Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Ja seveda. Mislim domišljijo pa imate.

Zaščita živali. V skladu s 15. členom zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. “Tudi če vidimo, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozorimo lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali podamo prijavo na veterinarski inšpektorat. Psi so po tem zakonu zaščiteni, divje živali pa ne,” pravi Jože Horvat.

Ja seveda. Mislim domišljijo pa imate.

Zaščita živali. V skladu s 15. členom zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. “Tudi če vidimo, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozorimo lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali podamo prijavo na veterinarski inšpektorat. Psi so po tem zakonu zaščiteni, divje živali pa ne,” pravi Jože Horvat.[/quote]

Hahahahaha, ti si pa tud za hece. Vzami v roke Kazenski zakonik, ga prestudiraj in mi pol javi.

Edina pametna stvar v vsej zadevi bi bila, da bi se prenehala zganjat histerija in da bi ljudje podali podatke, ki bi čemu služili. Tako pa je bil najprej podan opis, da je šlo za srednje velikega psa oranžne barve, potem naj bi bil evrazijec, po najnovejših navedbah je pa krivec shiba inu. Pes, ki je težak med slabih 7 in največji do max 11kg (pa shib je v slo tako malo, da bi morale biti že vse preverjene).
Vse skupaj je že malo čudno. Od kod pravzaprav podatek o pasmah, ki so večini popolnoma neznane, zelo redke?

Ja seveda. Mislim domišljijo pa imate.

Zaščita živali. V skladu s 15. členom zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. “Tudi če vidimo, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozorimo lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali podamo prijavo na veterinarski inšpektorat. Psi so po tem zakonu zaščiteni, divje živali pa ne,” pravi Jože Horvat.[/quote]

A ti resno mislis, da ce me napade pes, se mu moram se priklonit? Pa sej to ne mors verjet no. Pa tud ce ga poknes za brezveze, je to samo poskodovanje tuje stvari.

Ja seveda. Mislim domišljijo pa imate.

Zaščita živali. V skladu s 15. členom zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. “Tudi če vidimo, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozorimo lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali podamo prijavo na veterinarski inšpektorat. Psi so po tem zakonu zaščiteni, divje živali pa ne,” pravi Jože Horvat.[/quote]

Ja pa kaj? Ce krsis ta zakon, storis prekrsek. In kaj pol? Mogoc placas globo, so what …

Če misliš, da je dovoljeno slikati tuje ljudi po cesti, se motiš. Kazen ni zanemarljiva.[/quote]

Ce varujes svojo pravico, je seveda dovoljeno slikat. Se en k ne steka tehtanja pravic v pravu.

Če misliš, da je dovoljeno slikati tuje ljudi po cesti, se motiš. Kazen ni zanemarljiva.[/quote]

Ce varujes svojo pravico, je seveda dovoljeno slikat. Se en k ne steka tehtanja pravic v pravu.[/quote]

Misli si…

Ce varujes svojo pravico, je seveda dovoljeno slikat. Se en k ne steka tehtanja pravic v pravu.[/quote]

Kaj si naj mislim?
Misli si…[/quote]

Ce varujes svojo pravico, je seveda dovoljeno slikat. Se en k ne steka tehtanja pravic v pravu.[/quote]

Misli si…[/quote]

Kaj si naj mislim?

Misli si…[/quote]

Kaj si naj mislim?[/quote]

Da stvari delujejo tako, kot si ti namisliš, mogoče?

Kaj si naj mislim?[/quote]

Da stvari delujejo tako, kot si ti namisliš, mogoče?[/quote]

Tko so me naucil na pravnem faksu in tko sodmo vsak dan na sodniji. A je cez noc kej drgac mogoce po vasem cenjenem mnenju?

Itak :)))

No pol pa ne komentiri stvari, o kterih nimas niti prblizn pojma in izpades stupidno.

In to pravno gledano, ne :))))

Ja kje pa mas ustavnopravne argumente, da fotografiranje storilca prekrska oziroma celo kaznivega dejanja ni dovoljeno? Cakam in nic ne docakam.

Kot pravnik boš že vedelo, kaj vzdži kot dokaz in kaj ne.

Mene bolj zanima tole:

Kako se pride od kosmatega srednje velikega psa oranžne barve do evrazijca, ki ima do 33kg do shibe inu, ki jih ima do 11 (v redkih primerih).
In kakšen čudež to mora bit, da je teh par psov, kar jih je v Sloveniji, tako težko najti.

Kdo je rekel, da je pes te pasme?

