Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele


Tako je.
Jaz sem žrtev prevzema, oziroma žrtev očetovega darila/kmetije.
To očetovo darilo meni prinaša samo stroške in delo.
Dokler bo steklenica vode dražja kot steklenica mleka, se jaz kmetovanja ne mislim it, razen, če bo lakota in bom moral cel dan delat na njivi, da bom pridelal kilo krompirja in si s tem potešil lakoto.[/quote]

Zakaj nisi zavrnil? Sam si kriv.[/quote]
Ja, sam sem kriv, priznam.
Ampak zavrnil nisem, ker me je oče že prej in potem še na smrtni postelji s svojimi zgaranimi in žuljavimi rokami držal za mojo roko in me v solzah prosil, naj ne zapravim in naj ne prodajam tistega za kar je on in njegov oče ter njegov ded in praded….garal vse življenje.
Imaš prav, sam sem kriv, ker na smrt bolnemu očetu nisem reku: Stari, odjëbi, vse bom prodal in šel s tem denarjem na morje.

Zakaj nisi zavrnil? Sam si kriv.[/quote]
Ja, sam sem kriv, priznam.
Ampak zavrnil nisem, ker me je oče že prej in potem še na smrtni postelji s svojimi zgaranimi in žuljavimi rokami držal za mojo roko in me v solzah prosil, naj ne zapravim in naj ne prodajam tistega za kar je on in njegov oče ter njegov ded in praded….garal vse življenje.
Imaš prav, sam sem kriv, ker na smrt bolnemu očetu nisem reku: Stari, odjëbi, vse bom prodal in šel s tem denarjem na morje.[/quote]

Ne nalagaj no. Sploh ko poveš, da sploh ne kmetuješ – ampak oddajaš …? Dvomim, da je imel tvoj oče to v mislih … Seveda pa ko pride do vprašanja skrbi – denarne, za taistega prednika, ki je v domu, takrat naenkrat pa ni več logike – po tvojem … takrat je pa treba, da vsi sorejenci prispevajo – a živi doma le eden …


Ja, sam sem kriv, priznam.
Ampak zavrnil nisem, ker me je oče že prej in potem še na smrtni postelji s svojimi zgaranimi in žuljavimi rokami držal za mojo roko in me v solzah prosil, naj ne zapravim in naj ne prodajam tistega za kar je on in njegov oče ter njegov ded in praded….garal vse življenje.
Imaš prav, sam sem kriv, ker na smrt bolnemu očetu nisem reku: Stari, odjëbi, vse bom prodal in šel s tem denarjem na morje.[/quote]

Ne nalagaj no. Sploh ko poveš, da sploh ne kmetuješ – ampak oddajaš …? Dvomim, da je imel tvoj oče to v mislih … Seveda pa ko pride do vprašanja skrbi – denarne, za taistega prednika, ki je v domu, takrat naenkrat pa ni več logike – po tvojem … takrat je pa treba, da vsi sorejenci prispevajo – a živi doma le eden …[/quote]
Ja, doma živi le eden. Pa bi lahko živeli vsi, če bi hoteli. Je dovolj prostora za vse.
Ampak eni so raje odšli v mesto, kjer se jim ni treba po cele dneve in noči, svetek in petek zastonj jëbat po zemlji in zato raje posedajo pred televizorjem in za računalnikom in na forumih klofajo oslarije. Kot ti na primer.

Ne nalagaj no. Sploh ko poveš, da sploh ne kmetuješ – ampak oddajaš …? Dvomim, da je imel tvoj oče to v mislih … Seveda pa ko pride do vprašanja skrbi – denarne, za taistega prednika, ki je v domu, takrat naenkrat pa ni več logike – po tvojem … takrat je pa treba, da vsi sorejenci prispevajo – a živi doma le eden …[/quote]
Ja, doma živi le eden. Pa bi lahko živeli vsi, če bi hoteli. Je dovolj prostora za vse.
Ampak eni so raje odšli v mesto, kjer se jim ni treba po cele dneve in noči, svetek in petek zastonj jëbat po zemlji in zato raje posedajo pred televizorjem in za računalnikom in na forumih klofajo oslarije. Kot ti na primer.[/quote]

smo ti že parkrat povedali – tvoja odločitev. IN preveri, kako globoko je treba seči v žep, da si lahko kupiš stanovanje.
Ja, kaj neki počneš ti na spletu? … 🙂


Ja, doma živi le eden. Pa bi lahko živeli vsi, če bi hoteli. Je dovolj prostora za vse.
Ampak eni so raje odšli v mesto, kjer se jim ni treba po cele dneve in noči, svetek in petek zastonj jëbat po zemlji in zato raje posedajo pred televizorjem in za računalnikom in na forumih klofajo oslarije. Kot ti na primer.[/quote]

In kot ti na primer. S tem, da ostali pridejo, kaj povejo in grejo, ti pa že dneve in dneve visiš tu. Pri vsem delu, ki ga imaš s kmetijo, ubogi revček. Daj pojdi že raje kaj koristnega delat in koga drugega prepričevati, tu si že dolgočasen in attention whore.


