Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

No, če se bo pa ta informacija izkazala za pravilno, se bom pa smejala.
Namreč okoli pasme psa, ki naj bi bil udeležen…

briga me moj pes nikoli ne bo privezan pa če je tisoč zakonov ti pa ga imej če ga ne znaš naučiti socializacije in odpoklica ali pa ne imejte pse, ki niso primerni torej lovski…….[/quote]

Si še en primerek budadalastega lastnika, ki dela budalo tudi iz svojega psa…. In s svojim pisanjem samo dodatno daš vedeti, da je pel (žal) le podaljšek tvoje

Moj pes ni lovske pasme. Je pasme, za katero velja, da je pasma s “človeškimi” možgani. Moj pes ima A-B-BH in B-B-BH izpite, torej je šolan in to tako, da ti in tvoj podaljšek od psa lahko samo sanjata – in ja – hodi v javnosti, po naseljih na povodcu, brez težav, predano. V naravi na povodcu 10 m….. Ker je prav tako, ker spoštujem želje drugih sokrajanov, soljudi , ter tudi drugih živali v naravnem habitatu in se držim pravil in norm neke družbe. Ti pa bodi budala še naprej. In upam, da te mestni redarji kmalu oglobijo. Ti privoščim, polno, brez polovičke….[/quote]

Ma tvoj pes ni niti p…..od psa. Ti imaš psa zato da ga vodiš na b pa a pa c in misliš da imaš psa imaš pa pohabljenca. Tvoj pes ni šolan ampak je sprogramiran kot robot da sploh ne čuti več da je pes.

Ja seveda. Mislim domišljijo pa imate.

Zaščita živali. V skladu s 15. členom zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. “Tudi če vidimo, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozorimo lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali podamo prijavo na veterinarski inšpektorat. Psi so po tem zakonu zaščiteni, divje živali pa ne,” pravi Jože Horvat.[/quote]

Hahahahaha, ti si pa tud za hece. Vzami v roke Kazenski zakonik, ga prestudiraj in mi pol javi.[/quote]

Ne ti si za hece, ker sploh ne veš kaj je kazenski zakonik. In še enkrat ne delaj se norca iz sebe. En člen prebereš in potem misliš, da si vso pamet pojedel in da lahko kar prosto po prešerno streljaš žvali. Ma kakšni norci ste tukaj.

Ja, ja, ja…… poznam kar nekaj argentinskih dog, ki so v primerjavi z zlatimi prinašalci pravi Einsteini.

“Zlatko” je tudi najpogostejši pes v slovenskih družinah. Zato bi moral bit glede na svoje vedenjske in karakterne lastnosti še toliko bolj pod drobnogledom….[/quote]

Saj je. Na vzrejnih pregledih jih ogromno odleti zaradi izražene agresije. Posledično se nekateri potem odločijo za parjenje kar tako, se pravi mimo pravil in naprej prodajajo mladiče brez rodovnikov. Ki gredo za med, ker otrok si tako želi tega zlatega kužka, pa za 100 eur je cenejši …[/quote]

Kakor mi je poznano je samo pri Fili dovoljena agresija in je celo zaželjena.

Saj je. Na vzrejnih pregledih jih ogromno odleti zaradi izražene agresije. Posledično se nekateri potem odločijo za parjenje kar tako, se pravi mimo pravil in naprej prodajajo mladiče brez rodovnikov. Ki gredo za med, ker otrok si tako želi tega zlatega kužka, pa za 100 eur je cenejši …[/quote]

Kakor mi je poznano je samo pri Fili dovoljena agresija in je celo zaželjena.[/quote]

Ja, ampak “čistokrvni brez rodovnika” so še vedno in. Pa se zelo malo ljudi pozanima, zakaj le-tega nimajo…

p.s. Seveda to ni edini od razlogov, ni pa tako redek, da bi ga bilo pametno zanemariti.
p.p.s. File, ja, samo tudi ne kar tako v brezveze.

Ne vem zakaj se meni tale pes bolj smili kot pa otrok.

Nobene potrebe.
Bolj me zanima, če bodo dali v javnost pasmo in pa to, kako je bilo dejansko z “ugrizi”…

Nobene potrebe.
Bolj me zanima, če bodo dali v javnost pasmo in pa to, kako je bilo dejansko z “ugrizi”…[/quote]

A če ga je pes sploh ugriznil a kako misliš, da se je otrok poškodoval med padcem.

Pa pri taki gonji se mi je pač pes zasmilil.

Nobene potrebe.
Bolj me zanima, če bodo dali v javnost pasmo in pa to, kako je bilo dejansko z “ugrizi”…[/quote]

A če ga je pes sploh ugriznil a kako misliš, da se je otrok poškodoval med padcem.

Pa pri taki gonji se mi je pač pes zasmilil.[/quote]

Tudi to, ja. Saj veš, rane so take in drugačne.
Psi pa “oranžni” v več oblikah 🙂

A če ga je pes sploh ugriznil a kako misliš, da se je otrok poškodoval med padcem.

