Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Da povem še kmečko pamet mojega sorodnika, ki je kmet in dela s srcem na kmetiji. Že od malega se je igral stalno kmetijo. Zdaj ima sina in vedno, ko kdo namigne, da bo tudi on kmet in da bo prevzel kmetijo, ta sorodnik odgovori: Jaz sem kmet on bo pa kar bo želel. To kmetijo sem si ustvaril sam tako kot sem želel, on naj živi kot on želi. Tisti zagrenjeni kmetje, ki žalijo meščane, so prevzeli kmetije, ki jih niso želeli. Kriv ni pa nihče drug kot sami. Dopuščam možnost, da se vsi sorojenci strinjajo, da hočejo ohranit kmetijo in da se bo eden žrtvoval. Če nekdo pa prevzame in pričakuje, da ga bodo drugi podpirali, živi v zablodi. In nihče ni rekel, da se na kmetiji bogati in uživa. Pravimo samo, da če nekaj prevzameš, sprejmeš, kupiš… sprejmeš tudi odgovornost za svoje dejanje in ne jamraš. In dediščina je po smrti.


Ker me je oče prosil, da jo vzamem jaz.
Moj oče je vse življenje garal na tej kmetiji in za to kmetijo in ni mu bilo vseeno, da bi zdaj nekdo to kmetijo enostavno prodal in ta denar zafrčkal za neumnosti……
Težko razumet a ne.
Težko razumete, da je pa mogoče lepo, če si do svojih staršev pošten in upoštevaš njihovo voljo?[/quote]

Torej ste dedno počeni, ne morem drugega rečt.[/quote]
Ne, počena si ti. Med nogami. Upam.
Nekateri pač starše in njihovo delo spoštujemo. Ti za spoštovanje še nisi slišala. Vsak bi najraje prodal in kasiral ter zapravljal. NIsmo vsi taki.
Zato pa je slovenija zmeraj manjša, ker z njo upravljajo taki pogoltneži kot si ti.
Trst se proda Italiji, koroško se proda Avstriji, Piranski zaliv se proda Hrvaški, itd….. Pa slovenije ni več na zemljevidu.

Torej ste dedno počeni, ne morem drugega rečt.[/quote]
Ne, počena si ti. Med nogami. Upam.
Nekateri pač starše in njihovo delo spoštujemo. Ti za spoštovanje še nisi slišala. Vsak bi najraje prodal in kasiral ter zapravljal. NIsmo vsi taki.
Zato pa je slovenija zmeraj manjša, ker z njo upravljajo taki pogoltneži kot si ti.
Trst se proda Italiji, koroško se proda Avstriji, Piranski zaliv se proda Hrvaški, itd….. Pa slovenije ni več na zemljevidu.[/quote]

Pa ti si cel Cankar.
In ja, si počen. In tvoj fotr očitno tudi. Spoštovanje? Kakšno spoštovanje pa je to, če je celo življenje garal, menda za brezveze in v minus, potem pa vse skupaj tebi na grbo zvalil? Hm…


Kako si revež do sedaj preživel?
Če ne znaš ustvariti dobička, ga pač ni!
A, delati je pa treba, tu sva “sklepčna”![/quote]
Preživel sem zaradi moje in ženine solidne službe, ne zaradi kmetije. Moja služba je zaslužna za to, da sem kmetijo obdržal pri življenju, ne kmetija.[/quote]

In zelo očitno cuzaš naš denar v javno upravi, saj ležerno že tri dni natepavaš eno in isto temo.
Ma dj parazit en, na tujem sediš in kokodakaš, kakšen revež si in kako ti morajo bratje pomagat. Naj nardimo še na monu nabirko? Jaz lahko prispevam tri kile krompirja, da te reveža vsaj malo nahranim.

