Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prideš v službo in greš na porodniško

Prideš v službo in greš na porodniško

Smo imeli 42 letnega moskega brez otrok.
Pride nekega dne z novico, da je njegova tanova samozaposlena noseca in da planira on it na porodnisko (pa fusat poleg preko njenega spja)
Kaj smo mu mogli? Nic!

hehe
malo si naivna
jaz sem delala v službi še 2 tedna po uradnem nastopu porodniške, celo nosečnost sem delala, kljub temu, da sem zanosila pozno in z medicinsko pomočjo. in čisto pri vsakem obisku ginekologa me je vprašala: želiš imet bolniško? ti jo napišem?

indikacija za bolniško v nosečnosti je že nizka bolečina v križu. ne zgolj mehčanje materničnega vratu.
[/quote]

Saj veš, kam spadaš z nosečnostjo z biomedicinsko pomočjo pri 38 letih in zakaj ti je ginekologinja ponujala bolniško, ane? Ker meni, zdravi in 10 let mlajši, je ni nihče.

Zakaj si delala še v času, ko ti je država zaradi tvojega zdravja in zdravja nerojenega otroka plačevala, da si doma, veš ti sama. In imaš srečo, da se je vse dobro izteklo.

kolikokrat si bila pa prej na bolniški, ko ni ratalo? Pri nas so največ odsotne te z umetnih oploditev, najprej 10 let po par mesecev zaradi neuspehov, potem pa itak celo nosečnost.
bodi raje tiho in vesela, da nisi imela težav.
[/quote]

prej?
deset dni.
in več kot deset let na firmi s praktično 0 bolniškega staleža.


Poškodba hrbtenice je huda zadeva, za rekreacijo sigurno zdravnik predpiše , da se lahko gibaš, oz se moraš gibati… potem pa odvisno kako se gibaš
recimo rejv party v Beogradu. In seveda se je treba pohvalit še s kom si šel dokumentirat vseh 8 ur vožnje in vmesnega žuranja po parkingih . 300 slik iz samega partija in pa obvezno še en afterparty pa še 150 slik… vse to vestno objavit na FB. Potem ko pa dobiš odpoved, pa tožbo na delovno sodišče…
Še danes poslušam, da sem jo jaz zaposlila… čim damo ven potrebo po delavcu se cel kolektiv na moj račun zafrkava.

Po mojem ni problem v zenskah. Problem je v sistemu. In tukaj delodajalci preveckrat izkoriscajo postene delavce. V podjetju kjer delam pridejo mlade punce na razgovor za delo jim je po ovinkih povedano da naslednje 2 leti naj ne zanosijo… A je to posteno???? One ko so pa zanosle in rodile pa klicejo nadrejeni naj se vrnejo cim prej na delovno mesto. Ce ne pridejo pa grozijo ko bo konec porodniske da ne morejo garantirat ali bo se obstajalo delovno mesto…

skratka takole praviš.
ti si lahko zanosila po treh mesecih, ker si pač delala v pravi firmi. tiste pa, ki ne delajo v pravi firmi so pa čiste prasice, ker naredijo isto, kot si naredila ti.

super logika, ni kaj
[/quote]

Je razlika ali načrtno zanosiš ali pa se čudežno zgodi. Ja. Čudežno, ker je mož neploden in po umetni oploditvi ni noben od naju sploh razmišljal o zaščiti.
In postala sva starša pri 24.letih.Nisva ga bluzla naokoli in čakala, da nama vse pade v naročje.
Tisto službo sem po 5.letih pustila in imava sedaj svoje podjetje. Zato vem kako izkoriščate sistem.

In kot je zgoraj nekdo omenil… Hvala bogu za instagram, fb in detektive…zveš marsikaj. Ovčke…

Zakaj pa ve ženske ne greste privat, odprete doo in ste lahko na bolniški do penzije. Lahko postanete velike do neba in j*bete same sebe 24/7.
[/quote]

Jamrate vi, kvazi podjetniki kako si ženske drznejo zanositi in vas niti ne vprašajo za dovoljenje in jamrate kako ji ne morete do konca izcuzati za tistega minimalca.

prej?
deset dni.
in več kot deset let na firmi s praktično 0 bolniškega staleža.
[/quote]

Super.
Lepo, da se ti je vse lepo izšlo.

