Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

Res je grdo ime. Zveniš mi kot neka (pre)mlada single mom.

Kaj naj storiš* Nič, otrok bo od vaju s partnerjem in vidva odločata o tem. Sploh brez veze, da si vsem že povedala za ime.

Irina je tipično rusko ime. Starejše generacije to vedo in imajo mogoče do tega določen odpor. Tudi kakšni Ukrajinki je tako ime. Podobno velja za imena Alina, Nataliya (z ipsilonom??), no Aleksandra je malo bolj internacionalno.

Malo spominjaš na tisti lik influenskerke Ynes z ipsilonom. Se bo očitno treba navadit, da so sončki postali polnoletni, zdaj pa se kažejo posledice vzgoje in njihov čudaki pogled na svet tudi pri tem, ko hočejo sami postati starši.

Bog nam pomagaj!

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 09:57

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

Alina je čudovito!

 

 

Zakaj pa ne Natasha, ali pa Olga?

 

Meni je ime ok.

Po drugi strani pa čigav je otrok? Tvoj ali tascin? Če se tvoj moz/ fant strinja z imenom bo vse ok. Ti pa sanjaš o imenu torej kaj je narobe z imenom Irina? Tudi moja frizerka ima 2 punci pa je eni ime Irina. Ne skrbi saj bo ok.

Predlagam pa ti da si prebereš malo pomene imen, lahko da boš šokirana (npr ime julija pomeni brada poraščena s puhom)

Če še nisi, moraš vsaj z materinstvom odrasti. To pomeni, da sprejemaš lastne odločitve.

Katerokoli ime boš izbrala, bo nekaterim všečno, drugim pač ne. Tako da z možem izberita ime, ki bo vama všeč, ker vsem ne bo nikoli.

Meni osebno je Irina lepo ime. Tudi Aleksandra. Nataliya pa sploh ne, pa naj bo z y ali čisto navadnim j ali celo brez.

Odgovor na objavo uporabnika
Rusinja bo, 03.09.2022 ob 10:06

Irina je tipično rusko ime. Starejše generacije to vedo in imajo mogoče do tega določen odpor. Tudi kakšni Ukrajinki je tako ime. Podobno velja za imena Alina, Nataliya (z ipsilonom??), no Aleksandra je malo bolj internacionalno.

Malo spominjaš na tisti lik influenskerke Ynes z ipsilonom. Se bo očitno treba navadit, da so sončki postali polnoletni, zdaj pa se kažejo posledice vzgoje in njihov čudaki pogled na svet tudi pri tem, ko hočejo sami postati starši.

Bog nam pomagaj!

Mogoče pa ima otrok kakšne “post-sovietske” korenine? Nevem no. Glede na to, da se v Sloveniji rojevajo Fatime, Ahmedi, Arlindi… kje je problem, da se tu rodi še Irina?

Saj načeloma z “ruskim” ne bi bilo nič narobe, le tajming je slab, za kar je pa kriv Putin 😉

Za ime Irina sem se odločila tudi zaradi pomena. V grškem jeziku pomeni mir. Sama imam veliko sorodnikov in družine v Ukrajini, in je mir beseda, ki jo v tem trenutku rada slišim. Moja mami mi je svetovala, da naj se raje odločim za Ukrajinsko črkovanje imena (Iryna), da otroka ne bodo imeli za Rusinjo. Nevem, meni je Irina lepše.

Hahahha ste smešni. Po eni strani vas motijo novodobna kratka imena (Tin, Kai, Mei, Lui..), ko pa ženska zbere tradicionalna, dolga imena ste spet pametni. Tastari ni prav, da bi njena vnukinja bila Natalija, Irina, Aleksandra. Kaj pa bi hotela? Pojdite malo v kak vrtec in si pogledajte imena na omaricah. Razen Ahmedov in Fatim je tudi en kup otrok z imeni Taj, Pij, Reira, Kelly… in zadi tipično slovenski priimki.

