Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prideš v službo in greš na porodniško

Prideš v službo in greš na porodniško

do porodniške si upravičena, če si na dan nastopa porodniške zaposlena. nima veze, ali en teden ali eno leto.
višina je seveda različna v različnih primerih, ampak, še vedno se lahko zaposliš. pa magari za en teden, pa magari pri lastni mami.
[/quote]

Tudi to sem ze slisala. Ampak zal nimam te srece da bi kdo v zlahti imel svoje podjetje. Zdaj pa iscem sluzbe povsod okrog mojega kraja ampak povsod mi povejo da je ovira nosecnost in da mi zelijo sreco pri iskanji sluzbe

Ker v 21. stoletju ne veste odkod pridejo otroci? Prve tri mesece službe se pač zaščitiš ane in se ne prepustiš naključju. Tukaj ni delodajalec nič kriv, če ne znate natakniti kondoma.
[/quote]

Tukaj ne igra vloge nepoznavanje zascite… imam probleme z zanositvijo. Tudi zdaj nama v pol leta ni uspelo in ravno ko sem dobila sluzbo je pac uspelo, kako naj clovek ve da bo pa ravno zdaj uspelo

Tudi to sem ze slisala. Ampak zal nimam te srece da bi kdo v zlahti imel svoje podjetje. Zdaj pa iscem sluzbe povsod okrog mojega kraja ampak povsod mi povejo da je ovira nosecnost in da mi zelijo sreco pri iskanji sluzbe
[/quote]

To ji nic ne hasne ce bo v zadnjih 36 mesecih al kllo gledajo nazaj spackala skupaj samo 3 oz 4 mesece delovne dobe.

Pri nas najrajsi vzamemo zensko 40+ 3 otroci vsaj nad 7 let vsi pa ce ima kredit za vratom pa moza z delavsko placo se toliko boljse.


Sploh nisem in ne bom prebral komentarjev za naprej. Zakaj , ker nočem, da vplivajo na moje razmišljanje. In to je , komentarji, zakonodaja in še kaj zraven so pa recimo vsaj malo čudni. Kot prvo vsi podpirate nataliteto, mamice in še kaj, ampak glej ga hudička, vsi se jih izogibate, teh bodočih mamic.
Kot drugo hinavščina povezana z zakonom. Delodalajec napiše, kar je itak v nasprotju z zakonom, ampak vsi vemo, da se tako dela, da enostavno v majhni mikro firmi potrebuje po dveh osebah, ki sta na porodniški, osebo, ki bi pri njem ostala vsaj pa recimo 3-5 let. Namesto, da bi ga podprli, se po njem, usujejo komentarji z vsebino češ, kršiš zakon itd…. No pa mi vi ki to podpirate dušebrižniki, ali naj tip napiše “lažni oglas”, ali naj pove resnico, ki pa je v našem sistemu “prepovedana”. Torej, da končam, če bi v svojem zaposlitvenem oglasu napisal ” totalno laž”, bi bilo pa vse O.K. Nauk iz te zgodbe je “LAŽI”, pa ne boš imel problemov. Tako je to.

Tukaj ne igra vloge nepoznavanje zascite… imam probleme z zanositvijo. Tudi zdaj nama v pol leta ni uspelo in ravno ko sem dobila sluzbo je pac uspelo, kako naj clovek ve da bo pa ravno zdaj uspelo
[/quote]

Preventivno se zaščitiš. Rečeš ok, najprej 1 leto službe, da bo siigurno pogodba in denar v hiši, potem pa na polno naprej. Pa kaj res več ne znate logično in praktično razmišljati? Zdaj imaš tisto, kar je bilo prioriteta. Nočem biti nesramna, ampak na otroku sta delala že takrat, preden si sploh imela službo. Zdaj so pa drugi krivi, ker si brez. A ne bi prej poiskala službo in potem šla na otroka?


