Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prideš v službo in greš na porodniško

Prideš v službo in greš na porodniško

Po koliksnem casu pa je dobila zaposlitev za nedolocen cas?

Sami ste si krivi za to ker niste preverili preden ste zaposlili nosecnico. vsi stroski so na vas. pa zaposlite moskega samo ne pritozujte se ker je na porodniski. vi dajete delo in postavljate normative…

In potem bos ostala brez pogodbe, ker to da si noseca pa moras povedati delodajalcu….upssss.
Aja pa se nekaj…..in ko bos dobila novo sluzbo, bo tvoj novi delodajalec poklical tvojega prejsnjega, ki mu ne bo podal ravno lepega mnenja o tebi….in potem bos obzalovala svoje dejanje, ko si zamolcala nosecnost.

Ko pa si ze izven casa malih otrok, te pa ne vzamejo ker si prestar ali prestara 40+ .

Delodajalci bi najraje mlade s 7 st. Izobrazbe, z 20 let izkusenj, s podpisom da nikoli ne bodo imeli otrok, ki bi delali za minimalca, in bili dosegljivi na telefon 24ur na dan…

No to dejstvo da je teh nosecnic ki imajo resne tezave redkost to pa ni res! Sama sem rodila v 6. mesecu nosecnosti in vam lahko iz prve roke povem da oddelki v porodnisnici pokajo po sivih od nosecnic katerim grozi zgodnji porod in ostale tezave. Dokler tega ne dozivis si mislis da je zelo malo nosecnic ki imajo dejansko tezave pa to ni res!!!!!!!!! Sicer pa tudi sam sem pri delodajalcu (privatnik) zaposlena ze 9 let pa ko sem povedala za nosecnost mi je kar par ostrih namenil. Vcasih mi je bila sluzba prioriteta zdaj pa ni pogojev da zivim za sluzbo! Verjamem pa da se vedno nekje obstajajo razumevajoci delodajalci.

Točno je določeno, kdaj je potrebno delodajalcu povedati za nosečnost. To ni niti med pred delanjem otroka, niti med njim, ampak veliko kasneje.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944

28. člen (pravice in obveznosti delodajalca)
(2) Delodajalec pri sklepanju pogodbe o zaposlitvi ne sme od kandidata zahtevati podatkov o družinskem oziroma zakonskem stanu, o nosečnosti, o načrtovanju družine oziroma drugih podatkov, če niso v neposredni zvezi z delovnim razmerjem.
(3) Delodajalec ne sme pogojevati sklenitve pogodbe o zaposlitvi s pridobitvijo podatkov iz prejšnjega odstavka ali z dodatnimi pogoji v zvezi s prepovedjo nosečnosti ali odlogom materinstva ali z vnaprejšnjim podpisom odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca.

183. člen (varstvo podatkov v zvezi z nosečnostjo)
V času trajanja delovnega razmerja delodajalec ne sme zahtevati ali iskati kakršnihkoli podatkov o nosečnosti delavke, razen če to sama dovoli zaradi uveljavljanja pravic v času nosečnosti.

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO6688
18. člen (obveščanje delodajalca)
(1) Delavec obvesti delodajalca o nameri izrabe dopusta 30 dni pred predvidenim nastopom dopusta, če ta zakon ne določa drugače.

Edino pravilno in iskreno vam je povedala. Ni skrivala nosečnosti. Ni sama kriva da ima zdravstvene težave in da prvi otrok zboleva. V službi sem bila vedno ko je bila moja v vrtcu bolana. Sem jo tiščala k babici. Dokler ni rekla dovolj. Zdaj je v prvi triadi. Za vsak smrkelj kašelj glavobol trebuhobol grem na bolniško. Za vsak pregled. Žal mi je za vse vrcevske bolezni pri babici. Otrok potrebuje mamo. Sploh ko je bolan. Plod potrebuje zdravo umirjeno telo in dušo mame. Mislim da ni meseca da ne bi imela bolniške in veste kak. Otrok mi je na prvem mestu.


otrok potrebuje mamo?????te bo celo življenje????rabiš denar da ga preživiš zato je treba delati ne pa doma z otrokom….otroke se rojeva za v svet ne zase.zato pa je toliko nevzgojenih otrok.