Ja, doma živi le eden. Pa bi lahko živeli vsi, če bi hoteli. Je dovolj prostora za vse.
Ampak eni so raje odšli v mesto, kjer se jim ni treba po cele dneve in noči, svetek in petek zastonj jëbat po zemlji in zato raje posedajo pred televizorjem in za računalnikom in na forumih klofajo oslarije. Kot ti na primer.[/quote]

In kot ti na primer. S tem, da ostali pridejo, kaj povejo in grejo, ti pa že dneve in dneve visiš tu. Pri vsem delu, ki ga imaš s kmetijo, ubogi revček. Daj pojdi že raje kaj koristnega delat in koga drugega prepričevati, tu si že dolgočasen in attention whore.[/quote]
Ne nisem dolgočasen. Dolgočasna si ti!
Če bi bil jaz dolgočasen, me ti ne bi brala in ne bi klikala na to temo.


Ja, doma živi le eden. Pa bi lahko živeli vsi, če bi hoteli. Je dovolj prostora za vse.
Ampak eni so raje odšli v mesto, kjer se jim ni treba po cele dneve in noči, svetek in petek zastonj jëbat po zemlji in zato raje posedajo pred televizorjem in za računalnikom in na forumih klofajo oslarije. Kot ti na primer.[/quote]

smo ti že parkrat povedali – tvoja odločitev. IN preveri, kako globoko je treba seči v žep, da si lahko kupiš stanovanje.
Ja, kaj neki počneš ti na spletu? … :)[/quote]
Tud jaz sem tebi že parkrat povedal, da je to moja odločitev. A sem kje mogoče reku, da to ni moja odločitev?
Ampak ni pa bila moja odločitev, da imam jaz še brate in sestre. In ti bratje in sestre imajo ISTA starša kot ju imam jaz. In za ta starša so bratje in sestre DOLŽNI SKRBET enako kot jaz. Ker to so tudi njihovi starši. Nisem jaz delal svojih bratov in sester.
Daril se pa ne prodaja naprej, pravijo.
In koliko košta stanovanje jaz prekleto dobro vem. Bolj kot ti. Sem si moral sam uredit svoj stanovanjski problem, za povrh pa sem kasiral še obnovo in vzdrževanje hišo svojih staršev. Ker nisem hotel da se stara kmečka hiša podre.

In kot ti na primer. S tem, da ostali pridejo, kaj povejo in grejo, ti pa že dneve in dneve visiš tu. Pri vsem delu, ki ga imaš s kmetijo, ubogi revček. Daj pojdi že raje kaj koristnega delat in koga drugega prepričevati, tu si že dolgočasen in attention whore.[/quote]
Ne nisem dolgočasen. Dolgočasna si ti!
Če bi bil jaz dolgočasen, me ti ne bi brala in ne bi klikala na to temo.[/quote]

Misliš, da klikam zaradi tebe? Kliknem, ker me zanima tema, niti najmanj pa tvoje smetenje v njej. Povedal si že vse, kar znaš, in si resnično že dolgočasen in monoton. Tudi v življenju očitno drugim ne pustiš dihat. Posveti se raje svoji zemlji in po potrebi spusti dušo na njej, nikomur ne bo žal za teboj.


Ne nisem dolgočasen. Dolgočasna si ti!
Če bi bil jaz dolgočasen, me ti ne bi brala in ne bi klikala na to temo.[/quote]

Misliš, da klikam zaradi tebe? Kliknem, ker me zanima tema, niti najmanj pa tvoje smetenje v njej. Povedal si že vse, kar znaš, in si resnično že dolgočasen in monoton. Tudi v življenju očitno drugim ne pustiš dihat. Posveti se raje svoji zemlji in po potrebi spusti dušo na njej, nikomur ne bo žal za teboj.[/quote]

Ne rabiš me brat in ne rabiš klikat na to temo, če sem ti dosadan. Saj ti pod naslovom teme, piše, da odgovarjam jaz. Ne rabiš klikat in me brat. Kdo te sili?
In ne prosim te, da naj ti bo žal za mano, ko bom jaz crknil na kmetiji.
Jaz ti samo odpiram oči, da boš vedela, da si tudi TI dolžna enako kot tvoji bratje in sestre ( če jih imaš) ENAKO skrbet za svoja starša, če jih seveda še imaš. Pa čeprav bi ti to skrb in svojo dolžnost najraje odrinila nekomu drugemu.
Tvoja moralna dolžnost je, da poskrbiš za obnemogla in ostarela starša.
Ker star pregovor pravi: Kakor ti skrbiš in spoštuješ svoja starša, tako bodo tvoji otroci skrbeli in spoštovali tebe.

