Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

p.s. Seveda je možnost majhna. Je pa dovolj velika za prenos kakšne druge bolezni in pa tega, da se menda upravičeno pričakuje zavedba napada ali se vam to nekaterim ne zdi pomembno?

Manjše pasme in prijazne me ne motijo če so spuščeni, če je pa pitbul ali večji, pa bi moral biti nujno na vrvici.

Na šmarni ima že vsak drug sprehajalec psa, ampak kakor rečeno, če je majhen cucek ni nevaren, veliki pa so!

problemov ne bi imel, če otroci ne bi rinili v kužije na vsak način…[/quote]

če kužijev ne bi bilo, potem te bi bilo problemov

ne vem zakaj psom predpisujete zelo visoko inteligenco višjo od človeka imate jih pa za izmečke tega sveta …………zanimivo logiko se bere večkrat tu gor na monu.[/quote]

pes neinteligentnega lastnika ne more biti inteligenten, ker nima ne zgleda, ne šole….
Na javnih krajih in lokacijah, sploh tam , kjer je velika frekvenca ljudi in drugih psov, mora biti pes pod kontrolo, na povodcu, nespuščen. Pika.

Pa sem lastnik psa.

A je bil pes “Zlatko ” ( zlati prinašalec) ?[/quote]

briga me moj pes nikoli ne bo privezan pa če je tisoč zakonov ti pa ga imej če ga ne znaš naučiti socializacije in odpoklica ali pa ne imejte pse, ki niso primerni torej lovski…….

problemov ne bi imel, če otroci ne bi rinili v kužije na vsak način…[/quote]

O tem ne more razsojati lastnica “kužija”! Pravno gledano je odgovorna, ker se mora zavedati, da so otroci nerazumni in počno ravno to. Zato je treba imet zverino na povodcu, česar pa itak skor nihče ne počne. Tud js ne morem it niti teč, ne da me napade pet cuckov. Vse jih prijavim! Pol ko parkrat plačajo globo za prekršek, pa začnejo počas pripenjat mrcine.

problemov ne bi imel, če otroci ne bi rinili v kužije na vsak način…[/quote]

če kužijev ne bi bilo, potem te bi bilo problemov[/quote]

bi bli pa problemi kje drugje, pri sončkih je to povsod… dokler so pa kužiji bo pa še vedno se dogajalo tako pri otrokih in odraslih: iiiiiiiiiiiiiiiiii kuži, kuži bo pa iiiiiiiiiii po pra$sici…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A potem, če te majhen pes ugrizne, te ne bi zanimalo, če je zdrav in cepljen?

problemov ne bi imel, če otroci ne bi rinili v kužije na vsak način…[/quote]

če kužijev ne bi bilo, potem te bi bilo problemov[/quote]

ja na srečo kužijo so in vedno bodo in verjetno bodo preživeli tudi človeka ……torej se začni ukvarjati s kakšnim drugim hobijem

pes neinteligentnega lastnika ne more biti inteligenten, ker nima ne zgleda, ne šole….
Na javnih krajih in lokacijah, sploh tam , kjer je velika frekvenca ljudi in drugih psov, mora biti pes pod kontrolo, na povodcu, nespuščen. Pika.

Pa sem lastnik psa.

A je bil pes “Zlatko ” ( zlati prinašalec) ?[/quote]

briga me moj pes nikoli ne bo privezan pa če je tisoč zakonov ti pa ga imej če ga ne znaš naučiti socializacije in odpoklica ali pa ne imejte pse, ki niso primerni torej lovski…….[/quote]

Kaj imajo zdaj lovski psi s tem?

A potem, če te majhen pes ugrizne, te ne bi zanimalo, če je zdrav in cepljen?[/quote]

Ljudje, ko jih piči čebela, pes ali kakšna druga žival delajo tako paniko kot bi bilo konec sveta. To samo pomeni kako je človek nebogljena žival, ki se boji še lastnega prdca. Malo manj panike in bi bilo na svetu veliko lepše. Če tudi te pes ugrizne, volk, piči čebela ali piči kača ni potrebna panika in takoj pomisliti konec je. Tako se ljudje bojijo smrti, da tudi živeti več ne znajo.

