Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Odkrito pove, da ni suho zlato in ni poceni ogrevanje. Ti se pa odloči, ne da ti naploza, potem ga boš pa klel.
[/quote]

Hahahahahahaha

Očitno je nategun, če nekaterim to montira in hkrati trdi, da to ne drži…..
[/quote]

Ne, on vsem jasno pove, da pri nekje -10 stroški elektrike drastično poskočijo in je takrat bolj ekonomičen drug vir ogrevanja. Pri 0 ali par stopinj pod njo je TČ smiselna.


Jaz porabim od 11 do 13€ elektrike na dan pri -8°C (hiša 120m2, dolenjska regija (TREBNJE)) izolacija 18 cm, troslojna okna, lokalno prezračevanje z rekuperacijo, švedska toplotna črpalka; v hiši podnevi 23°C, ponoči 19°C..
Kdor bo pisal drugače verjemi da naklada!
[/quote]

Tudi pri nas, s tem da porabimo od 15 do 17€ na dan, ko je pribl. -5. Hiša podobne kvadrature, Kranj, toplotna Daikin, vse ostalo isto. Novogradnja, talno gretje. Okoli 1500€ na sezono.

Joj, joj. kako razburjenje :-). Sem samo opisal stanje pri nas. Ne da bi se vlekel ven in ne lezel not :-). Pač je kakor je. In vsekakor z tem mojim mnenjem tudi slučajno nisem “napadal” ne tebe ne kogarkoli drugega. In če te moje mnenje tako zelo moti – si pač misli da “nakladam” – verjemi, me prav nič ne gane.
[/quote]

Nič se ne razburjam. Smejem se. Ker se ogrevaš na kaminsko peč, pa praviš, da se vam je investicija za toplotno večkratno povrnila, hahaha. A si štel zraven tudi vsakodnevno porabo kaminske peči, pa pred 4 leti kurilnega olja, ko si moral dogrevat?

Okej, vsakemu svoje, samo ne zavajaj, kako je samo investicija v toplotno tista, ki šteje pri tebi. Lepo pa je, da si priznal, da imate še dve dodatni opciji, ko toplotna ni dovolj. Ena od teh je vsakodnevno v rabi.:)

Ne, on vsem jasno pove, da pri nekje -10 stroški elektrike drastično poskočijo in je takrat bolj ekonomičen drug vir ogrevanja. Pri 0 ali par stopinj pod njo je TČ smiselna.
[/quote]

In koliko je povprečna temperatura v Sloveniji? Mogoče okoli 0°C?

Tudi pri nas, s tem da porabimo od 15 do 17€ na dan, ko je pribl. -5. Hiša podobne kvadrature, Kranj, toplotna Daikin, vse ostalo isto. Novogradnja, talno gretje. Okoli 1500€ na sezono.
[/quote]
No, tako se pove, resnično, ni poceni, je pa komot. Ne pa da je komot in še zastonj potem.

ti povem marca
naslednji teden vgrajujemo toplotno črpalko na geosondo, vrtina 120 m globoko
potem bomo pa videli, koliko višja bo poraba elektrike. ocenjeno je letno nekje 300 EUR dodatno.
glede na to, da je črpalka švedska, nekak dvomim, da ne bi bila primerna za globok minus

Tudi me letno ne damo več kot 400 Eur za ogrevanje srednje velike hiše, ogrevamo pa na okoli 24 C, nimamo drugih virov ogrevanja, 15 let brez težav.

Tudi pri nas, s tem da porabimo od 15 do 17€ na dan, ko je pribl. -5. Hiša podobne kvadrature, Kranj, toplotna Daikin, vse ostalo isto. Novogradnja, talno gretje. Okoli 1500€ na sezono.
[/quote]

Ojej, a res toliko? Mi imamo sicer ogrevanje na zemeljski plin, pa nas pride (135 kvadratov) tam nekje do 650 EUR na leto. V to je vključeno tudi kuhanje na plin. Edino dodatno ogrevanje je v prehodnem obdobju klima, ampak to so stroški max.100 EUR v celem letu zraven. Lokacija smo osrednjeslovenska – proti Gorenjski, senčna lega.

