Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Če bi bila želja staršev, da kmetuješ kot v 18. stoletju, spiš na senu in vzgojno pretepaš svoje otroke in jih pustiš klečati na koruzi, bi jo tudi upošteval? Nikogar tu ti ni uspelo prepričati, da si prevzel kmetijo samo zaradi želje staršev. Si že imel svojo računico, ki se ti žal ni izšla, zato si zdaj tako napadalen in sovražen do vseh.
Za naslednje rodove? Pri takšnem razmišljanju bodo tvoji otroci komaj čakali, da ne vidijo več ne tebe ne grunta.[/quote]
Sem rekel da ti kmetijo podarim pod enakimi pogoji……….
Pa ti lepo kmetuj, kot ti meniš, da se v tem stoletju pravilno kmetuje.
Izvoli!
Pridi v nedeljo v Novo mesto na kapitelj k deseti maši, da se dogovoriva za primopredajo.
Prideš? Boš lahko kmetoval in se debelil v bogastvu kmetovanja. Pa dom za ostarele boš, kot ti meniš, z lahkoto plačeval.
Le pridi![/quote]

Nisi odgovoril na moja vprašanja. In ne zanima me, zakaj se trudiš, da bi nas prepričal, da si se žrtvoval zaradi želja staršev, saj je očitno, da ti lastne razsodnosti niso privzgojili.
Tema pa je o tem, da za starše plačuje tisti, ki je podedoval ali dobil premoženje.

Torej jo boš predal bratovim otrokom? Ker drugače mi ni jasno, zakaj bi morala brata tvoja kmetija še brigati. Ali zakaj bi se moral brat žrtvovati zate. Ti si dobil kmetijo, plačuj za starše.

Torej jo boš predal bratovim otrokom? Ker drugače mi ni jasno, zakaj bi morala brata tvoja kmetija še brigati. Ali zakaj bi se moral brat žrtvovati zate. Ti si dobil kmetijo, plačuj za starše.[/quote]

Saj razume no. Samo zdi se mu, da je njegova skrb za grunt vredna več kot življenje sorejenca, ki “samo” hodi v službo…itd…, zato je njegov argument seveda, da mora tisti, ki se sonči na morju, plačevat oskrbnino doma staršev …

Starša sta še živa, torej lahko edino onadva ob vseh izpolnjenih pogojih zahtevata razveljavitev darilne pogodbe. Ce v pogodbi ni izrecno dogovorjenih obveznosti do daritelja, doplacevanje domniske oskrbe ni zatecena pravica dariteljev. Če starši ne bodo imeli več sredstev za prezivljanje, se obveza skrbi prenese na vse potomce, tudi nate. Vse ostalo bos moral dokazovati v pravdnih postopkih, ker sodna praksa ne upošteva kar bi bilo mogoče prav, ampak kar predvideva zakonodaja. Ti predlagam, da poskusis ugotoviti kaj so bratove obveze, vendar vedi, da do tega nisi avtomatično upravičen, ker je to pogodba med starši in bratom.
Tako nekako je bilo v nasem sorodstvu. Žal

Torej jo boš predal bratovim otrokom? Ker drugače mi ni jasno, zakaj bi morala brata tvoja kmetija še brigati. Ali zakaj bi se moral brat žrtvovati zate. Ti si dobil kmetijo, plačuj za starše.[/quote]

Tukaj na tebi in tebi podobnim se točno vidi, od kje izvira pregovor; “zdrava kmečka pamet”
Ker ti te zdrave kmečke pameti nimaš nič.
Kdo pa je rekel, da bi morala brata brigat moja kmetija? Brigat ga morajo skupni starši, jaz pa imam na brigi kmetijo + enak ali sorazmeren delež skrb za starša. Starša imava oba, kmetijo pa imam jaz.
Hec je v tem, ker vi mestni požrešneži vidite v dedovanju kmetije plen, katerega bi vi takoj prodali in vnovčili, pa s tem denarjem na morje šli. To je očitno opazil tudi avtorjev oče, zato je dal kmetijo njegovemu bratu.
Jok brate! Na kmetih ni tako. Na kmetih prevladuje zdrava kmečka pamet, ki se glasi; da je kmetijo zelo težko obdelovat in držat v enem kosu, prodaš pa jo lahko samo enkrat. In potem je ni več. Denar se hitro zapravi, težko pa je nepremičnino spet kupit nazaj.

