Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prideš v službo in greš na porodniško

Prideš v službo in greš na porodniško

Ja … tudi to smo ze imeli.
Nimas kaj vcasih se nasankas. Sem se tudi jaz. Na isto finto, dajmo mladim priloznost pa smo jim. In ugotovili kako znajo nekateri simulirat poskodbo hrbtenice. Je pa res , da smo ugotovili tudi da rejv party baje cudezno pozdravi vse poskodbe hrbtenice. ;))

Moj nasvet. Globoko vzdihni. Izberi novo delovno silo. Ponovi vajo . Res probaj dobiti generacijo 40- 50 let. Pa makar priuceno. Pri nas se je izkazalo da zna in obvlada vec kot mlajsi dipolomiranci iste stroke.
Pri nas smo imeli v drugem poizkusu sreco.
Smo tudi malo podjetje .

Tudi jaz nekako tako gledam na stvari. Ze nekaj casa opazam, da nosecnice menijo, da so “bolne”. Nosecnost ni bolezen!! In to je nezanesljiv delavec, posledicno trpijo tudi ostali, ki morajo taksnega delavca zamenjati/pokrivati.
Obe strani bi malo popustili, se pogovorili in nasli skupno resitev. Ni nemogoce, ce nosecnost poteka ok in ni zapletov.
Pa preden me popluvate, sama sem rodila 3x, vedno oddelala do zadnjega.

Mislim, da je rešitev v kooperaciji z več sp-ji. Izberete nekoga ali še bolje dva s sp- jem, ki se ukvarjata z dejavnostjo, ki jo potrebujete in prideta občasno uredit specifične zadeve in recimo 2 x tedensko. Drugo po njuhovih navodilih naredite sami. Mi imamo tako zunanjo računovodkinjo, ki pride 2 x tedensko, po njenih navodilih pa mi ostali uredimo še druge papirje. Pod črto je tako ceneje, tudi če kdo od naših manjka, dobi drugi od nje zelo dobra in natančna navodila.

Mogoče bi se tudi pri vas tako obneslo. Res zunanji sodelavci niso poceni, a nimaš z njimi nobenega drugega stroška, kot da plačaš njihov račun.

Pa še podpiramo se mali podjetniki med seboj.

A ti slučajno misliš, da imaš kaj zaslug pri tem, da ti med nosečnostjo ni bilo treba it na bolniško? To so stvari, na katere ženska nima nikakršnega vpliva. Razen če si ti en medicinski fenomen in znaš npr. zavestno stiskat skupaj maternični vrat, da se ne začne prezgodaj odpirat in mehcat.

Rodila sem tri in nisem šla na bolniško, sem kar lepo vse oddelala. Kakšen medicinski fenomen? Take, ki imajo resne zaplete, so redke.

Ni problem porodniška. Problem je izkoriščanje dejstva starševstva, ki se ga nekatere mlade mamice gredo (ko se jim nekega posla ne da delati, je vedno otrok primeren izgovor). Imamo en tak primer in od takrat sem kar precej našpičena do določene vrste mladih mamic. Jap, nekoč (ali pač pri nekaterih drugih) se taki pojavi niso dogajali.

lenuhi bodo izkoriščali vse kar se da. zato morajo šefi ukrepat, zato so plačani.
taki pojavi so se vedno dogajali, tudi varstvo nosečnic je bilo vedno. samo včasih se je zaposlovalo na veliko, pa če je bilo delo ali ne. Danes pa bi delodajalci obremenjevali zaposlene do skrajne zmožnosti in seveda noseča ženska težko zmore tak tempo, četudi je povsem zdrava. Zato pa je porast bolniških med nosečnostjo.

lenuhi bodo izkoriščali vse kar se da. zato morajo šefi ukrepat, zato so plačani.
taki pojavi so se vedno dogajali, tudi varstvo nosečnic je bilo vedno. samo včasih se je zaposlovalo na veliko, pa če je bilo delo ali ne. Danes pa bi delodajalci obremenjevali zaposlene do skrajne zmožnosti in seveda noseča ženska težko zmore tak tempo, četudi je povsem zdrava. Zato pa je porast bolniških med nosečnostjo.
[/quote]

Saj pravim, da se meni ne zdijo problem porodniške. Pa itak, da rabimo otročke, a ne. Pa še luštkani so. 🙂

Problem nastane pri nekaterih pipikah, ki ob točno določenih situacijah vedno potegnejo karto otroka na plan. Kako pa one, ki so mamice, pa tega in onega ne morejo. Ko gre za nekaj, kar je v njihovem osebnem interesu, pa ni otrok nikoli ovira. Ko rečeno, gre za le en tak primer, ki ga osebno poznam. Vrže pa slabo luč na zaposlovanje mamic nasploh, na žalost.

