Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Preberite izpoved trgovke o delu v Hoferju

Ne razumem kje najdete toliko počasnih, nesramnih, lenih in ne vem še kaj prodajalk. V nobeni trgovini se mi glede tega ni zgodilo nič posebnega. Čez blagajno gre povsod po normalnem tempu, če se kaj zalomi je kaj narobe z izdelkom ali s tehnologijo. Zdaj ne vem ali sem jaz tako nezahtevna in ne gledam ljudem pod prste ali so ostali tako vzvišeni in picajzlasti. Pa sem veliko po Sloveniji v različnih trgovinah.

bolj natančno beri.

V Hoferju/Lidli nobene slabe izkušnje s prodajalkami, problem je v sistemu.
Mercator – povedala sem za tiste v naši vaški štacuni, za ostale ne vem, ker si na podlagi enega stika ne moreš ustvariti mnenja, človek je včasih slabe volje, te so pa konstantno za umret utrujene.
Tekstilne štacune – dobre in slabe izkušnje, ampak to pogovarjanje mimo tebe, medtem ko ti kasirajo, je zelo pogosta in zelo moteča navada, žal. V Mladinski knjigi sem celo doživela, da so se tri prodajalke dobesedno spičile in glasno kričale, ker jim je nekaj denarja manjkalo, in to pred polno trgovino šolarjev in njihovih staršev, ki smo kupovali stvari za novo šolsko leto.


Tako je že dolgo in ne samo v hoferju. Samo teže najdejo moškega po katerem lahko hodijo. Moja sorodnica si je že 20 let od tega uničla hrbet v trgovini. Sodelavke še vedno iste ali v penziji, moški so se vsi pobrali takoj ko so videli koliko je ura. Upam, da je nova generacija žensk bolje vzgojena.[/quote]

Nova generacija je avtorica zapiska. Je to boljša vzgoja?


Tako je že dolgo in ne samo v hoferju. Samo teže najdejo moškega po katerem lahko hodijo. Moja sorodnica si je že 20 let od tega uničla hrbet v trgovini. Sodelavke še vedno iste ali v penziji, moški so se vsi pobrali takoj ko so videli koliko je ura. Upam, da je nova generacija žensk bolje vzgojena.[/quote]

Nova generacija je avtorica zapiska. Je to boljša vzgoja?[/quote]

Da ne bo pomote. Mišljena avtorica Adijo, pamet!

bolj natančno beri.

V Hoferju/Lidli nobene slabe izkušnje s prodajalkami, problem je v sistemu.
Mercator – povedala sem za tiste v naši vaški štacuni, za ostale ne vem, ker si na podlagi enega stika ne moreš ustvariti mnenja, človek je včasih slabe volje, te so pa konstantno za umret utrujene.
Tekstilne štacune – dobre in slabe izkušnje, ampak to pogovarjanje mimo tebe, medtem ko ti kasirajo, je zelo pogosta in zelo moteča navada, žal. V Mladinski knjigi sem celo doživela, da so se tri prodajalke dobesedno spičile in glasno kričale, ker jim je nekaj denarja manjkalo, in to pred polno trgovino šolarjev in njihovih staršev, ki smo kupovali stvari za novo šolsko leto.[/quote]
Nisem nikogar citirala, vprašanje je namenjeno vsem na splošno, ker opažam, da se pogosto govori o počasnih prodajalkah, tudi v drugih temah.

Zaposlil jo bo zdrav delodajalec. Brez skrbi;)

Lahko napišeš, na katero poslovalnico Mercatorja to leti? Namreč, jaz še nisem naletela na trgovino, kjer ne bi imela občutka, da vas vsak dan na frišno cepijo z lenoritisom, sploh kvačkanje na blagajnah je neprecenljivo.
So pa manjši Mercatorji še hujši, tam pa nekatere delujejo, kot da bi prišle iz kakšne posebne šole.[/quote]
A je tam tvoja sošolka?

Ej, to mora biti res zajeban lajf, če rabiš po vsakem šopingu vzet pomirjevala ali antidepresive, jaz se še zaradi tretje svetovne vojne ne bi toliko razburjala…


To NI izpoved trgovke temveč, izpoved delavke na preizkusnem delu za katerega pa NI bila sprejeta, razlog pa je čisto preprost, delo v zasebnih firmah ni isto kot delo v JU.

