Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogromno žensk ne zna kuhati

Ogromno žensk ne zna kuhati


Tocno tako!!! Babe so znale kuhat ze v pradavnini ko je dec sel na lov za hrano in jo prinesel domov[/quote]

Ja, sam kaj, ko dandanašnji dec ne zna it na lov za hrano 🙂


Tipicna odvisnost od odnosov…za izpolnitev svojih potreb rabis vedno se nekoga drugega

Predvsem mlajše ne znajo kuhati. Prav imaš. Ko sem bila jaz čisto mlada tudi nisem znala, prav tako kot vsak mladec. Na napakah se učimo. Učimo se celo življenje mar ne? Danes me pa pri kuhi in peki malo kdo nese. Ali ti poznaš osebo, katera se je že pametna rodila? Toliko v razmislek.


V tvojem komentarju: “Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?”
Vsaj jaz sem te tako razumel.[/quote]

Torej si narobe razumel. Bo treba ne samo stavek prebrat, ampak tudi razmislit zraven.[/quote]
Če pa ne znam razmišljati po “yoyovsko”. 🙂

Ta tema me je spomnila na eno simpatično: moj oče pravi, da ženska, ki ni sposobna sama izbrat, zaklat, oskubit, razkosat in potem pripravit kokoši/piščanca, ne zna kuhat. Po teh kriterijih po mojem tudi avtor(ica?) te teme ne zna kuhat 😀 Hotela sem povedat, da lahko “znati kuhati” pomeni različnim ljudem zelo različne stvari in ne bi bilo slabo, če sploh najprej razjasnimo, kaj komu pomeni “znati kuhati”

Tudi jaz nisem znala,danes sem pa TOP kuharica,z veseljem se kdo povabi k nam in vedno se poje do zadnje kapljice.
In ja,tole se je zacelo z zazgano hrano,instantk kuho,juhami iz vrecke.Z neveseljem do kuhanja.Pa nisem obupala.Je nekje kliknilo in zdaj zelo rada kuham.Ogromno mi je dala ena in edina zame normalna kuharska knjiga od Rodosa Skrta.Zakon je!
Z leti zacnes kuhati spontano,z uzitkom.Ravno danes sem v nas dom prinesla Mehiko.

Zakaj punce ne kuhajo?
Nihce jih tega ne nauci.Moja mama mene ni,je rekla,da bom kuhala,ko bom velika.Pa nisem znala.Moja hci zdaj kuha z mano.Super gospodinja in kuharica bo,dala ji bom to,jo naucila.Ker jo veseli!In jaz v njo vrjamem.

Torej si narobe razumel. Bo treba ne samo stavek prebrat, ampak tudi razmislit zraven.[/quote]
Če pa ne znam razmišljati po “yoyovsko”. :)[/quote]

Tega niti ni bilo potrebno posebej poudarit.

Te babe, ki sem jih omenjal, so skupaj z dedcem že več kot 20 let…ja, mogoče se jim na začetku ni preveč dalo oz niso imele sploh zanimanja oz motivacijo za kuho,,,potem, ko je dec prevzel kuhno, so se pa itak pretkano umaknile….sej je z deci isto…na začetku , ko je baba zaljubljena, bi rada svojemu ljubčku čim več k riti prinesla in vse naredila namesto njega, da bi izpadla dobra partnerka, kasneje se pa po betici tolče, ko gleda decca kako vsak dan guli kavč in glede tega ne more nič nardit…

Bolj grozno od tega, da nekdo ne zna kuhat se mi zdi to, da ljudje sploh ne preživijo več brez telefonov, tablic, računalnikov…

Zame pomeni znat kuhat, to, da večkrat preiskusiš jed na različne načine in najdeš najboljšo varianto…
Vsak qurac lahko naredi lazanjo, ne zna pa vsak naredit vrhunske…treba je izbrat prave lističe, pravo meso, pravo zelenjavo, prave začimbe, pravi čas pečenja, itd…
Jota ima tud veliko sestavin, ki jih treba dodajat v pravilnem vrstnem redu in pravilno predpripravljene…in še in še je takih jedi..

Torej si narobe razumel. Bo treba ne samo stavek prebrat, ampak tudi razmislit zraven.[/quote]
Če pa ne znam razmišljati po “yoyovsko”. :)[/quote]
Tega, da ne znaš razmišlajti ni treba poudarjati! Vemo že nekaj let!