A očeta pa otrok ne potrebuje? A oče pa pri negi tvojih otrok ni dovolj dober? Kakšnega loleka si pa izbrala? Samo darovalca sperme? Žalostno, kakšno pamet imate nekatere. S tem si same jamo kopljete, poleg vas pa nastradajo tudi druge, odgovorne ženske.
Eno je nosečnost, vse ostalo pa bi bilo edino fer, da bi si starša breme in veselje odraščanja otrok razdelila. Ker, ne boš verjela, očetje so v veliki večini ravno tako sposobni poskrbeti za svoje otroke. Samo ene mame morajo priti malo k pameti.

Sem ena od …
[/quote]

A daj daj, imaš en naziv pa misliš, da je cel svet tvoj. Za lastnika firme si pa prav tak pičkin dim kakor čistilka, obe se zlahka zamenja. In še vedno nimaš ti nobenega stroška, ga ima lastnik. Ti imaš tam samo boljši parkir plac in nos v lastnikovi riti. Stroška pa prav nobenega.

Veš, nimamo vse mamice doma dedkov in babic, ki bi skrbeli za naše otroke, da bi lahko šli brez težav v službo in nebi koristili bolniške. Vsak delodajalec, ki zaposli mlado žensko, lahlo računa na to, da bo slej ko prej želela ustvariti družino. In ja, leta hitro minevajo, otroci rastejo. Še prehitro bo tukaj dan, ko bo moja “tamala” rekela “dej pust me pri miru”. Takrat bom lahko delala po 12ur na dan, če bom hotla. Smo taki, ki dajemo prednost družini in svojim otrokom in so (ste) taki, ki vam je bolj pomembna kariera. Pri štirih otrocih pa verjamem, da se ženska bolj spočije v službi kot doma 😀 malo heca.
Tudi me, ki imamo enega, se znamo lepo prilagoditi, če je seveda dobra volja in razumevanje na obeh straneh.

Se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}! Sama pred 15 leti dobila prvo službo (v rodnih letih), itak da sem načrtovala družino, ampak nisem poskušala prej….hotela sem najprej službo in tam nekaj pokazati….po nekaj več kot dveh letih sem šla na porodniško…in vsi so bili veseli…nobenega problema…res pa da nisem bila v bolniški ampak delala do konca in še med porodniško pomagala ta novi…ampak to ni današnja generacija…mi smo zmogli najti službo za stalno, nekaj narediti in pred 30 celo otroke imet….no pa potem brez problema dalje polni delovni čas….sam današnja generacija ne logike in ne delovnih navad ne premore ire kdove kaj…


Pa, a si ti gladka? Ker se je odlocila za drugega otroka (ne petega al kaj, pa tud, ce bi se), je problem? Ni pa niti nujno, da se je odlocila, vcasih se prej “zgodi” kot si nacrtoval, pa potem sprejmes. Sem imela npr.sodelavko, ki je imela tezavo zanosit, prakticno ni vec upala na otroka, pa je bila noseca prakticno takoj kot je prisla k nam v sluzbo. In kaj naj zdaj?
Sicer smo/ste si pa zenske tud same krive. Je treba na bolnisko za nego, pa je oce na bolniski za mnoge no go.

Upam da si po končani porodniški najde drugi delo. Saj si res ne zasluži take sodelavke kot ste vi. Mladim danes ni ravno lahko in nihče si ne zasluži očitka zaradi porodniške. Skrbi me za naše gospodarstvo zaradi takšnih pritiskov na zaposlene.

jaz te čisto razumem. vzame se jo v službo in hop takoj zanosi. ko samo čaka folk, da izkoristi sistem. nimam nič proti temu, da se zanosi, ima otroke, družino, itd. a pač stvar malo planiraj, bodi leto dni v novi službi, pomagaj vpeljati novo osebo, ki te bo potem nadomeščala, ko boš noseča, itd. ne pa da v trenutku ko vidiš priložnost, to izkoristiš. pač firma ki te plačuje, bi ob samih takih delavcih težko sfurala. razen javna uprava. tam jim pade denar z neba ne glede koliko naredijo.

pač naslednjič za določen čas….in potem to večkrat podaljšat.
ko se jo pa vzame potem za določen čas, pa lepo v pogodbo, če zanosi, 8 urni delavnik do mesec dni pred porodom.