Torej jo boš predal bratovim otrokom? Ker drugače mi ni jasno, zakaj bi morala brata tvoja kmetija še brigati. Ali zakaj bi se moral brat žrtvovati zate. Ti si dobil kmetijo, plačuj za starše.[/quote]

Saj razume no. Samo zdi se mu, da je njegova skrb za grunt vredna več kot življenje sorejenca, ki “samo” hodi v službo…itd…, zato je njegov argument seveda, da mora tisti, ki se sonči na morju, plačevat oskrbnino doma staršev …[/quote]
Tvoj procesor ne deluje.
OBA, oziroma VSI otroci morajo plačevat oskrbnino doma staršev.
Razen če se dogovorijo drugače. Stvar dogovora, pogodbe itd……
Če pa dogovora ali pogodbe ni, pa odloča sodišče.

Saj razume no. Samo zdi se mu, da je njegova skrb za grunt vredna več kot življenje sorejenca, ki “samo” hodi v službo…itd…, zato je njegov argument seveda, da mora tisti, ki se sonči na morju, plačevat oskrbnino doma staršev …[/quote]
Tvoj procesor ne deluje.
OBA, oziroma VSI otroci morajo plačevat oskrbnino doma staršev.
Razen če se dogovorijo drugače. Stvar dogovora, pogodbe itd……
Če pa dogovora ali pogodbe ni, pa odloča sodišče.[/quote]

ne bo držalo – sodišče odloči, da tisti, ki kmetijo dobi, je dolžan oskrbnino poravnat. Je bilo pri nas tako. Dom se ni plačeval, a je moral dedič kmetije naknadno poravnati vse obveznosti do doma za nazaj.

Starša sta še živa, torej lahko edino onadva ob vseh izpolnjenih pogojih zahtevata razveljavitev darilne pogodbe. Ce v pogodbi ni izrecno dogovorjenih obveznosti do daritelja, doplacevanje domniske oskrbe ni zatecena pravica dariteljev. Če starši ne bodo imeli več sredstev za prezivljanje, se obveza skrbi prenese na vse potomce, tudi nate. Vse ostalo bos moral dokazovati v pravdnih postopkih, ker sodna praksa ne upošteva kar bi bilo mogoče prav, ampak kar predvideva zakonodaja. Ti predlagam, da poskusis ugotoviti kaj so bratove obveze, vendar vedi, da do tega nisi avtomatično upravičen, ker je to pogodba med starši in bratom.
Tako nekako je bilo v nasem sorodstvu. Žal[/quote]
Tako je!.

Mater, da meni brat naredi tako, da pobaše kmetijo, dom moram pa jaz pol plačevati … Na zapuščinski bi terjal nujni delež pa naj se požre zaradi mene. Če bi šlo pa za kakšno darilno pogodbo, bi jo pa izpodbijal po smrti staršev!

Edino pravilno!


Tvoj procesor ne deluje.
OBA, oziroma VSI otroci morajo plačevat oskrbnino doma staršev.
Razen če se dogovorijo drugače. Stvar dogovora, pogodbe itd……
Če pa dogovora ali pogodbe ni, pa odloča sodišče.[/quote]

ne bo držalo – sodišče odloči, da tisti, ki kmetijo dobi, je dolžan oskrbnino poravnat. Je bilo pri nas tako. Dom se ni plačeval, a je moral dedič kmetije naknadno poravnati vse obveznosti do doma za nazaj.[/quote]
Kaj je bilo pri vas ne vem. Vsak lahko iztoži marsikaj. Dober advokat, slaba obramba… pa je….ampak
Če bi bilo v pogodbi napisano, da se kmetija NE SME PRODAJAT, potem gredo stroški oskrbnine na VSE dediče.
Če si ti uspel dokazat, da pogodbe ali dogovora NI bilo in če si uspel dokazat, koliko dobička je tvoj brat nakmetoval in koliko manj stroškov je na tej kmetiji imel. potem je možno, da ti je ratalo.
Če bi tvoj brat uspel dokazat, da je imel s kmetijo same stroške , potem ti ne bi iztožil nič. Razen, če je tvoja logika takšna da mora tisti, ki jerba stroške in ki ima že itak zgubo, potem še tvoje dolžnosti do staršev plačevat.
Dvomim.

