Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri varanju je krivda izključno na strani zakoncev. Ljubice in ljubimci niso nič krivi.

Pri varanju je krivda izključno na strani zakoncev. Ljubice in ljubimci niso nič krivi.


A res? Se pravi ti nisi sposobno lastnih odločitev, te vodijo drugi? Nisi opravilno sposobno? Če te bo nekdo vodil k prepadu, boš skočilo?
[/quote]

Lucky pač potrebuje varuško in odvetnika, če je pa skoz na travci no.

Krivi so glih toliko kot poročeni. Če veš, da je nekdo vezan, pač ne rineš naprej. To mi je bilo jasno že kot najstnici.
Da pa zavestno greš razdirat družino, si pa že ultra idiot. In ja, kriv.

To je posledica zanikanja, ker se prevarana oseba ne more sprijazniti s tem, da se je poročila z varajočo osebo oziroma da je v razmerju s tako osebo, potem pa krivi ljubico ali ljubčka, ker ji/mu je tako lažje pri srcu. Prva faza je – slepota in zanikanje (vsi že vidijo, da vara, samo on ali ona ne), druga faza pa – obtoževanje ljubice ali ljubčka.

Monogamija ni naravna. Drugače misleči zavaja sebe in s tem bližnjega.


Misliš opravičilo in ne dovoljenja, ker dovoljenja ne rabi varajoč partner.

Ma lej, jst sem zvest kot pes.., svoji življenjski filozofiji, seveda…, to kar si me vprašal je isto, kot, da ti bi tukej napisal moj domači naslov…, ti si brihten poba in vem jst, da znaš tud zajebavat med vrsticami, hehe.. Na osebna vprašanja ne odgovarjam, ker je tukej enostavno virtualno kresanje mnenj in tud dosti zabave v temah zaradi reakcij xy modelov, ki si jih recimo ne moreš izmenjati v družbi po rekreaciji.
Doživel sem dost tega v mojem življenju (ko si pomisliš…, pa od kje se najdejo tako zadeti ljudje, al pa tako pametni, recimo..), naturo svakojakih ljudi, vse to skeniral in na podlagi tega pišem, sej veš kako pravijo,…, malo za zabavo, malo pa zares, recimo pol pol, hehe…, Seveda mi je pa v živo na prvem mestu to, da neznancu povem, kdo sem in kaj sem, fair play je zakon in šala mala za takšne ljudi kot sem jst, tisti, ki me pa poznajo pa itak vse vejo o men, jih držim na distanci al pa oni mene, v glavnem vedno vejo kaj od men lahko pričakujejo…
[/quote]

No, ker sem brihtnen poba sem, razumel tvoj odgovor.
Pa imaš enako filozofijo tudi ko drugi kreše tvojo? Ali si zavestno izbral za zakonsko družico nevpadljiv stroj za kuhanje in likanje, za katerega te v čustvenem smislu boli Q. Ta rešitev niti ni tako redka in nepriljubljena med moškimi. Poznam kar nekaj takih, doma ima mir, kar se dogaja zunaj, je pa izključno njegova stvar. Evo, temu se reče racionalna izbira.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Misliš opravičilo in ne dovoljenja, ker dovoljenja ne rabi varajoč partner.
[/quote]
Dovoljenje v narekovaju.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Če bi, bi bil ljubček.

Sokriv pri varanju ne more biti nihče. Potem lahko obtožimo tudi dildota, ker obstajajo moški, ki se počutijo ogrožene zaradi ženske igračke.

Če ima kdo obveznost in odgovornost, jo ima samo eden, razen če so trije v zakonu. To pa v Sloveniji zaenrkat še ni mogoče. Priležnik ni sokriv, ker s prevaranim običajno nima odnosa. Izjema so situacije, ko je priležnik dober prjatelj prevaranega. Ampak v takem kontekstu ima priležnik dolžnost biti iskren v odnosu do prevaranega zaradu njunega prijateljskega odnosa in ne zaradi odnosa z varajočim.

Dve osebi sta med seboj odgovorni za njun odnos. Vsi ostali pa niso.

