Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Na tem MON-u se marsikdaj pojavljajo neke “skupine”, tako kot na primer mame otrok do 3 leta starosti na bolniškah (to je le eden od primerov, drugi tak primer so na primer, najbolj vpijoč, brezposelne mame otrok, ki so v vrtcu), ko se po njih udari, ker je pač “zaradi njih” nam slabše.

Ista retorika se je pojavljala v krizi, preden je izbruhnila druga svetovna vojna. Le da so bili takrat krivci Judi, ker zaradi njih je nam vse slabše. ISTI LJUDJE, KI ZDAJ PLJUVATE PO MAMAH, KI SO NA BOLNIŠKAH, SO V TRIDESETIH LETIH PREJŠNJEGA STOLETJA NA ULICI PLJUVALI PO JUDIH, po vojni pa se tega niso več spomnili.

Nas, ki smo same z otroki, bi morali pa itak na cesto pometat, ker smo vedno le me na bolniški-negi in niti teoretično ne moremo računat na očete…

LJUDJE BOŽJI, ALI SE SLIŠITE??!?!!?!?!?!?!?

Ni čudno, da gre vse v maloro……

BTW zakaj pa še mož ne uzame bolniške, enkrat ona enkrat on, sej jo dobi oče ravno tako kot mama??

Mislim, da se nimaš nobene pravice vtikovati v takšne stvari. Ne ti, ne delodajlalci, ne sodelavci. To je stvar dogovora med partnerjema, to je njuna pravica. Kaj tebe to briga!?!?!?

Moj npr. ne more ostati, ker je pilot in ga čez teden ni doma. Od kolegice lahko ostane samo mož doma, ker ima ona službeni avto, ki ga privat ne sme koristit, mož pa se lahko v službo pelje samo z družinskim.

Pa še mnogo specifičnih poklicev je in ostalih dejavnikov(imaš avto, da pelješ otroka, imaš izpit, trenutna navezanost otroka,..) je, kjer nekdo od partnerjev pač ne more! Štekaš? Predvidevam, da ne!

sej lahko bi šel še mož kej na bolniško, zakaj samo ona??

Saj nismo glupi, veš!

In kaj ti znaš, da si tako perspektivna? Koliko izkušenj imaš pri 29? Imaš se za mlado, ampak verjemi, mladi in polni znanja so tisti, ki končajo faks pri 23, ne pa pri 29.

Prvič: med bolniško nima kaj hodit delat! Otrok je bolan ali pa ni.
Drugič: če imate preveč dela se pritožite svojemu šefu. On je odgovoren da delo razporedi oziroma uredi nadomeščanje za manjkajočega.

Kredit naj vzame, pa z bolniško naj ga odplačuje. Če lahko.

Ampak zakaj pa ne pride vsaj popoldne za dve, tri ure vsaj nekaj naredit? Ko mož pride iz službe, bi lahko prišla kaj naredit

Ker ji bi kljub temu odbili plačo za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa še na inšpekcijo jo lahko prijavijo, njo in delodajalca.

Verjamem, da vam je težko, a še težje je ostajati doma zaradi bolnega otroka. Vsi si želimo zdravih otrok in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačo. Vi ne?

Ojoj, kaki komentarji…otroci zbolevajo, sploh, ko so majhni. In ja, večinoma gre na bolniško mamica. Bog pomagaj, kako je to hudo ane. Moji so bili tudi bolani, pa nisem imela nikoli problema, ker sem bila v bolniški. Verjetno ne veste, da ni pošteno do drugih otrok, da pripelješ v vrtec otroka z vročino ali pa vsega smrkavega. Mah…bv…očitno ste imeli vsi babice, da so vam lahko čuvale otroke. Otrok bo prerasel in ne bo več oboleval ob vsaki spremembi vremena in mamica bo spet lepo redno hodila v službo. Če imate veliko dela, se pa malo bolj obrnite ali pa zaprosite za dodatno pomoč pri šefu. Aja….pa kakšno kavico manj in bo vse štimalo:))

Ko bote stare donde šle na operacijo kolkov ali pa bog ne daj fasale rano na želedcu, da ne omenim česa hujšega, kar vas zna doleteti zarad vaše fovšije, a boste tudi hodile med bolniško delat za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače in brez plačila prevoza in malice?

Ne morem se bolj strinjat s tvojim komentarjem!!! Sram jih naj bo…..Ravno zaradi takih oseb sem veliko raje delala z moškimi sodelavci, kot z ženskami….

jaz sem ena taka, ki imam 2 otroka pod 4 leta.

več kot pol plače dam za varstvo (vrtec + varuška), ker so otroci včasih pač bolni.

niti na misel mi ne pride jemanje bolniške, ker se pač bojim za svojo službo. nisem ponosna na to, ampak časi so takšni, da si ne upam privoščiti stvari, ki mi po zakonu “pripadajo”.

ko bosta otroka malo večja in manj bolna, bom pa lahko plačo zapravljala za druge stvari.

aha,sem pa v tujini, kamor vsi silite. tudi tukaj raje zaposlujejo mlade mame z otroki kot pa brez in “ne načrtujem otrok”.