Misliš, da klikam zaradi tebe? Kliknem, ker me zanima tema, niti najmanj pa tvoje smetenje v njej. Povedal si že vse, kar znaš, in si resnično že dolgočasen in monoton. Tudi v življenju očitno drugim ne pustiš dihat. Posveti se raje svoji zemlji in po potrebi spusti dušo na njej, nikomur ne bo žal za teboj.[/quote]

Ne rabiš me brat in ne rabiš klikat na to temo, če sem ti dosadan. Saj ti pod naslovom teme, piše, da odgovarjam jaz. Ne rabiš klikat in me brat. Kdo te sili?
In ne prosim te, da naj ti bo žal za mano, ko bom jaz crknil na kmetiji.
Jaz ti samo odpiram oči, da boš vedela, da si tudi TI dolžna enako kot tvoji bratje in sestre ( če jih imaš) ENAKO skrbet za svoja starša, če jih seveda še imaš. Pa čeprav bi ti to skrb in svojo dolžnost najraje odrinila nekomu drugemu.
Tvoja moralna dolžnost je, da poskrbiš za obnemogla in ostarela starša.
Ker star pregovor pravi: Kakor ti skrbiš in spoštuješ svoja starša, tako bodo tvoji otroci skrbeli in spoštovali tebe.[/quote]

A ne de? Čeprav bi iz nepremičnin, zemlje se lahko plačalo oskrbo – je treba strmet k temu, da se za ceno normalnega življenja sužnji na zemlji do konca? Dvomim, da je to želja roditelja.

Ne rabiš me brat in ne rabiš klikat na to temo, če sem ti dosadan. Saj ti pod naslovom teme, piše, da odgovarjam jaz. Ne rabiš klikat in me brat. Kdo te sili?
In ne prosim te, da naj ti bo žal za mano, ko bom jaz crknil na kmetiji.
Jaz ti samo odpiram oči, da boš vedela, da si tudi TI dolžna enako kot tvoji bratje in sestre ( če jih imaš) ENAKO skrbet za svoja starša, če jih seveda še imaš. Pa čeprav bi ti to skrb in svojo dolžnost najraje odrinila nekomu drugemu.
Tvoja moralna dolžnost je, da poskrbiš za obnemogla in ostarela starša.
Ker star pregovor pravi: Kakor ti skrbiš in spoštuješ svoja starša, tako bodo tvoji otroci skrbeli in spoštovali tebe.[/quote]

A ne de? Čeprav bi iz nepremičnin, zemlje se lahko plačalo oskrbo – je treba strmet k temu, da se za ceno normalnega življenja sužnji na zemlji do konca? Dvomim, da je to želja roditelja.[/quote]
Glede na to, da sem ti dosadan me nekam veliko bereš. ampak ja….

Želja roditelja na kmetih je, da se imovina, ki jo prigarajo že prejšnji rodovi, ne zapravi in ne prodaja. Ne boš verjela, ampak to je tudi politika države in strmi za tem, da se kmetije ne drobijo.
In ko sem napisal, da sem nekaj zemlje že podaril svojemu nasledniku sinu; Dokupil sem nekaj gozda, ki ga je prodajal sosed. Kupil sem ga in ta gozd takoj napisal na svojega sina. Gozd nekako najmanj dela “prosi”.
Taprav skrben gospodar raje kaj dokupi, namesto da prodaja. In jaz sem dokupil ter prispeval svoj doprinos h kmetiji.
Ti to težko zastopiš a ne, ker si pač usmerjena samo k zapravljanju in plenjenju imetja, ki so ga prigarali tvoji predniki?
Če bi ti imela kaj morale in vrednot, bi čutila dolžnost, da za svoje bolne starše poskrbiš z lastnim delom in denarjem, ne pa z njihovim denarjem. Tudi tvoji starši so tebe vzgojili in zredili z njihovimi lastnimi žulji, ne s tvojimi. Ampak kot kaže, so tebe vzgojili slabo. Vzgojili so te v požrešno, pohlepno in zapravljivo osebo, katera samo pleni in zapravlja žulje svojih prednikov, ter čaka, da bodo starši pomrli, potem pa hop po jerbšni . Poznamo mi take. Kako ste predvidljivi mrhovinarji. In potem se čudiš, zakaj očetje kmetijo zapustijo tistemu potomcu, kateremu zaupajo.
Taprav človek za sabo, svojim potomcem kaj zapusti, ti nimaš zapustit kaj, razen svoje požrešnosti.

