Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Pa kako vam uspe dedovat po živih?[/quote]
Saj verjetno veš, kaj mislim. BO.


Vidi se ti da ti marsikaj ne razumeš.
Če drugega ne, bi lahko razumela vsaj to, DA SE DARIL NE PRODAJA NAPREJ.
Oče je kmetijo podaril, razumeš? In daril se ne prodaja.
Oprosti Yo, ampak tvoje izjave so takšne, da lahko vsak vidi zakaj si ti ostala ledik. Tvoj življenski moto je; požrešnost, brezbrižnost, pohlep, nesramnost do staršev (ker bratov in sester praviš da nimaš) in zapravljanje podarjenega imetja ki so ga prigarali drugi.[/quote]

Pa čisto v vsem sekaš mimo 🙂


Evo, ta spet govori o prodaji.
DARIL SE NE PRODAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Daj že odg. na vprašanje, kako neki si lahko toliko na internetu, če poleg kmetovanja še delaš v redni službi?
Nakladaj komu drugemu
…. :)[/quote]
Kdo je rekel, da sem jaz še skoz v službi?
In veš kako jaz zdaj kmetujem? Če te res že tako močno zanima?
Travnike in njive sem “posodil” parim ljudem, da gor pasejo svojo drobnico, pridelajo nekaj hrane zase itd….jaz pa jim za to PLAČAM in jim zorjem…. ker imam pač traktor in ostale stroje.
Ja tako je to dragi moji. Če hočeš imeti grunt obdelan, moraš danes za to plačat. Plačam jim, da pospravijo in pokosijo moje travnike, ter obdelajo njive, da le te ne postanejo grmovje in gmajna.
Jaz zase obdelam le vrtiček in vinograd.
In čakam boljše čase, ko bo kmetovanje spet kaj vredno.


Vidi se ti da ti marsikaj ne razumeš.
Če drugega ne, bi lahko razumela vsaj to, DA SE DARIL NE PRODAJA NAPREJ.
Oče je kmetijo podaril, razumeš? In daril se ne prodaja.
Oprosti Yo, ampak tvoje izjave so takšne, da lahko vsak vidi zakaj si ti ostala ledik. Tvoj življenski moto je; požrešnost, brezbrižnost, pohlep, nesramnost do staršev (ker bratov in sester praviš da nimaš) in zapravljanje podarjenega imetja ki so ga prigarali drugi.[/quote]

Pa čisto v vsem sekaš mimo :)[/quote]
Bejži bejži Yo, vidiš da si pušnila v debati in tvojem neumnem razmišljanju, pa še kar ne odnehaš lapat.
Ti predavaj o psih, debate o kmetovanju pa prepusti tistim, ki so kmetovanje kdaj izkusili, oziroma bolje rečeno, ki kmetovanje doživljajo zdaj v današnjem času, ko je hrana praktično zastonj, stroški kmetovanja pa enormni.

Pa še to…
Ko sem napisal, da čakam čase, ko bo kmetovanje spet kaj vredno…
Dokler bodo slovensko kmetijsko politiko krojili takšni požrešneži in prodajalci daril, kot ste se tukaj po večini prfočkali, ni za pričakovati boljših časov v slovenskem kmetovanju.
O kmetovanju danes iz svojih udobnih pisarn odločajo taki kot ste vi, ki bi najraje VSE prodali ter zažrli in taki ki štale še od blizu videli niste.

Se mi zdi, da si enkrat prej napisal, da garaš v službi in garaš doma. No, ne da se mi it nazaj brskat, da bi citirala. Zdaj pa se je v bistvu izkazalo, da cele dni visiš na netu (doma ali v službi, ampak to garanje pač ni v nobenem primeru), drugim pa plačuješ, da delajo na tvoji zemlji. A ti si državni uslužbenec mogoče, ki si prevzel kmetijo, sebe pa zdaj vidiš kot žrtev prevzema???

Avtorju teme bi pa povedal še tole;
Ne očitaj svojemu bratu darila. Daril se ne očita.
Če se mene vpraša, si boljše darilo dobil ti, ki se ne rabiš po kmetiji zajebavat in nosit breme naslednika vaše domačije in zaradi tega vseeno nisi lačen in imaš vseeno vsega dovolj. Morda imaš celo več kot tvoj brat.
Z bratom se lepo pobotajta in plačaj svoj delež oskrbnine za svoje starše.
Če so starši v domu, kjer potrebujeta dodatno dražjo oskrbo, je težko pričakovat, da bosta tam še dolgo. Torej tudi tebi ne bo treba oskrbnine dolgo plačevat.
K bratu pa pojdi domov na kmetijo kdaj pomagat pospravljat seno. Za likof košnje, smo se pri nas zmeraj lepo imeli. Ob delu se da tudi zabavati. Na profit od kmetijstva pa pozabite.