Jaz sem do pred kratkim tudi delala v trgovini, sicer ne živilski … je pa povsod isto … promet pada, strank je čedalje manj in manj kupijo, in potem to vse pade na trgovke, kao da so one krive, da ni strank in prometa … vsepovsod je mobing, trgovke ostajajo na bolniških, dajejo odpovedi …. in vse to na račun??? … redkokdo si upa na glas povedati, kakšno je dejansko stanje …

No, tale zapis te prodajalke samo potrjuje, kar večkrat sem napišem: NI VSAKO DELO ČASTNO. Tako delo ali delo, ki te “ubija”, s katerim ne moreš preživeti družine, ti ne more biti prav v nobeno čast!

[attachment=0]Idealna.jpg[/attachment]

Pa čimprej čez mejo na Sever!

Vesel oče

P.S. Verjetno ima še prostitutka več od življenja – spolno osreči klienta in sebe pa še dobro zasluži zraven v manj kot 8 urah – TO JE ČASTNO DELO!

Izjeme so verjetno v kakšni Romuniji, Tajski, …., kjer ti “dajo” za 1$.

Kaj pa potem hodite v trgovino če vam ne paše in potem pišete neumnosti na forumu,ter se smilite sami sebim

Mene pa samo zanima a res katera trgovina prakticira dvomesečno uvajanje?
dvomesečno?
ok, dvodnevno, da se navadiš, ampak dvomesečno?????????

Znanka je bila tudi na probi v Hoferju, kasirala je že prvi dan, takoj pravzaprav, hodila prej, ostajala in na koncu ni dosegala norme, sodelavke so jo šikanirale, v glavnem katastrofa od katastrofe. Je rekla potem, da raje nimanič kot pa da dela tam. Ne razumem panekaterih odgovorov, da so ženske, ki takšnega tempa ne sfolgajo, lene iipd.. Če se ne bomo že končno uprli temu turbo-korpo-potrošniškemu fašizmu, smo ga v prihodnosti najebal prav vsi, najbolj pa naši potomci. Vseeno je prav, da človek ni cifra ali živina in živi dostojno življenje s primernim ovrednotenjem za svoje delo.

Ne vem, zakaj nekateri ne razumete, da smo ljudje različni, da nismo vsi za vse. Tudi znotraj enega poklica imaš ljudi, ki so svoje delo sposobni opravljati odlično, nekateri dobro, nekateri zadovoljivo in nekatere, ki ga niso sposobni opravljati.
Delo v Hoferju pač zahteva sposobne ljudi – takšne, ki so hitri, iznajdljivi, brihtni. To je vse.

“Počasni” se lahko zaposlijo v Tušu ali Mercatorju, Sparu.

Ne uvajajo, da se navadiš, ampak zato, da te lahko manj plačajo !!!!!!!!!!!!!

Ne uvajajo, da se navadiš, ampak zato, da te lahko manj plačajo !!!!!!!!!!!!![/quote]

Se ne strinjam.

Trgovine, kot sta Hofer in Lidl, imata poseben koncept zaposlovanja zato, ker od svojih zaposlenih pričakujejo določene sposobnosti, tako fizične kot tudi psihične. V dveh dneh se pač ne moreš naučiti dela na njihovih blagajnah, sortiranja blaga na policah, kontrole živil, ipd. Poleg tega se zavedajo, da je uspešnost prodajalne odvisna tudi od vzdušja v teamu zaposlenih.
In če je nekomu težko nekaj razumeti, zložiti, nameniti nekaj lepih besed sodelavcu ob rd, je jasno, da tak nima v njihovih trgovinah kaj početi.

Ne uvajajo, da se navadiš, ampak zato, da te lahko manj plačajo !!!!!!!!!!!!![/quote]

Se ne strinjam.

