Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Povejte zdej vi s toplotnimi, kok imate stopinj v centrali k je zunaj minus 20, a 10 al 11 pa pov hahaha

Daleč od tega, da se toplotna črpalka splača!
Tu itak piše par zastopnikov TČ in na vse pretege hvalijo svoja jajca. Potem bi moral pa zato, da me ne bi pozimi zeblo plačati toliko elektrike, da bi me glava bolela.

Daleč od tega, da se toplotna črpalka splača!
Tu itak piše par zastopnikov TČ in na vse pretege hvalijo svoja jajca. Potem bi moral pa zato, da me ne bi pozimi zeblo plačati toliko elektrike, da bi me glava bolela.
[/quote]

Jaz sicer prodajam pa kar ne morem verjet kaj vse ljudje kupijo.

Drazje dam, raje kupijo.

Potem bi pa tisti rad stavil 25k, bi ga kap zadela, ko bi nas 20 prislo in bi moral skartat pol miljona.

Kje ste junaki?

Rajši šparaj za elektriko, zima bo še dolga….


Doma TČ šraufamo pa kolnemo strokovnjake, ki so jo priporočili kot odlično in varčno.


Doma TČ šraufamo pa kolnemo strokovnjake, ki so jo priporočili kot odlično in varčno.
[/quote]

Prinesi 25.000, če si tako prepričan, dobiš od mene denar za nov sistem ogrevanja, pa ne bo potrebno preklinjati več.

A vi se kar s temi pecmi?

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.


Ne spavaju svi kao ti do pola 5 popodne i posle šetaju kožicu. Ljudi rade.

Napačne predpostavke, 16 kW TČ stane 6 jurjev z montažo vred, ne 8. Elektrika za ogrevanje s TČ stane 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več kot kupljena drva za isto količino energije, pa še dela nimaš. Pri drveh moraš še dimnikarja plačevat, pri TČ to odpade. Vzdrževanje TČ? Kakšno vzdrževanje? samo če kaj crkne. A vzdržuješ kuhinjski hladilnik? TČ je približno ista tehnologija, nima kaj dost za crknit.

In še sanjaš o neki dodatni izolaciji s TČ. Pri res dobro izoliranih hišah (energetski razred A) se TČ skoraj ne splača, ker lahko celo bajto ogrevaš za 300 € elektrike na leto s kaloriferji. 4 jurje daš za 9 kW TČ z montažo.

TČ se splača samo tam, kjer se relativno veliko energije porabi, ampak mora biti taka TČ, da zmore tisto ogrevat. Če bajto izoliraš, se bolj splača kurit na olje še naprej ali karkoli si pač imel do takrat. TČ ima prednost ravno pri ugodnem energentu (bolj ugodna energija od olja, plina, peletov, drva so tam-tam), če bajto ne vem kako izoliraš, potem te prednosti ne izkoristiš.

1. TČ stane 6 jurjev z montažo vred (16 kW monoblok)
2. tam kjer bi porabil elektrike s TČ za 950-1500 € letno, bi porabil s kupljenimi drvmi za 800-1400 € letno za isto količino energije, odpadejo tudi stroški dimnikarja
3. čez 10-15 let bodo TČ še cenejše kot danes, ti si že danes par let v zaostanku glede cen.

4. da bo treba čez 15 let nabavit kar celo novo TČ, drži samo pod predpostavko, da se ne bo dalo menjat samo kompresorja, ventilatorja, kosa elektronike, ki crkne. Kot da bi računal, da bo pri uplinjaku na drva cela kotlovnica za zamenjat, če crkne obtočna črpalka. Samo zato, ker je pri TČ skoraj vse v enem ohišju, še ne pomeni, da bo tudi vse treba zamenjat.

1. TČ stane 6 jurjev z montažo vred (16 kW monoblok)
2. tam kjer bi porabil elektrike s TČ za 950-1500 € letno, bi porabil s kupljenimi drvmi za 800-1400 € letno za isto količino energije, odpadejo tudi stroški dimnikarja
3. čez 10-15 let bodo TČ še cenejše kot danes, ti si že danes par let v zaostanku glede cen.
[/quote]
Izračunal si vse narobe, pa še elektrika se bo podražila. No pa drva so še tako cenejša, še bolj brez računa haha

Nimaš pojma o pojmu. Zaleti se s TČ vred nekam v steno.

Na sreco so se temperature dvignile, ne vem kako bi zdrzali se 3 mesece tako nizkih temperatur:)))))


Izračunal si vse narobe, pa še elektrika se bo podražila. No pa drva so še tako cenejša, še bolj brez računa haha
[/quote]

Vse prav. Drva so okol 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejša, tako kot zgoraj piše. Ampak samo, če ne šteješ svojega časa, ki ga za kurjenje porabiš.

V 15 letih privarčuješ s toplotno črpalko za avtomobil srednjega razreda.


Ja za rabljenega ali totalko….


Kmalu boš varčevalo za metke, konzerve in drva ogenj v sodu.

Še vedno ni junaka, ki bi stal za svojimi besedami.

Napačne predpostavke, 16 kW TČ stane 6 jurjev z montažo vred, ne 8. Elektrika za ogrevanje s TČ stane 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več kot kupljena drva za isto količino energije, pa še dela nimaš. Pri drveh moraš še dimnikarja plačevat, pri TČ to odpade. Vzdrževanje TČ? Kakšno vzdrževanje? samo če kaj crkne. A vzdržuješ kuhinjski hladilnik? TČ je približno ista tehnologija, nima kaj dost za crknit.
[/quote]

Kakšnega dimnikarja ?
Če nisi sam sposoben spucati dimnika, imaš pa res dve levi roki.

1. TČ stane 6 jurjev z montažo vred (16 kW monoblok)
2. tam kjer bi porabil elektrike s TČ za 950-1500 € letno, bi porabil s kupljenimi drvmi za 800-1400 € letno za isto količino energije, odpadejo tudi stroški dimnikarja
3. čez 10-15 let bodo TČ še cenejše kot danes, ti si že danes par let v zaostanku glede cen.
[/quote]
Daj ne serji s svojimi debilizmi.

Je zakon. Fasada 20cm. Zunaj – 10, v stanovanju 14-15. Pač ponoči se malo bolj pokriješ. Elektrike skor nič, 200€ samo ta mesec. Priporočam nakup.

Tolk imamo mi brez da peč zakurim na 16cm fasade. 🙄

New Report

Close