Seveda tako razmišljaš, ti ki pojma o današnjem kmetijstvu nimaš.
VSAK od bratov bi lahko ostal doma in bi se jëbal po tej kmetiji. Vsak. Pa so raje šli. Šli so za BOLJŠIM kruhom.
Mogoče jim je na štartu res bilo malo težje. Ampak cilj je važen. Važno je. kaj ti dobiš NA KONCU. Kaj tebi koristi, če si ti dobil kmetijo od katere imaš samo zgubo delo in stroške, prodat jo pa ne smeš. Med tem, ko tvoj brat štarta iz nič in na koncu z veliko boljšo službo ustvari mnogo več, kot se je bilo kdaj lahko dobilo iz kmetije.
Vi mestni požrešneži enostavno nočete razumet, da iz hribovske kmetije dobička ni. Vsak služba je boljša kot služba hribovskega kmeta.[/quote]

Prenehaj s patetiko. Nisi smešen. Te bo Bog odrešil, očitno. KAr si zbral, imaš – zatorej nimaš kaj očitati drugim.

Pa za tako delovnega človeka si nekam veliko na internetu? :)[/quote]
Ne slediš debati.
Nisem jaz tisti ki komu očita.
Tukaj očita avtor teme svojemu bratu.
Jaz samo razlagam nasprotno stališče.

Prenehaj s patetiko. Nisi smešen. Te bo Bog odrešil, očitno. KAr si zbral, imaš – zatorej nimaš kaj očitati drugim.

Pa za tako delovnega človeka si nekam veliko na internetu? :)[/quote]
Ne slediš debati.
Nisem jaz tisti ki komu očita.
Tukaj očita avtor teme svojemu bratu.
Jaz samo razlagam nasprotno stališče.[/quote]

Sočasna sva bila – ne dojameš? Ja, seveda, pa tako težko življenje, vidva z ženo zraven redne službe, še kmetujeta … vice pripoveduj komu drugemu …

O kakšen velik pokvarjenec si pa ti. Kako fajn si nategnil svoje brate. Upam, da se ti vrne vse do zadnjega.[/quote]
Niti ne. Nisem pokvarjenec. Prej obratno.
Še vedno imajo moji bratje na voljo celotno kmetijo. Z veseljem jim odstopim to kmetijo. Pa jo ne marajo. Ne marajo kmetije. Ne marajo pa jo za to, ker jo ne smejo prodat. Dobička pa iz kmetije ni. Delat je pa vseeno treba.
Zajebano a ne?[/quote]

Haha, zdaj vem, kateri si 🙂 dobro provociraš 🙂


Ne, počena si ti. Med nogami. Upam.
Nekateri pač starše in njihovo delo spoštujemo. Ti za spoštovanje še nisi slišala. Vsak bi najraje prodal in kasiral ter zapravljal. NIsmo vsi taki.
Zato pa je slovenija zmeraj manjša, ker z njo upravljajo taki pogoltneži kot si ti.
Trst se proda Italiji, koroško se proda Avstriji, Piranski zaliv se proda Hrvaški, itd….. Pa slovenije ni več na zemljevidu.[/quote]

Pa ti si cel Cankar.
In ja, si počen. In tvoj fotr očitno tudi. Spoštovanje? Kakšno spoštovanje pa je to, če je celo življenje garal, menda za brezveze in v minus, potem pa vse skupaj tebi na grbo zvalil? Hm…[/quote]
Vidiš, da nič ne razumeš.
Ni vse v denarju. Nekateri smo slišali tudi za vrednote. Ti za to pač nisi slišala.
Vrednost se ne ocenjuje zmeraj samo z denarjem.
Če meni oče da darilo, je to zame moralna vrednost, ne ekonomska.
Če bi npr tvoja sestra, ker je boljši človek od tebe, tvoji mami za rojstni nabrala šopek rož in ji ta šopek iskreno podarila, je ta šopek vreden več, kot če bi ti svoji mami iz tvoje hinavšine podarila kepo zlata.
Razumeš poanto?

