Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Če si tako prepričan, boš dobil kurilnega za 15 let GRATIS. Ker pa veš, da lažeš, si se skril v luknjo in lajaš.
[/quote]tvoja investicija se ne bo povrnila nikoli nikoli štekaš denar stran vržen

tvoja investicija se ne bo povrnila nikoli nikoli štekaš denar stran vržen
[/quote]

to on že dolgo ve, zato bi pa rad, da bi še kdo nasedel na krš od toplotne črpalke…ha

Sja je vseeno, bedaki ste no,čedalj bolj tumasta drhal ste,ki nasede vsemu. Ne samo da ste celega hudiča dal za toplotno, še elektriko plačujete, da se vam z vuh kadi, če hočete imet toplo. Verjamem, da vam je vroče, ko račune dobivate.Seveda ne bo nobeno od vas priznalo, kako tele je.
[/quote]

Naj ti citiram en frazem: “Če srečaš kretena zjutraj si srečal kretena, če jih pa srečuješ tekom dneva si pa kreten ti.”
Tu je zdaj vprašanje zate; koga srečuješ?

tvoja investicija se ne bo povrnila nikoli nikoli štekaš denar stran vržen
[/quote]

25.000 Eur pa se lahko prepričaš.

tvoja investicija se ne bo povrnila nikoli nikoli štekaš denar stran vržen
[/quote]

Kako togotno zanikovanje. In to od nekoga, ki nima pojma, človeku, ki pač ve, kar ve. In kako lahko odgovoriš takemu “prepričanemu”, čigar prepričanje spominja že na “versko blaznost” :-). Morda pride prav citat iz svetega pisma (nova zaveza): “Blagor ….. “.
Ga pa lahko razumem, ča ga dnevno obletavajo trgovci, ki ga želijo na vsak način prepričati v nakup nečesa takega. Le da se (po mojih izkušnjah) kaj takega ne dogaja oz. še nisem slišal za take primere (kot imamo verjetno vsi izkušnje z zavarovalničarji)

Če si tako prepričan, boš dobil kurilnega za 15 let GRATIS. Ker pa veš, da lažeš, si se skril v luknjo in lajaš.
[/quote]

Ti opranec opran opipan opipnski si toliko prepričan v to tvojo f.ucking, drecking, poceni oh in sploh toplotno črpalko, kot je folk okoli covid-19 natega! Po mojem si že toliko opran v svoji črvivi glavi, da niti več ne veš kaj pišeš!

Zaradi mene se zavakumiraj s tvojo drecking toplotno črpalko v bajto za naslednjih 10 let, ker mi dol visi! Ko zmanjka elektrike, si po mojem svečo v guzico porineš, da ti jo vsaj malo ogreje + namaže za tvojega pe.derskega frenda Viharni jezdec.

Tečen si v 3pm. pre.kleto tele pe.dersko zabito!!!

Ti opranec opran opipan opipnski si toliko prepričan v to tvojo f.ucking, drecking, poceni oh in sploh toplotno črpalko, kot je folk okoli covid-19 natega! Po mojem si že toliko opran v svoji črvivi glavi, da niti več ne veš kaj pišeš!

Zaradi mene se zavakumiraj s tvojo drecking toplotno črpalko v bajto za naslednjih 10 let, ker mi dol visi! Ko zmanjka elektrike, si po mojem svečo v guzico porineš, da ti jo vsaj malo ogreje + namaže za tvojega pe.derskega frenda Viharni jezdec.

Tečen si v 3pm. pre.kleto tele pe.dersko zabito!!!
[/quote]

Vabljen, da prides in dokazes svoj pogum. Na forumu je vsak lahko glasen.

Ti opranec opran opipan opipnski si toliko prepričan v to tvojo f.ucking, drecking, poceni oh in sploh toplotno črpalko, kot je folk okoli covid-19 natega! Po mojem si že toliko opran v svoji črvivi glavi, da niti več ne veš kaj pišeš!

Zaradi mene se zavakumiraj s tvojo drecking toplotno črpalko v bajto za naslednjih 10 let, ker mi dol visi! Ko zmanjka elektrike, si po mojem svečo v guzico porineš, da ti jo vsaj malo ogreje + namaže za tvojega pe.derskega frenda Viharni jezdec.

Tečen si v 3pm. pre.kleto tele pe.dersko zabito!!!
[/quote]

Podpis, te 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podpiram.
Tisti debil sigurno prodaja TČ in bi nas rad malo na suho. Naj si še eno montira, pa bo imel gretje zastonj!!