Slovenski espe, če hoče normalno plačat svojo delovno silo, mora imeti vitko poslovanje, se pravi vse na minimumu brez rezerv. A ti bi bila mojstru pripravljena plačati 20 procentov več samo zato, da lahko vzdržuje neko rezervo za vsak slučaj? Ne bo šlo.
Ne gre, dokler hočete imeti delo opravljeno brez računa in vam je vseeno, če mojster/firma svoje romunske ali bosanske delavce plačuje po 2, 3 evre na uro in ti na ta račun da lahko za 30 procentov boljšo ponudbo od poštenega delodajalca, ki bi svoje delavce rad plačeval več od minimalca. Naročila malim firmam in espejem ne letijo z neba, ampak se morajo zanje potrudit.
Prav vidi se ti, da nimaš niti najmanjšega pojma o razmerah. Očitno slučajno delaš v firmi, kjer se lahko zaenkrat še norca delate iz denarja, večinoma se pa espeji in male firme s par zaposlenimi ne morejo špogat. In če enega čez noč ni zaradi bolezni, nesreče, je to lahko kar huda katastrofa.
Recimo vodovodar, malar s štirimi zaposlenimi, mora za plače narediti za 8 do 10.000 evrov prometa na mesec (da ni minimalc plus prispevki plus prevoz in malica, plus rezerva za bolniške in dopuste, če mora plačati koga po pogodbi). To je 2500 na teden, to je 500 na osebo na teden oziroma 100 evrov na delavca na dan.
[/quote]

zakaj pa ne postanejo večji? a ja, pol bi bilo treba še kaj investirat v podjetje, in ne v avto

zakaj pa ne zaprejo in se sami zaposlijo v kakšni večji firmi, grejo delat za trak na tri ali štiriizmensko delo,če je tako težko? a ja, zato najbrž ne ker jim ni cilj da jih bo tam j*ebal kakšen šef, ampak bojo raje oni j*ebali druge.

zakaj pa ne postanejo večji? a ja, pol bi bilo treba še kaj investirat v podjetje, in ne v avto

zakaj pa ne zaprejo in se sami zaposlijo v kakšni večji firmi, grejo delat za trak na tri ali štiriizmensko delo,če je tako težko? a ja, zato najbrž ne ker jim ni cilj da jih bo tam j*ebal kakšen šef, ampak bojo raje oni j*ebali druge.
[/quote]

Zakaj pa ve ženske ne greste privat, odprete doo in ste lahko na bolniški do penzije. Lahko postanete velike do neba in j*bete same sebe 24/7.

Saj pravim, da se meni ne zdijo problem porodniške. Pa itak, da rabimo otročke, a ne. Pa še luštkani so. 🙂

Problem nastane pri nekaterih pipikah, ki ob točno določenih situacijah vedno potegnejo karto otroka na plan. Kako pa one, ki so mamice, pa tega in onega ne morejo. Ko gre za nekaj, kar je v njihovem osebnem interesu, pa ni otrok nikoli ovira. Ko rečeno, gre za le en tak primer, ki ga osebno poznam. Vrže pa slabo luč na zaposlovanje mamic nasploh, na žalost.
[/quote]

ampak taki ljudje, če nimajo otroka, bodo imeli za izgovor pa psa, mamo, sosedo, glavobol ali nekaj tretjega. Torej, če en migrant zakolje policista, potem so vsi migranti morilci po tvoje?

ampak taki ljudje, če nimajo otroka, bodo imeli za izgovor pa psa, mamo, sosedo, glavobol ali nekaj tretjega. Torej, če en migrant zakolje policista, potem so vsi migranti morilci po tvoje?
[/quote]

Hm…. Kot da bi se ti hotelo malo kregati z mano. Zakaj pa? A zato, ker imamo en zoprn primer izkoriščevalske mame (starševstvo je z zakonom varovano, lastništvo psa pač ne), to ne more vreči slabe luči na starševsko zakonodajo in vse malde mamice? Brez skrbi, da znam ločiti posamične primere od pravila, slab priokus pa vseeno ostane. In o tem govorim. Povsem enako, kot še nekateri ostali komentatorji.