Kako si lahko takšna? Imaš otroke? Ko si jih želiš že tako je težko vse uskladiti in samo upaš,da te bo delodajalec razumel. Postavi se v njeno kožo. A misliš,da si kdo želi delati štiri ure – vsaj jaz si ne bi – to pomeni, da ni zdravje tipi topi in to pomeni dodaten stres in skrb in manjša porodniška. če mene vprašaš podpišem takoj, da lahko delam polno do konca nosečnosti. Postavi se tudi kaj v njeno kožo, njej ni idealno – in v takih trenutkih se pokaže kolektiv da se stopi skupaj in si pomaga. če bi bila jaz na njenem mestu bi delala zelo odgovorno, zavzeto in bi rekla,da sem doma za karkoli tudi na voljo, v okviru svojih zmožnosti. tako pokažeš da ti je mar in da imaš odgovornost tudi do podjetja in dela in do sodelavcev, ki so tako ostali sami in jim želiš pomagati, hkrati pa tudi vi na drugi strani pokažite voljo in razumevanje do pomoči…
vsakemu se lahko bog ne daj čez noč zgodi karkoli in te jutri ne bo na delo… bog ne daj… zato ne tako vzvišeno… vse se da zorganizirati, če je le volja in želja in spoštovanje.

Tudi to sem ze slisala. Ampak zal nimam te srece da bi kdo v zlahti imel svoje podjetje. Zdaj pa iscem sluzbe povsod okrog mojega kraja ampak povsod mi povejo da je ovira nosecnost in da mi zelijo sreco pri iskanji sluzbe
[/quote]
saj te fizična oseba lahko zaposli
taka porodniška je za par evrov višja od materinskega nadomestila, ki ti pripada, če nisi zaposlena

Preventivno se zaščitiš. Rečeš ok, najprej 1 leto službe, da bo siigurno pogodba in denar v hiši, potem pa na polno naprej. Pa kaj res več ne znate logično in praktično razmišljati? Zdaj imaš tisto, kar je bilo prioriteta. Nočem biti nesramna, ampak na otroku sta delala že takrat, preden si sploh imela službo. Zdaj so pa drugi krivi, ker si brez. A ne bi prej poiskala službo in potem šla na otroka?
[/quote]

Se zgodijo primeri ko zanosijo, ostanejo brez sluzbe, potem pa se brez otroka. Sem v priblizno isti situaciji kot Nesramno. Samo da sem jaz nekaj dni po poteku pogodbe izgubila otroka in tako stala brez obojega, zdaj pa prav tako ne dobim sluzbe ker vecina isce studente, ker so cenejsi za vzdrzevanje.
Tukaj bi se lahko delodajalci zamislili da noseca zenska ni kuzna niti ni nesposobna delat in komot oddela tistih 9 mesecev kljub nosecnosti. Sem pa bila toliko fer da sem povedala za noosecnost pred podaljsanjem pogodbe. Veliko primerov v firmi je bilo da so povedale po podaljsanju pogodbe oz. Po stalni zaposlitvi.

To ji nic ne hasne ce bo v zadnjih 36 mesecih al kllo gledajo nazaj spackala skupaj samo 3 oz 4 mesece delovne dobe.

Pri nas najrajsi vzamemo zensko 40+ 3 otroci vsaj nad 7 let vsi pa ce ima kredit za vratom pa moza z delavsko placo se toliko boljse.
[/quote]

obstaja več variant, po katerih si upravičen do porodniške

ne, če je zaposlena na dan nastopa porodniške, potem ji pripada porodniško nadomestilo

če pa ni zaposlena na dan nastopa porodniški, pa ji pripada, če je bila v zadnjih 3 letih 12 mesecev zaposlena.

sicer pa ji bo pripadalo materinsko nadomestilo, to pa je najnižje, cca 252, oziroma, bi moralo biti trenutno malce višje, ker se je minimalna plača dvignila

Glejte, sem dozivel ze vec primerov, ko smo vzeli vso zivahno, pripravljeno delati, urejeno, nadvse so si zelele delati, komaj cakajo, da dobijo sluzbo….aja, res???
Samo toliko, da so bile prijavljene, potem pa cez kak mesec…..”sem noseca”…ja, seveda, pred enim mesecem pa nisi bila? Se vidi lahko itak po datumu roka.
Dajte, ne izgovarjajte se, ce bi ve, ki taksno obnasanje zagovarjate imele vsaj malo odgovornosti v svojih sluzbah in morale izpolniti vsaj malo odgovorne naloge, ki bi bile odvisne tudi od stevila in sestave sodelavcev, bi govorile drugace.
Tako pa mislim, da vas je tu vecina teh, ki tako zelo zagovarjate nosece izkoriscevalke sistema tudi iz te druzbe. Le koliko vas res dela?
Ne, da ste v sluzbi, temvec da delate?


