Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Prišla s porodniške in zdaj je non stop na bolniški!

Glej, tudi jaz sem porabila veliko dopusta za nego, pasem v JU. Ja, tudi popoldne sem hodila delat. Danes mi je zelo žal. Zakaj? Ko so otroci zrastli in niso več toliko obolevali, sem zbolela jaz. Dolgo je trajalo, da sem si opomogla. Še hvala mi ni nihče rekel, kaj šele da bi bilo kaj plačano…

Iz katerega denarja naj mi to delo plača, če je varčevanje in so mu zelo zmanjšali sredstva? Zakaj pa misliš, da sem jaz pripravljena tudi proti plačilu vsako popoldne biti v službi, da me moja otroka ne bosta nikoli videla? Kaj pa če jaz fizično ne zmorem delati po 11 ur na dan večkrat na teden?[/quote]

Ja zakaj hudiča pa hodiš delat? A imaš tako nizko samopodobo, da ti tiso lažno trepljanje šefa po glavici “uhkakositipridnasamotimerazumešinveškakojehudotisamopridnodelajpanejamraj” dviguje voljo do življenja?

Iz katerega denarja naj mi to delo plača, če je varčevanje in so mu zelo zmanjšali sredstva? Zakaj pa misliš, da sem jaz pripravljena tudi proti plačilu vsako popoldne biti v službi, da me moja otroka ne bosta nikoli videla? Kaj pa če jaz fizično ne zmorem delati po 11 ur na dan večkrat na teden?[/quote]

moli se bogu i ocu. pejt do janšeka, pa naj vam da sredstva nazaj. če si v JU je število nadur itak omejeno, šef te ne more prisiliti, da sploh delaš kakšno naduro, če ti je ne more plačati. konec koncev greste lahko vsi na bolniško, kaj bo pa potem? Grem pa staviti, da nisi šefu muksnila niti besedice?
Saj veš, kakšna je zakonodaja in če se nekdo umisli, je lahko na bolniški skoraj kolikor hoče, pa mu nihče nič ne more.[/quote]

To se pač zgodi v kolektivu, kjer en skloni glavo in dela zastojn ure, potem si drugi misli u hudiča, bom raje še jaz in potem vsi skupaj delajo prostovoljno neplačane ure, šefi orgazmirajo, tisti, ki pa si drzne po oddelani 8 urah domov pa je prvi v vrsti za odstrel.

Tipična zgodbica o opicah in bananah…http://www.vodja.net/index.php?blog=1&title=poskus-z-opicami-noblikovanje-navad&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Pa kaj imate vsi tako bolane otroke? Očitno se res vse ruši, ko tukaj berem sami bolani otroci, bolani od česa? Očitno se degenerirana in kemično predelana hrana že kaže na ljudeh in razna obvezna cepljenja dojenčkov. Bog ve kaj bodo te ubogi otroci fasali ko bodo starejši, elita prikriva marsikaj, in vaši otroci so samo poskusni zajčki za elito da lahko opazujejo kakšne bolezni se lahko razvijajo na človeških telesih, vbrizgavajo pa to preko obveznih cepljenj.

Ko sem bil jaz mali nisem bil nikoli bolan, niti nisem poznal nikogar od svojih otroških prijateljev ki bi bili bolehni.

Iz katerega denarja naj mi to delo plača, če je varčevanje in so mu zelo zmanjšali sredstva? Zakaj pa misliš, da sem jaz pripravljena tudi proti plačilu vsako popoldne biti v službi, da me moja otroka ne bosta nikoli videla? Kaj pa če jaz fizično ne zmorem delati po 11 ur na dan večkrat na teden?[/quote]

Ja zakaj hudiča pa hodiš delat? A imaš tako nizko samopodobo, da ti tiso lažno trepljanje šefa po glavici “uhkakositipridnasamotimerazumešinveškakojehudotisamopridnodelajpanejamraj” dviguje voljo do življenja?[/quote]

Zato da ti odločbe ne dobiš z eno leto zamude, zato. Že tako jo dobiš z zamudo.

Zakaj,da bi hodila delat popoldan,če je na bolniški……Toliko enega negatizma iz tebe vre ven,če imaš ti osebne probleme jih ne rabiš na sodelavki stresat………….
Namesto,da na forumu izpostavljaš sodelavko se rajši z otroci ukvarjaj,ko jih ne vidiš toliko….
In kako srečo imam,da nisem tvoja sodelavka oziroma ti jo imaš!

Ja nič, najbolje da vsi naredimo še ene 3, 5 otrok da bomo lahko izkoriščale razne ugodnosti. Očitno so taki zaščiteni ko bubregi u loju. Nič čudnega da gre vse k vragu.

