Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

zato ker sama nimam otrok, še nisem sovražnica otrok, nekateri so čisto simpatični, bom pa povedala tole:

zaradi takih kuzel kot je tvoj sodelavka, nas drugih žensk, ki smo se zavestno odločile, da ne bomo imele otrok, potencialni delodajalci šikanirajo. zaradi njih (vsaj v gospodarstvu, JU je najbrž poglavje zase) smo diskriminirane in nas dajejo na največ enoletne pogodbe, sp-je ali honorarje, saj se nas bojijo zaposliti, da jim ne bi čez par mesecev ušle na lepše s trebuhom.

nič proti materinstvu, ampak ta tvoja sodelavka mi zveni kot lenuhinja, ki išče izgovore. jaz sem prisilno svobodnjak in še nisem imela ‘časa’ bit bolana, podobno je z ženskami, ki imajo sp-je in male otroke.

zato ta tvoj mrha samo ‘hvata krivino’ kot bi rekli včasih. ona je ena tistih, ki ženske spravljajo na slab glas in v slab položaj.

o otrocih pa tole: moja generacija iz 70-ih let je imela 1x letno angino, pa 2 prehlada in 0 alergij. ne vem, kaj počnete s sončki, da ste jih do kraja sfižili, bolani so za vsak drek.


Tako vehementno: jaz bom posvojila pri 38+. No zdaj pa stopi na realna tla in poglej realnosti v oči. Pri tej starosti si prestara za posvojitev. Če si sedaj okoli 24, lahko kar začneš,pri nas je število posvojitev okoli 30 letno, prosilcev pa 300 letno, čaka se po navadi več kot 10 let, vendar se izbira starše glede na primernost in ne na leta čakalne dobe. Posvojitev v tujini zapletena, draga, dolgotrajajoča. Pogosto se dom išče otrokom ki imajo posebne potrebe in so se jim starši odpovedali, ker ne morejo skrbeti oz. ne želijo skrbeti zanje. Pa potem pričakuješ, da dete nikoli ne bo zbolelo in ti nikoli koristila dopusta?

Uf, vidim da se z babami ni za hecat!

Skoraj vsaka nosečnost pusti posledice, drage punce.
Nekatere ste mogoče res rodilje in imate brez težav po več otrok (recimo Marija Terezija – rodila je 16 otrok, odraslo jih je 11), večini pa pri nosečnosti udari kaka reč na plan… pač velike hormonske spremembe, obremenitve mišic, hrbtenice… In pravzprav lahko pomislite, da vsaka, ki rodi otroka, rodi tudi davkoplačevalca za vse nas.

Problem je samo organizacija dela.

V realnem sektorju bi tale bila že 4 leta na cesti! Zato nas sploh ne čudi, da je država v dreku, če se v JU tako dela kot se!! Katastrofa. Privat in relanis sektor je to možno le v največjih sanjah. Uboga naša Slovenija. Razlike so med nami katastrofalne pa smo le majhna občina.

KO BI TE HUDIČ VZEL PROKLEMAN. BABNCA ZARUKANA. KO BI VSAJ TI NA SMRT ZBOLELA. – ITAK ENKRAT BOŠ AMPAK, KO BI TAKOJ.

Jaz zaenkrat še nimam davkoplačevalcev, si jih pa želim. Ko bom srečala pravo osebo, bi z njim želela imeti vsaj enega, veliko raje pa dva davkoplačevalca.

Dajte malo pogooglat. Tukaj sem našla zelo lep članek, ki vam bo vsem pojasnil, zakaj je tako.
http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/skof265.pdf

Ne morem verjeti, kako ozko in sebično gledate in pišete za osebo čigar primer osebno ne poznate!!!
Vse to na podlagi jamranja neke njene sodelavke ali sodelavca, ki pravzaprav nima nobene pravice vmešavati se v njeno osebno življenje! Ni ne njen delodajalec ne direktor in ne šef pa še te se ne smejo vtikovati, če ima ženska vse papirje urejene.
Kaj vi res mislite, da lahko presojate o zdravju njenih otrok?????? Pa kaj če ste vi imeli srečo in bili zdravi oz. so vaši otroci zdravi.. Kaj pa če njeni niso tako zdravi? Ne sodite ljudi, če ne poznate popolnoma vse zgodbe ali zadevo osebno! Nekateri ste šli tako daleč, da kljub temu da žensko ne poznate osebno bi jo naj bilo treba odpustiti. Nekateri se kljub njenim bolnim otrokom ponujate na njeno mesto..??
Tale oseba, ki je pisala pod imenom JAVIM SE bi šla preko vseh tudi bolnih otrok le da bo ona imela delo in bila srečna.
Mama mi je enkrat pripovedovala kako so se njene sodelavke norčevale iz ene njene sodelavke, ki je bila veliko na bolniški. Ta sodelavka je bila vse samo človek ne. In ja vse sodelavke so se strinjale, da jo je potrebno odpustiti ker pa one ne bodo delale namesto nje. Ta sodelavka je čez par mesecev umrla, ker je imela hudo bolezen. Povedati hočem nehajte soditi ljudi,ki jih ne poznate. Nekateri ne radi govorijo o svojih zdravstvenih problemih in vam jih tudi ne rabijo!