Nimam sestre, zato ne razumem.
Prav tako pa ne talam daril pod pogoji, kaj obdarovani s tem lahko naredi ali ne sme.
A štekaš?

Moj brat enako. Podedoval 400.000 vredno hišo, manj kot 10 let delovne dobe, saj sta ga starša ves čas financirala. Njemu vse, ostalim otrokom niti nujnega deleža ne, saj je bila pogodba taka. Zdaj sta tako boga, da morata v dom, pa od ostalih otrok zahtevajo (brat , mama in oče) sofinanciranje ali prevzem očeta ali mame. Ljubljana, ne kmetija.

Pa kako vam uspe dedovat po živih?

Tole polemiko zdajle že dva dni prebiram in ne morem verjet.
Če samo sebe opredelim, sem živela svoje otroštvo in mladost v hiši v primestju LJ. V mojem okolju sem imela eno zelo dobro prijateljico, ki je bila na gruntu. Že od malih nog je vedela in se zavedala, kaj jo čaka ob prevzemu kmetije. Točno to, kar ti razlagaš. Velika skrb je bila, če bo sploh dobila partnerja, moža, ki bo iz takega testa, da bo prihodnost kmetije zagotovljena.. Da bi se moja prijateljica spraševala in kalkulirala, koliko je kaj vredno in koliko posesti bi se dalo vnovčit – no way.
In sedaj berem tele bučnce , ne morem drugače rečt, od ljudi, ki mislijo, da se spoznajo, pa v praksi nimajo pojma, kako je to lahko veliko breme.
Pri moji prijateljici se je izteklo lepo. Ima moža, ki je naštelan na pravo razmišljanje ( v razvoj kmetije) in tudi že sedaj se ve ( pa sta stara 45+), kateri od treh otrok bo prevzemnik, ko pride do tega…
Pa mislim, da je ena zelo zelo redkih…..ki jim je uspelo.
Pred nekaj časa sem slišala podatek, da v SLO vsako leto ugasne – propade več tisoč kmetij. Le koliko je takih, ki propadejo zaradi takega razmišljanja, ki je v veliki meri prisotno tudi na tejle temi.
Ob tej novici je zmeraj več pozivov k višjemu {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} samooskrbe naše države. Ker če se enkrat zaradi izrednih okoliščin zaprejo vse trgovine … pomislite, koliko ljudi bo lačnih. Zadnji, ki bo imel še kaj dat v pisker bo kmet. Denarja in zidovja se pač ne da skuhat.
Tako da , vsi tisti, ki kalkulirate in preračunavate vrednosti posesti, bolje da kar nehate. To je tako specifično področje, ki se ne more niti slućajno primerjat z vrednostmi drugih nepremičnin ( hiš, vikendic in stanovanj). Pa še en primer : naši sosedje prodajajo vikendico – gorico z mnogo vinograda. Prodajajo že desetletje. zakaj? Ker bi vsi kupci radi kupili SAMO hišo brez vinograda. Vsak bi rad na vikendu užival ( saj vem, da je vikend mišljen za to) brez za*anja na zemlji. Kaj ti potem nuca vrednost posesti, če je sploh ne moreš ( nekatere zašćitene kmetije pa tudi NE SMEŠ) prodat?
Zaključek: avtor teme vidi, kot mnogo drugih tu gor, samo vrednost premoženja ne pa vlaganja in garanja na posestvu. Vidi samo vrednost avta, traktorja, mehanizacije ipd. Ne uvidi pa, da so to vse sredstva, ki so bila dana v upravljanje najbolj primernemu kandidatu med otroki. Se bo moral sprijaznit, da to on pač ni. Kar se že vidi iz kalkuliranja in seštevanja vrednosti posameznih dobrin

Pa kako vam uspe dedovat po živih?[/quote]

Ne enači dediščine nepremičnin ( hiše , stanovanja) in posesti, kmetije !!!

Pa kako vam uspe dedovat po živih?[/quote]

Ne enači dediščine nepremičnin ( hiše , stanovanja) in posesti, kmetije !!![/quote]
A?