Oni se zdaj grejejo z dodatnim gretjem.
[/quote]

Tudi če bi se greli z dodatnim gretjem, od tega ne bodo umrli. koliko dni na leto imate -10? pri nas ene 10 dni na leto v povprečju. Letos smo imeli pri nas 4. noč pod -5.


No, tako se pove, resnično, ni poceni, je pa komot. Ne pa da je komot in še zastonj potem.
[/quote]

Koliko toplotnih črpalk si imel?


Ne mešaj vrtine maloumno bitje, te si ti s socialno ne boš privoščilo. Raj kot da norite bi se vprašali na kako raven ste drhal zarukana padla.

Ojej, a res toliko? Mi imamo sicer ogrevanje na zemeljski plin, pa nas pride (135 kvadratov) tam nekje do 650 EUR na leto. V to je vključeno tudi kuhanje na plin. Edino dodatno ogrevanje je v prehodnem obdobju klima, ampak to so stroški max.100 EUR v celem letu zraven. Lokacija smo osrednjeslovenska – proti Gorenjski, senčna lega.
[/quote]

Seveda ni res, to sem napisala zaradi viharnega, da se malo napaja. Prabimo 400 – 450 na leto.

Ojej, a res toliko? Mi imamo sicer ogrevanje na zemeljski plin, pa nas pride (135 kvadratov) tam nekje do 650 EUR na leto. V to je vključeno tudi kuhanje na plin. Edino dodatno ogrevanje je v prehodnem obdobju klima, ampak to so stroški max.100 EUR v celem letu zraven. Lokacija smo osrednjeslovenska – proti Gorenjski, senčna lega.
[/quote]

Ja, ko je zima hujša, vsekakor. Razmišljamo o sončni elektrarni.

Letos sem v 100 let stari hiši dala na novo montirat centralno ogrevanje. Odločila sem se za olje, čeprav so me nekateri, ne samo mojstri tudi porabniki, na vso moč pregovarjali, naj se odločim za TČ. Hotela sem nekaj na knof, kajti človek se pač stara in enkrat ne bo več mogoče pospraviti drv in jih nositi v hišo, tega se pač zavedam. Zdaj, ko to berem, se mi zdi, da sem se kar pametno odločila, ker nisem nasedla tej neumorni propagandi za TČ.

Kolikor se spomnim s fizike, je problem pri črpanju toplote v primerih, ko gre za visoko diferenco temperature. Če imaš dobro izolirano hišo in talno gretje (nizka temperatura ogrevanja) potem se to splača pri višjih temperaturah (radiatorji) pa nastane problem. Ko sem pred leti na sejmu spraševal o tem mi je nekdo rekel, da imajo za takšne primere drugačne – dvostopenjske toplotne črpalke.

Nič se ne razburjam. Smejem se. Ker se ogrevaš na kaminsko peč, pa praviš, da se vam je investicija za toplotno večkratno povrnila, hahaha. A si štel zraven tudi vsakodnevno porabo kaminske peči, pa pred 4 leti kurilnega olja, ko si moral dogrevat?

Okej, vsakemu svoje, samo ne zavajaj, kako je samo investicija v toplotno tista, ki šteje pri tebi. Lepo pa je, da si priznal, da imate še dve dodatni opciji, ko toplotna ni dovolj. Ena od teh je vsakodnevno v rabi.:)
[/quote]

“Lepo pa je, da si priznal”
Ničesar nisem bil obtožen, torej nisem imel kaj “priznati” :-). Sem pač navedel le dejstva. Osnovno dejstvo pa je, da sem pred toplotno črpalko dal na sezono ~ 2000 za olje, po vgradnji pa ~600 na sezono za elektriko.
Če (slučajno) imaš hišo pa verjetno veš, da stanja niso končna. Pač dobivaš izkušnje “iz prve roke” in zadeve popravljaš, razvijaš … (Malce izolacije tu, malce tam, morda nova okna, drug alternativni vir energije ….). Seveda pa lahko tudi le zavidaš sosedom, ki to pač počno, sam si pa tega ne moreš “privoščiti”. Kot sem zapisak prvi stavek “Tipičen zavisten Slovenec” 🙂

