Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Ne kupujem v Hoferju, Lidlu, ipd., ker ne podpiram njihovega sistema/načina dela. Hofer, Lidel je skoraj vsak dan nabito poln, kakor, da bi vsak dan bil praznik. Osebno ne kupujem ob nedeljah, trgovine bi ob nedeljah morale biti zaprte. Postali smo sužnji znižanih cen, popustov. Kljub kupovanju po znižanih cenah, ne privarčujemo. Znanke, ki so še mlade, in zaposlene v raznih velikih trgovskih verigah se zelo pritožujejo, da so utrujene, da nikamor ne morejo, saj vsak vikend delajo, nekatere skoraj vsak dan morajo popiti tableto proti bolečinam, da lahko normalno opravljajo tako fizično delo. In potem še kupci pričakujejo, da so nasmejane in prijazne…

Hofer ji ni prav, Jager ji ni prav, če bi šla še v Mercator ji ne bi bilo prav. Hja punca v službi se dela in posluša navodila nadrejenega. Afne gunca se pa drugje.

Hvala za tale zapis, ga bom imela pred očmi, ko bom kupovala oz. predvsem kje bom nakupovala. V krogu znancev in sorodnikov pa opažamo, da se trgovine kot je projekt nakupujmo skupaj in podobne na srečo širijo in krepijo.


Ja, ok, se dela in poslusa. ampak zakaj zaboga je treba pod prisilo v prostem casu kofetkat s timom? In praznovat rd-je? kdo ima kaj od tega? Ali sefi res mislijo, da to cemu koristi razen ponizevanju zaposlenih, ki se morajo delati kako jim je fajn in tisti vecer/popoldan/jutro ne bi bili nikjer drugje raje kot v druzbi sodelavcev, ki jih itak vidijo vsak dan ? Resno, je kak sef tukaj ki lahko pojasni?


Ja, ok, se dela in poslusa. ampak zakaj zaboga je treba pod prisilo v prostem casu kofetkat s timom? In praznovat rd-je? kdo ima kaj od tega? Ali sefi res mislijo, da to cemu koristi razen ponizevanju zaposlenih, ki se morajo delati kako jim je fajn in tisti vecer/popoldan/jutro ne bi bili nikjer drugje raje kot v druzbi sodelavcev, ki jih itak vidijo vsak dan ? Resno, je kak sef tukaj ki lahko pojasni?[/quote]

Jaz tudi ne razumem zakaj se na takih delovnih mestih slavijo rd, ko pa 1/2 sodelavcev je med sabo v slabih odnosih, in samo čakajo kdo bo koga prej pošinfal…

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.[/quote]

Če so vam blagajničarke v Mercatorju prepočasne,imate na voljo tudi samopostrežne blagajne. Zakaj se pa teh ne poslužujete? Jih ne znate uporabljat, a ne? Je prehuda tehnologija za monovske tumplje. Samo devetdeset let stari upokojenci in butlji še hodijo na navadne blagajne.

Sem zelo presenečena nad odgovori, ženska je samo napisala resnico oz svoje videnje le-te. Tudi v našem Hoferju je zeelo napeto vzdušje, ga čutiš, ko vstopiš, prodajalke pa zelo napete. Tiste artikle ti namečejo kot psu, kar mi sicer ni problem, ker jih dohajam, a vseeno. Po pravici povedano se mi smilijo, žalostno, koliko je danes vreden človek.

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.[/quote]

Če so vam blagajničarke v Mercatorju prepočasne,imate na voljo tudi samopostrežne blagajne. Zakaj se pa teh ne poslužujete? Jih ne znate uporabljat, a ne? Je prehuda tehnologija za monovske tumplje. Samo devetdeset let stari upokojenci in butlji še hodijo na navadne blagajne.[/quote]

Kruta resnica :)))


Zgražajo se hudobni, ki žalijo za hobi, tisti z udobnimi službami še iz prejšnjega sistema, sužnjelastniški delodajalci in perle med vsemi perlami – tisti, ki hodijo po njih na delu, a si ne upajo nič narediti, zato zmerjajo z lenuhi tiste, ki si upajo.[/quote]

Ja, res je za aplavdirat avtorici, ker je izkoristila FB in napisala svoje mnenje. Ful ma hrbtenico, se ne pusti in sploh je dbest, za posnemat (sarkazem off).