Vedno se najdejo sodelavci, ki se vtikajo v stvari, ki se jih ne tičejo še zlasti v večjih kolektivih.

KAKO ŽLEHT SO LAHKO LJUDJE …

Ljudje smo različnega zdravja zato ne soditi drugim, ker se lahko nekdaj znajdete v podobni ali hujši situaciji pa sem siguren, da vam ne bo takrat všeč, ko vam bodo sodili drugi kateri pojma nimajo kaj se vam dogaja…. lp!

Recimo, da so otroci te zenske resno bolni. Mogoce je kaksen od njih invaliden in tako naprej. Ali bi to pri sodelavcih zbudilo kaj socutja in jim naredilo dodatno delo manj bolece… ali je vseeno?

Problem, ki ga jaz vidim v vsej tej debati je OGROMNA razlika med zaposlenimi v JU in gospodarstvu.
Če je moj otrok bolan, delam od doma, saj imam službeni telefon in računalnik.
Ne sprašujem se, ali mi bodo to plačali, ampak delam ker čutim ODGOVORNOST do svojega dela, da ga dokončam v roku in da moje delo pripomore k končnemu rezultatu.
Če rezultatov ne bo, tudi moje službe ne bo. Pika. V JU se pač o tem očitno ne razmišlja.

In ker ti v gospodarstvu delaš, misliš, da mi v javnem sektorju pa ne? Lej, danes že sedim za kompom in delam, jutri ne grem na nobeno družinsko slavje, ker bom spet cel dan delala. Projekt je za končat in se nam mudi. Ne štejem ur, nadur mi nihče ne plača, in če gre praznik za to, da zadevo končamo, pač gre. Na srečo imam toliko velike otroke, da jih lahko zanemarjam, včasih je bilo pa to veliko težje. Sploh če so bili bolani in ni bilo varstva. Kje je zdaj razlika med JU in gospodarstvom?

Dobro so vam oprali možgane. Glavno, da je nekdo kriv za krizo, a ne? In glavno, da to niso tisti, ki so pobrali milijarde državnega denarja. Dokler se bomo mi male ribe šli med seboj, toliko časa imajo oni mir in lahko zdaj uživajo pod kakšno palmo na zasluženih počitnicah, medtem ko mame delamo na praznik in se gremo, katera dela še bolj in se odreka še bolj. A ne bi bilo bolj smiselno zahtevati seznam z imeni, kdo nas je spravil sem, kjer smo? In zahtevati, da za to odgovarja?

Vsi tisti, ki ste sedaj našli Janšo za krivca – odjebite pa se sploh ne oglašajte več – goveda!!! Ta sistem v državni upravi teče že 20 let, pa ne govorim o bolniških (itak smo svetovni rekorderji!!).

Dobiš delo, ki ga mora opraviti nekdo z rangom sekretarja – ti pet rangov nižje visiš v službi do 6, 7, 8…čez vikend nosiš delo domov za famoznih 800 eur, sekretarček ima pa 2300-2500 eur…
TO SE VLEČE ŽE 15 LET!!! in nima nikakšne veze z ZUJFI in podobnim, temveč z zjebano zakonodajo v javni upravi…

Ni ravno tema za poroniške – toda sranje je povsem isto….

Ja to so pač ženske , ki so razdvojene med službo in otrokom…bi bile rade z otroci , pa tudi službo imele…otroci to nagonsko čutijo in dogajajo se bolezni. Tudi če je to javni zavod se ji da lahko opoved..seveda ne iz nesposobnosti, ampak se enostavno ukine delavno mesto in gospo na cesto pa naj bo gospodinja, saj ji bodo razliko do plače prinesli otroški dodatki. Pred leti sem imela delavko, ki je bila malce starejša in imela malce rizično nosečnost, potem pa je delala dva tedna pa teden na bolniški pa spet dopust (javni sektor)…pa spet delala pa spet dopust v bistvu je dlala samo tiste dni ko je bilo konkretno njeno delo za narediti vse ostalo smo delali vsi ostali dokler se nisem razjezila in ji povedala, da jo lepo prosimo, da če ne zdrži naj gre na bolniško in na njej ostane do poroda , da mi lahko zaposlimo nekoga..hvala bogu je šla…pa ni razumela kaj ji hočem povedati…tio je bilo pred 7 leti kak mesec iod tega mi je očitala kako da sem jo postavila pred dejstvo in da iona pa res ni bila na bolniški …sodelavka ji je pol zvlekla ven evidenčni list no pol je utihnila…samo žal še danes ji gre samo za svoj rit in če jo kdo ne ustavi tera svioje pravice do onemoglosti…sploh ni važno če v oddelku manjk kak človek ona bi šla na dopust …četudi se bo ona druga sodelavka ubila od svojega in še njenega dela…no tu ponavadi mora odregirati šef…pa biti včasih malce grd…tako kot jaz…