Saj razume no. Samo zdi se mu, da je njegova skrb za grunt vredna več kot življenje sorejenca, ki “samo” hodi v službo…itd…, zato je njegov argument seveda, da mora tisti, ki se sonči na morju, plačevat oskrbnino doma staršev …[/quote]
Tvoj procesor ne deluje.
OBA, oziroma VSI otroci morajo plačevat oskrbnino doma staršev.
Razen če se dogovorijo drugače. Stvar dogovora, pogodbe itd……
Če pa dogovora ali pogodbe ni, pa odloča sodišče.[/quote]

O kakšen velik pokvarjenec si pa ti. Kako fajn si nategnil svoje brate. Upam, da se ti vrne vse do zadnjega.


Nihče ni rekel da je eden dobil kmetijo, drugi pa skrb za starše. To ste VI pohlepneži skuhali tukaj.
Govora je o tem, da je eden dobil kmetijo, ker je bila taka očetova želja, in da naj bi oskrbnino v domu plačevala OBA.
OBA, ne samo eden.
Kapišos?

Klinc pa taka zdrava kmečka pamet, da se ti sinovi potem pokoljejo med sabo, pa da enega obsodiš na eno samo žrtvovanje, kot je brat.


Tvoj procesor ne deluje.
OBA, oziroma VSI otroci morajo plačevat oskrbnino doma staršev.
Razen če se dogovorijo drugače. Stvar dogovora, pogodbe itd……
Če pa dogovora ali pogodbe ni, pa odloča sodišče.[/quote]

O kakšen velik pokvarjenec si pa ti. Kako fajn si nategnil svoje brate. Upam, da se ti vrne vse do zadnjega.[/quote]
Niti ne. Nisem pokvarjenec. Prej obratno.
Še vedno imajo moji bratje na voljo celotno kmetijo. Z veseljem jim odstopim to kmetijo. Pa jo ne marajo. Ne marajo kmetije. Ne marajo pa jo za to, ker jo ne smejo prodat. Dobička pa iz kmetije ni. Delat je pa vseeno treba.
Zajebano a ne?

Zakaj si jo potem ti vzel?


Če moj brat hoče, lahko kmetijo dobi on. Pa jo ne mara. Ker ve, da jo prodat ne sme.
VSAK kmečki sin ima celo svoje življenje čas, da si pridobi očetovo naklonjenost in potem ON jerba grunt. Če ga seveda hoče. Če pa ga noče pa lahko celo življenje živi ležerno hodi na morje in se mu hebe kako njegov brat med tem časom po njivah orje.
Tako pač je.
Veliko je takih kot je tukaj vas. Vsi bi radi jerbali, delal pa nobeden.
Kmečki očetje poznajo take tiče. Zato dajo grunt tistemu, kateremu zaupajo.

Ta “en kmet” me pa res pogreje! Se lahko delaš še večjega reveža? Žrtvoval si se za kmetijo? A bejž no? Za starše? Pozabljaš, da si imel ritko na toplem in trebušček poln, medtem ko so morali ostali od doma z luknjo v žepu in najti dobro plačano službo, da so prišli do take plače, ki jim je omogočala kredit za stanovanje!!! Kredit, ki je krepko preplačan in velikokrat obremenjen s hipoteko!
V tem času si ti sedel doma na ziher hiši in si nisi belil glave s tem, kam boš vtaknil družino, če se slučajno ne izide, a ne? In zdaj, ko so ostali nekako pregurali bi ti dodal svoj piskrček in bi si delil skrb za starše? Prej, ko ste si s starši delili denar in delo pa ni bilo panike in čvekanja o žrtvovanju?
Halo? Si ti z Marsa? Prodaj hišo + zemljo, kupnino razdeli na enake dele, odštej brezplačni najem za čas, ko si stanoval doma in potem lahko pričakuješ, da bo mogoče kdo za take finte! Da te ni sram!


