj, da sem kot odrasla sposobna preživet sebe in svoje otroke. In to svoje potomce tudi učim.
Kdor hoče bo razumel.

iz desetih strani pisanja sem izluščil edino to, da je večina zakonov ali partnerstev sfejkanih, niso osnovani na pravih osnovah in je le vprašanje časa, kdaj bodo razpadli… vsa čast tistim redkim, ki so v življenju spoznali prave vrednote in smisel partnerstva in to tudi živijo.

Grozno mi je, kako nekateri/e ves čas mislijo na plan b in c, kaj bo ko bo, če bo itd. A se zavedate, da vas to neopazno izčrpava, utruja, prazni? da živite v resnici neizpolnjeno življenje?

A avtorica ni ali kako? A samo z denarjem preživiš otroke in to samo tvojim? Glede na to, da je en avtoričin potomec že na svojem, drug se osamosvaja, a misliš da ju tega ni učila?
Če bi nama dopuščalo fin. stanje bi takoj bila doma in bi odpadlo večno krpanje počitnic, bolnišk, vikendov……včasih se vprašam, kaj sploh imamo en od drugega, on gre v službo eno uro prej preden se vrnem, čez teden se ponavadi vidiva le od 11:00 zvečer do 5:00 zjutraj kolikor se, če od utrujenosti tega časa ne prespiva, med vikendi pa komaj vsak drug vikend, krasna družina smo ja 🙁

Na tole sem pa malenkost prej podal komentar tukaj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja. To me moti. Na vsak način smo ljubosumni, zavistni, fouš, škodoželjni, samo zato, ker nam tak način ne odgovarja. Smo slišali tudi da nismo dovolj pametni (disciplinirani, ženstveni, srečni, spretni, sposobni itd) da bi nam RATALO živeti tako, pa se moramo zadovoljiti s svojim načinom, ki je neprimerno slabši.
Ne vem, kdo bi rad koga prepričal. Predvsem se mi zdi, je vprašanje KOGA – še najbolj se mi zdi da sami sebe.

New Report

Close