Ne rabiš me brat in ne rabiš klikat na to temo, če sem ti dosadan. Saj ti pod naslovom teme, piše, da odgovarjam jaz. Ne rabiš klikat in me brat. Kdo te sili?
In ne prosim te, da naj ti bo žal za mano, ko bom jaz crknil na kmetiji.
Jaz ti samo odpiram oči, da boš vedela, da si tudi TI dolžna enako kot tvoji bratje in sestre ( če jih imaš) ENAKO skrbet za svoja starša, če jih seveda še imaš. Pa čeprav bi ti to skrb in svojo dolžnost najraje odrinila nekomu drugemu.
Tvoja moralna dolžnost je, da poskrbiš za obnemogla in ostarela starša.
Ker star pregovor pravi: Kakor ti skrbiš in spoštuješ svoja starša, tako bodo tvoji otroci skrbeli in spoštovali tebe.[/quote]

A ne de? Čeprav bi iz nepremičnin, zemlje se lahko plačalo oskrbo – je treba strmet k temu, da se za ceno normalnega življenja sužnji na zemlji do konca? Dvomim, da je to želja roditelja.[/quote]

Narod, ki razmišlja tako, kot razmišljaš ti, propade in izgine.
Slovenci so od nekdaj hlapci, za to pa je slovenija zmeraj manjša, ker so v določenem času na oblast prišli taki kot si ti in so slovensko zemljo zapravili in razprodali. Trst so prodali Italijanom, Štajersko, koroško Avstriji, Piranski zaliv, Trdinov vrh… nam bodo speljali Hrvatje itd…..slovenija pa se krči in je zmeraj manjša.
Dosti več časti imajo Hrvatje. Hrvati svoje zemlje, ali pa navadnega kamenja, ne bodo prodali pa, če morajo za to krvavet. Slovenci pa….
Samo poglej, ne tako dolgo nazaj, ko se je za slovensko zemljo boril Joško Joras. Nekateri slovenci, ki so zame navadne posrane riti, so se iz Jorasa norčevali, češ poglejte ga, kako se valja po blatu….. Namesto da bi vsi slovenci stopili skupaj in Jorasu dajali vsaj moralno podporo, so se nekateri slovenci iz njega norčevali. Tudi če Joras dejansko ne ve, ali je ta zemlja slovenska ali ni, bi ga slovenci MORALI podpirati. Ampak nekateri slovenci so prave riti, tako da me je včasih resnično sram, da sem slovenec.
Hrvatje so pri špetiru z Jorasom, bili enotni in so držali skupaj.
Zemljo lahko hitro zapraviš, težko pa jo je pridobiti nazaj.
In na kmetih se je zemlja zmeraj čuvala za NAJHUJŠE trenutke, ali najhujše družinske tragedije, ki bi morebiti lahko doletele nek rod in bi se potem s prodajo te kmetije lahko reševalo življenja- lakoto.
Odhod staršev v dom NI taka tragedija, da bi se moralo prigarano zemljo prodat. Odhod v dom je življenski cikel s katerim bi se MORALI soočit in sprijaznit vsi potomci svojih staršev.
Ker konec koncev, vsak kmet, ki gre v dom, lahko enostavno proda svoje imetje in gre v dom brez da bi za to moral kakšen potomec doplačevat oskrbnino. Za kakšno jerbšno bi se potomci pa potem tepli?

En kmet, da nisi ti moj stric, ki se je tudi “zrtvoval” in ostal doma ter prevzel kmetijo? Pa cez nekaj let gladko pozabil, da je babici obljubil sobo v stari hisi in oskrbo, ko bo potrebno? Sorojenci so bili naivni in mu verjeli na besedo, stric je staro hiso podrl, babica je koncala pri drugi teti. Stricevi otroci so v svojih 20 prisli do zazidljivih parcel in se danes bahajo s svojimi hisami, ostali smo bili malo manj srecni. A ja, kmetuje pa nihce vec.

tOČNO to – če bi bili resss pravi kmetje, z dušo, potem bi ostareli človek ostal v domači oskrbi.


Se ti ob branju mojih odgovorov zdi, da sem jaz tako naredil? A to si razbrala iz debate?
Je pa res, da bi tako, kot si opisala, najraje naredile tukajšnje nekatere pohlepne mone, ki so mi tako goreče odgovarjale, češ, naj zemljo prodam in plačujem oskrbnino.

New Report

Close