Ker me je oče prosil, da jo vzamem jaz.
Moj oče je vse življenje garal na tej kmetiji in za to kmetijo in ni mu bilo vseeno, da bi zdaj nekdo to kmetijo enostavno prodal in ta denar zafrčkal za neumnosti……
Težko razumet a ne.
Težko razumete, da je pa mogoče lepo, če si do svojih staršev pošten in upoštevaš njihovo voljo?


Kako si revež do sedaj preživel?
Če ne znaš ustvariti dobička, ga pač ni!
A, delati je pa treba, tu sva “sklepčna”!

Seveda se lahko kmetijo prodaampak ker je več parcel se proda le del kmetije…. to je kemtija velika olala. ni to 5ha, in nit samo 20ha.

Seveda tako razmišljaš, ti ki pojma o današnjem kmetijstvu nimaš.
VSAK od bratov bi lahko ostal doma in bi se jëbal po tej kmetiji. Vsak. Pa so raje šli. Šli so za BOLJŠIM kruhom.
Mogoče jim je na štartu res bilo malo težje. Ampak cilj je važen. Važno je. kaj ti dobiš NA KONCU. Kaj tebi koristi, če si ti dobil kmetijo od katere imaš samo zgubo delo in stroške, prodat jo pa ne smeš. Med tem, ko tvoj brat štarta iz nič in na koncu z veliko boljšo službo ustvari mnogo več, kot se je bilo kdaj lahko dobilo iz kmetije.
Vi mestni požrešneži enostavno nočete razumet, da iz hribovske kmetije dobička ni. Vsak služba je boljša kot služba hribovskega kmeta.


Ker me je oče prosil, da jo vzamem jaz.
Moj oče je vse življenje garal na tej kmetiji in za to kmetijo in ni mu bilo vseeno, da bi zdaj nekdo to kmetijo enostavno prodal in ta denar zafrčkal za neumnosti……
Težko razumet a ne.
Težko razumete, da je pa mogoče lepo, če si do svojih staršev pošten in upoštevaš njihovo voljo?[/quote]

Torej ste dedno počeni, ne morem drugega rečt.


Kako si revež do sedaj preživel?
Če ne znaš ustvariti dobička, ga pač ni!
A, delati je pa treba, tu sva “sklepčna”![/quote]
Preživel sem zaradi moje in ženine solidne službe, ne zaradi kmetije. Moja služba je zaslužna za to, da sem kmetijo obdržal pri življenju, ne kmetija.

Seveda tako razmišljaš, ti ki pojma o današnjem kmetijstvu nimaš.
VSAK od bratov bi lahko ostal doma in bi se jëbal po tej kmetiji. Vsak. Pa so raje šli. Šli so za BOLJŠIM kruhom.
Mogoče jim je na štartu res bilo malo težje. Ampak cilj je važen. Važno je. kaj ti dobiš NA KONCU. Kaj tebi koristi, če si ti dobil kmetijo od katere imaš samo zgubo delo in stroške, prodat jo pa ne smeš. Med tem, ko tvoj brat štarta iz nič in na koncu z veliko boljšo službo ustvari mnogo več, kot se je bilo kdaj lahko dobilo iz kmetije.
Vi mestni požrešneži enostavno nočete razumet, da iz hribovske kmetije dobička ni. Vsak služba je boljša kot služba hribovskega kmeta.[/quote]

Prenehaj s patetiko. Nisi smešen. Te bo Bog odrešil, očitno. KAr si zbral, imaš – zatorej nimaš kaj očitati drugim.

Pa za tako delovnega človeka si nekam veliko na internetu? 🙂

New Report

Close