Pa pri taki gonji se mi je pač pes zasmilil.[/quote]

Tudi to, ja. Saj veš, rane so take in drugačne.
Psi pa “oranžni” v več oblikah :)[/quote]

Na koncu bomo pa ugotovili, da se je otrok sam poškodoval med padcem.

Tudi to, ja. Saj veš, rane so take in drugačne.
Psi pa “oranžni” v več oblikah :)[/quote]

Na koncu bomo pa ugotovili, da se je otrok sam poškodoval med padcem.[/quote]

Z dodatkom, kakšen pes je bil prisoten, da ne bo nadaljnje histerije, upam…

Pa da ne bo brezveznega skakanja v luft, psi morajo biti na štriku – v urbanem okolju, v naravi zaradi divjadi in povsod, kjer je pričakovati srečanje z ljudmi ali živalmi. Nekaj od tega nam nalaga zakon, nekaj tudi občinski odloki.
Karkoli se je tu zgodilo, je škoda. Predvsem zaradi odhoda s kraja nesreče, preden so se zadeve pojasnile.
Bi pa pričakovala vseeno neko razlago medijev glede na to, da so izpostavili posredno in neposredno določene pasme, ki v dogodek sploh niso bile vpletene – pitbull na slikah članka (popolnoma mimo opisa) in domnevno evrazijec ter shiba inu.
Fer bi bilo.

Na fb pišejo, da so lastnico že našli.

Jp, zdaj čakamo menda ševse ostalo 🙂

Kot pravnik boš že vedelo, kaj vzdži kot dokaz in kaj ne.

Mene bolj zanima tole:

Kako se pride od kosmatega srednje velikega psa oranžne barve do evrazijca, ki ima do 33kg do shibe inu, ki jih ima do 11 (v redkih primerih).
In kakšen čudež to mora bit, da je teh par psov, kar jih je v Sloveniji, tako težko najti.[/quote]

Jst dobr vem, kaj “vzdrzi” kot dokaz, ker vsak dan pisem sodbe. Ti mislis, kak pametna si, se pa smesis od prvega trenutka, ko sem zacel brat tvoja kokodakanja.

Hahahahaha, ti si pa tud za hece. Vzami v roke Kazenski zakonik, ga prestudiraj in mi pol javi.[/quote]

Ne ti si za hece, ker sploh ne veš kaj je kazenski zakonik. In še enkrat ne delaj se norca iz sebe. En člen prebereš in potem misliš, da si vso pamet pojedel in da lahko kar prosto po prešerno streljaš žvali. Ma kakšni norci ste tukaj.[/quote]

Kazenski sodnik sem. Zelis, da se srecava?

Ker so to pač: Slovenske novice…….

Si še en primerek budadalastega lastnika, ki dela budalo tudi iz svojega psa…. In s svojim pisanjem samo dodatno daš vedeti, da je pel (žal) le podaljšek tvoje

Moj pes ni lovske pasme. Je pasme, za katero velja, da je pasma s “človeškimi” možgani. Moj pes ima A-B-BH in B-B-BH izpite, torej je šolan in to tako, da ti in tvoj podaljšek od psa lahko samo sanjata – in ja – hodi v javnosti, po naseljih na povodcu, brez težav, predano. V naravi na povodcu 10 m….. Ker je prav tako, ker spoštujem želje drugih sokrajanov, soljudi , ter tudi drugih živali v naravnem habitatu in se držim pravil in norm neke družbe. Ti pa bodi budala še naprej. In upam, da te mestni redarji kmalu oglobijo. Ti privoščim, polno, brez polovičke….[/quote]

Ma tvoj pes ni niti p…..od psa. Ti imaš psa zato da ga vodiš na b pa a pa c in misliš da imaš psa imaš pa pohabljenca. Tvoj pes ni šolan ampak je sprogramiran kot robot da sploh ne čuti več da je pes.[/quote]

Ti pa nisi niti č od človeka.. Upaš si anonimno pljuvat po tistih, ki znajo sobivat s svojimi psi in jih pravilno integrirat v okolico.

Pohabljenec, možganski in karakterni si pa na tvojo žalost le ti…..

Takih se je najbolj za bat srečat na sprehodih – motenih karakterjev, s podaljškom – spuščlenim psom.

Moj pes ima več možganov in pameti, kot ti. Po temle tvojem zadnjem zapisanem in prebranem, zagotovo.