Je bil pes spuščen, letel direkt v otroka in ga ugriznil v glavo? Ker dvomim, da je bilo tako. Imam psa, ki je na videz (in tudi sicer) zelo ljubek in puhast in vse to… in sončki ves čas rinejo v njega. Saj moj ima povsem rad otroke, ampak bog-ne-dej, da se ga prime kje okoli repa! Ves čas imam privezanega, ker je tako prav po zakonu, vendar ne morem vedno preprečevati sončkom, da mu silijo v gobec, vlečejo za dlako, noge in rep in počnejo “iiiiiiiiiiii” okoli njega. Da me ne bi enkrat kdo po Facebooku iskal… Jaz imam psa na povodcu, folk naj ima pa otroke, pa se take stvari ne bodo dogajale!

Sploh ni pomembno, kaj je bilo in koliko je otrok sam kriv (?), da ga je pes ugriznil. Glede na sliko oklane glave, ki sem jo videla na FB, starši ne pretiravajo. Vsak normalen lastnik lastnik psa bi v takem primeru ponudil pomoč in potrebne podatke. Če ve, da ni bil pes kriv za ugriz, kot tukaj pravite, pa sploh, a ne?

Sicer pa – mi lahko kdo pove, če res obstaja pravni pojem “izzivanja psa” s strani petletnega otroka? Sem imela velikega psa, pa mi nikoli ni prišlo na misel, da bi bil v primeru, da koga ugrizne, lahko kriv kdo drug kot pes, se pravi jaz.

Več ali manj, če otroci izzivajo psa ugriznejo, če ga pa mučijo pa se pes dobesedno prepusti mučitelju.


Ravno kokeršpanjel otroka takoj ugrizne v glavo, odtrga lice.
Pred gospodarjem.
Nič ne veš o psih!

Več ali manj, če otroci izzivajo psa ugriznejo, če ga pa mučijo pa se pes dobesedno prepusti mučitelju.[/quote]
Kaj?

Nevzgojeno frocovje na povodce pa bo mir!!!

glej pes ima kosmata ušesa in deluje instinktivno ne glede na šolanje in če se otroku s strani staršev ali skrbnikov ne dopove, da če bo v psa rinil z iiiii kužek, ta lahko napade, ker se počuti ogroženega zase ali za svoje lastnike in napade in v takih primerih bi morala bit krivda izključno na starših takih otrok, ki se takoj ne glede na njihovo starost poženejo v tisto lepo “nedolžno” živalico.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

glej pes ima kosmata ušesa in deluje instinktivno ne glede na šolanje in če se otroku s strani staršev ali skrbnikov ne dopove, da če bo v psa rinil z iiiii kužek, ta lahko napade, ker se počuti ogroženega zase ali za svoje lastnike in napade in v takih primerih bi morala bit krivda izključno na starših takih otrok, ki se takoj ne glede na njihovo starost poženejo v tisto lepo “nedolžno” živalico.[/quote]

jaz se psov bojim in se jih tudi moji otroci. Nikoli nismo v nobenega rinili in se jim prav izogibamo. Se pa skoraj na vsakem sprehodu okoli nas vrtijo peseti, lastniki pa 50 m stran kričijo – saj ni nevaren, samo radoveden je, samo igral bi se rad, ima rad otroke… In potem, ko prosim, da naj ga spravijo stran, ker se psov bojimo, me nahrulijo, da slabo vzgajam otroke. In da je v takih primerih najboljša šok terapija, ki se jo čutijo takoj dolžni izvajat. Marš

Ne vem, zakaj se čudite. Kakršen lastnik, takšen pes.

glej pes ima kosmata ušesa in deluje instinktivno ne glede na šolanje in če se otroku s strani staršev ali skrbnikov ne dopove, da če bo v psa rinil z iiiii kužek, ta lahko napade, ker se počuti ogroženega zase ali za svoje lastnike in napade in v takih primerih bi morala bit krivda izključno na starših takih otrok, ki se takoj ne glede na njihovo starost poženejo v tisto lepo “nedolžno” živalico.[/quote]

jaz se psov bojim in se jih tudi moji otroci. Nikoli nismo v nobenega rinili in se jim prav izogibamo. Se pa skoraj na vsakem sprehodu okoli nas vrtijo peseti, lastniki pa 50 m stran kričijo – saj ni nevaren, samo radoveden je, samo igral bi se rad, ima rad otroke… In potem, ko prosim, da naj ga spravijo stran, ker se psov bojimo, me nahrulijo, da slabo vzgajam otroke. In da je v takih primerih najboljša šok terapija, ki se jo čutijo takoj dolžni izvajat. Marš[/quote]

