Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

bla bla saj zato planiram oditi v tujino, ker ne mislim več ostati v tej neperspektivni luknji kjer mladi z znanji nismo cenjeni.

Tukaj uspejo samo ljudje ki se podredijo in ki se zlijejo s sivim povprečjem bog ne daj da si ponosen in da pokažeš kaj znaš se te takoj ustrašijo in te zabijejo nazaj.

Kar dajte prednost starejšim z otroki, vendar pozabljate da bomo ostali pobegnili preč. Slovenija bo itak čez nekaj desetletij država kjer boste samo še stari penzjonerji. Mladi bomo pa pobegnili v tujino in to zelo kmalu, jaz že varčujem in planiram in večina frendov ki so v podobni situaciji imajo podobne načrte.

Sem na bolniški potem bom eno leto na porodniški, potem bom to po besedah mojega šefa ponovila še najmanj 2x in od mene itak 4 leta ne bo nobnega haska, zato išče eno mlado, fukabilno ultra sposobno in zagnano, ki bi za 700 € delala 12 ur na dan + vikendi pa na kakšno plačo čakala 2,3 mesece.

Če želiš daj kontakte in te priporočam. Aja pa najmanj 5 let ne smeš potem zanosit, kar pa pri tebi najbrž itak ne bo problem kot praviš.

Ja, v tujini se cedita med in mleko :)))))

In kako bi vedela, da ti ženska govori resnico, da ne namerava imet otrok? Ker pri nas se je še vsaka debelo zlagala glede tega.

Ja se strinjam ne moreš vedeti babnice se seveda zlažejo glede želje po otrocih samo zato da bi dobila job to čisto verjamem. Osebno lahko zase rečem da si jih nisem nikoli želela, vedno sem si želela posvojiti ampak še to ko bom starejša 38+ mogoče. Ne vem nisem še točno razmišljala o teh stvareh defenitivno pa lahko rečem da si jih ne želim v bližnji prihodnosti in do tega sigurno ne bo prišlo ker imam druge načrte.

Hja no vidiš – takšna kot je “se javim” pa bi pri nas oplela, ker nikol ne veš, kdaj jo bo spipalo in bo dala iz mirne duše odpoved in odpeketala na 3 mesečno rajžo po 3 svetu in se poročila z nekim Ugancem ter se preselila v Brazilijo.

No kakorkoli že, želim ji vso srečo 😉

iščem tako- sorry nisem kurba. Lahko daš pa šefu kakšnega Salamonca v roke pa naj si tam pogleda če bo kakšna zanj na zasebnih oglasih:)

Yo_ se zavedam da se v tujini ne cedita med in mleko vseeno pa je večja šansa večji trg da dobiš kaj perspektivnega kot pa tukaj.

A posvojeni otroci pa nikoli ne zbolijo oz. zanje ni treba skrbeti?

Hvala bla bla za dobre želje:) Ne Uganda me ravno ne zanima haha, sem pa že živela in študirala dalj časa nazaj na Irskem tako da me bolj tja vleče.

Takih cvetk je kar precej in ni čudno, da so mlade matere težko zaposljive. Same si kopljejo jamo. kako dolgo si bodo v teh časih to še lahko privoščile, bomo pa videli.

Komot posvojiš eno 12 letnico in enega 4 letnika in imaš še varuško in hišno pomočnico v enem.
Mlajšega pa jaz ne bi, ker je preveč dela z njim.

Prav “srce me boli”, ko berem take poste. Tudi jaz delam v JU in imam dva predšolska otroka in tudi jaz sem kar precej po bolniških. Mož je med mojo 2.nosečnostjo izgubil službo, jo čez 9 mesecv dobil in sedaj res redko ostane kakšen dan doma z bolnim otrokom, tako da sem večinoma jaz doma. Sem dosegljiva na službeni telefon in postorim kaj od doma, grem kakšen dan popoldan v službo. Pa mi za tisti čas noben ne plače kakšne nadure ali prizna potnih stroškov, ampak lepo dobim 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nege. Ampak, da bi pa plačevala varuško, da bi varovala moje bolane otroke, to je pa višek. Imam bedno plačo, sedaj naj pa še min 6 eur po uri plačujem za varstvo (t.j 48 eur na dan). Mi na kraj pameti ne pride. Če pediater presodi, da otrok ni za v kolektiv, nimam izbire kot da ostanem doma. Pa če sta to dva tedna na mesec…. tudi meni je hudo in se obremenjujem. Ampak otroci bodo zrasli in ne bodo več toliko bolani.
Babic in dedkov nimamo, ker so umrli, skrajšanega časa si ne morem privoščit.