Podpis, te 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podpiram.
Tisti debil sigurno prodaja TČ in bi nas rad malo na suho. Naj si še eno montira, pa bo imel gretje zastonj!!
[/quote]

Vabljen tudi ti, da prideš do lahkega zaslužka.

Vabljen tudi ti, da prideš do lahkega zaslužka.
[/quote]
Kar obdrži svoj denar, nakladač…ha, ha, ha

Madona, jih morajo “fejst gret” te toplotne in “zelo poceni”, da je tako hudo in so naštepal toliko strani.🤣😂🤣

Zdaj je liter bencina po evro, potem bo pa kilovat po evro.

Kdaj prideš?

Boljše, dražje, še vedno elektrika, pa moja me ubije da ji tole naredim pred hišo haa

[img]https://www.cleanenergyresourceteams.org/sites/default/files/geothermal-loops-sm.jpg[/img]

Kaj bi naj bilo narobe, če bi tole naredili ob hiši in bi si na račun prihrankov lahko vsak mesec privoščila več razvajanja sebe in tebe?

Zemlja zrak? Komedijant…..

Sam imam letos namen menjati obstoječo peč na drva (stara Stadlerca). Sedaj študiram, TČ no way, ker dobim zanjo samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} subvencije, in me stane kakih 8000eur, da bi zadeva funkcionirala glede na dimenzioniranje. Elektrike bi plačevali tam med 950 – 1500e letno (odvisno od zime). Tam po enih 10 letih bi moral kar nekaj vložiti vanjo, po enih 15 letih, ali že prej pa celotno zamenjati, tako da sam ne vidim računice v teh opevanih TČ, razen pri novogradnjah, kjer je izolacija hiše (fasada, mansarda/streha) maksimalna + dobra okna, vrata, itn., sploh kar se tiče regij izven obalno kraške, pa mi nabijajte kolikor želite okoli TČ! Razen tega, da samo pritiskam na gumb in ostalega dela nimam, me TČ ne prepriča dolgoročno gledano. Da pa dam 15k eur + za novo izolacijo na hiši (sedanja je 6cm), zopet ni računice, pa mi lahko nabija kdorkoli kar želi okoli TČ.

Druga opcija mi je ogrevanje s pečjo na drva. Uplinjevalni kotli so zelo dovršena zadeva. Pri tem sistemu bi imel res delo, ampak samo 1x na dan (pozimi) do največ 2x dnevno (extremna zima) je potrebno naložiti peč, ampak bolj ali manj 1x na dan, in zadeva ogreva hišo praktično 24ur, brez da dolagam na peč. To, da sčistim in napolnim peč, mi vzame max. 20min.dnevno, in bom lepo užival pri 25 stopinjah v bajti, brez da bi me bolela glava okoli računa za elektriko. Če imaš tam ene 3 hektarje svojega gozda si pa itaq zmagal, ker nekaj podereš, nekaj kupiš. Tudi če samo kupiš, po mojem na leto za enih 240m/2 ogrevanja nemoreš porabiti več kot max. 16m/2, prej bi rekel tam med 12 – 14m/2. To me potem stane fiksnih 700 – 800eur letno, če drva kupim (bukev). Tudi za sanitarno vodo ni tak blem brez bojlerja s toplotno črpalko, ker izven kurilne sezone vržeš tistih par drvic gor in ti bo topla sanitarna voda držala med 4 do 7 dni, brez da boš vmes kuril. Ta invensticija me stane max. 8000eur na ključ z neko pečjo srednjega ranga in 2 x 1000l zalogovnikom vode. Od države bi dobil 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} subvencijo, in me na koncu stane 4000eur. Že tukaj v primerjavi s toplotno v štartu prihranim 4000eur – za 4000 eur kupim drva in jih zložim v drvarnico za naslednjih 4 – 5 let. Ko boš ti počasi tvojo TČ obnavljal in vsako zimo bolj trepetal pred položnicami za elektriko, bom jaz lepo nalagal 1x dnevno drva v peč. Peč mi bo držala tam med 15 – 20 let brez večjih problemov.

Peč na pelete bi me stala nekje 2200e (že odšteta 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} subvencija). Peleti so mi npr.neznanka, saj nimam predstave, koliko bi jih pokuril v 12 mesečnem obdobju? Po ocenah 4 različnih monterjev med 3 – 4 tone letno. V primerjavi s TČ me peč na pelete v štartu stane 5800e manj. Za 5800e ogrevam celotnih 240m/2 6 let (max. računana poraba 4 tone peletov na eno leto). Dela tudi nimam nekaj full s peleti. zalogovnik je za en teden, pepel se čisti 1x tedensko, ostalo je avtomatizirano.