Skratka, če prav razumem, samo pogodbo si podpisala in juhuhu.
Nisi se niti toliko zaščitila, da bi oddelala vsaj eno do dve leti in pokazala, da si resen delavec, pripravljen se učiti? Pričakujes, da bodo srečni vsi tisti, ki so mislili, da bodo vsaj malo zadihali, ker je prišla nova delovna sila?
Pričakuješ, da bo delodajalec skakal od sreče, ker si samo podpisala pogodbo in je že plačeval bolniško zate, naredila pa še nisi nič?
A božičnica je od božička al je nagrada delodajalca za tiste, ki delajo in po možnosti še pokrivajo tiste na bolniški?
Kaj točno naj se jim vrne?

Hm…. Kot da bi se ti hotelo malo kregati z mano. Zakaj pa? A zato, ker imamo en zoprn primer izkoriščevalske mame (starševstvo je z zakonom varovano, lastništvo psa pač ne), to ne more vreči slabe luči na starševsko zakonodajo in vse malde mamice? Brez skrbi, da znam ločiti posamične primere od pravila, slab priokus pa vseeno ostane. In o tem govorim. Povsem enako, kot še nekateri ostali komentatorji.
[/quote]

morda imate samo nesposobnega šefa. ali pa mogoče meniš, da je uveljavljanje pravic iz starševskega varstva, že izkoriščanje starševstva? Kaj konkretno ta mama izkorišča po tvoje?

morda imate samo nesposobnega šefa. ali pa mogoče meniš, da je uveljavljanje pravic iz starševskega varstva, že izkoriščanje starševstva? Kaj konkretno ta mama izkorišča po tvoje?
[/quote]

Sem že zgoraj napisala, kaj je problem pri tej mladi mamici.

Sem že zgoraj napisala, kaj je problem pri tej mladi mamici.
[/quote]

da je delo, ki se ji ga ne ljubi delat in ji ga po tvoje ni treba, ker je mlada mamica.
A delaš v rudniku? Ne vem kakšnega dela bi lahko bile mlade mamice v eni pisarni oproščene, zato me res zanima, kaj to je.

da je delo, ki se ji ga ne ljubi delat in ji ga po tvoje ni treba, ker je mlada mamica.
A delaš v rudniku? Ne vem kakšnega dela bi lahko bile mlade mamice v eni pisarni oproščene, zato me res zanima, kaj to je.
[/quote]

Pa saj sem napisala. Razen če želiš, da povem kdo in kaj sem in kaj delamo. Ker en monovec si to že dooolgo skuša razvozlati. Me vedno napada na to foro. Nekako čutim v eni ledvični celici, da gre spet za to. Pa obljubilo si, da ne boš več. 😉

Če se pa ledvična celica moti in si res iskrena, potem se pa opravičujem. Debatirala s tabo pa vseeno ne bom več.

Vsi pametni ko drek…
Če nisi delodajalec je lahko trosit pamet po forumu, ja.
Prvo. Je razlika, če gre v porodniško na firmi, kjer je zaposlenih 50 ljudi ali več, kot pa 2ali 3-je. In ja. Te ženske so hinavske, saj vidijo, da je delavec nujno potreben, pa vseeno za molčijo nosečnost in so noseče še naslednjih 5.let.

Leta nazaj sem tudi jaz bila ena teh, ki so zanosile po 3.mesecih uvajanja. Pa so mi vseeno dali zaposlitev za nedoločen čas. Isto leto nas je bilo na porodniški 7!!!!,ampak je pri 150 zaposlenih to kaplja v morju.

Zame je to hinavščina in nič drugega. Zato pa aplavz delodajalcem, ki upajo povdarit, da ne zaposlujejo nosečk, bodočih nosečk ali mamic z malimi otroki…ker roko na srce, nosečnost se tretira kot bolezen, saj so skoraj vse do konca nosečnosti na bolniški. Tiste z malimi otroci pa za vsak šmrklj ostanejo doma. Boste rekle, da ni res?

Ja. Ko si delodajalec vidiš in doživiš marsikaj. Ampak glavno, da ima delavec taužnt pravic, ti pa lahko crkneš s podpiranjem lenuhov in izkoriščevalcev.