Jaz sem tudi ena izmed tistih, ki je septembra otroka z enajstimi meseci porinila v vrtec, ker ga nimam dat kam drugam, privat varstva pa si ne morem privoščit. In sem šla delat v JU. Prišla sem v gužvo in zaostanke, ker je tista, ki me je nadomeščala odšla že en mesec prej. Na splošno zeeelllloooo primankuje ljudi, dejansko mojega dela ni imel kdo štukati (novega zaposlovanja ni, tiste ki so odšli v drugo službo ali pa na porodniško se ne nadomesti). Skratka, delamo kot budale, pa so vseeno zaostanki. Vmes imam po 40 klicev na dan, kjer me ljudje napizdevajo da kdaj bomo končno kaj naredil, polovica klicev je pa takšnih, da si mislim da ni več pismenih ljudi na svetu.

No, v teh dveh mesecih je bil moj otrok že 3x na antibiotiku zaradi gnojnega vnetja ušes z visoko vročino. Vrtec pač dela svoje. Vsakič mi je slabo, ko pokličem šefico. Pa čeprav vem, da se mojega dela nihče ne pritakne in da moram sama vse podelat. Malo se kombiniram z možem, oba koristiva dopuste. Delo si nosim domov in delam pozno v noč.

Vse to je za 800 EUR neto, nadure se mi režejo, v sanjah ne pomislim, da bi me šefica pohvalila. Sodelavci so pa itak na istem.

Grozno se mi zdi, kako se pritožujete čez mlade mamice, pred leti sem tudi jaz marsikateri pomagala, da je podelala. Ampak sedaj so taki časi. Tiste, ki imate starejše otroke, ste že pozabile, kako je bilo. Tamlade, ki pravite, da otrok ne boste imele- lahko ste hvaležne nam, ki jih imamo. Kdo pa bo skrbel za vas v domu za ostarele, po bolnišnicah? Naši otroci. Če jih ne bi imel nihče več, ne bi daleč prišli, a ne?

Na splošno so zelo slabi časi, delat je treba zaa male denarje zelo veliko. Če delaš samo 8 ur si itak grozno slab delavec, saj vendar moramo biti ja hvaležni, da sploh lahko delamo, a ne. Ker si želim otrok, si tega luksuza ne smem privoščit…..

Pa dajte še malo pljuvat čez JU, saj res nihče čist nič ne dela, pa itak vsi vlečejo bajne denarje (če s tem lažje živite, pa si mislite tako).

Upam, da vsaj kdo, ko klicari, pa se nihče ne javi, ali pa čaka na odločbo ipd pomisli, da je na drugi strani preobremenjena oseba, ki se trudi po najboljših močeh. Ker lahko verjamete, da tisti, ki smo na drugi strani res delamo, pa v večini nismo dobro plačani. Seveda se najdejo fikusi, to so tisti po vezah ali pa takšni, ki so že leta uradnički in jim že z leti pripada, da ne delajo. In ko bodo odpuščanja, kaj mislite, kdo bo odletel? Samo potem pa res ne vem, kdo bo delal……

Za zjokat je, kam smo prišli!

Te bom razsvetlila:

tejle mamici na infekcijski nega ne pripada, ker je otrok v bolnisnici. In mora za dneve, ko otrok ni sprejet ali pa odhaja iz bolnišnice dat svoj dopust. Se ti zdi to prav?

jah tudj jaz sem veliko na negi od vključitve v vrtec….a mislite da je fino ko moraš otroka pospremit v bolnico in doma joka na tvoji rami z 40 vročine….ne in bi bila rajši v službi pa da je otrok zdrav….in a pozabljate da ste nekoč tudi ve imele otroke ali jih boste imele….nimaš vpliva na njegovo zdravje in vsaka mami ima rajši zdravega otroka zato take komentarje obdržite zase.—-nikoli ne morete vedeti kaj vas čaka….sodelavi stari okrog 30 let najdli tumor…jo ni bilo pol leta…in kaj fiser price lahko se zgodi tudi tebi…obsojaj nadrene, ki ne znajo organizirat dela..drugače pa tud mi nsimo dobili zamenjave…delo smo si razdelili..pa tud mi hodimo domov ob 6 zvečer…tak je postal ta svet….bodite zdravi in se ukvarjajte s seboj ne koliko je kdo na bolniški..pa še lažje boste delali
lp mami

Mene tut nobena znanka ne razume, kako to, da ne dobiš službe, ko pa si v najboljših letih. Eh, ko imaš enkrat malega otroka, si jim samo v napoto, tako sodelavcem kot šefu. Hvala bogu da ne delam tam, uboga reva jo boste ja požrle od zavisti. Ona ni nič kriva, kriv je šef. Zakaj pišeš, da naj pusti bolnega otroka doma in naj dela popoldne? A misliš, da je otrok bolan samo zjutraj? :-)))