Sam to lahko recem, da nekateri ljudje ste res ogabni. Delavske pravice bo treba dobro branit, drugace ….

Ne vse mlade metat v isti kos. Nekateri smo imeli otroke pri 20ih pa smo vseeno hodili v službo, mex nosečnostjo in po porodniški. Brez težav, pa so mi v treh sluzbah po 1letu obljubljali pogodbo za ndč, pa nič ko je bilo konec pogodbe, adijo zaradi čisto bz razlogov vedno, pa sem bila povsod res delavna, delala nadure kljub majhnim otrokom, in potem sem si rekla zakaj bi se toliko trudila za tujo firmo, na stran dajala družino, cr pa na koncu nisem v tej firmi nic vredna? Toliko da sem jim zrihtala vse kar je bilo za nazaj, potem pa te odpikajo. Ker si kao strosek.

Ima pa sedaj bolniško cel čas in potem bo imela porodniški ker je bila zaposlena.

Ja sam delodajalec ne izve iz zdravniškega da si noseča, razen če je nosečnost ovira za delo (npr.da ga nosečnica ne more delati), pa še to bo delodajalec izvedel samo da niste naredila zdravniškega. Tako kot smo mi izvedeli da je en kandidat padel zdravniškega. Nas je poklicala zdravnica in povedala da je padel zato ker so ugotovili da je konzumiral droge (bilo je pa delovno mesto za voznika).

V službo vzamete mlado žensko in kaj, pričakujete, da se bo žrtvala in ne bo imela osebnega življenja zaradi službe?
Mlade ženske imajo pač otroke. Kdo jih bo pa imel, 50-letnica? Sploh pa… ne razumem te družbe. Ženske se spodbuja, da delajo, so samostojne, ampak, ko se začnemo resno pogovrajati o zaposlitvi, pa ugotivimo da:
25-letnica je na tem da bo imela otroke,
35-letnica je v tem da ima otroke in občasno manjka zaradi bolniških
45-letnica pa je očitno že prestara za sploh katerokoli službo

Pejte nekam vsi skupaj.


Dajte si ze dopovedat da generacijam rojenih po letu 90 dol visi za pripadnost podjetju.

Vsi delodajalci si tole poboldajte in obesite na steno

V službo vzameš:
– eno ki ima 3 že ŠOLSKE OTROKE
– kredit za bajto
– taščo in/ali mamo v penziji ali doma in ravnokar v penziji
– njen mož je delavec v fabriki

V službo NE JEMLJEŠ:
– če ima enega otroka
– sploh ne, če je ta otrok še čisto majhen (lovila bo malo starostno razliko in hotela delat 4 ure)
– da je njen mož kak težki privatnik poln keša
– če so ji starši/tast/tašča postavili bajto/stanovanje beri – je brez kreditov
– pa a je po možnosti še edinka in ji stari tiščijo vse v rit

Generacija rojena po letu 1990 pa je itak zgodba zase.

niso krivi delodajalci, ampak država. Saj vsi vemo, da ženska planira nosečnost takrat, ko bo imela službo, kar pomeni, da lahko ima bolovanje, zavarovanje in porodniško. Država bi morala urediti tako, da ima vsaka ženska v času nosečnosti in porodniške primerno nadomestilo in ni v breme delodajalca. Tako bi se mogoče tudi veliko žensk odločilo za otroke prej.

saj porodniška že sedaj ni v breme delodajalca.

saj porodniška že sedaj ni v breme delodajalca.
[/quote]

To je pa tud mal sprenevedanja ali bi skoraj lahko rekel laganja, da delodajalca “nič” ne stane. Ker, če najdeš nekoga, da bo DELAL zate to in to, moraš investirat čas in denar, da človeka najdeš, zaposliš, ga izobraziš / poučiš o delu, ki naj bi ga opravljal -> vse to pa stane delodajalca. Zato so take izjave popolno zavajanje.
Ne glede na to, pa je seveda odločitev za otroka čist zasebna zadeva in delodajalec mora bit pripravljen, da bodo ljudje za določen čas ali stalno odsotni in bo moral iskat nadomestilo (porodniška, nega, odpoved službe, poškodbe, bolezni, osebni problemi …).

New Report

Close