TČ: stane me 8000e na ključ, letna poraba elektrike samo za TČ bi bila med 950 – 1500e; torej bi me ta komforten način ogrevanja v 10 letih stal blizu, oz.krepko čez 20000eur, pri trenutnih cenah električne energije; po 10 letih lahko pričakujem resne stroške okoli TČ, če že ne menjavo slednje, pa ok da mi zdrži 15 let (zelo malo možnosti) – ogrevanje s TČ bi me v 15 letih stalo med 14.250 – 22500eur + 8000eur začetne invensticije v TČ = skupaj cca. 30000eur + da bom moral po 10 – 15 letih zopet invenstirati okoli 8000eur za zamenjavo TČ. Skratka razen komforta ni računice s tem sranjem, če nimaš max. izolirane hiše, ter talnega ogrevanja.

Drva: celotna kotlovnica 4000e na ključ (že odbita subvencija). Drva za 10 – 15 let: 7500EUR – 11250EUR (domov pripeljana že razžagana in scepana drva, oz.mogoče scepana in žagana na 1m). Skupaj me takšno ogrevanje stane max. 15000eur za celotnih 15 let ogrevanja pri trenutnih cenah bukovih drv, kar je v primerjavi s TČ 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manjši strošek + ne bom trepetal pred položnico za elektriko in hodil z bundo v hiši. Peč mi bo držala med 15 – 20 let, brez da karkoli posodabljam in dodatno vlagam.

Peleti: 2200e na ključ komplet kotlovnica (že odbita subvencija). Peleti za 10 – 15 let: 9000 – 13000eur pri trenutnih cenah, s tem da se peleti kupijo poleti, in ne v času kurilne sezone. Ogrevanje s peleti me po tem takem stane vključno z začetno invensticijo med 11200 – 15000eur.

____________________________________________________________________________

TČ: 10 – 15 let: 14250 – 22500eur (poraba el.energije v 10 – 15 letih) + 8000eur začetne invensticije v kotlovnico. – Življenjska doba TČ max. 15 let.

TČ: maksimalen komfort, ki pri meni ne upraviči svoje cene.

____________________________________________________________________________

Drva: 10 – 15 let: 7500 – 11250eur (poraba drv v 10 – 15 letih) + 4000eur začetne invensticije v kotlovnico. Življenjska doba peči med 15 – 20 let, lahko tudi več.

Drva: z njimi je nekaj dela, ampak pri teh novih pečeh znatno manj.

_____________________________________________________________________________

Peleti: 10 – 15 let: 9000 – 13000eur (poraba peletov v 10 – 15 letih) + 2200eur začetne invensticije v kotlovnico. Življenjska doba peči na pelete po mojem nekje vmes med pečjo na drva in TČ (okoli tega podatka nisem prepričan).

Peleti: zelo komfortna zadeva (1x tedensko polnjenje zalogovnika + sesanje pepela).

___________________________________________________________________________

Moj zaključek: V kolikor ima posameznik svoj gozd bi v tem primeru def. izbral peč na drva, oz.pelete. Drva imaš svoja, a tudi če prodaš hlodovino in vejevje si lahko lepo kupiš pelete in imaš 7x manj dela s peleti v primerjavi z drvami. In še zelo pom.: pri svojem gozdu nisi odvisen od cen na trgu, ker te zato gladko boli k. & si sam svoj gospod. TČ ja pri res dobri izolaciji hiše (govorim za dele izven obalno kraške regije), oz.tudi drugače, ampak ta komfort stane v primerjavi z drvami in peleti, in mi naj kdo drugače trdi koliko hoče!

Solidna analiza, malo si le zgrešil pri razmerju letnih stroškov med drvmi in tč. Na koncu so zelo podobni (seveda ob predpostavki da nimaš lastnega gozda).

Investicija je pri tč definitivno večja, letni stroški so načeloma približno enako kot pri drvih in precej manjši kot pri peletih. Glede komforta pa tč definitivno zmag.

Odločitev je seveda odvisno predvsem od posameznika in njegovih preferenc.

Solidna analiza, malo si le zgrešil pri razmerju letnih stroškov med drvmi in tč. Na koncu so zelo podobni (seveda ob predpostavki da nimaš lastnega gozda).

Investicija je pri tč definitivno večja, letni stroški so načeloma približno enako kot pri drvih in precej manjši kot pri peletih. Glede komforta pa tč definitivno zmag.

Odločitev je seveda odvisno predvsem od posameznika in njegovih preferenc.
[/quote]

Drži, letnih vzdrževalnih stroškov (namerno) nisem zajel, ampak po mojem so slednji tu tu.