Seveda ni res, to sem napisala zaradi viharnega, da se malo napaja. Prabimo 400 – 450 na leto.
[/quote]
Vemo, pa stanovanja polna plesnobe in mrzlo ves čas. Če imaš 18 boš imelo celo bajto v plesni. Saj je vseeno, pomoč i vam ni, ker ste čedalje bolj zabiti in zasužnjeni. Vsaka stopinja gor pomeni pa dodatne energije še pa še. Če ste leta 2020 začeli noret s ploščato zemljo, potem se ve koliko kaj drugega veste in koliko boste priznali svoje nemnosti…. eh, itak nima smisla, drhal ste prišla do konca in greste v zaton.

Jaz se tudi ukvarjam s tem in je totalen larifari, da to ni smiselno v starih bajtah in brez talnega. Če so radiatorji res veliki, je zadeva enako učinkovita kot s talnim. Smo prenavljali eno staro bajto, zamenjali smo radiatorje pa nič drugega, nobene dodatne izolacije, vgradili smo močno TČ, 14 kW, nobene dodatne izolacije, investiciaj je bila 7 jurjev vse skupaj, prihranek jurja na leto napram kurilcu.

Osebno pa stanujem v stanovanju v vrstni hiši, za kurilca dam 600 eur na leto in se mi TČ ne splača za 300 € prihranka na leto. Če bi imel večjo porabo, bi se mi pa.

Moj kolega je pa dal vgradit kamin in TČ v novo bajto, no, zdaj je že par let stara. Kamina ne zakuri nikoli in pravi, da je kamin bil najslabša investicija, popolnoma brezveze je to dajal zraven.


Ko bo več delal na romantiki in dobival nagrade, ga bo kuril kot zmešan.

Imaš dodatno ogrevanje, kaj se zdaj ven vlečeš? Okej, olja niste rabili, imaš pa vsak dan vžgano kaminsko peč. A misliš, da to nič ne segreje, ali kaj? Brez vsega bi samo s kaminsko pečjo lahko ogreval bivalne dele stanovanja. Ti si pa res mentalna sirota. Eni se samo s kaminsko pečjo ogrevajo celo zimo. Ti imaš tisto toplotno bolj za zraven.:))
[/quote]

Kaminska peč segreje en prostor, ostale pa minimalno, tako da je le-ta bolj za zraven, centralno pač rabiš. Ravno kaminske peči ne bi rabili, so pač malo staromodni in jo še imajo.

Oni se zdaj grejejo z dodatnim gretjem. Šel k sosedu nekaj porihtat, not enih 18 stopinj, prižgana klimatska naprava, žena mu jamra, naj zakuri kamin. Vprašam, ali nimate toplotne črpalke, pa se izmotava da v ekstremnih primerih ni dovolj. Torej ni za zimo narejeno, samo za pomlad in jesen.:)))
[/quote]

točno to

Svoje mnenje nikomur ne vsiljujem, je pa potrebno pri končni ceni ogrevanja upoštevati celotno investicijo, ne samo tekoče stroške. Nekateri prihranki so na nek način v smislu, kako malo avto porabi, ko se pelješ po hribu navzdol, porabe v hrib pa ne.

Kaminska peč segreje en prostor, ostale pa minimalno, tako da je le-ta bolj za zraven, centralno pač rabiš. Ravno kaminske peči ne bi rabili, so pač malo staromodni in jo še imajo.
[/quote]

Dvomim, da so staromodni, če jo vsak dan kurijo. Gre za to, da samo s toplotno pač ne doseže normalne temperature za bivanje. Jih kar nekaj poznam, ki pravijo, da se grejejo s toplotno, pol pa tja prideš, so pa vsi v dnevni in kuhinji, ki ju greje kaminska peč, tam je lepo toplo, povsod drugod pa 17 stopinj. Ni to nobeno ogrevanje na toplotno, samo to pravim.

New Report

Close