Podpis.

glej pes ima kosmata ušesa in deluje instinktivno ne glede na šolanje in če se otroku s strani staršev ali skrbnikov ne dopove, da če bo v psa rinil z iiiii kužek, ta lahko napade, ker se počuti ogroženega zase ali za svoje lastnike in napade in v takih primerih bi morala bit krivda izključno na starših takih otrok, ki se takoj ne glede na njihovo starost poženejo v tisto lepo “nedolžno” živalico.[/quote]
Večina staršev bo otroka opozorila, da se ne približujejo neznanim psom. Če nič drugega, jih skrbi za sončka, da se mu kaj ne bi zgodilo. Tudi v vrtcu in šoli mu to velikokrat povejo. Še zmeraj pa se lahko zgodi, da otrok kot pač otrok tisti trenutek, ko vidi psa, pozabi, da to ni skubidu, ampak zver. Mogoče se starš zanaša, da je otroku povedal, in se tisti trenutek obrne za drugim otrokom, ki poskuša pojest mušnico, mogoče tvoj pes leži pod mizo in ga starš sploh ne vidi, vidi ga pa otrok, ker je na njegovi višini, mogoče pa ima ta starš tudi sam same pozitivne izkušnje s prijaznimi kužki in enostavno tudi sam ne pomisli, da bi pes, ki prijazno izgleda, lahko ugriznil. TI kot lastnik si odgovoren za psa. Seveda se lahko kaj zgodi, pa nisi kriv niti ti niti starš, ker je reakcija psa mogoče oba presenetila. Ampak valiti krivdo na starše, predvsem pa pobegniti od oklanega otroka in se delati, da nimaš nič s tem … lepo te prosim!


Pa ravno zato iščejo lastnico, da bi se tožarili, pa policaji pisali kazni, otrok se ne bo nič prej pozdravil, če je lastnica znana ali ne. Stekline pa domači psi nimajo.

Več ali manj, če otroci izzivajo psa ugriznejo, če ga pa mučijo pa se pes dobesedno prepusti mučitelju.[/quote]
Kaj?[/quote]

Nič kaj pes ugrizne, če ga nekdo izziva, če ga pa muči se pa pes ne brani več. Kaj ti tu ni jasnega. Ko pišeš vedno je kriv pes si ti normalna oziroma si ti kriva kot lastnica. A če jaz zdaj tvojega psa brcnem in me šavsne nazaj si ti kriva ali sem jaz, ker sem ga brcnil. Po tvojem je kriv tvoj pes in ti kot lastnica. Ja ni čudno da slovenčki vse požirate. Pa še boste dolgo s tako miselnostjo.

Lastnica na Oražmovi je tudi tako nonšalantno reagirala, ko so njeni psi skoraj raztrgali moškega. Imamo podoben primer?

glej pes ima kosmata ušesa in deluje instinktivno ne glede na šolanje in če se otroku s strani staršev ali skrbnikov ne dopove, da če bo v psa rinil z iiiii kužek, ta lahko napade, ker se počuti ogroženega zase ali za svoje lastnike in napade in v takih primerih bi morala bit krivda izključno na starših takih otrok, ki se takoj ne glede na njihovo starost poženejo v tisto lepo “nedolžno” živalico.[/quote]

jaz se psov bojim in se jih tudi moji otroci. Nikoli nismo v nobenega rinili in se jim prav izogibamo. Se pa skoraj na vsakem sprehodu okoli nas vrtijo peseti, lastniki pa 50 m stran kričijo – saj ni nevaren, samo radoveden je, samo igral bi se rad, ima rad otroke… In potem, ko prosim, da naj ga spravijo stran, ker se psov bojimo, me nahrulijo, da slabo vzgajam otroke. In da je v takih primerih najboljša šok terapija, ki se jo čutijo takoj dolžni izvajat. Marš[/quote]

Ti se raje ukvarjaj s svojim strahom in s strahom, ki si jih prenesla na otroke ne pa s psi. Zavedati se moraš, da živiš na zemlji, ki je polno življenja ne samo človeka. In tako vzgajaj otroke ne pa da jih strašiš. Fuj. Jaz tudi ne maram kakšnih živali ampak to ne pomeni, da se jih bojim in tulim že na deset kilometrov, ko jih zagledam.

New Report

Close