Saj pravim ne rečem za novogradnje z max.izolacijo + talno gretje, tukaj bi bila računica s TČ; da grem TČ vgradit v 35 let staro hišo s 6cm izolacijo po mojem ni računice, ker so izgube prevelike + da menjam fasado … nevem no ne izide se, plus mogoče še stari radiatorji v bajti.

V takem primeru definitivno pelti, oz.drva, sploh če imaš svoj gozd.

Glede tele analize imam samo pripombo, da je vse ok dokler si fizično fit in ti delo z drvmi predstavlja relaksacijo. Ko se pojavi kakšna bolezen, poškodba, se zadeva zna precej zakomplicirati oz. podražiti. V kolikor ti ne, šteje nekaj tudi tvoj čas, ki ga moraš nameniti zanje.
Osebno ne bi več imel peči na drva kot primarno ogrevanje. Še tako dobra peč pač vseeno pomeni dodatni čas za opravila, medtem ko je TČ, pa tudi olje ali plin samo vklop v začetku in to je to (torej primerno tudi za vse, ki niso fizično fit oz. imajo kakšne poškodbe).

No, nekdo je recimo da resno obdelal možnosti, ki jih ima. Zanima me le od kod taka “gotovost” o razmeroma katki življenski dobi TČ
“po 10 letih lahko pričakujem resne stroške okoli TČ, če že ne menjavo slednje”.
Pač moja deluje trenutno 13-to leto, v prvih nekaj letih je bilo sicer nekaj manjših vzdrževalnh posegov – skupaj ne za 100€, zadnjih nekaj let čisti mir.
In ja, seveda lahko “crkne”, a kot optimist verjamem, da se da crknjeni motor/kompresor pač zamenjati za nekaj nižjo ceno od komplet nove naprave (pa čeprav so/bodo tudi naprave tedaj verjetno že bistveno naprednejše od obstoječe).
Tako da me resnično zanima vzrok tako pesimističnega pogleda ravno na to tehnologijo (peči na drva pripisuješ bistveno višjo življensko dobo). Pa da ne bo pomote – tudi “pod razno” te ne želim “pregovarjati”. Pač odločil se boš. kakor si si preračunal in z tem boš “profitiral” ali bil na zgubi. Ne jaz ne kdo drug od MON-ovcev z tem nič ne pridobi in ne izgubi 🙂

Drži, letnih vzdrževalnih stroškov (namerno) nisem zajel, ampak po mojem so slednji tu tu.

Saj pravim ne rečem za novogradnje z max.izolacijo + talno gretje, tukaj bi bila računica s TČ; da grem TČ vgradit v 35 let staro hišo s 6cm izolacijo po mojem ni računice, ker so izgube prevelike + da menjam fasado … nevem no ne izide se, plus mogoče še stari radiatorji v bajti.

V takem primeru definitivno pelti, oz.drva, sploh če imaš svoj gozd.
[/quote]

Govorim o letni stroških kot sta energija in drva ne pa o vzdrževanju. Strošek drv in eletktrike je podoben.

Glede vzdrževanja je računica vsekakor na strani tč, vendar to ne more biti bistvena zadeve glede odločitve.

Zame je bil odločilen komfort.

Se strinjam v celoti, kar si napisal. Ampak če vzamemo primer, da je nekdo star tam malo čez 30 let, in ima na hiši 6cm fasade in hišo staro preko 30 let in je sam fit, potem če takšen človek ni nekaj pri denarju se vzame peč na drva, oz.pelete, ter se v naslednjih 10 – 20 letih s prihrankom v primerjavi s TČ osredotoči na menjavo fasade na hiši. Potem po 20 letih bo itaq moral menjati peč takrat se vgradi magari TČ, in bo strošek s porabljeno el.energijo mizeren, seveda v kolikor ne bodo do takrat cene el.energije poletele v nebo, kar se zna zgoditi s prihodom el.avtomobilov in umikom fosilnih goriv kot pogonskega goriva za večino avtomobilov. In tukaj vidim prednost izbire peči na drva, oz.pelete za nadaljnih 10 – 20 let.


Pa si upošteval tudi to da je izolacija draga samo enkrat, prinese pa trajen prihranek? Ne potrebuješ velike peči in ne porabiš veliko energenta, kateregakoli že. Pa še pri izoliranju lahko pomagaš dokler si mlad in fit, je ceneje.

moj prvi prispevek čez 10 000 ogledov drgač pa vi s toplotnimi nehajte naladat to se sploh ne splača

New Report

Close