Ne vpeltaj matrajočega otroka. Prvič otrok ni enakovredna odrasla oseba, ki ima razvito čustveno in mentalno področje in ne prevzema odgovornsoti zase niti za svoje odnose (v celoti). Spet poskušaš karikirati s popolnoma napačnim primerom. Če bo nekdo nekomu s pištolo grozil in zahteval, da prevara svoejga partnerja, se strinjam, da bova ti in jaz posegla vmes. Samo v tem priemru lahko namreč maltretiranega otroka primerjaš z varajočim. Sicer pa to ne gre tako enostavno.
Kakšne odnose imata dva druga odrasla človeka med seboj, pa ni ne tvoja ne moja dolžnost, dokler seveda ne preide v nasilje (kot pri maltretiranem otroku). Šele potem se lahko midva vmešavava. Tudi priležnik nima niti pravice niti dolžnosti reševati ali spreminjati odnos med partnerjema z vmešavanjem na način, da sam razlaga o svojem odnosu z varajočim. Lahko pa, če je priležnik moralno odgovorna oseba, zahteva od varajočega, da naredi nekaj na odkritosti. Ne more pa priležnik tega zahtevati ali samovoljno posegati. Verjemi pa, da opažam ravno nasprotne odnose med priležniki in varajočimi. Pogosteje namreč ženske ljubice zahtevajo ločitev varajočega. Mislim, da vsi vemo, kako se zadeve končajo. Moški ne želijo(mo) izgubiti dobrin kar tako. Pri tistih moških, ki varajo pa to pogosto pomeni, da nekaj let zavajajo ljubice, češ saj se bom ločil. Po nekaj letih, ko ljubice poskusijo poseči v odnos varajočega s prevarano ženo, pa moški običajno zapustijo ljubice.

Ampak o poglabljanju v odnose med varajočimi in priležniki se mi ne da iti detajlno. Je preveč različnih vzorcev in razčlenjevanja.
[/quote]
Kdo zdaj daje neprimerne primerjave? A dildo je tebi enak kot živ človek? Si en tistih ki enači dildo s tičem v kondomu, kot tule gor znamo prebrat nebuloze? Sicer pa, če bi si drug z drugim iskreno želela bit, ne bi bilo potrebe ne po ančki, ne po dildotu, ne po ljubicah in ljubčkih. Torej poglavitno vprašanje je-zakaj ostajati z osebo s katero grdo ravna (laganje, varanje je grdo ravnanje z nekom in tudi malo ni dejanje ljubezni)

Seveda je lahko sokriv pri varanju. Ker če tega drugega ne bi bilo, ne bi bilo varanja.

Za odnos sta partnerja odgovorna 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vsak za svojo stran.
In ko en od njiju vključi tretjo osebo, ne da bi povedal za njo, da se človek odloči za sebe kaj in kako pri teh dejstvih, je pač za to soodgovoren tudi tisti ki se je v to vpletel, saj je odgovoren za svoja dejanja-dol se daje z zasedeno osebo. Kaj-a ni sposoben najti frej osebo, če že tako rabi sex in se boji veze? Saj ni čudno saj varajoča oseba mu potrjuje da bi itak dobil/a takega pezdeta(babšetno, pa je raje ljubica/ljubček kot prevarana oseba. Ni pa sposobna/sposoben biti sam/a.

Ouja ja, pa prav bom maltretirane otroke omenila, ker če so tudi otroci v varajočih razmerjih, to še kako izkrivlja njihov pogled. Tule gor je sprevrženosti več ko dovolj, čtiva niti ne rabiš iskat drugje. Kaj misliš kje so to sprevrženost dobili…

In če ne želite izgubit dobrin, potem pa jih negujte in bodite z njimi ljubeči, ne pa varat, lagat, manipulirat, podtikat…..

Aha, spet sklicevanje na pravice.. kje pa je odgovornost?
Jap, to pove dovolj….

Če bi tretja oseba skrbela za zvestobo moža, bi ga zaklenila, stalno spremljala,… Ljubica pa moža zapelje, namenoma sli nenamenoma, torej je delno kriva. Pa saj je vseeno, noben sodnik pri nas ne bo kaznoval nezvestega moža, niti ljubice. Prevarana žena se bo pa sama odločila, kaj bo naredila in nad kom se bo znesla.
[/quote]

Preberi svoj zapis še enkrat in razmisli, o kom največ govori in pove.


Dovoljenje v narekovaju.
[/quote]

dovoljenje v narekovaju = varanje v narekovaju

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Haha, ti že veš.

dovoljenje v narekovaju = varanje v narekovaju
[/quote]

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Temu bi lahko rekli tudi monegamija?


