Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Res je to – jaz to prakticiram že kar cca 5 let pri slovenskih trgovcih, sploh Hofer. Ker mi je popolnoma jasno, da v furiji in divjanju, ki jo morajo naredit na normo na eno izmeno, so samo ljudje in ne stroji – zdaj pa: ene namerno, ene nenamerno.
Isto Lidl – ravno zadnjič v Domžalah so imeli spet nadzor zaposlenih, je ena “guspa” slonela z ritjo in eno nogo na odlagalni polici ob oknu in tapkala po ipadu, vsakič, ko je blagajničarka oddelala stranko)kako hitro dela blagajničarka.

in se mi je že velikokrat zgodilo: več artiklov tolčenih količinsko, kot dejansko vzetih, pa neznižana cena živil, kjub oranžni nalepki gor 35 ali pa 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa naprimer, ko imajo na roke napisano ceno v predelu s sadjem in zelenjavo “znižano na”, v blagajno pa popust ni vmnešen. Potem pa opozoriš, pokliče vodjo izmene, pa malodane zavija z očmi, ker ni vnesla cene v blagajno, češ kot da jaz želim kaj prepoceni odnesti iz trgovine 🙂 Še najhuje pa mi je tisto, ko te popredalčkajo, da si kupec, ki pride kupovat samo znižane izdelke. Lej, mi ni treba, samo zakaj pa bi plačal za nekaj več, če je pa samo embalaža odprta ali natrgana ( noter zadeva še v vrečki zaščitena, OK, nepoškodovana) in je na polici nad tem izdelkom napisano , da je znižano ( ker gre koenckoncev tudi za zadnji kos), v blagajno pa popust ni vnešen – pa je potem problem, ker ga mora ročno vnesti, ker si pozoren…..

In zdaj že spet vesoljna Slovenija razpravlja o zapisu, ki ga je nekdo brez dovoljenja avtorice snel iz spleta in so ga ostali spet brez dovoljenja avtorice veselo kopirali po forumih, verjetno se je našel tudi kdo, ki ga je verižno poslal vsem na svoji mailing listi. Zdaj še samo čakamo, da zapis najdejo novinarji, ki so redni gostje tu gori in ga veselo, ponovno brez dovoljenja avtorice objavljajo v slovenskih ‘časopisih’ in na portalih.
Karkoli si mislimo o avtorici zapisa, nam to še ne daje pravice, da brez njenega dovoljenja kopiramo njena besedila kamorkoli, pa če je njen profil na facebooku javni ali pa ni !!!

Oprosti, ampak, če je zadeva javna, je javna! Se lahko deli naokoli.
Če je pa zaklenjena in vsebina ni prosto dostopna vsem, potem pa lahko govorimo o deljenju brez dovoljenja.

Je čisto enostavno doseči to, da tvojih objav ne delijo naokoli in da so vidne samo določenim.

Če je pa taka kura, da ima vse javno, jah potem pa naj tudi sprejme posledice. Ki jo bodo nedvomno doletele, ker ne vem, kje bo našla normalnega delodajalca, ki jo bo kljub temu zapisu zaposlil.

Tipičen primer nehvaležnega iskalca dela. Namesto, da bi bili ljudje nam delo dajalcem neizmerno hvaležni da jim v vsej svoji dobroti milostno ponudimo delo, nas še kritizirajo, namesto da bi vse organizacijske in vodstvene napake prevzeli na svoja pleča in nas prosili odpuščanja. Da p zahtevajo za svoje delo še plačo, je postalo že kar nekaj normalnega. Neverjetno kam gre ta svet.[/quote
RAJE BODITE VESELI, DA JE SPLOH ŠE KDO PRIPRAVLJEN DELAT ZA VAS!

Hahaha…
Tudi delodajalci ne cenijo, da vsaki dan perem prešvicano obleko. Mater tolk hitim in se spotim na delovnem mestu. Pa amortizacija čevljev, obleke od hitrosti…

Resno,
človek ni cenjen nič. Nule smo. Šteje samo kapital.

Sem že večkrat slišal o “krutih” in strogih razmerah v hoferju… Kaj je res in kaj ne, vedo le tam zaposleni. Dejstvo pa je, da smo se kar fino navadili na hitro postrežbo v hoferju in lidlu.. Ko grem zdaj kdaj v Mercatorja, skoraj znorim od njihove počasnosti.. in le zato, ker so nas navadili, da mora življenje teči kot po tekočem traku.. Jim kar zavidam, da so v Mercatorju tako na easy 🙂


BODITE VESELI, DA JE SPLOH ŠE KDO PRIPRAVLJEN DELAT ZA VAS!


napisati tvoje ime firme in oni zgoraj @delodajalec tudi… in bomo tele vajine zapise poslali malo na inšpektorat, pa še malo k vama bodo prišli tja v ti zlati vaši firmi… najverjetneje ne bo vse tako zlato in ti bodo kaj našli,d a boš lahko odštela denarce
aja pa predno se hretiš in šopiriš tukaj kot top oh in psloh – vsaj toliko znanja si pridobi, da veš kaj so tvoje dolžnosti in obveze kot delodajalca…
očitno sta z znanjem oba vidva avtorja teh postov krepko na nuli, za razliko od vaših zaposlenih, ki imajo znanje in delajo… vidva pa se šopirita, znanja pa kot očitno kažeta nula.
pa še da imata od česa živeti se lahko zahvalita delavcem vašim, ki delajo, oni vama z delom prinašahjo zaslužek… tako,da se malo zamislita.