Tako je.
Jaz sem žrtev prevzema, oziroma žrtev očetovega darila/kmetije.
To očetovo darilo meni prinaša samo stroške in delo.
Dokler bo steklenica vode dražja kot steklenica mleka, se jaz kmetovanja ne mislim it, razen, če bo lakota in bom moral cel dan delat na njivi, da bom pridelal kilo krompirja in si s tem potešil lakoto.


Tako je.
Jaz sem žrtev prevzema, oziroma žrtev očetovega darila/kmetije.
To očetovo darilo meni prinaša samo stroške in delo.
Dokler bo steklenica vode dražja kot steklenica mleka, se jaz kmetovanja ne mislim it, razen, če bo lakota in bom moral cel dan delat na njivi, da bom pridelal kilo krompirja in si s tem potešil lakoto.[/quote]

🙂
…in to vse zato, da se ne boš “izneveril” staršem? Res, v 18. stoletju morda …


Tako je.
Jaz sem žrtev prevzema, oziroma žrtev očetovega darila/kmetije.
To očetovo darilo meni prinaša samo stroške in delo.
Dokler bo steklenica vode dražja kot steklenica mleka, se jaz kmetovanja ne mislim it, razen, če bo lakota in bom moral cel dan delat na njivi, da bom pridelal kilo krompirja in si s tem potešil lakoto.[/quote]

🙂
…in to vse zato, da se ne boš “izneveril” staršem? Res, v 18. stoletju morda …[/quote]

Da. Samo za to. Darilo mojih staršev bom, če bo Bog dal srečo in zdravje, predal mojemu sinu oziroma sem mu nekaj že. Jaz ne misli bit tisti, ki bo dediščino in darilo mojega očeta, mojega deda, mojega pradeda itd…..zapravil in prodal.
In to se ne dogaja v 18. stoletju.
V 18. stoletju je bil kmet nekaj vreden. Ne tako kot je danes.
To se dogaja danes v tem stoletju. Da je voda dražja kot mleko in da kmet ni vreden nič.
Pa čeprav VSI živimo zgolj in samo od kmetijstva. Vi pa se to kmetu drznete celo očitat.

Z istim mehanizmom, kot je to storil tvoj oče, boš ti obesil ta kamen okrog vratu svojemu nasledniku. In potem bo on nekega dne jokcal po forumih, kakšna žrtev da je. PA si res želiš tega za svojega otroka?

Imej jajca, pa mu predaj kmetijo in mu povej, naj z njo naredi kar hoče. Da ti je pomemben on bolj kot pa ta je jebena kmetija.

🙂
…in to vse zato, da se ne boš “izneveril” staršem? Res, v 18. stoletju morda …[/quote]

Da. Samo za to. Darilo mojih staršev bom, če bo Bog dal srečo in zdravje, predal mojemu sinu oziroma sem mu nekaj že. Jaz ne misli bit tisti, ki bo dediščino in darilo mojega očeta, mojega deda, mojega pradeda itd…..zapravil in prodal.
In to se ne dogaja v 18. stoletju.
V 18. stoletju je bil kmet nekaj vreden. Ne tako kot je danes.
To se dogaja danes v tem stoletju. Da je voda dražja kot mleko in da kmet ni vreden nič.
Pa čeprav VSI živimo zgolj in samo od kmetijstva. Vi pa se to kmetu drznete celo očitat.[/quote]

sploh ni res – a pozabljaš, da je v 18.stoletju tisti, ki je doma ostal, prevzel oskrbo staršev. Tako je tudi sedaj. A ti bi rad na vsak način želel samo kmetijo organizirat in preživet, denarno skrb – ker očitno doma za starše ne morete več skrbet- pa prepustit tistim sorejencem, ki hodijo “samo” v službo …
In ne bo šlo – ker poti zato je ogromno ..

Sem ljubljanska srajca…včasih sem tudi na internetu, pa ne da mi je to tako všeč ampak, ker moram poznati nekatere zakone če mi je to všeč ali ne.

No, tukaj je link na to temo, kjer piše nekaj koristnih informacij o preživljanju staršev, če ni dovolj denarja za dom…in podobne stvari

http://mojaleta.si/Clanek/Domovi-za-ostarele-Ko-je-pokojnina-premajhna-za-placilo

Tako bom rekla. Živela sem na vasi in v mestu. Če želim, da kaj izvem moram pač kdaj sama izbrskati. Velikokrat bi rada, da mi to povedo tisti, ki so za to plačani…a vendar dobim od določenih inštitucij samo del informacij.