Dejstvo je, da je s tem zapisom samo pljunila v lastno skledo (ne glede na to, ali je resničen ali ne) in ona ter samo ona bo imela zaradi tega zelo verjetno težave. Poleg tega, če bi imela res jajca, bi s temi kršitvami seznanila tako upravo Hoferja kot delovno inšpekcijo. Ker tako in samo tako se bodo razmere morda spremenile. Lahko bi tudi na licu mesta stegnila jezik in kaj povedala, vprašala, se potegnila zase … Ampak ne, tam je ravno tako kot vsi ostali bila tiho in delala, potem ko pa z njo niso bili zadovoljni, pa hop na FB in jamrat kakšen groooozen delodajalec je Hofer in kakšne vse čudne zadeve so zahtevali od nje.

Blebetanje po forumih in nabiranje všečkov na FB žal ne bo spremenilo ničesar. In imeti jajca pomeni vse kaj drugega kot spisati en spis na FB.

Jaz v tej temi niti nisem znaznala nekih hudih žalitev, samo eni ste res občutljivi na vse in vse jemljete kot žalitev. Ampak to je vaš problem.[/quote]
Njen problem kakšne bodo posledice, v smislu, da tako dolgega zapisa ni kar “bleknila”, je vmes bila priložnost razmislit. Mene ne bi bilo strah kaj si mislijo potencialni delodajalci, resne firme ne zaposlujejo hlapcev, se ji bodo neresni ognili, bolje zanjo. Prav tako je njena odločitev na kakšen način je povedala. Važno, da nisi tiho. Največ se spremeni, ko zadeve pridejo v javnost, takrat se začne premikat. Uprava dobro ve kaj se dogaja v njihovih trgovinah, inšpkciji tudi ni mar, sicer bi že poskrbeli za red, saj vsi vemo kaj se dogaja po trgovinah, torej tudi oni.

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.[/quote]

Če so vam blagajničarke v Mercatorju prepočasne,imate na voljo tudi samopostrežne blagajne. Zakaj se pa teh ne poslužujete? Jih ne znate uporabljat, a ne? Je prehuda tehnologija za monovske tumplje. Samo devetdeset let stari upokojenci in butlji še hodijo na navadne blagajne.[/quote]

S “hitrimi” blagajnami (in po možnosti s skenerji) se ukvarjajo samo budale, ki se ne zavedajo, da je delo blagajničark všteto v ceno preplačanega izdelka, ki ga kupijo v trgovini. Torej, delat bo treba.
Na “hitro” blagajno grem takrat, ko se je potrebno znebiti bakrenih kovancev, sicer pa ne.


Menjal veliko firm, in vem kako je, ko te delodajalec spoštuje, ali ko te ne … Daj raje svojemu delavcu primerno plačo – vsaj 100 evrov več od minimalca, pa te bo zelo vesel, še posebej, če imaš zaposlenega enega pomožnega delavca. Ja, nikoli ne bo odšel od tebe, če boš se tudi lepo do njega obnašal.

Z enim direktorjem sem se skregal že kakih 5 let nazaj. Delal sem zidarijo, za minimalca, kot pomožni delavec, a delal sem najbolj od vseh onih, ki so bili zaposleni še kot zidarji, imeli so lahko nešteto pavz, jaz nobene … in ja, ko sem mel tega poln kurac, sem direktorju svoje povedal in mi je takoj dal odpoved .. ok. Potem pa je okoli začel govoriti isto kot ti zdaj, da bi mu mogel biti hvaležen, da sem delal pri njemu, da sem imel lepo plačo itd … Pa kaj bi ta kreten rad? da bi delal za 300 evrov ali kaj?! Ko sem vse to zvedel, ker je napačnim osebam lagal (mojim prijateljem) me je tako razpizdil, da sem komaj čakal, da ga dobim v roke … Se srečava po naklučju v gostilni … sem s prijaznim pristopom pristopil do njega, pa čakal, da bo v gostilni polno ljudi in znancev … takrat sem pa ga tako skurcal, da je bil majhen … še niti zadnje plače mi ni dal cigan, ja in to je bil moj sosed. Ker je tako kot ti zdaj, on vsem razlagal, kako (smo delavci) sem bil zanič, da nisem nič delal, da me je preveč plačeval itd … sem jaz vsaj resnico vsem povedal, kaki je v resnici .. izgubil je delo, čez pol leta je pa firmo lepo zaprl .. in me sovraži danes … mi dol visi. Vsak izkoriščevalski in nepošten privatnik ne pride daleč. ZAPOMNI SI to, “delo dajalec” …