A se lahko pridružim? Čeprav ste tematiko zaključili še isti večer in je že deset dni od tega.
Dovolj dolgo že teptam Mater Zemljo, da poznam razmere in v gospodarstvu in v javnih službah. Poznati je treba tudi ljudi. Ne mislim navajati raznoraznih vaših ugotovitev, ki so skracane zgoraj. Nekatere so pravilne druge spet ne.
Nihče ni omenil dela v JS. Ampak vem, da je veliko vam poznano koliko se po pisarnah dela. Ogromno časa se porabi za vse “pomembne “osebne zadeve od ličenja, mode, obrekovanja pa še bi lahko našteval.
Storilnost pa je bolj na šepavih nogah.
No fisher price….še nečesa ni nihče omenil, razen če nisem spregledal. Zakaj se pa tako trudite delat nadure? A ni mogoče med vami nasejan strah pred morebitnim odpuščanjem? In tista, ki bo boljša ne bo odpuščena. To je janšev sistem…ustrahovanje. Preberite si malo zakone in nehajte mlatit prazno slamo.
Pa naj ima mlada mamica zares bolne otroke ali pa zna samo izkoriščati zakonsko podlago, ste vse ostale ovce v dobesednem pomenu.
Aja…pa storilnost zaradi nadur ni nič višja…kvečjemu nmanjša. Tiste kvazi kopi paste odločbe vam pa lahko jaz, ki ne delam v JS nardim v polovičnem času..po dveh tednih pa že lahko najmanj dve odpustimo…pa si kvante potem lahko na zavodu pripovedujete.
Brez zamere in lep pozdrav.

Se pravi da lahko avtorica v kratkem pricakuje anevrizmo v mozganih ali kaj??? Kaj bolj debilnega ze pa dolgo nisem slisala no….. Ce bi bil svet pravicen in bi dejansko vsak dobil svoje bi razni Zidarji, Hildice, Jansati in podobni fasali se kaj hujsega od anevrizme, tako pa mirno tlacijo naso zemljico in se ti smejejo v fris. Tako da zacepi z raznimi moralnimi nauki ker tej gluposti stoletja ze dolgo nihce vec ne verjame! Ce imas zeljo po debilnih pridigah in nabijanju slabe vesti nekomu pojdi v cerkev in tam glumi svetnico vsako nedeljo, nas v realnem svetu pa pusti pri miru![/quote]

Jaz bom pa napisal, da si najbolj glup/a ti, ki tole pišeš. Če bi imel/a kaj soli v glavi bi vedel/a, da ni bilo tako mišljeno o anevrizmi. Saj zato pa je tako na tej naši ljubi zemlji, ker ljudje ne razumete bistva.
Poleg tega Navedeni gospoda zidarji in ostali se ne sekirajo..torej nimajo osnovnih pogojev za zbolevanje. Tebi pa se to lahko komot zgodi, ker deluješ zafrustrirano, zagotovo imaš probleme s pritiskom pa holesterol, težave s kilami…in še in še..kar pa je itak tvoj vsakdan..torej tega sploh opaziš ne več.

Še tako dober nadrejeni ne zmore vedno obvladati nesposobnega kolektiva..torej ni vedno nadrejeni kriv.
Poznam pa enega, ki obvlada. Ima posebno taktiko in bejbe vseh starosti kar tekmujejo med seboj v pridnosti. Saj ni treba posebej omenjati, da jih zna šarmirati na sebi edinstven način. Ampak vse, res vse.

In ker ti v gospodarstvu delaš, misliš, da mi v javnem sektorju pa ne? Lej, danes že sedim za kompom in delam, jutri ne grem na nobeno družinsko slavje, ker bom spet cel dan delala. Projekt je za končat in se nam mudi. Ne štejem ur, nadur mi nihče ne plača, in če gre praznik za to, da zadevo končamo, pač gre. Na srečo imam toliko velike otroke, da jih lahko zanemarjam, včasih je bilo pa to veliko težje. Sploh če so bili bolani in ni bilo varstva. Kje je zdaj razlika med JU in gospodarstvom?

Dobro so vam oprali možgane. Glavno, da je nekdo kriv za krizo, a ne? In glavno, da to niso tisti, ki so pobrali milijarde državnega denarja. Dokler se bomo mi male ribe šli med seboj, toliko časa imajo oni mir in lahko zdaj uživajo pod kakšno palmo na zasluženih počitnicah, medtem ko mame delamo na praznik in se gremo, katera dela še bolj in se odreka še bolj. A ne bi bilo bolj smiselno zahtevati seznam z imeni, kdo nas je spravil sem, kjer smo? In zahtevati, da za to odgovarja?[/quote]

Le poglej se samo sebe. Hvališ se kako sediš za kompom…..in to na delovnem mestu…in vneto debatiraš na MON-u. Zato pa delo zaostaja. Poleg pa še tarnaš o obilici dela. Dej no ti in tebi podobni, zaglejte se malo vase. Sama sebi si porinila nož v hrbet in to nevede, torej sploh ne veš kaj počneš. Uboga storilnost, bolje bi bilo če bi bila na bolniški kot da zapravljaš čas na delovnem mestu. In veliko podobnih tudi. Pa ne šimfajte tistih ki delajo.

New Report

Close