Življenje kmeta je tudi težko, prav tako nekoga, ki z minimalno plačo plačuje položnice in ga do izgube stanovanja loči le zaposlitev. Hrano kupiš, plačaš položnice..vrta nimaš.

Na žalost današnji čas zahteva razmislek in načrt ne samo koliko otrok bom imel, koliko živali lahko imam, ker za njih je prav tako potrebno skrbeti…skratka računico postavit prej.


Zdaj pa ti meni nekaj odgovori
A mislis da oce avtorja TEME nebi znal ze prej sam prodati svoje kmetije? pa bi imel dovolj denarja za v dom. Ampak ga ni prodal, ker je pravtako spostoval zeljo svojega oceta da se kmetija nadaljuje.

🙂
…in to vse zato, da se ne boš “izneveril” staršem? Res, v 18. stoletju morda …[/quote]

Da. Samo za to. Darilo mojih staršev bom, če bo Bog dal srečo in zdravje, predal mojemu sinu oziroma sem mu nekaj že. Jaz ne misli bit tisti, ki bo dediščino in darilo mojega očeta, mojega deda, mojega pradeda itd…..zapravil in prodal.
In to se ne dogaja v 18. stoletju.
V 18. stoletju je bil kmet nekaj vreden. Ne tako kot je danes.
To se dogaja danes v tem stoletju. Da je voda dražja kot mleko in da kmet ni vreden nič.
Pa čeprav VSI živimo zgolj in samo od kmetijstva. Vi pa se to kmetu drznete celo očitat.[/quote]

No saj z zgornjim si pa vse povedal. Svojemu sinu privoščiš enako žrtev in enako odrekanje, kot sta tebe “doletela”? Mar ne bi bilo bolje, da bi vse skupaj predal sinu tvojega brata, pa naj se on s tem jebe?
Žalostno, da tole ni provokacija, temveč da taki osebki kot ti dejansko obstajajo.

ps., kako boš pa talal kmetijo po veliki maši v nedeljo, če si je nekaj že dal sinu? Kmetije ja ne smeš drobiti!

Sam gobec in zjokano hvalisanje te je.

Da. Samo za to. Darilo mojih staršev bom, če bo Bog dal srečo in zdravje, predal mojemu sinu oziroma sem mu nekaj že. Jaz ne misli bit tisti, ki bo dediščino in darilo mojega očeta, mojega deda, mojega pradeda itd…..zapravil in prodal.
In to se ne dogaja v 18. stoletju.
V 18. stoletju je bil kmet nekaj vreden. Ne tako kot je danes.
To se dogaja danes v tem stoletju. Da je voda dražja kot mleko in da kmet ni vreden nič.
Pa čeprav VSI živimo zgolj in samo od kmetijstva. Vi pa se to kmetu drznete celo očitat.[/quote]

No saj z zgornjim si pa vse povedal. Svojemu sinu privoščiš enako žrtev in enako odrekanje, kot sta tebe “doletela”? Mar ne bi bilo bolje, da bi vse skupaj predal sinu tvojega brata, pa naj se on s tem jebe?
Žalostno, da tole ni provokacija, temveč da taki osebki kot ti dejansko obstajajo.

ps., kako boš pa talal kmetijo po veliki maši v nedeljo, če si je nekaj že dal sinu? Kmetije ja ne smeš drobiti!

Sam gobec in zjokano hvalisanje te je.[/quote]

Draga drobnica,
malo za seboj preberi in se zamisli nad svojim izrazoslovjem in nad svojo neusmiljenostjo. Če sploh veš, kaj to pomeni – zamisliti se nad sabo in nad svojimi mislimi in dejanji.
In še zdaj ni jasno ne tebi in nekaterim drugim. Kmetovanje ne poznaš in se tudi ne spoznaš nanj. En kmet želi sporočiti svojo logiko in drug pogled ( z zdravo kmečko pametjo vred), ampak ve kot kure kropljete in ne ZNATE prebrat …
Lepo si se imenovala . Drobnica. Mislila si seveda ali na drobljenje ali na živali drobnico. Jaz bolj vidim tvoje droben intelekt in s tem povezane drobne in ozke misli.
Ne piši o stvareh, o katerih nimaš pojma in se spoznaš na to temo kot krava na boben!

Ne kaže ravno dobro za kmetije, če za prihodnost že napovedujejo laboratorijske zrezke, brez antibiotikov in ostalih zadev, ki jih živali dobijo sedaj v telo in je kmetjstvo tržno usmerjeno. Včasih so imeli kravo in so jo čuvali, ne pa takoj predelali v zrezke.