ni treba nič da te srce boli, saj bodo otroci zrasli. če ti ne bi delala v JU, kjer se bolniške lahko vleče v nedogled, bi si tudi oče otrok upal na bolniško.

Tudi sama delam v kolektivu kjer je kar nekaj mamic, ki so pogosto na negi za otroka. Najbolj zanimivo pa je, da le te nikoli ne koristijo bolniške za sebe in prihajajo delat, medtem, ko mlade smrklje brez otrok ostanejo doma že zaradi enga šmrklja in so tako odsotne vsaj 2-3xletno po 14 dni. Firma si nego lahko refundira, bolniške pa ne.
Avtorica upam, da tvoji otroci ne bodo bolni in boš lahko delala cele dneve pa še nadure. Pa šefa zamenjajte, pojma nima o organizaciji in koordinaciji dela.

Ja tako je to.
Krčenje financ v JU.
Baš boli Janšo kako in kdaj bo kaj narejeno. V glavnem da se kaj prišpara.
Kaj pa se tako prišpara vas vprašam? Pohlevnih ovc gre dosti v hlev.
Sicer pa, dajmo ženske pobit, pa naj bodo moški sami. Pa ne bo nobenih otrok, pa porodniških, pa bolniških za otroke….. ker otrok …ne bo. A ni to fina rešitev. Fantastična, vam rečem.

Naprej v fevdalizem?
http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/1042553687
Zastavimo si teoretično vprašanje: kdo ali kaj je tisto, kar v demokratični državi evropskega tipa politikom preprečuje, da se jim ne bi do konca utrgalo in bi – potem ko so skupaj z finančnimi in gospodarskimi navezami razgradili relativno vzdržen sistem – spet uvedli tlačanstvo? Ki je v teh razmerah zanje najbolj ugodna pot iz krize in ob dobrem represivnem aparatu vsaj na kratki rok najbolj enostavna družbenopolitična organizacija?

Odgovor “državljani” na žalost ne drži v celoti, kajti ljudi so ekonomsko že tako stisnili, motivacijsko pa z neštetimi prijemi že tako ohromili, da se niso več zmožni organizirano množično odzvati. Huje kot je, več je fatalizma in bežanja v zavestno nevednost – ne bom več poslušal politikov, ker mi gre na bruhanje. Nekako v stilu triletnega otroka: če jih ne vidim, jih ni. Ljudje so pasivizirani do te mere, da sprejemajo kot racionalne in ponotranjajo norosti, zaradi katerih so nekoč v zgodovini letele glave veljakov. Ena takšnih najbolj perfidnih norosti, ki bi zahtevala takojšnjo revolucijo, je vulgarna izjava politikov in ekonomistov: živeli ste prek svojih zmožnosti. Dovolj je pogledati nacionalno ali globalno statistiko: bogastvo se iz nižjih slojev vse bolj steka v najvišje. Narašča število ekstremno bogatih in število revnih.
Problem je delitev bogastva, ne njegovo pomanjkanje.

Edino pravilno bi bilo, da se žensk NE zaposluje.

Se javim, pridem delat namesto nje. Stara toliko, da otrok ne bom imela več, zdrava, prijavjlena na Zavodu za zaposlovanje zaradi stečaja podjetja. Izobrazba višja, izkušnje ogromne,zelo učljiva in prilagodljiva.

Zaposlite mene. Sem 40, otrok ne bom več imela, jih pa moram spravit do kruha, zato sem resna, zagnana in odgovorna do službe, poleg tega imam pa 20 let raznih izkušenj in sem tako univerzalen profil, da sem primerna za vsako pisarniško delo.