Trgovine, kot sta Hofer in Lidl, imata poseben koncept zaposlovanja zato, ker od svojih zaposlenih pričakujejo določene sposobnosti, tako fizične kot tudi psihične. V dveh dneh se pač ne moreš naučiti dela na njihovih blagajnah, sortiranja blaga na policah, kontrole živil, ipd. Poleg tega se zavedajo, da je uspešnost prodajalne odvisna tudi od vzdušja v teamu zaposlenih.
In če je nekomu težko nekaj razumeti, zložiti, nameniti nekaj lepih besed sodelavcu ob rd, je jasno, da tak nima v njihovih trgovinah kaj početi.[/quote]

Sem bila čez lužo, kjer ljudje nakupujejo v vozičkih velikosti kontejnerja. Šlo je hitro, a prijazno. Blagajničarka poklepeta, pozdravi, vpraša odkod si zaradi naglasa, prijazna, nasmejana. Nimaš občutka, da si vreden le za plačilo njihovega blaga. Ljudje stojijo v vrsti brez depresije in vzdihovanja, za šoping si pač vzamejo čas.
Samo pri nas je treba vse opraviti v sekundi dvajset in biti takoj na vrsti.

Btw, tudi meni grejo osladna posiljena čestitanja na živce. Take stvari, skupaj s teambuildingi, propagirajo ravno tam, kjer odnosi hudo šepajo.


Preberi si zapis – ni bil problem v čestitanju sodelavki za RD, ampak v tem, da se je zahtevalo, da se gre k njej domov zvečer, drugi dan pa na vse zgodaj delati polni delovnik.
Ne razumem, zakaj ne ni zadostovalo čestitati ji v službi, v tistem čakajočem času, preden dobijo divoljenje za odhod.

Nepričakovano doma pogostiti večjo skupino ljudi marsikomu ni ravno enostavno.
Še slabše je, če imaš ravno tisti čas že druge obiske ali si kje zdoma.

In zakaj bi sodelavci pravzaprav sploh morali vedeti, kje drugi živijo.

In kako izgleda to v primerih, ko nekdo živi daleč proč? Kdo krije stroške takšnih neprostovoljnih izletov?

Še to: meni se čas čakanja na blagajni Hiferja ali Lidla večinoma ne zdi nič krajši od Mercatorjevega, Tuševega ali Sparovega.

Ne vem, zakaj nekateri ne razumete, da smo ljudje različni, da nismo vsi za vse. Tudi znotraj enega poklica imaš ljudi, ki so svoje delo sposobni opravljati odlično, nekateri dobro, nekateri zadovoljivo in nekatere, ki ga niso sposobni opravljati.
Delo v Hoferju pač zahteva sposobne ljudi – takšne, ki so hitri, iznajdljivi, brihtni. To je vse.

“Počasni” se lahko zaposlijo v Tušu ali Mercatorju, Sparu.[/quote]
Hofer zahteva take, ki se hitro spomnijo dober izgovor, da jim ni treba v fraj času lomit škatel sodelavkam za rojstni dan. Kako se brihtno znajdeš, če starček rabi celo večnost, da ti plača, krivdo nosiš pa sam, nimam pojma, torej nisem za hofer. Tudi tisto solidarnostno uro neplačanega dela, ne vem kako bi dobil nazaj … Je bolj malo trgovin, kjer je dovolj zaposlenih, da si lahko privoščijo počasnost, dandanes.

Čestitam avtorici za pogum, da je napisala resnico. Iz prve roke lahko povem, da je vse resnica. Tudi sama sem delala v Hoferju. Nikoli nisi dovolj hiter, poniževanje, kritiziranje, dretje. Imela sem sodelavko, ki je bila tako živčna, da je kar metala stvari vame? Wtf? Vsak dan prideš s strahom v službo. KATASTROFA!!! Človek se trudi po svojih najboljših močeh, si prijazen, jih poslušaš. Pol na koncu nisi pa nič vreden.Menim, da bi morali malo več vlagati v izobraževanje delavcev osnovnih manir. Oni so kao VEČ KOT FER?? Mlade delavce bi morali spodbujati, jih motivirati. Ne pa da jih zamorijo in zbijejo samozavest, da človek izgubi voljo, da bi sploh še kdaj delal.
lp, pika

Wtf??!

jaz pa še nisem videl prodajalke v Hoferju, ki bi delovala nesamozavestno, bi bila zamorjena in brez volje do dela.
ravno nasprotno.
vsem prodajalkam iz Hoferja želim lep praznik.

tudi drugim, in več veselja, tudi do dela.

Pridi delat v najboljšega soseda pa se potem oglašaj..mogoče kej res ni tako, kot imajo v Hoferju..so pa druge stvari..ja res pa je..ne silijo nas kave pit..bi nam raje še tiste tri minute vzeli..ker baje ko greš na wc, se to šteje pod pavzo..

New Report

Close