Kako si lahko takšna? Imaš otroke? Ko si jih želiš že tako je težko vse uskladiti in samo upaš,da te bo delodajalec razumel. Postavi se v njeno kožo. A misliš,da si kdo želi delati štiri ure – vsaj jaz si ne bi – to pomeni, da ni zdravje tipi topi in to pomeni dodaten stres in skrb in manjša porodniška. če mene vprašaš podpišem takoj, da lahko delam polno do konca nosečnosti. Postavi se tudi kaj v njeno kožo, njej ni idealno – in v takih trenutkih se pokaže kolektiv da se stopi skupaj in si pomaga. če bi bila jaz na njenem mestu bi delala zelo odgovorno, zavzeto in bi rekla,da sem doma za karkoli tudi na voljo, v okviru svojih zmožnosti. tako pokažeš da ti je mar in da imaš odgovornost tudi do podjetja in dela in do sodelavcev, ki so tako ostali sami in jim želiš pomagati, hkrati pa tudi vi na drugi strani pokažite voljo in razumevanje do pomoči…
vsakemu se lahko bog ne daj čez noč zgodi karkoli in te jutri ne bo na delo… bog ne daj… zato ne tako vzvišeno… vse se da zorganizirati, če je le volja in želja in spoštovanje.
[/quote]

Po 4 ure dela, ker ima enega otroka že od prej in če bi prav prebrala bi videla, da je bil dogovor da vseeno pride delat za 8 ur, ker smo nujno rabili polnega delavca. Vse smo se zmenili in šli marsikaj na roke, brez skrbi. Ona pa s figo v žepu. Seminarji, dodatna uvajanja, 3 mesece prej je prišla delat, samo da ne bo imela težav pri delu, sodelavec ji je povedal vse o delu, o strankah, pravnih osnovah, res jo je pripravljal za daljši čas. Nismo vsi javna uprava, da je vseeno, koliko nas dela in nismo vsi prilepljeni na proračun. Eni moramo krepko delati za svojo plačo.
Ona je prišla, ker je zatrdila da ni problem poln delavnik, doma je imela otroka 18 mesecev, pristala je na 8 urni delovnik in je vedela, koliko smo vsi vložili v to, da ne ostane luknja, ko sodelavec odide v penzijo. Volk do nas ostalih je kvečjemu ona. Ponavljam, nismo vsi sesalci proračuna, pri nas je treba delati za plačo. Kaj pomeni da kolektiv skup stopi? Mi ne gledamo v zrak, vsak ima dovolj svojega dela in ne da zdaj še hlastamo za informacijami in delamo preko delovnega časa, se lovimo po fasciklih in… Upam, da se sodelavec odloči sodelovati in priti nazaj toliko, da uvedemo koga drugega. Žal smo nasankali. Pa ne mi primerjati prometno nesrečo z načrtno nosečnostjo. Ker primerjava ni prava.

točno tako!!!

Da te potolažimo so tudi pri nas zaposlili moškega.
Pred parimi dnevi je prišel z leto dni dolge porodniške.Žena je bila do sedaj doma, v tem času se je šolala za poklic. Imata že enega otroka.
Ljudem je na prvem mestu družina in ne več služba. Izbirajo delodajalce, ki so prijazni družinam.

Čisto prav je, da družine gledajo nase. To je kot David proti Goljatu.


Podpišem to in tako je prav – kar ne pomeni da so do službe in delodajalca in dela neodgovorni, ampak da se ne razdajajo preko vsega za delodajalca, družina inn njihovo lastno zdravje pa trpi. in takšni dobri delodajalci obstajajo – in to ne v JU, ampak v gospodarstvu. Vztrajam pri tem naj se avtorica in njena firma zamislijo.