Naj se ti tako tudi nadaljuje v času materinstva s čim bolj zdravim otrokom in tabo, da boš lahko še najprej zlahka usklajevala družinsko in službeno življenje.

A razumi, da samo TVOJ primer NI merilo za vse 38-letne nosečnice. Ker če TI nisi imela težav, iz tega ne moreš posploševati, da VSE toliko stare nosečnice donosijo brez težav in brez posledic zase ali za otroka.

P.S.: Tudi jaz sem v času nosečnosti delala brez dneva bolniške. Ker sem brez resnih težav zmogla zelo naporen tempo mojega dela.
In tudi meni je moj ginekolog na vsakem pregledu, četudi nisem imela nobenih zdravstvenih težav, predlagal bolniški stalež zaradi narave mojega dela.
A sem predlog vedno znova zavrnila, ker sem ocenila, da zmorem tudi noseča uspešno delati polni delovnik v službi in še kaj zraven.
Tudi jaz sem imela namen delati še vsaj nekaj dni porodniške, ker je bilo potrebno zaključiti določene nujne službene naloge.
Še več – četudi me je zadnje tedne nosečnosti moje telo začelo opozarjati, da pretiravam, a sem se organizirala tako, da sem zgodaj zjutraj hodila na terapije v bolnico, potem pa normalno v službo, in kljub opozorilom zdravnikov in domačih praktično nisem zmanjšala svojih obveznosti.

Kakorkoli – na srečo se je zame in za mojega otroka vse dobro izšlo, ne pametujem pa od takrat več nosečnicam, da zmorejo vse, saj se sedaj za razliko od takrat zavedam, da bi se lahko moja nosečniška avantura odvila precej slabše za oba. Aja, pa sem bila takrat v idealnih letih za nosečnost.

Mislila si dobro in naletela na nehoteno mino. Razumem delodajalce, da zaposlijo osebo, ker jo potrebujejo ampak tok dogodkov ne moreš predvidit. Jaz se zanosila po 1 letu v novi službi. Z možem sva se trudila 7 let in skoraj obupala. Zanosila sem naravno. Šla sem na porodniško in sem še vedno, ker sem takoj po rojstvu prvega otroka zanosila z drugim. Sreča zame, nesreča delodajalca. Hvala bogu, smo se usedli in pogovorili. Delala sem do zadnjega 8 ur. Še zdaj sem na voljo kolikor mi čas dopušča. V miljonih let nebi upala na kaj takega ampak, če imaš spolne odnose brez zaščite lahko to pričakuješ. V kateri koš spadam? .. ne vem. Nikogar nisem hotela zafrknit. Žal mi je za delodajalca ali presrečna sem za dojenčka, ker sem že malo v letih. In ko se vrnem na delovno mesto bom najboljša i najbolj srečna delavka na svetu. Lep pozdrav.

Super.
Lepo, da se ti je vse lepo izšlo.

Naj se ti tako tudi nadaljuje v času materinstva s čim bolj zdravim otrokom in tabo, da boš lahko še najprej zlahka usklajevala družinsko in službeno življenje.

A razumi, da samo TVOJ primer NI merilo za vse 38-letne nosečnice. Ker če TI nisi imela težav, iz tega ne moreš posploševati, da VSE toliko stare nosečnice donosijo brez težav in brez posledic zase ali za otroka.