Ah,to je že izpeta tema.

Občasno hodim v Hoferja po nakupih, res občasno, ker mi gre na živce njihova hitrost, da imam na blagajni občutek zdej si nakupila, zmeč v voziček, plačaj v vrečke pa daji kr v avtu.. tko nekako.

In lepo je napisala tale ex prodajalka svoje razmišljanje o Hoferju, verjamem ji.

In če bi bila jaz njena bodoča delodajalka in bi prebrala ta zapis bi pri meni verjetno ravno zato dobila služba, ker so mi všeč ljudje, ki znajo in si upajo tudi na glas razmišljati s svojo glavo, pika.

da ne mečkajo in tratijo mojega življenja/časa. Zadnje čase, ne vem, ali imajo veliko novih, so se tudi v HF pokvarili s to hitrostjo..ko čakam na traku pojem že celo sirovo štručko. Time is money..če moraš po nakupu leteti po otroke pa ta “neizgubljen” čas še posebej ceniš. Ravno tako za hiter nakup na poti..tj da ne porabiš 20min svojega življenja za en burek npr.

da ne mečkajo in tratijo mojega življenja/časa. Zadnje čase, ne vem, ali imajo veliko novih, so se tudi v HF pokvarili s to hitrostjo..ko čakam na traku pojem že celo sirovo štručko. Time is money..če moraš po nakupu leteti po otroke pa ta “neizgubljen” čas še posebej ceniš. Ravno tako za hiter nakup na poti..tj da ne porabiš 20min svojega življenja za en burek npr.[/quote]

Blagajničarke nimajo nič pri tem, če si ti ne znaš organizirati časa. Če so ti prepočasne, ne hodi v trgovine.

Jaz sem pa za zapis hvaležna. Zdaj malo bolj razumem, zakaj je v našem Hoferju vzdušje, kot da si prišel na pogreb. Sami mrki obrazi, usmerjeni mimo tebe. Za nasmeh še slišali niso.

Point vsega je, da nisi delodajalka, da nimaš pojma kaj sploh pomeni, da si delodajalec. In noben delodajalec pri zdravi pameti ne bo zaposlil delavke, ki o bivšem delodajalcu širi naokoli take pisarije, pa če so resnične ali ne.

da ne mečkajo in tratijo mojega življenja/časa. Zadnje čase, ne vem, ali imajo veliko novih, so se tudi v HF pokvarili s to hitrostjo..ko čakam na traku pojem že celo sirovo štručko. Time is money..če moraš po nakupu leteti po otroke pa ta “neizgubljen” čas še posebej ceniš. Ravno tako za hiter nakup na poti..tj da ne porabiš 20min svojega življenja za en burek npr.[/quote]
Seveda. Da ne bi slučajno zmanjkalo časa za bluzenje po netu. 🙂
Ljudje ste nervozni in to svojo bolano nervozo širite še na druge. Ni čudno, da že tričetrt ljudi žre pomirjevala.
Problem je počakat eno minuto, ni pa problem več ur zabluziti za čvekanje….

Seveda. Da ne bi slučajno zmanjkalo časa za bluzenje po netu. 🙂
Ljudje ste nervozni in to svojo bolano nervozo širite še na druge. Ni čudno, da že tričetrt ljudi žre pomirjevala.
Problem je počakat eno minuto, ni pa problem več ur zabluziti za čvekanje….[/quote]

Se podpišem, … noro zmešani folk po trgovinah, hitijo pa sami ne znajo kam…

Se podpišem, … noro zmešani folk po trgovinah, hitijo pa sami ne znajo kam...[/quote]

Se strinjam – s tem, da te odrivajo, rinejo v tvojo tazadnjo nesramno vozičke ali košare, se komolčajo preko vrst, ipd.