Sledim zapisom na FB, ki jih v imenu mame ogrizenega otroka podaja gospa, ki je bila priča.

https://www.facebook.com/slavica.janes/posts/10208781080751711?comment_id=10208799938663147&notif_t=like&notif_id=1491941118709488

Zapis se konstantno spreminja, tako da beri tudi njene komentarje pod objavo.

pes neinteligentnega lastnika ne more biti inteligenten, ker nima ne zgleda, ne šole….
Na javnih krajih in lokacijah, sploh tam , kjer je velika frekvenca ljudi in drugih psov, mora biti pes pod kontrolo, na povodcu, nespuščen. Pika.

Pa sem lastnik psa.

A je bil pes “Zlatko ” ( zlati prinašalec) ?[/quote]

briga me moj pes nikoli ne bo privezan pa če je tisoč zakonov ti pa ga imej če ga ne znaš naučiti socializacije in odpoklica ali pa ne imejte pse, ki niso primerni torej lovski…….[/quote]

Si še en primerek budadalastega lastnika, ki dela budalo tudi iz svojega psa…. In s svojim pisanjem samo dodatno daš vedeti, da je pel (žal) le podaljšek tvoje

Moj pes ni lovske pasme. Je pasme, za katero velja, da je pasma s “človeškimi” možgani. Moj pes ima A-B-BH in B-B-BH izpite, torej je šolan in to tako, da ti in tvoj podaljšek od psa lahko samo sanjata – in ja – hodi v javnosti, po naseljih na povodcu, brez težav, predano. V naravi na povodcu 10 m….. Ker je prav tako, ker spoštujem želje drugih sokrajanov, soljudi , ter tudi drugih živali v naravnem habitatu in se držim pravil in norm neke družbe. Ti pa bodi budala še naprej. In upam, da te mestni redarji kmalu oglobijo. Ti privoščim, polno, brez polovičke….

Ne drži. Kot nevarne se tretira tiste, ki so zavedeni v registru nevarnih psov.[/quote]

Zlati prinašalec bi glede na pogostonost ugrizov in tmo tudi sodil med njih….

Ne drži. Kot nevarne se tretira tiste, ki so zavedeni v registru nevarnih psov.[/quote]

Zlati prinašalec bi glede na pogostonost ugrizov in tmo tudi sodil med njih….[/quote]

Govorimo o nevarnih psih, ne o pasmah. Ali v tem ne vidiš nobene razlike?
Mimogrede bi takole pavšalno potem med nevarne sodili tudi vsi mešanci.
p.s. Zanimivo, da pri zgornjem primeru noben na njih ni pomislil…

Zlati prinašalec bi glede na pogostonost ugrizov in tmo tudi sodil med njih….[/quote]

Govorimo o nevarnih psih, ne o pasmah. Ali v tem ne vidiš nobene razlike?
Mimogrede bi takole pavšalno potem med nevarne sodili tudi vsi mešanci.
p.s. Zanimivo, da pri zgornjem primeru noben na njih ni pomislil…[/quote]

Ja, ja, ja…… poznam kar nekaj argentinskih dog, ki so v primerjavi z zlatimi prinašalci pravi Einsteini.

“Zlatko” je tudi najpogostejši pes v slovenskih družinah. Zato bi moral bit glede na svoje vedenjske in karakterne lastnosti še toliko bolj pod drobnogledom….

Pa še nekaj, kar me je zelo zmotilo pri poročanju o dogodku in konec koncev tudi glede iskanja psa… Zakaj je v Slovenskih novicah kljub popolnoma xy opisu psa na sliki pitbull?

Govorimo o nevarnih psih, ne o pasmah. Ali v tem ne vidiš nobene razlike?
Mimogrede bi takole pavšalno potem med nevarne sodili tudi vsi mešanci.
p.s. Zanimivo, da pri zgornjem primeru noben na njih ni pomislil…[/quote]

Ja, ja, ja…… poznam kar nekaj argentinskih dog, ki so v primerjavi z zlatimi prinašalci pravi Einsteini.

“Zlatko” je tudi najpogostejši pes v slovenskih družinah. Zato bi moral bit glede na svoje vedenjske in karakterne lastnosti še toliko bolj pod drobnogledom….[/quote]

Saj je. Na vzrejnih pregledih jih ogromno odleti zaradi izražene agresije. Posledično se nekateri potem odločijo za parjenje kar tako, se pravi mimo pravil in naprej prodajajo mladiče brez rodovnikov. Ki gredo za med, ker otrok si tako želi tega zlatega kužka, pa za 100 eur je cenejši …

New Report

Close