Pa itak da se varalice lažnivce manipulatorje odstrani iz svojega lajfa. Halo, kaj ti bo ta šit v lajfu.
Vprašanje je bolj, zakaj tisti ki varajo ostajajo s to osebo, namesto da gredo z ljubico/ljubčkom. In tisti ki gredo varat zaradi pritlehnosti partnerjev, ostajajo s to osebo plus začnejo varat… laž na laž… smisel takega lajfa pa je v čem?


Pa itak da se varalice lažnivce manipulatorje odstrani iz svojega lajfa. Halo, kaj ti bo ta šit v lajfu.
Vprašanje je bolj, zakaj tisti ki varajo ostajajo s to osebo, namesto da gredo z ljubico/ljubčkom. In tisti ki gredo varat zaradi pritlehnosti partnerjev, ostajajo s to osebo plus začnejo varat… laž na laž… smisel takega lajfa pa je v čem?
[/quote]
Ostajajo zaradi koristi. Ženske pa mizijo spet zaradi koristi


Ostajajo zaradi koristi. Ženske pa mizijo spet zaradi koristi
[/quote]

Kje tole dekle od Zartrose spi, da je ne ukradejo? Pa prosim na posojo tvoja rožnata očala Zartrose, imamo eno sodelavko, ki jih potrebuje nujno.


Kdo zdaj daje neprimerne primerjave? A dildo je tebi enak kot živ človek? Si en tistih ki enači dildo s tičem v kondomu, kot tule gor znamo prebrat nebuloze? Sicer pa, če bi si drug z drugim iskreno želela bit, ne bi bilo potrebe ne po ančki, ne po dildotu, ne po ljubicah in ljubčkih. Torej poglavitno vprašanje je-zakaj ostajati z osebo s katero grdo ravna (laganje, varanje je grdo ravnanje z nekom in tudi malo ni dejanje ljubezni)

Seveda je lahko sokriv pri varanju. Ker če tega drugega ne bi bilo, ne bi bilo varanja.

Za odnos sta partnerja odgovorna 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vsak za svojo stran.
In ko en od njiju vključi tretjo osebo, ne da bi povedal za njo, da se človek odloči za sebe kaj in kako pri teh dejstvih, je pač za to soodgovoren tudi tisti ki se je v to vpletel, saj je odgovoren za svoja dejanja-dol se daje z zasedeno osebo. Kaj-a ni sposoben najti frej osebo, če že tako rabi sex in se boji veze? Saj ni čudno saj varajoča oseba mu potrjuje da bi itak dobil/a takega pezdeta(babšetno, pa je raje ljubica/ljubček kot prevarana oseba. Ni pa sposobna/sposoben biti sam/a.

Ouja ja, pa prav bom maltretirane otroke omenila, ker če so tudi otroci v varajočih razmerjih, to še kako izkrivlja njihov pogled. Tule gor je sprevrženosti več ko dovolj, čtiva niti ne rabiš iskat drugje. Kaj misliš kje so to sprevrženost dobili…

In če ne želite izgubit dobrin, potem pa jih negujte in bodite z njimi ljubeči, ne pa varat, lagat, manipulirat, podtikat…..

Aha, spet sklicevanje na pravice.. kje pa je odgovornost?
Jap, to pove dovolj….
[/quote]

Seveda otroci v varanih ružinah trpijo. Ampak za to imajo dva starša, in eden jim povzroča trpljenje. Ne pa tretja oseba, ki ni odgovorna za te otroke.

Tretja oseba je odgovorna za to, da se pentlja. Ni pa odgovorna, da se neka razbita družina zaradi njega/nje ločuje. Razbita družina je razbita zaradi dveh kvazi odgovornih odraslih. Samo na staršema je, koliko bodo otroci trpeli. Ne na tretji osebi. Izjema so spet neke posebne situacije. Vendar o tem ne govorimo, zato ti ni potrebno izsiljevati čustveno na temo otrok.

Kakorkoli obrneš, odgovoren in kriv je tisti, ki vara nekoga, s komer je v odnosu. Ljubica z ženo ni. Ljubica z otroci (še) ni. Ampak je varajoča oseba s svojim partnerjem. Na njima je tudi odvisno, ali bosta uredila zadeve in rešila družino pred hudim ali pa pač ne.
Zakaj se nekateri ne ločijo, ti je pa grda resnica lepo pojasnila. Svet ni princeskast in sam zagovarjam mišljenje, naj se stvari razjasnijo pred varanjem. Ampak ne jaz ne ti ne moreva ljudem ukazovati. Zato prihaja do nesoglasij. Ampak na koncu valiti krivdo na tretjo osebo, ker sta dve drugi osebi zavozili svoj odnos, je pa patetično. Za holivud.