Prepoznavanje sarkazma in cinizma ni bilo nikoli odlika tega foruma.


če se tebi zdi fino in zabavno sarkastično in cinično komentirati stisko, brezposelnost in s tem težko življenje nekoga, potem to o tebi še največ pove negativnega seveda

Se opravičujem, niti ena navedba mi ni tako grozna, da bi bilo zaradi tega vredno javno jamrat. Pa če je res, ali pa ne.


če se tebi zdi fino in zabavno sarkastično in cinično komentirati stisko, brezposelnost in s tem težko življenje nekoga, potem to o tebi še največ pove negativnega seveda[/quote]

Nisem jaz pisala sarkastičnih komentarjev. Prepoznam pa sarkazem .Samo eni ste pa res čist preveč občutljivi.


če se tebi zdi fino in zabavno sarkastično in cinično komentirati stisko, brezposelnost in s tem težko življenje nekoga, potem to o tebi še največ pove negativnega seveda[/quote]

Nisem jaz pisala sarkastičnih komentarjev. Prepoznam pa sarkazem .Samo eni ste pa res čist preveč občutljivi.[/quote]
to da druge zmerjaš z občutljivimi je tvoj tipično obrambni mehanize, čeetudi nisi pisala ciničmnih komentarjev se ti pa zdijo očitno ok… najbrž se ti ne bodo zdeli, če boš sama v težki situaciji brezposlenosti in stiski iskanja službe, pa se bo kdo drug delal norca s cinizmom in sarkazmom iz tebe in tvoje situacije… takrat se spomni na te tvoje besede. tudi na to, kako hudo zelo občutljiva si… pa upam,d ati nič od tegaj zgoraj ne bo treba v resnici doživeti, tako grozno je, da nikomur tega ne privoiščim… samo pač opisana situacija, da bi se mogoče znala bolj postaviti v čevlje sočloveka: čeprav se mi zdi, da večini vas takih tudi opis takih situacij ne pomaga, ker pač empatije ne premorete in vidite samo sebe in svoje trpljenje in stisko. tisto je navadno grozno za vas in pričakujete podporo in razumevanje vseh. Ko je pa kdo drug v stiski, pa udrihate po njem na polno, s sarkazmom, cinizmom, obsodbami, ker kao vi ste itak ok, za ostale vas pa ne briga, in so si že sami krivi če niso ok. Niti najmanjšega razumevanja in empatije ne zaslužijo. To očitno zaslužite samo, vi po pavše, kadar ste vi v stiski.

Tista dva sarkastična komentatorja v temi, se nista delala norca iz brezposelnih. Delala sta se norca iz nečloveških delodajalcev. Tudi sicer je fajn in zdravo, da se človek zna pohecat na svoj račun, ne pa se smilit sami sebi. Ne vem pa kaj se trudite sarkastično pisat, saj večina slovencev ne razume.

Torej se nekaterim zdi normalno, da po končanem delu ne smeš domov, da moraš hodit eno uro zastojn delat, da moraš nenajavljen hodit po hišah v prostem času, da je prodajalka kriva, če stranka pozabi denar v avtu itd.?

V drugih trgovinah je isti k., samo drugo pakovanje. Flegma niso prodajalci nikjer, mogoče v hipermarketih, kjer ima vsak svojo zadolžitev, pa še tam ne več. V majhnih trgovinah je pa premalo zaposlenih, delajo vsi vse. Na blagajni ne smejo metat robe, mudi se jim pa vseeno, saj jih čaka na sto krajih drugo delo.

Veliko stvari, ki jih je avtorica napisala sem že kot obiskovalec Hoferja sam opazil in ji verjamem. Zato ne vem zakaj se nekateri zgražajo? Ker je imela jajca to napisat in objavit? Morda ker so ostali navadni brezhrbteničarji, z upognjenimi glavami, kimavci dobri samo za kakšno dresiranje kot nemški ovčarji… in lahko samo sanjajo, da bi kaj takega napisali. Nekateri so idealni, da se jih gazi…nekoč bi bili primerni, da jih gazi nemški škorenj…danes pa, da jih gazi korpofašizem.

