Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Mene pa moti, če so tudi tamali spuščeni. -zato , ker pravila morajo veljat za vse enako. Ni prav, da če je tebe naprimer strah “velikih” psov, da meniš, da bi morali bit na varnem na povodcu, tamali pa ne, ker se jih ti bojiš….. Tudi mali pes mora bit na povodcu, ker dostikrat je mali pes “provokator” tistih, ki so privezani v njegovem mimohodu- sploh kakšna mešanica,pa cotoni, ki kar lajajo v tri krasne, ko so odvezani na večje, privezane pse. Skratka provocirajo. Nevzgojeno in neodgovorno od lastnikov.

Pa imam psa, ne majhnega, ne velikega – srednjega – vedno na povodcu na javnih, urbanih mestih, jasah, v naravnem habitatu, spuščen je le v domačem okolju, varno pred tujci in drugimi psi.[/quote]

Ja, te tamale, ki provocirajo, pa poznamo kar vsi, ki imamo večje pse, se mi zdi…

Ne ti si za hece, ker sploh ne veš kaj je kazenski zakonik. In še enkrat ne delaj se norca iz sebe. En člen prebereš in potem misliš, da si vso pamet pojedel in da lahko kar prosto po prešerno streljaš žvali. Ma kakšni norci ste tukaj.[/quote]

Kazenski sodnik sem. Zelis, da se srecava?[/quote]

Ma daj fantaziraj. Shizofrenik. Da predlagaš s pušo, da se ustreli psa, si en navaden rožle, ki se boji zvite vrvi. Ne pa kazenski sodnik.

Saj je. Na vzrejnih pregledih jih ogromno odleti zaradi izražene agresije. Posledično se nekateri potem odločijo za parjenje kar tako, se pravi mimo pravil in naprej prodajajo mladiče brez rodovnikov. Ki gredo za med, ker otrok si tako želi tega zlatega kužka, pa za 100 eur je cenejši …[/quote]

Kakor mi je poznano je samo pri Fili dovoljena agresija in je celo zaželjena.[/quote]

Ker se zadnja leta ne ukvarjam ne z razstavljanjem, niti ne sledim vzrejnim pravilnikom, sem povprašala mednarodnega sodnika, kako je z agresijo pri psih, tudi filah, in kako jo obravnavajo pri vzrejnih pregledih. Posredujem odgovor, da ne bomo na pamet:

“Agresija v nobenem primeru ni zaželjena ne proti ljudem, niti proti psom. Iz vseh standardov so črtali pasuse, ki so navajali, da je agresija zaželjena. Nasprotno – je izključno prepovedana in se penalizira z diskvalifikacijo. Pri Filah je to prej bilo, vendar z revidiranim standardom tega ni več! Seveda pa je treba agresijo tudi pravilno pojmovati! Kot veste, smo pred leti imeli eklatanten primer, ko so bulmastifi ubili lastnika, čeravno so bili maltretirani! Skratka agresija je nevarna igra, ki lahko doleti tudi lastnika s hudimi posledicami!”

Tako.

Brazilske file so uporabljali za lov na pobegle sužnje.

Jaz se ne bojim psov, tudi moj mož se jih ne – je imel celo psa, jaz sem imela mačke. Otroka pa se bojita psov od rojstva dalje. Ne vem zakaj, ampak enostavno se bojita vseh večjih živali. Jih učimo vedno, da psi niso neko zlo, da znajo biti zelo prijazni, ampak da je treba pa pri neznanih psih biti previden (no, tega jih niti učiti ni treba, ker čisto otrpneta, ko jih povoha kak pes) :-(. Se trudim, da ne bi tako reagirala, ampak neuspešno. Marsikateri lastnik psa pa pripomore k temu, ko njegov pes prosto teka in se zažene k njima. Kaj ti pomaga, da vpije, da ne bo nič storil, če sta otroka trda od strahu (kdo pa ne bi bil, ko pride do tebe neko tele, ki je večje in težje od tebe?). Žuželk in vse možne golazni se ne bojita, večjih živali pa. Saj večinoma ni nek hud strah (z izjemo večjih psov, pri katerih otrpneta), sta pa vedno zelo previdna in se izogibata teh živali. Doma res nimamo psa, ima pa babica mačke. Ko so bile manjše, se je en otrok vsak dan igral z njimi – ta ima še vedno rad mačke. Seveda pa se tujih ne dotika. Pri psih pa je tudi on zelo rezerviran.[/quote]