Kje tole dekle od Zartrose spi, da je ne ukradejo? Pa prosim na posojo tvoja rožnata očala Zartrose, imamo eno sodelavko, ki jih potrebuje nujno.
[/quote]
Jah marsiker par ima hišo kredit lizing psa :))
Sele potem sta par… Torej varajoci ima vsaj 4 razloge, da skrije varanje in prevarani vsaj 4 razloge, da mu pogleda čez prste v primeru razkritja… Da se bolje počutita pa kar skupaj na koncu okrivita ljubico ali ljubcka…
Hišo je treba vzdrževati, kredit in lizing plačevat :))
Enkrat sem brala ne vem točno kje da je najpogostejši razlog, da se zakoni ohranijo denar in ravno tako najpogostejši, ko se ločujejo 🙂

fu.kam pa zato, ker mi paše in ker znam bejbe nakuriti, da pripustijol.

krivdo kot tako itak iščejo tisti/e, ki nimajo fu.ka ☺

Seveda otroci v varanih ružinah trpijo. Ampak za to imajo dva starša, in eden jim povzroča trpljenje. Ne pa tretja oseba, ki ni odgovorna za te otroke.

Tretja oseba je odgovorna za to, da se pentlja. Ni pa odgovorna, da se neka razbita družina zaradi njega/nje ločuje. Razbita družina je razbita zaradi dveh kvazi odgovornih odraslih. Samo na staršema je, koliko bodo otroci trpeli. Ne na tretji osebi. Izjema so spet neke posebne situacije. Vendar o tem ne govorimo, zato ti ni potrebno izsiljevati čustveno na temo otrok.

Kakorkoli obrneš, odgovoren in kriv je tisti, ki vara nekoga, s komer je v odnosu. Ljubica z ženo ni. Ljubica z otroci (še) ni. Ampak je varajoča oseba s svojim partnerjem. Na njima je tudi odvisno, ali bosta uredila zadeve in rešila družino pred hudim ali pa pač ne.
Zakaj se nekateri ne ločijo, ti je pa grda resnica lepo pojasnila. Svet ni princeskast in sam zagovarjam mišljenje, naj se stvari razjasnijo pred varanjem. Ampak ne jaz ne ti ne moreva ljudem ukazovati. Zato prihaja do nesoglasij. Ampak na koncu valiti krivdo na tretjo osebo, ker sta dve drugi osebi zavozili svoj odnos, je pa patetično. Za holivud.
[/quote]

Krivdo valijo na ljubcka ali ljubico, ker je enostavnejše. Če bi varajoci priznal na glas, da vara ker je žene naveličan, je ne ljubi in je z njo samo še zaradi… vstavi poljubno, bi bila ta resnicica korak do ločitve. Če bi si prevarani priznal da zakoncu dol visi zanj bi bila spet korak do ločitve ampak ločitev ni nobenemu po godu zaradi zgoraj naštetih vsaj 4 razlogov . Zato je najbolje storiti to, da okrivis 3 osebo. Jaz sem možu na začetku povedala, da če pričakuje ženo v primeru prevare, ki se bo ravsala z ljubico se pošteno moti, ravsala se bom z njim in ga tudi zravsala, da ne bo vedel niti kako mu je ime. Če se še hočeš poročit z mano se daj, če nočeš si pa poišči tako ženo ki se bo zaradi tebe ravsala z vsemi tvojimi ljubimkami, kajti jaz nisem ta ženska.

Jep

Zvesti so pari, ki ostanejo skupaj do smrti.

Seveda otroci v varanih ružinah trpijo. Ampak za to imajo dva starša, in eden jim povzroča trpljenje. Ne pa tretja oseba, ki ni odgovorna za te otroke.

Tretja oseba je odgovorna za to, da se pentlja. Ni pa odgovorna, da se neka razbita družina zaradi njega/nje ločuje. Razbita družina je razbita zaradi dveh kvazi odgovornih odraslih. Samo na staršema je, koliko bodo otroci trpeli. Ne na tretji osebi. Izjema so spet neke posebne situacije. Vendar o tem ne govorimo, zato ti ni potrebno izsiljevati čustveno na temo otrok.