Avtorica poglej Kitajce – včeraj sem poslušala večina firm in pisarn ostaja praznih – dogovorili so se da delajo od doma. Če se hoče , gre vse. Ali pa če se mora. In če boste hoteli se boste zorganizirali, lahko se pa tudi ne in raje jamrate.
Samo potem naj čez nekaj let tvoj delodajalec ne jamra,da ni ljudi, pa da nima penzije, ker za njegovo več nihče ne dela, ker generacij ne bo, ker je bilo skoraj bogokletno po njegovem danes imeti otroke – in so službe na prvem mestu.

Imam rešitev za vas. Zaposlite ženske, ki niso več v rodni dobi. Ne moreš imeti vsega. Vi ste se veselili mlade, sveže moči… Mlado delavko ste sanjali, ki ne bo šla na porodniško. Ko bo svoje mlade moči namenila delu v vaši firmi, kjer bo videla svojo osebnostno rast. Umiram od smeha. Današnji mladi imajo čisto drugačne prioritete. Vzemite 45 letnico z že velikimi otroci. To je tudi generacija, ki še ni razvajena in ne visi med delovnim časom na telefonu. To je generacija, ki ji v šoli niso popuščali, delili odločb in specialnih pedagogov za vsako figo. Generacija, ki je navajena delati in biti poslušna avtoritetam, ker so tisti neposlušni hitro končali v zavodih in na ulici. Ta generacija v večini tudi računalništvo obvlada veliko bolje, kot mlajša. Zakaj? Ker takrat, ko so se računalništva začeli učiti, še ni bilo družabnih omrežij. Ko so pa družabna omrežja nastopila, so bili še vedno dovolj mladi, da so se jih naučili koristno uporabljati, a obenem dovolj zreli, da jih ta niso popolnoma zasvojila.

U javni upravi babe rojevajo k pr norcih tud po 4 froce zaporedoma. Služba jih vid u 10-ih letih netto 2 leti zarad porodniških in bolniških odsotnosti za nego otrok. Volte Levico pa Rog in Metelkova nej vam stojita ob strani. Evo, dobr primer k Levica dela tud za une po načelu Kukr jih bo Bog dav.


Pri nas smo takšne težave rešili pred 3 leti. Zdaj zaposljujemo samo še ženske +40 in moške. Prej smo vedno morali že zaposleni pokrivati odsotne zaradi porodniških in neg in opravljali svoje in delo drugih. Na srečo se je to zdaj rešilo in je mir.


Podpišem to in tako je prav – kar ne pomeni da so do službe in delodajalca in dela neodgovorni, ampak da se ne razdajajo preko vsega za delodajalca, družina inn njihovo lastno zdravje pa trpi. in takšni dobri delodajalci obstajajo – in to ne v JU, ampak v gospodarstvu. Vztrajam pri tem naj se avtorica in njena firma zamislijo.

Avtorica poglej Kitajce – včeraj sem poslušala večina firm in pisarn ostaja praznih – dogovorili so se da delajo od doma. Če se hoče , gre vse. Ali pa če se mora. In če boste hoteli se boste zorganizirali, lahko se pa tudi ne in raje jamrate.
Samo potem naj čez nekaj let tvoj delodajalec ne jamra,da ni ljudi, pa da nima penzije, ker za njegovo več nihče ne dela, ker generacij ne bo, ker je bilo skoraj bogokletno po njegovem danes imeti otroke – in so službe na prvem mestu.
[/quote]

Koliko ljudi imaš zaposlenih in jih pošteno plačuješ?

Kot družbi nam očitno več ni pomoči.

Kot družbi nam očitno več ni pomoči.

Kot družbi nam očitno več ni pomoči.

Kot družbi nam očitno več ni pomoči.

A ti šment. Najbolje, da nobena od nas ne gre nikdar na porodniško in naj kar Rominje poskrbe za našo nataliteto. Še posebno iz vidika dejstva, da njim niti ni treba vzet porodniške.

Čar majhne pizdakaste firmice, ki se jim sistem poruši, če gre ena babnca na porodniško. Dj sefu reč naj raj zapre takšno podn firmo. Jebeni kapitalisti…

New Report

Close