ste redke izjeme; jaz poznam vsaj 5 primerov takih mater, ki so svoj strah prenesle glede psov na svoje potomce kar se psov tiče….[/quote]
Zdajle tukaj berem, da sem zrela za psihiatrično pomoč, pa da grozno grešim, ker se moji otroci psov bojijo, ker sem naredila grozen kiks in sem previdna z njimi. Pes je žival v vsakem primeru. Nagonov pa nihče ne obvlada zares. Še najmanj živali.
Poznam kup žensk, ki vreščijo zaradi miške, zaradi ose, zaradi pajka… So tudi one vse za k psihiatru? Moram rečt sinu, da sem zanj našla sanjsko specializacijo. Vsak drug bo moral počasi k njemu…
Psov ne maram. In kaj zdaj? Jaz se jim bom izogibala, vi pa glejte, da jih boste držali pri sebi, pa bomo super furali.

Nemške ovčarje pa za teroriziranje taboriščnikov ipd. In naši predniki so bnekoč živeli v jamah.

Kakor mi je poznano je samo pri Fili dovoljena agresija in je celo zaželjena.[/quote]

Ker se zadnja leta ne ukvarjam ne z razstavljanjem, niti ne sledim vzrejnim pravilnikom, sem povprašala mednarodnega sodnika, kako je z agresijo pri psih, tudi filah, in kako jo obravnavajo pri vzrejnih pregledih. Posredujem odgovor, da ne bomo na pamet:

“Agresija v nobenem primeru ni zaželjena ne proti ljudem, niti proti psom. Iz vseh standardov so črtali pasuse, ki so navajali, da je agresija zaželjena. Nasprotno – je izključno prepovedana in se penalizira z diskvalifikacijo. Pri Filah je to prej bilo, vendar z revidiranim standardom tega ni več! Seveda pa je treba agresijo tudi pravilno pojmovati! Kot veste, smo pred leti imeli eklatanten primer, ko so bulmastifi ubili lastnika, čeravno so bili maltretirani! Skratka agresija je nevarna igra, ki lahko doleti tudi lastnika s hudimi posledicami!”

Tako.[/quote]

Verjamem v Evropi vendar v Braziliji je agresija zaželjena in imajo tudi tekmovanja. Tisti pes, ki nima izraženo agresijo do tujcev ne dobi dobre ocene in se ne sme pariti naprej. Vem, ker sem želel vzeti Filo in sem se veliko dopisoval z Brazilsko zvezo za File. Verjetno jo bom vzel drugo leto. Treba pa se je potem udeleževati tekmovanj, ki so na Češkem največ. Brazilija priznava samo te File. To je tudi večni spor med Brazilijo in Evropo. Bolj verjamem Brazilcem, ker je njihova pasma kot pa Evropejcem.

http://fila-brasileiro.webs.com/

Je pa tu dobra slovenska stran.

Ker se zadnja leta ne ukvarjam ne z razstavljanjem, niti ne sledim vzrejnim pravilnikom, sem povprašala mednarodnega sodnika, kako je z agresijo pri psih, tudi filah, in kako jo obravnavajo pri vzrejnih pregledih. Posredujem odgovor, da ne bomo na pamet:

“Agresija v nobenem primeru ni zaželjena ne proti ljudem, niti proti psom. Iz vseh standardov so črtali pasuse, ki so navajali, da je agresija zaželjena. Nasprotno – je izključno prepovedana in se penalizira z diskvalifikacijo. Pri Filah je to prej bilo, vendar z revidiranim standardom tega ni več! Seveda pa je treba agresijo tudi pravilno pojmovati! Kot veste, smo pred leti imeli eklatanten primer, ko so bulmastifi ubili lastnika, čeravno so bili maltretirani! Skratka agresija je nevarna igra, ki lahko doleti tudi lastnika s hudimi posledicami!”

Tako.[/quote]

Verjamem v Evropi vendar v Braziliji je agresija zaželjena in imajo tudi tekmovanja. Tisti pes, ki nima izraženo agresijo do tujcev ne dobi dobre ocene in se ne sme pariti naprej. Vem, ker sem želel vzeti Filo in sem se veliko dopisoval z Brazilsko zvezo za File. Verjetno jo bom vzel drugo leto. Treba pa se je potem udeleževati tekmovanj, ki so na Češkem največ. Brazilija priznava samo te File. To je tudi večni spor med Brazilijo in Evropo. Bolj verjamem Brazilcem, ker je njihova pasma kot pa Evropejcem.[/quote]

Zdaj razlagaš traparije, kot bi jaz trdila, da se da APBT dobit samo iz linij, ki jih vzrejajo za pasje boje, drugod pa pač ne. Si pa zadosti trapast, da si misliš navlečt psa sem iz take vzreje, ker mi ni jasno, zakaj si je treba probleme nakopat. Misliš met sužnje? Živet globoko v Kočevskih gozdovih? Trapasto do amena in primerljivo z DA, ki se jih tudi ne navleče iz delovnih linij, ampak se kvečjemu išče dopadljivo linijo in psa, ki je primeren za življenje mimo pobijanja pum in merjascev.