Lenuhinja !!!!!! Najbolje, da gre v prosveto. Tam bi verjetno prosperirala……


Zgražajo se hudobni, ki žalijo za hobi, tisti z udobnimi službami še iz prejšnjega sistema, sužnjelastniški delodajalci in perle med vsemi perlami – tisti, ki hodijo po njih na delu, a si ne upajo nič narediti, zato zmerjajo z lenuhi tiste, ki si upajo.


Zgražajo se hudobni, ki žalijo za hobi, tisti z udobnimi službami še iz prejšnjega sistema, sužnjelastniški delodajalci in perle med vsemi perlami – tisti, ki hodijo po njih na delu, a si ne upajo nič narediti, zato zmerjajo z lenuhi tiste, ki si upajo.[/quote]

Ja, res je za aplavdirat avtorici, ker je izkoristila FB in napisala svoje mnenje. Ful ma hrbtenico, se ne pusti in sploh je dbest, za posnemat (sarkazem off).

Dejstvo je, da je s tem zapisom samo pljunila v lastno skledo (ne glede na to, ali je resničen ali ne) in ona ter samo ona bo imela zaradi tega zelo verjetno težave. Poleg tega, če bi imela res jajca, bi s temi kršitvami seznanila tako upravo Hoferja kot delovno inšpekcijo. Ker tako in samo tako se bodo razmere morda spremenile. Lahko bi tudi na licu mesta stegnila jezik in kaj povedala, vprašala, se potegnila zase … Ampak ne, tam je ravno tako kot vsi ostali bila tiho in delala, potem ko pa z njo niso bili zadovoljni, pa hop na FB in jamrat kakšen groooozen delodajalec je Hofer in kakšne vse čudne zadeve so zahtevali od nje.

Blebetanje po forumih in nabiranje všečkov na FB žal ne bo spremenilo ničesar. In imeti jajca pomeni vse kaj drugega kot spisati en spis na FB.

Jaz v tej temi niti nisem znaznala nekih hudih žalitev, samo eni ste res občutljivi na vse in vse jemljete kot žalitev. Ampak to je vaš problem.

da…samo zaradi takih zadev, odnosa delodajalca do zaposlenih ne zahajam v trgovske verige, kot je hofer…izmisli si lahko eden delavec, ne pa osebni prijatelj….na tebi pa je ali verjameš, ti je vseeno ali se zamisliš, …no vsaj malo zamisliš…..žalostno pa je seveda to , da nekateri nadrejeni naredijo vse, da obdržijo svoj stolček.

Po moje je v vseh trgovinah podobno, odvisno morda od poslovalnice, ampak povem vam, da se tudi v Mercatorju trdo in hitro dela (mogoče to ne velja za kakšen mali vaški pajzl), odnosi pa so identični in še hujši od opisanih.
O malici ali celo odmoru za stranišče lahko samo sanjamo. Malica 30 minut – Mercator, zakaj dela ne organizirate tako, da bi bilo to izvedljivo?

Glede na zapisano, bi gospodična tudi v verigi Jager doživela podobno izkušnjo, kajti kot govorim iz lastnih dolgoletnih izkušenj, povsod po trgovinah je podobno, morda obstaja kje kakšna humana izjema.

To je realnos v vseh zivilskih in diskontnih prodajalnah. Jaz mislim, da ima vsaka zgodba dve plati. Ne vem zakaj imam obcutek, da je ona lenuhinja. Take osebe stokajo, da ni sluzb. Da bi pa v sluzbi delale, no way. In so dolga leta brezposelna. In se iscejo, iscejo, iscejo….dokler se ne srecajo.

To je realnos v vseh zivilskih in diskontnih prodajalnah. Jaz mislim, da ima vsaka zgodba dve plati. Ne vem zakaj imam obcutek, da je ona lenuhinja. Take osebe stokajo, da ni sluzb. Da bi pa v sluzbi delale, no way. In so dolga leta brezposelna. In se iscejo, iscejo, iscejo….dokler se ne srecajo.

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.[/quote]

Naš vaški Mercator je lahko rečem zgled in ko smo dobili dve novi prodajalki (kot iz posebne šole), smo bili zelo nejevoljni in smo tudi potožili, da tako pa res ne gre. Zdaj so ju dali vsako v svojo izmeno, če sta bili pa obe hkrati, me je pa imelo, da bi se kar na vratih obrnila. Ja, ti dve sta definitivno prišli iz kakega Mercatorja iz počasnega posnetka. Zelo veliko Mercatorjevih poslovalnic je drugače zgled zanemarjenosti, da jih je lahko sram. Velikost tukaj niti ne igra odločilne vloge, velja za velike in majhne trgovine.
Pri nas mora biti osebje res pridno, blagajničarke vmes prevzemajo, zlagajo robo, takoj ko poračuna, že leti naprej delat po trgovini.
Tudi urejena je trgovina, čeprav je precej stara.
Je pa to sigurno ena svetla izjema.

New Report

Close