Kaj pa mogoče Nuša? Meta? Klara? Meni je Meta zelo lepo ime.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 10:14

Za ime Irina sem se odločila tudi zaradi pomena. V grškem jeziku pomeni mir. Sama imam veliko sorodnikov in družine v Ukrajini, in je mir beseda, ki jo v tem trenutku rada slišim. Moja mami mi je svetovala, da naj se raje odločim za Ukrajinsko črkovanje imena (Iryna), da otroka ne bodo imeli za Rusinjo. Nevem, meni je Irina lepše.

Pri nas je bilo enako pa sva potem se vedno izbrala ime ki nobenenu v familiji ni bilo všeč. Se bojo navadili ne skrbi. Glede y pa kakor želiš, otroku bo verjetno lažje in tudi ne bo toliko izztopala če bo i in ne y.

grdo ni. zveni pa precej hladno, vsaj meni.

Ali debilno noro: ko da moški svoji hčeri ime Nika, ki jo ima z drugo ženo, ker ga ime spominja na sina prve JEBAČINE, ki je NIK…

 

bolano sprijeno!!!!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Meta533, 03.09.2022 ob 10:19

Kaj pa mogoče Nuša? Meta? Klara? Meni je Meta zelo lepo ime.

Ta imena zvenijo…kmečko…ni kmetičika.

pa Nuša je vsaka 4

No, potem je vse jasno. Se je dalo iz imen nekako slutiti to. S tem ni nič narobe. Osebno mislim, da če bo imel otrok ukrajinske korenine, je ok, da je ime vsaj nekoliko ukrajinsko.

Žal je trenutna situacija v svetu takšna, da so pomisleki tvoje mame glede ruskega razumljivi. Simbolika je lepa, lahko vztrajaš pri tem imenu. Tudi z ipsilonom. Se bo pa verjetno res pogosto dogajalo, da bo kdo vprašal, če je otrok ruskih korenin. V Sloveniji nismo tako zelo seznanjeni s tem, kako  se kaj piše po rusko in kaj po ukrajinsko.

Drugače pa Alina je tudi lepo ime in nosi manj te čudne konotacije… Včasih morajo starši tudi v tej smeri mislit na bodočnost otroka, da ga vnaprej ne zaznamujejo z imenom.

Vsekakor pa srečno!

 

No ti treba tko pisat. Punca je izbrala normalna imena. Napiši imena svojih sončkov pa da vidimo, kako je tebi bog pomagal.

zakaj pa po slovensko Irena ni dovolj fensi? (pomen je isti)

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 03.09.2022 ob 10:28

zakaj pa po slovensko Irena ni dovolj fensi? (pomen je isti)

A znaš brat? Saj je napisala, da ima korenine od drugod. “dovolj fensi”

Dejte ji ime Pija, Nija, Lija, pa bo imela v vrtcu 8 soimenjakinj.

Nobeno ime ne bo všeč vsem. To je ena taka zelo hvaležna tema za neskončne debate. Ni  pravilne ali napačne odločitve, oz. karkoli se bosta odločila bo prav. Irina je meni lepo, le malo težko je za izgoviriti za malega otroka.

Odgovor na objavo uporabnika
Preverjeno, 03.09.2022 ob 10:34

Dejte ji ime Pija, Nija, Lija, pa bo imela v vrtcu 8 soimenjakinj.

V obeh skupinah mojih 2 otrok ni niti enega otroka s tem imenom. Tudi nobenega Taja, Maja, Žaka… samo en Jan.

Odgovor na objavo uporabnika
Otrocje, 03.09.2022 ob 10:30

A znaš brat? Saj je napisala, da ima korenine od drugod. “dovolj fensi”

Ja, ampak grš. “eirene” = mir, ane. Se pravi: Irena

Sicer pa, avtorica, ne lomi ga s temi ipsiloni, ko se bo ime izgovarjalo, bo ista finta, ko se bo pisalo, bo pa ubogi otrok vsakič moral povedati, da je Iryna z ipsilonom, Isilon gor ali dol, najbrž bo prva asociacija, da je Rusinja, če že kaj.

New Report

Close