Zelo dobra glede na to, da imaš kot edini kontakt nedoločljiv gmail naslov…
Net vse prenese, ja.

Resnično bi bilo potrebno narediti red.
Vse pse ki niso na povodcih vzet lastniku, pobit in stroške zaračunati lastniku, ter mu dati kazen in to visoko. Prav tako bi bilo potrebno ukiniti vsa pasja mačja itd zavetišča, ker so z njimi samo stroški in to ogromni. In na ta račun služijo “ljubitelji” živali. Žival v zavetišču nima nič od življenja….

Itak, zakaj ne bi bili še bolj nazadnjaški in zaostali, kot smo že sicer.

Zelo dobra glede na to, da imaš kot edini kontakt nedoločljiv gmail naslov…
Net vse prenese, ja.[/quote]

Človek nima več Fil ampak druge pasmo. Sem govoril z njim. In ja Brazilija ne priznava Evropsikih Fil. Bom pa ja vedel saj sem tedensko z Brazilsko zvezo na liniji. Zakaj pa ima nekdo psa pa tebe ne bi smel firbec matrati. Tudi ko vzamem mladička mora narediti test in če ga ne bo naredil mi Brazilska zveza ne da “certifikata” za parjenje. Imajo zelo strogo glede Fil, ker je njihov nacionalni simbol in so zelo razočarani kaj dela Evropa z njihovimi psi.

Zelo dobra glede na to, da imaš kot edini kontakt nedoločljiv gmail naslov…
Net vse prenese, ja.[/quote]

Človek nima več Fil ampak druge pasmo. Sem govoril z njim. In ja Brazilija ne priznava Evropsikih Fil. Bom pa ja vedel saj sem tedensko z Brazilsko zvezo na liniji. Zakaj pa ima nekdo psa pa tebe ne bi smel firbec matrati. Tudi ko vzamem mladička mora narediti test in če ga ne bo naredil mi Brazilska zveza ne da “certifikata” za parjenje. Imajo zelo strogo glede Fil, ker je njihov nacionalni simbol in so zelo razočarani kaj dela Evropa z njihovimi psi.[/quote]

Torej ne trolaj o tem, kaj je dovoljeno in kaj ne, ker boš vzel psa, ki ne bo imel mednarodno priznanega rodovnika, ampak rodovnik zgolj nacionalne zveze. Kako in s čim pa boš potem paril in kje?
p.s. In če ti bo nekdo že za mladiča izdal vbzrejno, se je tudi za zamislit…


A tvoje krave pa imajo kaj več od življenja?

Neki brazilski vzreditelj je na angleško-jezični spletni strani zapisal:

»File se ne da socializirati, da bi vzljubile ljudi. Lahko ga izšolate, da ga lažje obvladujete, vendar ljudi nikakor ne bo imel rad. Fila bo napadel neznanca, če vstopi na teritorij, ki ga varuje! Pika. Če ima prvobiten in pravilen značaj, ga bo. »Ojeriza« prevedeno pomeni: »Sovraštvo in mržnja, gnus do tujcev«. File se ne da naučiti, da bo do tujcev sovražen in zloben – takšni preprosto so in o tem pač ne more biti nobenega dvoma.«

Ta citat je bil kasneje umaknjen s tiste spletne strani, vendar pa se lahko upravičeno vprašamo zakaj. Ta citat je namreč zrcalna slika (morda bolje: zapis) vseh »CAFIB approved« Fil, saj je agresija (na nek način) zaželena lastnost, ki je zabeležena (in zahtevana) celo v CAFIB standardu, kjer pravi:
»[…] na pasjih razstavah ne pusti dotika sodnika (tujca). Če napade sodnika, takšna reakcija ne sme biti obravnavana kot napaka, temveč le kot potrditev njegovega temperamenta.«

Hja, ampak kaj ima to z mimoidočimi na “ne lastnem” teritoriju, ki se ne spravijo preverjat, če ima fila obe jajci? (ker tega npr. sodniki pri marsikateri pasmi ravno ne preverjajo sami…)

New Report

Close