Marsikaj se bo spremenilo.


Zadnjih 20 let pišem za nek kmečki časopis. (Kateri ni pomembno) Vsi kmetje, ki se jim je dalo ukvarjati z zemljo, “vozijo” dobro. Veliko jih “pelje” celo zelo dobro. Odpovedovanje, kot je bilo nekoč, je že davno pase! Večina, ki se jim da delati sicer ne letuje julija in avgusta, zato pa uživajo na eksotičnih destinacijah, ko, “intelektualni maloposestniki” garajo v javni upravi in za tekočim trakom.
Če izzvzameva nekaj lenuhov in tistih, ki se ne znajdejo, prodajaj ubogost SLO kmeta komu drugemu!


Zadnjih 20 let pišem za nek kmečki časopis. (Kateri ni pomembno) Vsi kmetje, ki se jim je dalo ukvarjati z zemljo, “vozijo” dobro. Veliko jih “pelje” celo zelo dobro. Odpovedovanje, kot je bilo nekoč, je že davno pase! Večina, ki se jim da delati sicer ne letuje julija in avgusta, zato pa uživajo na eksotičnih destinacijah, ko, “intelektualni maloposestniki” garajo v javni upravi in za tekočim trakom.
Če izzvzameva nekaj lenuhov in tistih, ki se ne znajdejo, prodajaj ubogost SLO kmeta komu drugemu![/quote]
In še podvprašanje!. Kdo je največji prejemnik subvencij za kmetijstvo v Evropi? Do brexita seveda.


Zadnjih 20 let pišem za nek kmečki časopis. (Kateri ni pomembno) Vsi kmetje, ki se jim je dalo ukvarjati z zemljo, “vozijo” dobro. Veliko jih “pelje” celo zelo dobro. Odpovedovanje, kot je bilo nekoč, je že davno pase! Večina, ki se jim da delati sicer ne letuje julija in avgusta, zato pa uživajo na eksotičnih destinacijah, ko, “intelektualni maloposestniki” garajo v javni upravi in za tekočim trakom.
Če izzvzameva nekaj lenuhov in tistih, ki se ne znajdejo, prodajaj ubogost SLO kmeta komu drugemu![/quote]

Se popolnoma strinjam in poznam ene take. Je pa res, da ne jamrajo.

Vsem dobro ne gre in ne letujejo vsi na exotiki, kot tudi delovna sila ne vsa. Nekateri družinski člani so poleg kmetije zaposleni v službi, da gre. Poleg tega je treba imeti delovno silo doma v času letovanja po exotiki. Saj živali se morajo hranit vsak dan.

Aja, koliko znašajo kmečke pokojnine za polno delovno dobo? Me res zanima.


Zdaj pa ti meni nekaj odgovori
A mislis da oce avtorja TEME nebi znal ze prej sam prodati svoje kmetije? pa bi imel dovolj denarja za v dom. Ampak ga ni prodal, ker je pravtako spostoval zeljo svojega oceta da se kmetija nadaljuje.[/quote]

In želja očeta je vredna več kot pa sreča tvojega otroka, njegovega vnuka?

Po dobrem tednu je En kmet le pokazal pravi obraz, a ne? Pašnike oddaja, ne misli kmetovat dokler je steklenica vode dražja od mleka, obdeloval bo le, če bo lakota…
Skoraj bi se zjokal ob vseh tistih pravljicah o obljubah očetu in podobno…

Daleč si ti od kmeta! Le lenuh in pohlepnež, ki je rešil stanovanjski problem (brezplačna parcela) za preostalo dediščino pa te ne briga (saj explicite nočeš delat in obdelovat grunt).

Dam ti pa prav pri izjavi – “tisti, ki je kmet in ki je navajen delat doma, tak dela tudi v službi. Ker je pač navajen delat. Tisti, ki pa ne dela doma, pa tud v službi noče delat.” Saj veš, kam sodiš, a ne?

Priden, tudi sinu si že nekaj dal? Najbrž brezplačno parcela za gradnjo hiše. Bratu pa nič, res “pošteno”.

Aja, pa sorry za pozen odgovor, smo bili na morju 🙂


Tako je.
Jaz sem žrtev prevzema, oziroma žrtev očetovega darila/kmetije.
To očetovo darilo meni prinaša samo stroške in delo.
Dokler bo steklenica vode dražja kot steklenica mleka, se jaz kmetovanja ne mislim it, razen, če bo lakota in bom moral cel dan delat na njivi, da bom pridelal kilo krompirja in si s tem potešil lakoto.[/quote]

Zakaj nisi zavrnil? Sam si kriv.

New Report

Close