Jaz si za nakup živil vzamam čas – mi to predstavlja užitek, iskreno napisano. Me pa znervira ja, če moram slalomirat med takimi divjaki potem. Mi ni škoda tistega časa “življenja”; ki ga prebijem med policami – preudarno, z nakupovalnm listkom na telefonu 🙂 Pa sestavine tudi preberem na embalažah, velikokrat 🙂

Zame nakupovanje ni nujno zlo, daleč od tega – najraje greva kar z možem skupaj, v miru, s seznamom, pa če traja uro, pa uro.

Če je dan, ko je nabito poln, si ga zorganiziram tako, da imam vsaj pol ure časa za nešvicajoč nakup v trgovini tistega, kar potrebujemo tisti in naslednji dan.

Pa še tole dodajam: tisti, ki tako furjate po trgovinah in enako ste furjasti tudi pred tekočim trakom, ko gor zlagate – tvegajte še 5 sekund svojega življenja in dajte za svojo robo, ki ste dali na trak, ločilnik.Je vljudno, da to naredite, da prodajalka ne bo kasirala vam še tistega, kar je naložil za vami naslednji kupec, za svojo robo pa dal razdelilnik. Pa ni treba nit užalljeni, če vas kdo prosim če daste lahko razdelilnik za svojo robo – se spodobi 🙂

Nekateri imajo v hoferju normalne šefe in tistim je všeč. No nekem Lidlu je bil nekoč en šef, ki ni pustil uslužbencem na WC. Ga ni več, ker ga je vodstvo odpustilo. Tako, da zlobniki kmalu tudi sami padejo.

Se podpišem, … noro zmešani folk po trgovinah, hitijo pa sami ne znajo kam...[/quote]

Se strinjam – s tem, da te odrivajo, rinejo v tvojo tazadnjo nesramno vozičke ali košare, se komolčajo preko vrst, ipd.

Jaz si za nakup živil vzamam čas – mi to predstavlja užitek, iskreno napisano. Me pa znervira ja, če moram slalomirat med takimi divjaki potem. Mi ni škoda tistega časa “življenja”; ki ga prebijem med policami – preudarno, z nakupovalnm listkom na telefonu 🙂 Pa sestavine tudi preberem na embalažah, velikokrat 🙂

Zame nakupovanje ni nujno zlo, daleč od tega – najraje greva kar z možem skupaj, v miru, s seznamom, pa če traja uro, pa uro.

Če je dan, ko je nabito poln, si ga zorganiziram tako, da imam vsaj pol ure časa za nešvicajoč nakup v trgovini tistega, kar potrebujemo tisti in naslednji dan.

Pa še tole dodajam: tisti, ki tako furjate po trgovinah in enako ste furjasti tudi pred tekočim trakom, ko gor zlagate – tvegajte še 5 sekund svojega življenja in dajte za svojo robo, ki ste dali na trak, ločilnik.Je vljudno, da to naredite, da prodajalka ne bo kasirala vam še tistega, kar je naložil za vami naslednji kupec, za svojo robo pa dal razdelilnik. Pa ni treba nit užalljeni, če vas kdo prosim če daste lahko razdelilnik za svojo robo – se spodobi :)[/quote]

Lej, če ti lahko vsak dan najmanj pol ure zabiješ v trgovini, po možnosti pa še več, daj. Eni imamo pa druge prioritete in uživamo v drugih stvareh. Za nakupit tisti liter mleka, jogurt in kar še paše zraven, sem rada čim hitreje zunaj. In tak nakup v Hoferju opravim v max 10 minuta (pa ne furjam po trgovini) v Mercatorju pa vsaj še enkrat več, če ne trikrat več. Predvsem zaradi počasnosti blagajničark in vsem pripetijam, ki se zgodijo na blagajni. In preden me pošljete na samopostrežno blagajno, te so samo v velikih centrih, v manjših Mercatorjih jih ni, je treba kar lepo v vrsti počakat.

