Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroške besede, ki potrebujejo prevod

Otroške besede, ki potrebujejo prevod

kuka – kruha
sjesda – zvezda
kopicka – krompircka

:)))))))))))))))

limona- mona
banana – nana
piškota – kota

Prvi naš stavek:
Cjno muco bojala.
Ponovila ga je vsaj stokrat, da smo ugotovili, da je božala babicino muco, ki pa je bela in ne črna. tako da nam še vedno ni čisto jasno.

Sedaj, ko je velika (2,5 let) pa:
labotatorij – laboratorij
pokališče – kopališče
sevelica – veselica

Sem se tako smejala vsem domislicam, da sem skoraj moji mišolinki zbudila. :)))))))))))

Pri naši dveletnici:
pikakaka – pikapoka
škotek – piškotek
avtomona – avto limona (rumen avto – iznašel njen petletni bratec)
gaptaj – Gašper
mujimacek – maček Muri
voziček – božiček

Stari deda me je….Sedaj sem deda jaz.,toda v letih zgodnjega otroštva je samo mene od treh otrok poimenoval Požoh.Kaj to pomeni.Imel meje pa zelo na piki in mi nalagal zelo veliko dela naprem drugim in me tudi nekak zaničeval. Prosim za komentarje.

Od male sosede:

Je-bi še bobona ( jaz bi še bonbon)

Dej mi pičkota( daj mi piškot)

Je mam pa gnilo ( jaz imam pa glino)

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4349, 08.03.2023 ob 01:05

Stari deda me je….Sedaj sem deda jaz.,toda v letih zgodnjega otroštva je samo mene od treh otrok poimenoval Požoh.Kaj to pomeni.Imel meje pa zelo na piki in mi nalagal zelo veliko dela naprem drugim in me tudi nekak zaničeval. Prosim za komentarje.

ZAnimivo, da si obudil 19 let staro temo, da bi izvedel nekaj, kar te obremenjuje iz zgodnjega otroštva.

Včasih so starši najbolj strogi do tistega otroka, ki jim je najbolj podoben. Ki ima najvef potenciala, da jih nasledi pri njihovih načrtih, pa tudi največ slabih lastnosti, ki jih imajo sami. Mislim, da je tudi v tvojem primeru tako. Če te dedek ne bi imel rad, ti ne bi nalagal največ dela.  Nasprotno, zanemarjal bi te. Tako se je pa s tabo očitno veliko ukvarjal, pa  čeprav na način, ki se zdi negativen. Pač, so bili drugi časi, takrat se je mislilo, da otroka spodbujaš k napredku tako, da ga ves čas grajaš. (Še danes eni mislijo tako, predvsem šefi v službah)

Danes si sam dedek, praviš. Imaš priložnost, da pri svojih vnukih popraviš to, kar se ti zdi pretirano pri vzgoji tvojega deda.

Mimogrede, luštno temo si obudil 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 08.03.2023 ob 04:41

ZAnimivo, da si obudil 19 let staro temo, da bi izvedel nekaj, kar te obremenjuje iz zgodnjega otroštva.

Včasih so starši najbolj strogi do tistega otroka, ki jim je najbolj podoben. Ki ima najvef potenciala, da jih nasledi pri njihovih načrtih, pa tudi največ slabih lastnosti, ki jih imajo sami. Mislim, da je tudi v tvojem primeru tako. Če te dedek ne bi imel rad, ti ne bi nalagal največ dela.  Nasprotno, zanemarjal bi te. Tako se je pa s tabo očitno veliko ukvarjal, pa  čeprav na način, ki se zdi negativen. Pač, so bili drugi časi, takrat se je mislilo, da otroka spodbujaš k napredku tako, da ga ves čas grajaš. (Še danes eni mislijo tako, predvsem šefi v službah)

Danes si sam dedek, praviš. Imaš priložnost, da pri svojih vnukih popraviš to, kar se ti zdi pretirano pri vzgoji tvojega deda.

Mimogrede, luštno temo si obudil 🙂

Iiiii, sem našla svoj zapis. Takrat sem imela 3-letno punčko in bila tik pred porodom drugega otročka.

Kako čas mine!

New Report

Close