Polna usta so te vrednot, moralnih obveznosti, nenehno se žrtvuješ, poudarjaš, kako hodiš k maši… zakaj ima potem tako vrla oseba toliko težav pri izpolnjevanju obveznosti, ki so jasne? Kar seješ to žanješ, pravi prilika. Torej, sejal si bolj malo, ker nisi štartal iz nule tako kot ostali, zdaj pa dobiček porabi zato, da boš odplačal dolgove. In to je skrb za starše. Če za njih z ženo ne moreta poskrbeti doma, jih dajta v dom, poiščita negovalko, prostovoljko, kar je pač potrebno. In jo tudi plačajta!!!
In sploh ne jamraj, kako garaš v službi in na lastni kmetiji; mislim, kje je problem? Saj delaš zase!!! Za nadure in popoldansko obrt še nisi slišal? To delajo tisti, ki rabijo dodatne cekine, da plačajo kredit, najem, karkoli, da si plačajo mestno življenje, zelenjavo in ozimnico. Ali pa ležijo na riti, tudi to se da, če je človek preudaren in se dobro znajde v svojem poslu.
Lej, saj tudi vidva z ženo lahko naredita enako: za starše skrbita doma (mimogrede, to je bila najbrž tudi očetova želja, mar ne, ker si najbolj primeren in zaupanja vreden…žena pa oh in sploh pridna) ali pa ju porineta v dom NA SVOJE STROŠKE!

Hrvatje pravijo “ili ovce ili novci”… ha, ha, ti bi pa kar oboje.

Takrat, ko ste se dogovorili, kdo bo prevzel kmetijo (ali druge nepremičnine), bi se morali dogovoriti tudi, kdo in v kakšni meri bo skrbel za onemogle starše. Tako preprosto to je. Če pa šparate jezika takra, ko bi ga morali nucati, ima pa potem vsak svoje predstave, ka je prav in kaj ni in potem tule jokate in stokate po forumih, ko vaši sorojenci vidijo svet drugače kot vi.

Sicer pa sem jaz ena tistih, ki je šla od doma in ‘vse’ je dobil moj brat. Sicer ne kmetije, dobil je obrtno delavnico s stroji in bajto za živet. Jaz sem tista uboga, ki sem si morala vse potem sama ustvariti. A na koncu se je izkazalo, da mi je v svojih dobrih časih poslovanja brat precej pomagal pri nakupu stanovanja, da pa zdaj delavnica slabo nese, ker so se pogoji na trgu za njegovo dejavnost poslabšali. V bistvu sem jaz potegnila boljšo. Za mamo, ki je na srečo še živa, a že precej v letih, bova pa seveda skrbela oba, vsak po svojih močeh, ker se o tem nismo nič kaj posebej dogovarjali, da bi bilo to izključno breme mojega brata. Pa tudi, če bi se tako zmenili pred leti, mi je zdaj jasno, da brat sam ne bi mogel doplačevati doma za mamo, saj ima on zdaj slabe dohodke, pa dva otroka za preživljat. Moralno gledano sem mu dolžna finančno sodelovanje, če bo kdaj mama morala v dom. Na srečo se dobro drži in kaj več kot malo pogostejše obiske trenutno ne potrebuje.


Dedovanje/prepis lastništva, bi bil boljši termin.
Jaz imam prepisano vse, brez kakršnihkoli pogojev.
Ampak! Dokler je mama živa, imam samo nekaj stroškov.
Koliko jih je ona omela z mano, ni bila nikoli tema za debato.
Vse je v glavi! Ali pa tudi ni.