JA TA NAJBOLJ,DA JIH FENTAŠ VSE PO VRST.VSEM MLADIM IN OH IN SPLOH Z FAKSI IN BREZ OTROK,UPAM,DA JIH NE BOSTE NIKOL MELE,ČE PA ŽE PA SRČNO UPAM,DA BOSTE PROBALE KAJ JE TO BOLNIŠKA ZA OTROKA.NIMATE POJMA.NIMATE POJMA KAKO JE,ČE JE OTROK BOLAN.OD NAJMANJŠEGA PREHLADA DO HUDE BOLEZNI.JA TUD JAZ SEM BILA NA BOLNIŠKI.JA ZARADI OTROKA.JA IN TO VEČKRAT.NAJPREJ ZARADI PREHLADOV,VIROZIC,KASNEJE ZARADI NAJHUJŠE DIAGNOZE.DANES MI JE ŽAL,DA NISEM BILA ŠE VEČ.MOJEGA SONČKA NI VEČ.

lej če je na bolniški je tudi plačana bolniška, četudi bi prišla in naredila svojo obveznost ji nihče ne bo nič plačal.
je pa tako, da so kot zgleda otroci v vrtcu in kaj druga je nemogoče pričakovat.

V današnjih časih ravno tvoj profil ženske ni za zaposlit. Zakaj? Ker take ponavadi delajo pol leta in malo več, pa hop na porodniško. Potem je delodajalec na istem s teboj za nadaljna tri leta.

A veš katere so za zaposlit? Tiste pri štiridesetih z otroci v vsaj 5 razredu OŠ. Otroci so iz tahudih prehladov in nalezljivih bolezni ven, storilnost ženske pri 40-ih je tudi izjemno velika, pa tudi kar nekaj delovnih izkušenj že ima, izoblikovane delovne navade.

JA TA NAJBOLJ JO JE ZAHODT NJO IN NJENE FROCE.PONAVADI SE ZAREČENEGA KRUHA NAJVEČ POJE.PA VSEENO ZA TISTE,KI NIMATE ŠE OTROK IN STE SUPER IZOBRAŽENE IN PREPRIČANE VASE-UPAM,DA BOSTE V ŽIVLJENJU OKUSILE TUDI TO “RADOST” BITI MAMA IN KAKO JE,ČE JE OTROK BOLAN.JA JAZ SEM ENA IZMED TISTIH,KI SEM BILA VEEEČNO NA BOLNIŠKI IN PREDMET OPRAVLJIVIH SODELAVK.NAJ VSAK PROBA SAM KAKO JE BITI Z BOLNIM OTROKOM DOMA.ZAČELO SE JE ,JA,ZA VSAK SMRKELJ,KI MU JE PRILEZEL VEN IZ NOSA,ZARADI VIROZIC,VROČIN,DRISKE.JA NA ŽALOST DO NAJHUJŠE DIAGNOZE.IN DANES MI JE ŽAL ZA VSAK DAN,KI GA NISVA PREŽIVELA SKUPAJ.ZA VSO ZAMUJENO TOLAŽBO,NASMEHE,OBJEME…JA ŽAL MI JE,DA NISEM BILA ŠE VEČ NA BOLNIŠKI.MOJEGA SONČKA NI VEČ IN POGREŠAM GA.

Tudi jaz bom kmalu zaključila drugo porodniško. Ja, drznila sem si imeti dva otroka!!! Pa kaj je z vami!?! A živite za službo ali hodite v službo, da živite? Meni je družina na prvem mestu, in če bo moj otrok zbolel, bom tisti dan ali dva, ko je hudo, doma z njim, pa če se ve babe zahrbtne na glavo postavite. Mislim da si prav noben starš ne želi , da otrok zboli, če pa pride do tega, je edino pravilno, da je otrok na prvem mestu. Služba je samo služba. Jaz imam k sreči zelo rada svojo službo, se trudim delati dobro in čutim odgovornost do nje. Prav tako ne ostajam doma zaradi nahodov ipd, ko pa gre za otroka, je pa on na prvem mestu. Delo bo itak počakalo in ga bom na koncu opravila sama. Zapomnite si že enkrat, da je služba samo služba, in da se vam na koncu, ko boste resno zboleli (pa ne privoščim nikomur), nihče ne bo zahvalil, da ste bili tam tudi takrat, ko bi morali biti na bolniški…
Od žensk bi pričakovala nekoliko več razumevanja… Je pač tako, da so tudi na tem področju moški lahko bolj življenjski in razumevajoči. Ene res rabite skoz potrditev, da ste “pridne” v službi… Očitno vam v zasebnem življenju ne štima…

joj joj mislm kakšen narod smo…sama fovšerija….men verjem da je vsaka mama rajš v službi kot da je otrok bolan…tud jat sem bila veliko na negi…pa delam v kolektivu kjer ni veliko mladih mamic …pa so tud drugi na bolniški in morm jaz vlečt zastonj…tko pač pride….jaz se ne sekiram, če je bolana sem z njo, ker je moja in me prav briga kaj si kdo misli….itak imajo pa taki kot fiserprice največ povedat za druge ..hitrejše delaj in manj opravljaj sodelavke pa boš šla prej domov
lp

New Report

Close