Kakorkoli obrneš, odgovoren in kriv je tisti, ki vara nekoga, s komer je v odnosu. Ljubica z ženo ni. Ljubica z otroci (še) ni. Ampak je varajoča oseba s svojim partnerjem. Na njima je tudi odvisno, ali bosta uredila zadeve in rešila družino pred hudim ali pa pač ne.
Zakaj se nekateri ne ločijo, ti je pa grda resnica lepo pojasnila. Svet ni princeskast in sam zagovarjam mišljenje, naj se stvari razjasnijo pred varanjem. Ampak ne jaz ne ti ne moreva ljudem ukazovati. Zato prihaja do nesoglasij. Ampak na koncu valiti krivdo na tretjo osebo, ker sta dve drugi osebi zavozili svoj odnos, je pa patetično. Za holivud.
[/quote]
In kje rečem, da je tretja oseba odgovorna za razdor tega para? Nikjer.
Rečem pa da je soodgovorna za varanje.
Brez nje točno tega varanja ne bi bilo.
Ja bi bilo pač s kako drugo, ker tisti ki hoče druge namakat ne upa pa zapustit žene zaradi takih in drugačnih koristi in obsojanja družbe oz vara, da ga žena našutira in prevzame odgovornost za konec veze, ne bi pa bilo točno s to osebo.
Torej je ljubimec/ljubica sokriv/a za varanje.
Ni to valjenje krivde za varanje na njo, ampak njena sokrivda pri dejanju ki se mu reče varanje. Pa obračaj kakor želiš.
Nekdo v tej temi bi celo raje ostal z pritlehno partnerko da ima dovoljenje za varanje, nekdo je zvest ljubici, ki pa mu očitno ni vredna da bi jo poročil in bil zgolj z njo, verjetno nima keša in pravega statusa v družbi, nekdo spet pod žnjtim multinikom pokaže svoje pravo prepričanje, da monogamija ni naravna, čeprav bi on kao neko konstruktivno debato a ves čas vsiljuje svoje prepričanje…itd itn…

In očitno me res slabo bereš, kajti jaz vedno zagovarjam, da se človeku pove kaj in kako je z njim, da lahko zase odloči ali bo s tem ali ne-torej v tem dotičnem primeru še preden nekdo začne varat. pa še v tej temi sem spet to zapisala, pa ti si mene pri citiral. Ccccc 😉

Torej snemi ti svoja rožnata očala, kajti meglijo ti vid, da me tako slabo bereš.. hehe…

Da se ne ločijo zaradi koristi mi je popolnoma jasno… spraševala sem za globlje stvari ki so jih ponotranjili že tekom otroštva gledajoč povečini take vzorce in so eni izmed omenjenih maltretirajočih otrok. Maltretiranje ni zgolj fizična zloraba ane…

Tudi ljubica ima nerazrešene komplekse v sebi, da sploh je ljubica, številka dve ali tri ali štiri nekomu ki tako ravna z žensko ki si jo je izbral za ženo/partnerko…

Kje tole dekle od Zartrose spi, da je ne ukradejo? Pa prosim na posojo tvoja rožnata očala Zartrose, imamo eno sodelavko, ki jih potrebuje nujno.
[/quote]
Ufff, ukrast so me poskušal, sam jaz se ne dam… kaj pa mislijo da so…
Rožnata očala ji pa kar svoja posodi, saj že mene slabo bereš.. bosta že uredila s to sodelavko, mene ne zanima.


Ostajajo zaradi koristi. Ženske pa mizijo spet zaradi koristi
[/quote]
Ja saj
Samo to nima nobene veze z ljubeznijo, na katero se večina sklicuje.
Ljubezen z varanjem nima nič skupnega.


Edino v primeru da sta drug z drugim izgubila nedolžnost in do smrti bila le drug z drugim, v vzajemnem spoštovanju, ljubezni. To pa je res pravljica, ko jo že tako rad omenjaš. Res pa je to lepa pravljica in bi bil svet mnogo lepši če bi tako tudi bilo, kajti varanje OČITNO vnaša razdor med ljudi, ne pa da jih dela srečne.
Spet gledaš le cilj, pot pa pozabljaš.

New Report

Close