Ne enači dediščine nepremičnin ( hiše , stanovanja) in posesti, kmetije !!![/quote]
A?[/quote]
Ne razumeš, Yo.
Dediščina je dediščina, pa naj bo to karkoli. Gre samo za to, da je vrednost hiše nekaj drugega , saj jo lahko kadarkoli vnovčiš ( prodaš, daš v najem). Kmetija, ki pa je po možnosti še v statusu “zaščitena kmetija” ima pa lahko vrednostvečjo kot ona hiša pa se je ne sme prodat ali vnovčit. Tudi pri hiši se lahko kupnina lepo pravično razdeli med dediče; kmetije pa se ne sme deliti.

Ja, ampak deduje se še vedno po smrti, ne prej.


A?[/quote]
Ne razumeš, Yo.
Dediščina je dediščina, pa naj bo to karkoli. Gre samo za to, da je vrednost hiše nekaj drugega , saj jo lahko kadarkoli vnovčiš ( prodaš, daš v najem). Kmetija, ki pa je po možnosti še v statusu “zaščitena kmetija” ima pa lahko vrednostvečjo kot ona hiša pa se je ne sme prodat ali vnovčit. Tudi pri hiši se lahko kupnina lepo pravično razdeli med dediče; kmetije pa se ne sme deliti.[/quote]
Se opravičujem. V bistvu ne odgovarjam YO ampak tisti osmoljenki, katere brat je dobil 400.000 vredno hišo. Hiša bi se lahko prodala oz. delila.

Maš prav, da se je treba prej dogovoriti. In na tvojem mestu bi jaz naredil enako, ker praviš, da ti je brat pomagal kupiti stanovanje. Ampak v situaciji, ko en dobi vse, jaz naj pa polovico računov plačujem, pa ne bi imel težav pokazati sredinca in oditi za zmeraj.

Nimaš pa prav glede delavnice in obrti. Ne veš, kaj bi bilo, če bi jo ti prevzela. Mogoče bi propadla v treh letih, mogoče bi jo ob pravem trenutku prodala, denar pametno naložila in živela od obresti,mogoče pa bi se znala pametno obrniti, preusmeriti proizvodnjo in bi podjetje zdaj cvetelo kot še nikoli.


Vidi se ti da ti marsikaj ne razumeš.
Če drugega ne, bi lahko razumela vsaj to, DA SE DARIL NE PRODAJA NAPREJ.
Oče je kmetijo podaril, razumeš? In daril se ne prodaja.
Oprosti Yo, ampak tvoje izjave so takšne, da lahko vsak vidi zakaj si ti ostala ledik. Tvoj življenski moto je; požrešnost, brezbrižnost, pohlep, nesramnost do staršev (ker bratov in sester praviš da nimaš) in zapravljanje podarjenega imetja ki so ga prigarali drugi.


Ne razumeš, Yo.
Dediščina je dediščina, pa naj bo to karkoli. Gre samo za to, da je vrednost hiše nekaj drugega , saj jo lahko kadarkoli vnovčiš ( prodaš, daš v najem). Kmetija, ki pa je po možnosti še v statusu “zaščitena kmetija” ima pa lahko vrednostvečjo kot ona hiša pa se je ne sme prodat ali vnovčit. Tudi pri hiši se lahko kupnina lepo pravično razdeli med dediče; kmetije pa se ne sme deliti.[/quote]
Se opravičujem. V bistvu ne odgovarjam YO ampak tisti osmoljenki, katere brat je dobil 400.000 vredno hišo. Hiša bi se lahko prodala oz. delila.[/quote]
Evo, ta spet govori o prodaji.
DARIL SE NE PRODAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kapo dol, še eni, ki ima zdrav in pošten razum.


Se opravičujem. V bistvu ne odgovarjam YO ampak tisti osmoljenki, katere brat je dobil 400.000 vredno hišo. Hiša bi se lahko prodala oz. delila.[/quote]
Evo, ta spet govori o prodaji.
DARIL SE NE PRODAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Daj že odg. na vprašanje, kako neki si lahko toliko na internetu, če poleg kmetovanja še delaš v redni službi?
Nakladaj komu drugemu
…. 🙂

New Report

Close