P.S.: Tudi jaz sem v času nosečnosti delala brez dneva bolniške. Ker sem brez resnih težav zmogla zelo naporen tempo mojega dela.
In tudi meni je moj ginekolog na vsakem pregledu, četudi nisem imela nobenih zdravstvenih težav, predlagal bolniški stalež zaradi narave mojega dela.
A sem predlog vedno znova zavrnila, ker sem ocenila, da zmorem tudi noseča uspešno delati polni delovnik v službi in še kaj zraven.
Tudi jaz sem imela namen delati še vsaj nekaj dni porodniške, ker je bilo potrebno zaključiti določene nujne službene naloge.
Še več – četudi me je zadnje tedne nosečnosti moje telo začelo opozarjati, da pretiravam, a sem se organizirala tako, da sem zgodaj zjutraj hodila na terapije v bolnico, potem pa normalno v službo, in kljub opozorilom zdravnikov in domačih praktično nisem zmanjšala svojih obveznosti.

Kakorkoli – na srečo se je zame in za mojega otroka vse dobro izšlo, ne pametujem pa od takrat več nosečnicam, da zmorejo vse, saj se sedaj za razliko od takrat zavedam, da bi se lahko moja nosečniška avantura odvila precej slabše za oba. Aja, pa sem bila takrat v idealnih letih za nosečnost.
[/quote]

moj point je bil čisto nekje drugje, ne vem zakaj si se toliko obesila na mojo nosečnost
če veš kaj reči ginekologu, takoj dobiš bolniško. indic za bolniško med nosečnostjo so lahko bolečine v križu!¨malo pojamraš in imaš odobreno.

Za vsak šmrkelj…zakaj? Ker otroka v vrtec ne smeš peljat, dedki in babice pa so še samu v službah….kaj naredituiv takem primeru, razen vzeti bolniške? Prosim konkreten predlog…


oh ja.
vsi otroci v vrtcu pozimi šmrkajo. ko v jeseni daš otroka v vrtec – novo šolsko leto, je treba kupit risalni blok, zobno pasto in 100 toaletnih robčkov

1.Za razplojevalca si najdes tipa ki je sposoben zasluzit za familijo in lahko ti ostanes doma.
1.1.znizas standard ce si nisi izbrala ustreznega razpojevalca.
2. Prva tocka + prispevas svojo placo in najames varusko.
3. Privat varstvo.
4. Nimas otrok – kje pa pise da jih moras imet?

Vidim, tema se je kar razvila. Pa tudi pri nas ne sedimo križem rok. Z delavko se bomo ponovno pogovorili, ker nam res njena odsotnost zelo narobe hodi. Ne zelimo ji dodajati stresa v nosečnosti, se pravi da smo se pomirili, da bo do izteka pogodbe delala 4 ure. Bomo pa šli v reorganizacijo in ukinili njeno delovno mesto in jo razporediti na neko začasno administracijo, seveda bistveno nižje vrednoteno. A žal drugače ne gre. Tam je skoraj vseeno a je prisotna ali ne.
Za njeno delo bomo uvedli novo delovno mesto in zaposlili moškega. Tako je direktor hotel takoj, pa sem jaz naivno mislila drugače. Tako da imamo zdaj v tej nori dirki s časom še podvojene stroške in namesto delavke, ki je bil dobro uvajana, nekoga na 4 urah in pogostem staležu + strošek honorarja za delavca, ki je šel v penzijo in bo hodil nazaj uvajat + strošek za še enega, ki ga bomo zaposlili in seveda uvajali + strošek odvetnika da zadeva izpelje pravilno.

moj point je bil čisto nekje drugje, ne vem zakaj si se toliko obesila na mojo nosečnost
če veš kaj reči ginekologu, takoj dobiš bolniško. indic za bolniško med nosečnostjo so lahko bolečine v križu!¨malo pojamraš in imaš odobreno.
[/quote]

No, pa poskusimo še enkrat bolj počasi.

ČE izhajaš samo iz svoje dobre izkušnje, ko si bila kljub temu, da spadaš že v rizično nosečniško skupino, brez težav in prilagoditev sposobna oddelati celo nosečnost, ta tvoja nosečnost NI merodajna za vse ostale niti iz bolj, niti iz manj rizičnih skupin!