Se podpišem, … noro zmešani folk po trgovinah, hitijo pa sami ne znajo kam...[/quote]

Se strinjam – s tem, da te odrivajo, rinejo v tvojo tazadnjo nesramno vozičke ali košare, se komolčajo preko vrst, ipd.

Jaz si za nakup živil vzamam čas – mi to predstavlja užitek, iskreno napisano. Me pa znervira ja, če moram slalomirat med takimi divjaki potem. Mi ni škoda tistega časa “življenja”; ki ga prebijem med policami – preudarno, z nakupovalnm listkom na telefonu 🙂 Pa sestavine tudi preberem na embalažah, velikokrat 🙂

Zame nakupovanje ni nujno zlo, daleč od tega – najraje greva kar z možem skupaj, v miru, s seznamom, pa če traja uro, pa uro.

Če je dan, ko je nabito poln, si ga zorganiziram tako, da imam vsaj pol ure časa za nešvicajoč nakup v trgovini tistega, kar potrebujemo tisti in naslednji dan.

Pa še tole dodajam: tisti, ki tako furjate po trgovinah in enako ste furjasti tudi pred tekočim trakom, ko gor zlagate – tvegajte še 5 sekund svojega življenja in dajte za svojo robo, ki ste dali na trak, ločilnik.Je vljudno, da to naredite, da prodajalka ne bo kasirala vam še tistega, kar je naložil za vami naslednji kupec, za svojo robo pa dal razdelilnik. Pa ni treba nit užalljeni, če vas kdo prosim če daste lahko razdelilnik za svojo robo – se spodobi :)[/quote]

Lej, če ti lahko vsak dan najmanj pol ure zabiješ v trgovini, po možnosti pa še več, daj. Eni imamo pa druge prioritete in uživamo v drugih stvareh. Za nakupit tisti liter mleka, jogurt in kar še paše zraven, sem rada čim hitreje zunaj. In tak nakup v Hoferju opravim v max 10 minuta (pa ne furjam po trgovini) v Mercatorju pa vsaj še enkrat več, če ne trikrat več. Predvsem zaradi počasnosti blagajničark in vsem pripetijam, ki se zgodijo na blagajni. In preden me pošljete na samopostrežno blagajno, te so samo v velikih centrih, v manjših Mercatorjih jih ni, je treba kar lepo v vrsti počakat.[/quote]

Ni moj problem, če ti moraš vsak dan v trgovino po liter mleka, po jogurt in kar paše zraven- jaz to nakupim 2x mesečno na zalogo. Basta. Pa imam veliko drugih prioritet dnevno, ne skrbi. Samo organizirat se pa znam, to pa 🙂

Tako da – jao jajaj ti raje drugje,pa se malo drugače organiziraj v življenju, ti bo lažje 🙂

Se podpišem, … noro zmešani folk po trgovinah, hitijo pa sami ne znajo kam...[/quote]

Se strinjam – s tem, da te odrivajo, rinejo v tvojo tazadnjo nesramno vozičke ali košare, se komolčajo preko vrst, ipd.

Jaz si za nakup živil vzamam čas – mi to predstavlja užitek, iskreno napisano. Me pa znervira ja, če moram slalomirat med takimi divjaki potem. Mi ni škoda tistega časa “življenja”; ki ga prebijem med policami – preudarno, z nakupovalnm listkom na telefonu 🙂 Pa sestavine tudi preberem na embalažah, velikokrat 🙂

Zame nakupovanje ni nujno zlo, daleč od tega – najraje greva kar z možem skupaj, v miru, s seznamom, pa če traja uro, pa uro.

Če je dan, ko je nabito poln, si ga zorganiziram tako, da imam vsaj pol ure časa za nešvicajoč nakup v trgovini tistega, kar potrebujemo tisti in naslednji dan.