Če jo je šef pokno, pol je. Drugače pa čista preračunljivost, če mene vprašaš.

Pa saj sem napisala. Razen če želiš, da povem kdo in kaj sem in kaj delamo. Ker en monovec si to že dooolgo skuša razvozlati. Me vedno napada na to foro. Nekako čutim v eni ledvični celici, da gre spet za to. Pa obljubilo si, da ne boš več. 😉

Če se pa ledvična celica moti in si res iskrena, potem se pa opravičujem. Debatirala s tabo pa vseeno ne bom več.
[/quote]

ne nič te ne zasledujem. samo čudno mi je, da si se spravila pljuvat po mamicah zaradi ene sodelavke, ki je očitno ne maraš, pa upam, da ne samo zato, ker je mama.
otroci so za našo družbo pač breme in nebodigatreba. To breme bi najraje naprtili ženskam, naj one skrbijo za njih kakor vejo in znajo. Brez motnje v delovnem procesu, pa moški morajo vseeno biti postreženi spredaj in zadaj.

A veste kaj pa je najbolj smešno?

Ko izkoristijo sistem, potem pa sprašujejo po forumih, če lahko grejo v trgovino, glede na to, da ginekolog ni prepovedal gibanja. In jočejo in kolnejo čez delodajalca, ko jim na vrata pošlje detektiva.
Ali pa dobijo striktno prepoved izhodov (ja če glumiš, je res težko ležat doma) in grejo lepo na dopust.
Mislim, da bi v tej smeri morali delodajalci dati malo več od sebe. Preverjat bolniške in bi se marsikaj obrnilo.

Ali pa je na bolniški zaradi bolnega otroka. Ampak ker za otroka ni zdravo, da je cel dan zaprt v stanovanju, je zanj dobro, da se gresta igrat v park ali pa ga kar odloži v igralnici v nakupovalnem centru in gre v šoping, ker jest pa bolan otrok tudi mora.

In potem se s prstom kaže na družbo, ki tega ne tolerira? Skregani ste sami s sabo.

Sicer pa. Najprej študirate do 30.leta,do 40.leta rojevate, potem pa so delodajalci krivi, da vas brez izkušenj ne vzamejo, ter mahate z diplomo, kot da ste nepogrešljivi.

ne nič te ne zasledujem. samo čudno mi je, da si se spravila pljuvat po mamicah zaradi ene sodelavke, ki je očitno ne maraš, pa upam, da ne samo zato, ker je mama.
otroci so za našo družbo pač breme in nebodigatreba. To breme bi najraje naprtili ženskam, naj one skrbijo za njih kakor vejo in znajo. Brez motnje v delovnem procesu, pa moški morajo vseeno biti postreženi spredaj in zadaj.
[/quote]

Ok, samo še tole: ne pljuvam po mamicah. Preberi. Gre za opis moje izkušnje z eno neznosno mamico. In točno vame si se vtaknilo. Kot vedno.

hehe
malo si naivna
jaz sem delala v službi še 2 tedna po uradnem nastopu porodniške, celo nosečnost sem delala, kljub temu, da sem zanosila pozno in z medicinsko pomočjo. in čisto pri vsakem obisku ginekologa me je vprašala: želiš imet bolniško? ti jo napišem?

indikacija za bolniško v nosečnosti je že nizka bolečina v križu. ne zgolj mehčanje materničnega vratu.

skratka takole praviš.
ti si lahko zanosila po treh mesecih, ker si pač delala v pravi firmi. tiste pa, ki ne delajo v pravi firmi so pa čiste prasice, ker naredijo isto, kot si naredila ti.

super logika, ni kaj

hehe
malo si naivna
jaz sem delala v službi še 2 tedna po uradnem nastopu porodniške, celo nosečnost sem delala, kljub temu, da sem zanosila pozno in z medicinsko pomočjo. in čisto pri vsakem obisku ginekologa me je vprašala: želiš imet bolniško? ti jo napišem?

indikacija za bolniško v nosečnosti je že nizka bolečina v križu. ne zgolj mehčanje materničnega vratu.
[/quote]

kolikokrat si bila pa prej na bolniški, ko ni ratalo? Pri nas so največ odsotne te z umetnih oploditev, najprej 10 let po par mesecev zaradi neuspehov, potem pa itak celo nosečnost.
bodi raje tiho in vesela, da nisi imela težav.

New Report

Close