Ker ginekologi vidijo in vedo za veliko primerov, ko so se ‘samo’ bolečine v križu ali druge ‘nepomembne’ težavice nenadoma ali sčasoma razvile v hujše nosečniške ali ponosečniške zaplete tako za matere kot otroke, so njihove strokovne usmeritve določene v smislu ‘bolje preprečevati kot zdraviti’, saj je kakšna morebitna (na videz) nepotrebna preventivna ali zlorabljena nosečniška bolniška za celotno družbo cenejša kot stroški zdravljenja morebitnih zapletov, ki so nastali tudi zaradi preobremenjenosti nosečnice.
Ker četudi nosečnost NI bolezen, se v njenem času odvijajo pomembni procesi, ki na žalost včasih tudi slabo vplivajo tako na žensko kot na otroka.
Ne sprašujejo pediatri kar tako, samo iz radovednosti, pri mnogih zdravstvenih težavah tudi nekaj let starih otrok, kako je potekala nosečnost in porod.

Pa menda ja ne misliš, da odobravajo zdravniki in zdravniške komisije bolniške staleže, ker dobijo od vseh nosečnic mastne podkupnine ali zaradi mazohistične želje nagajati nekim njim neznanim delodajalcem?!?

Vse je res. Nesramno ampak res. Dokler bomo ženske rojevale in bile mame bomo pač morale marsikaj preživet oziroma požret. Tudi nekateri očetje, kar se bolniških odsotnosti tiče. Sicer ne vem kdo se skriva za Nesramnico, ženska brez otrok ali moški brez otrok… naj ostane skrivnost.

če se bo kakšen moški sploh prijavil, pa če se ne bo skantal z motorjem, pri fuzbalu….
kar zapomni si svoje besede, da te ne bodo še teple po glavi.

Lepo da ste našli rešitev. Mogoče dekle v prihodnosti izkaže in dokaže svoje prave sposobnosti. Ji ponovno ponudite boljši položaj. Očitno je nekaj na njej, da ste jo zaposlili. Jeza se bo pa tudi ohladila. Srečno in uspešno vam želim.

Bravo!

Ga ni odvetnika, ki bi vas tu pred zanesljivim porazom na sodišču rešil, če se ženska spusti v pravdo.

Če bo po njeni vrnitvi s porodniške vsebinsko enako delo opravljal nekdo drug, to pomeni, da poslovnega razloga za njeno degradacijo ni, ker potreba po njenem zdajšnjem delu se obstaja. Kljub spremenjeni sistemizaciji, gleda se vsebino dela, ne naziv delovnega mesta.
In to, da boste zaposlili moškega, bo samo dodaten dokaz, da je slo za premestitev iz razloga nesposobnosti, ne iz poslovnega razloga. Nosečnost ali materinstvo pa ni sprejemljiv (beri: zakonit) razlog za to.

Kar preverite pri odvetniku, da ne bo čez eno leto spet forum vaših zagat reševal.

Vprašaj brezposelne mamice. Če one znajo to sfurat, zakaj pa ne bi še ti?
Pa brez problema prve oddajo otroka v jutranje varstvo in zadnje pridejo po njih.

Če njim gre skozi, zakaj se ne bi še ti potrudila?

V moji službi ni noben grdo gledov ko sem povedala da sm noseča, še veseli so bli in me že prej spodbujali da morem imeti čim prej še enega otroka😁. Poiskali so zamenjavo ki sem jo uvedla v delo in počasi odšla na porodniško. Delam pa v privat oz. družinskem podjetju, ki je tud težko delo in kar nekaj časa mine da se en nov navadi na tako delo.

Ok, samo še tole: ne pljuvam po mamicah. Preberi. Gre za opis moje izkušnje z eno neznosno mamico. In točno vame si se vtaknilo. Kot vedno.
[/quote]

Joj a ti tudi s tem srednjim spolom. A ste lahko še bolj bedni s tem?? Res, prav debilno je to brat.

Bomo zaposlili, bomo premestili, imamo stroške … je tvoja firma? :))

Obupen značaj, take sodelavke so strup.

Bomo zaposlili, bomo premestili, imamo stroške … je tvoja firma? :))

Obupen značaj, take sodelavke so strup.
[/quote]

Sem ena od …

New Report

Close