Pa še tole dodajam: tisti, ki tako furjate po trgovinah in enako ste furjasti tudi pred tekočim trakom, ko gor zlagate – tvegajte še 5 sekund svojega življenja in dajte za svojo robo, ki ste dali na trak, ločilnik.Je vljudno, da to naredite, da prodajalka ne bo kasirala vam še tistega, kar je naložil za vami naslednji kupec, za svojo robo pa dal razdelilnik. Pa ni treba nit užalljeni, če vas kdo prosim če daste lahko razdelilnik za svojo robo – se spodobi :)[/quote]

Lej, če ti lahko vsak dan najmanj pol ure zabiješ v trgovini, po možnosti pa še več, daj. Eni imamo pa druge prioritete in uživamo v drugih stvareh. Za nakupit tisti liter mleka, jogurt in kar še paše zraven, sem rada čim hitreje zunaj. In tak nakup v Hoferju opravim v max 10 minuta (pa ne furjam po trgovini) v Mercatorju pa vsaj še enkrat več, če ne trikrat več. Predvsem zaradi počasnosti blagajničark in vsem pripetijam, ki se zgodijo na blagajni. In preden me pošljete na samopostrežno blagajno, te so samo v velikih centrih, v manjših Mercatorjih jih ni, je treba kar lepo v vrsti počakat.[/quote]

Kupuj prek interneta. A ja, ne obvladaš postopkov. Prezapletena tehnologija. Taki ste pač obsojeni na čakanje v vrstah.

Se strinjam – s tem, da te odrivajo, rinejo v tvojo tazadnjo nesramno vozičke ali košare, se komolčajo preko vrst, ipd.

Jaz si za nakup živil vzamam čas – mi to predstavlja užitek, iskreno napisano. Me pa znervira ja, če moram slalomirat med takimi divjaki potem. Mi ni škoda tistega časa “življenja”; ki ga prebijem med policami – preudarno, z nakupovalnm listkom na telefonu 🙂 Pa sestavine tudi preberem na embalažah, velikokrat 🙂

Zame nakupovanje ni nujno zlo, daleč od tega – najraje greva kar z možem skupaj, v miru, s seznamom, pa če traja uro, pa uro.

Če je dan, ko je nabito poln, si ga zorganiziram tako, da imam vsaj pol ure časa za nešvicajoč nakup v trgovini tistega, kar potrebujemo tisti in naslednji dan.

Pa še tole dodajam: tisti, ki tako furjate po trgovinah in enako ste furjasti tudi pred tekočim trakom, ko gor zlagate – tvegajte še 5 sekund svojega življenja in dajte za svojo robo, ki ste dali na trak, ločilnik.Je vljudno, da to naredite, da prodajalka ne bo kasirala vam še tistega, kar je naložil za vami naslednji kupec, za svojo robo pa dal razdelilnik. Pa ni treba nit užalljeni, če vas kdo prosim če daste lahko razdelilnik za svojo robo – se spodobi :)[/quote]

Lej, če ti lahko vsak dan najmanj pol ure zabiješ v trgovini, po možnosti pa še več, daj. Eni imamo pa druge prioritete in uživamo v drugih stvareh. Za nakupit tisti liter mleka, jogurt in kar še paše zraven, sem rada čim hitreje zunaj. In tak nakup v Hoferju opravim v max 10 minuta (pa ne furjam po trgovini) v Mercatorju pa vsaj še enkrat več, če ne trikrat več. Predvsem zaradi počasnosti blagajničark in vsem pripetijam, ki se zgodijo na blagajni. In preden me pošljete na samopostrežno blagajno, te so samo v velikih centrih, v manjših Mercatorjih jih ni, je treba kar lepo v vrsti počakat.[/quote]

Kupuj prek interneta. A ja, ne obvladaš postopkov. Prezapletena tehnologija. Taki ste pač obsojeni na čakanje v vrstah.[/quote]

S temle imam jaz slabe izkušnje v Slo -ti radi dajo robo s polic z najkrajšim rokom ali skoraj pred iztekom uporabe – saj veš ne, da je na policah vedno roba z najmanj 3 datumi roka uporabe, ker nalagajo staro spredaj , frišno zadaj. Jaz v živo vzamem vedno tisto s polic ali zadka hladilnikov, ki ima najdaljši rok uporabe:))))

New Report

Close