Sej veste kateri dedci pravjo da je baba sam za u kuhno… tisti k ne vejo kva bi z njo u spalnc počel…


Tocno tako!!! Babe so znale kuhat ze v pradavnini ko je dec sel na lov za hrano in jo prinesel domov[/quote]

Ja, sam kaj, ko dandanašnji dec ne zna it na lov za hrano :)[/quote]

Itak da ne..zna it pa na lov na kure z joškami in še takrat nič ne ujaga..

Tudi sam ne znam kaj dosti skuhat, ampak lačen pa vseeno ne bi bil. Pa ne zato, ker bi hodil po gostilnah. Znam si naredit kakšne osnovne stvari: jajca, pizzo, testenine, golaž. Če imam kakšno posebno željo pa poiščem recept oz.včasih kaj vidim na TV, grem v trgovino nakupit kar rabim za recept in naredim 🙂 včasih tudi s pomočjo punce 🙂 tudi ona ni kakšna kuharica, se pa skupaj učiva:) vaja dela mojstra.

Saj jajca se da pripravit na več načinov. :)) Pa lepo punco pozdravi!

Naučiš se kuhat, pa ti bo dol viselo, da ogromno žensk ne zna kuhat. Ni težko namreč ;).
Bi pa rekla, da so moški v gostilni zaradi drugih stvari, ne pa zato, ker ogromno žensk ne zna kuhat.

Saj jajca se da pripravit na več načinov. :)) Pa lepo punco pozdravi![/quote]

Hm, bo ljubosumna 🙂

Saj to je medsebojno vse povezano….mlajših bejb pa sploh ne zanima kuhanje in pospravljanje…raje živijo v svinjaku al se pa držijo mamice…

Mene zanima kako je z dedci ki načeloma nikoli ne kuhajo, na žaru pa durh pečejo….
Kako sploh napacajo če nimajo pojma o začimbah? Kako sploh spečejo če nimajo filinga kako in kolk časa je treba pačet določeno meso, zelenjavo, sir, gobe itd? Kako sploh vedo na kolk vroč ogenj in na kakšno višino se postavi določeno meso?

Ja, mogoče tud največji bedak speče čevape, pa čeprav surove al pa zažgane…

Jaz po merilih tradicionalnih kuharic (in kuharjev) ne znam kuhati, saj ne pripravljam raznih filanih paprik, ričeta, ajmohta, pečenke, golaža, prate itd. Ampak ko se lotim kuhanja, so vsi, ki so deležni rezultatov, navdušeni, pa naj gre za blitvine polpete (v zimskem času se šlepam na zmrznjeno špinačo), bučke v smetanovi omaki s pehtranom, indijski curry s čičeriko, lečino solato in enolončnice, riž s papriko in koriandrom…
Ko je prijatelj, ki je navdušen mesojedec, praznoval rojstni dan, sem skuhala nekakšen chilli con carne, in so bili tisti, ki so ga jedli, tako navdušeni, da sem naslednji dan poslala kar nekaj mailov z receptom, pa sem ga delala prvič.
Tudi kakšnih kompliciranih sladic se ne lotim ampak moji cookie-ji gredo pa blazno v promet, pa višnjeva nalaganka, pa vse, kar delam na maslenem testu, tudi.
Recepte vzamem za osnovo, kot smernice, nato improviziram. In deluje. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Saj jajca se da pripravit na več načinov. :)) Pa lepo punco pozdravi![/quote]

Hm, bo ljubosumna :)[/quote]

Zakaj pa? Reci ji, da vama bom šla za pričo. 😉

Ja, sam kaj, ko dandanašnji dec ne zna it na lov za hrano :)[/quote]

Itak da ne..zna it pa na lov na kure z joškami in še takrat nič ne ujaga..[/quote]
Ti že veš. 😛

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Poznam par takih. O kuhanju kao pojma nimajo, ampak roštilj pa res za prste polizat 🙂 ravno prav začinjeno, niti surovo, niti zažgano. Jaz bi prej rekel, da nočejo kuhat.

Taprav dec mora obracat rostilj.

Tok ste seksi k to delate, pojma nimate :)))

Kje je ta roštilj, da tudi jaz na ta piknik pridem?! :))

New Report

Close