Šef je lahko super sposoben, in če bo zorganiziral delo tako, da se tele mankajoče osebe ne bo pogrešalo, potem je najbolje, da se jo zabriše na cesto.
Če se pa to ne da, ker morajo potem drugi mesece in mesece garat zaradi takega osebka, je pa to podn in taki si spet zaslužijo cesto.
Torej – v vsakem primeru naj leti. Saj morda bo pa sedaj, ko bodo ćistili JU letela.

Je sranje, ker ne morete nič 🙁

Dokler doji, je zaščitena.
Kot višek – da jo odpustite (po koncu dojenja) in zaposlite drugega, ni šanse, ker vam bodo takoj ukinili delovno mesto.
Nadomestne zaposlitve – ker načeloma dela, vam je ne bodo odobrili (izjemoma bi vam jo odobrili, če bi šla v bolniško za par mesecev) 🙁
Nadure in povečan obseg dela – načeloma se to sploh ne sme zgoditi in ne smete plačevati povečanega obsega dela.

Ne ostane vam nič drugega, kot pa da jo predstojnik lepo postavi pred dejstvo, da bo moral kdaj pa kdaj tudi očka vzeti bolniško.
Pa še to zelo v rokavicah, da ne bomo potem brali tule, da se ji dogaja mobing.

Pa je vseeno povsod, tudi v gospodarstvu se najdejo take cvetke, ne samo v JS :((

Tudi pri nas imamo v kolektivu mlade mamice, ki veckrat ostanejo doma na negi. In prav je tako. K bolnemu otroku sodita mama in ata, kako se organizirajo znotraj familije je to njihova stvar. Jaz sem svoj tim organizirala tako, da je vedno vse pokrito, da se flika s študenti ,…

Ko pridejo nazaj delajo s polno paro, dajo vse od sebe in res cenijo to, da jih zaradi pogostih neg ne gnjavimo po nepotrebnem. Meni je že dolgo jasno , da je samo zadovoljen delavec , dober delavec in s takim nacinom dela mi ze dolgo uspeva furat moj oddelek v podjetju z visokim dobickom.

Ej, ne štekam vas. A vaši otroci so bili stalno zdravi ali kako? Če se spomnim, kako mi je bilo, ko sta moja otroka obolevala, me prav zvije v želodcu. Pa sem kombinirala tudi z babico (kadar je bila pri volji), oz. je ona vlekla potem z otrokom, jaz sem pa po treh dneh šla delat.

Ma v glavenem, kar zvijalo me je, ko sem telefonirala, da sem spet na bolniški. Nič si nisem bolj želela, kot da bi bila otroka zdrava. Bolan otrok, pa bolniške, pa potem še postrani gledanje v službi, tega se pa res nerada spomnim. In počutila sem se tako nemoćno, kar z glavo bi tolkla v steno …

Dejte nehat ženske, prosim, pljuvat po drugih. Pa mlade diplomantke – čez par let boste na istem. To obdobje, ko si iz porodniške in tja do treh let je najbolj obupno obdobje za žensko in za službo. Saj to vsi vemo … pa kaj boš? Če mene vprašate, bi bilo najbolje, da bi bile doma, možje pa dobivali dodatek :)))

Ampak tako ne gre.

Tistim, ki ste še brez otrok in tiste, ki imate dve babici v zaledju pa bodite lepo tiho. Če ne probaš, ne moreš ocenjevati! Končno pa, ko boste ve na porodniški, bodo pa tudi njeni otroci že tako veliki, da bo delala tudi za vas.

Dejmo mone! Mal se poglobite v soljudi!

Današnje mlade ženske, so že dovolj pametne da ne bodo v takšni državi na svet spravljale novih otrok. Tako da jim tudi ne bo potrebno dati skozi vseh problemov ki ste jih ve morale.

Drage moje, ti in tudi druge ste mi pisale, naj zaposlimo vas. Javni zavod je to. Jaz nimam nobenega vpliva na zaposlovanje, pa tudi dvomim, da bodo kaj zaposlovali glede na varčevanje. Zato je še večji problem, da ti, ki so zaposleni, ne delajo.

Bravo, Barca, bravo!!!!

Zadela si bistvo.

New Report

Close