Pred leti je sorodnik imel podoben primer, ko je en pes ugriznil otroka. Glavni problem pri vsem tem je bil v tem, da bi sorodnik moral prinesti potrdilo, da je pes cepljen proti steklini. Če ne, bi morali otroka cepiti, kar pa seveda ni kar tako. Cepivo proti steklini je za človeka lahko precej problematično in zato hudičevo prej premislijo, če res ni druge opcije. No, na koncu so imel psa v karanteni ne vem koliko časa, da so potem izključili steklino. Kako pa je s tem danes? Kolikor vem, mora zdravnik res javiti na policijo ob ugrizu, kaj pa je s cepljenjem? Je necepljen pes še tak problem za tistega, ki ga ugrizne?

Mene pa moti, če so tudi tamali spuščeni. -zato , ker pravila morajo veljat za vse enako. Ni prav, da če je tebe naprimer strah “velikih” psov, da meniš, da bi morali bit na varnem na povodcu, tamali pa ne, ker se jih ti bojiš….. Tudi mali pes mora bit na povodcu, ker dostikrat je mali pes “provokator” tistih, ki so privezani v njegovem mimohodu- sploh kakšna mešanica,pa cotoni, ki kar lajajo v tri krasne, ko so odvezani na večje, privezane pse. Skratka provocirajo. Nevzgojeno in neodgovorno od lastnikov.

Pa imam psa, ne majhnega, ne velikega – srednjega – vedno na povodcu na javnih, urbanih mestih, jasah, v naravnem habitatu, spuščen je le v domačem okolju, varno pred tujci in drugimi psi.

Imamo enake izkušnje :((([/quote]

Strah pred psi ni normalen. Pojdite k psihiatru po pomoc.[/quote]

OK, ni normalno edino to, da mati zavestno prenese svoj strah do psov na svoje potomce. S pranjem možganov.

Strah pred psi ni normalen. Pojdite k psihiatru po pomoc.[/quote]

OK, ni normalno edino to, da mati zavestno prenese svoj strah do psov na svoje potomce. S pranjem možganov.[/quote]

Jaz se ne bojim psov, tudi moj mož se jih ne – je imel celo psa, jaz sem imela mačke. Otroka pa se bojita psov od rojstva dalje. Ne vem zakaj, ampak enostavno se bojita vseh večjih živali. Jih učimo vedno, da psi niso neko zlo, da znajo biti zelo prijazni, ampak da je treba pa pri neznanih psih biti previden (no, tega jih niti učiti ni treba, ker čisto otrpneta, ko jih povoha kak pes) :-(. Se trudim, da ne bi tako reagirala, ampak neuspešno. Marsikateri lastnik psa pa pripomore k temu, ko njegov pes prosto teka in se zažene k njima. Kaj ti pomaga, da vpije, da ne bo nič storil, če sta otroka trda od strahu (kdo pa ne bi bil, ko pride do tebe neko tele, ki je večje in težje od tebe?). Žuželk in vse možne golazni se ne bojita, večjih živali pa. Saj večinoma ni nek hud strah (z izjemo večjih psov, pri katerih otrpneta), sta pa vedno zelo previdna in se izogibata teh živali. Doma res nimamo psa, ima pa babica mačke. Ko so bile manjše, se je en otrok vsak dan igral z njimi – ta ima še vedno rad mačke. Seveda pa se tujih ne dotika. Pri psih pa je tudi on zelo rezerviran.

OK, ni normalno edino to, da mati zavestno prenese svoj strah do psov na svoje potomce. S pranjem možganov.[/quote]

Jaz se ne bojim psov, tudi moj mož se jih ne – je imel celo psa, jaz sem imela mačke. Otroka pa se bojita psov od rojstva dalje. Ne vem zakaj, ampak enostavno se bojita vseh večjih živali. Jih učimo vedno, da psi niso neko zlo, da znajo biti zelo prijazni, ampak da je treba pa pri neznanih psih biti previden (no, tega jih niti učiti ni treba, ker čisto otrpneta, ko jih povoha kak pes) :-(. Se trudim, da ne bi tako reagirala, ampak neuspešno. Marsikateri lastnik psa pa pripomore k temu, ko njegov pes prosto teka in se zažene k njima. Kaj ti pomaga, da vpije, da ne bo nič storil, če sta otroka trda od strahu (kdo pa ne bi bil, ko pride do tebe neko tele, ki je večje in težje od tebe?). Žuželk in vse možne golazni se ne bojita, večjih živali pa. Saj večinoma ni nek hud strah (z izjemo večjih psov, pri katerih otrpneta), sta pa vedno zelo previdna in se izogibata teh živali. Doma res nimamo psa, ima pa babica mačke. Ko so bile manjše, se je en otrok vsak dan igral z njimi – ta ima še vedno rad mačke. Seveda pa se tujih ne dotika. Pri psih pa je tudi on zelo rezerviran.[/quote]

ste redke izjeme; jaz poznam vsaj 5 primerov takih mater, ki so svoj strah prenesle glede psov na svoje potomce kar se psov tiče….

Je kar enako, zato pa toliko poizvedovanja ob vsakem ugrizu.
Ker je manj nevaren ugriz v veliki večini kot samo cepljenje.

New Report

Close