Nekateri ne pljuvamo, razumemo pa tako delodajalce kot tudi sodelavce…. sama sem pred časi “skasirala” 3/4 sodelavkinega dela, kadarkoli je šla v bolniško zaradi otroka, vsak dan sem delala vsaj 10 ur in hodila delat tudi po sobotah, nadur se ni plačevalo (sem sicer lahko koristila, a kdaj, če še minimalnega zakonskega rednega dopusta nisem uspela) – pa je bilo pri privatniku in ne v JS!
Tudi 1/3 njene nosečnosti je bilo take, šele ko je šla v porodniško, sem dobila nekaj pomoči.

Razumem pa tudi starše, da želijo biti ob bolnem otroku in si vseeno mislijo, da mama iz JS bo lažje doma kot pa oče, ki dela v gospodarstvu. In da otrok tako ali tako bolj potrebuje mamo.

Ne vem, kakorkoli obrneš, nekdo je prikrajšan in oškodovan.[/quote]

Zdaj pa res ne vem ali ste tako bebavi ali naivni, da obtozujejo mamice na negi, ker vam vas delodajalec ne placuje nadur za dodatno opravljeno delo oz. ne zagotovi zadosti kadra!???

Mama naj svojo pravico do nege bolnega otroka zamenja za socutje do sodelavk, ker delodajalec ni sposoben prv organizirati delo? Resno?

Delam v gospodarstvu, v podjetju z izjemnimi rezultati , ampak nikoli nisem cula, da bi komu naprej metali njihove pravice oz. koriščenje le teh![/quote]

Je razlika med bolniško zaradi komplikacij, bolezni, možne hospitalizacije in v take primeru samo želiš, da bi se vse dobro končalo in pa zaradi bolniške zaradi dveh kihecov in malo šmrkavega nosu 🙁

In povej mi, kako boš organiziral strokovno delo? Z nekom prek študenta? Kako boš prerazporejal kadre, če ga je za delo v normalnih razmerah ravno dovolj, (pa so v to všteti tudi dopustu in kaka bolniška letno), nikakor pa podjetje ne prenese zaposlitve še nekoga “za vsak primer”?

In ne trdim (če bi dobro prebrala), da mama ne bi smela na bolniško, pravim le, da ima otrok oba starša.

Ja, prav razumeš in meni je bilo to logično, ko mi je otrok zboleval, kot da je plačan za to. Samo – jaz sem delala v gospodarstvu in če si plač nismo zaslužli, jih pač nismo dobili -simpl, ko pasulj. S 40 C in pljučnico si že ostal doma, vse drugo, predvsem bolezni otrok, smo pa pregurali v službi, malo skombinirali, mogoče ne vseh 8, ampak 6 ur ali 4 ure, tudi ob sobotah kdaj, če ni šlo drugače. Bolniška je pokrila toliko, da pač nisi delal dopoldan in velikokrat je v celoti nismo niti koristili, samo tiste dni, ko te res ni bilo, po tej plati je bil tudi šef fer. Če si med bolniško naredil vsaj 4 ure, ti je pisal šiht in ne bolčniško.

In kot prvo, sva si bolniške z možem delila 50:50, kot drugo je pa en bil ob otroku dopoldan, ta drug pa popoldan – obratno sva pa delala, bolniška je bila v celoti res samo tisti dan, ko je bil otrok totalka bogi ali smo bili v bolnišnici. Ne samo jaz, vsi v našem podjetju smo delali tako, ker smo bili s. p. in so plače bile, če smo jih zaslužili — sicer smo bili brez! To mnogim v JU manjka – menijo, da plača z neba pade in je neodtujljiva pravica![/quote]

In zdaj misliš, da si junakinja, da ti bomo ploskali? Veš kaj, nihče ti ni rekel hvala za to in ti tudi nikoli ne bo. Če si zaradi službe zanemarjala otroke, ti bo nekoč žal. Če si si zaradi službe uničevala zdravje, te bodo brcnili na cesto, ko zaradi posledic dela, ko si bila bolna, ne boš več sposobna delati.

pretežno ženskem, je vedno enainista ženska nergala čez bolniške, vedno je trdila, da so vse bolniške izmišljene, blef, še najbolj so ji šle v nos bolniške za nego otroka. Ko je bila stara 42 let ji je počila žilica v možganih-anevrizma, danes leži negibna in pri polni zavesti v domu za onemogle, grozljivo jo je videti. Premislite prej ko obsojate in posplošujete.

Se pravi da lahko avtorica v kratkem pricakuje anevrizmo v mozganih ali kaj??? Kaj bolj debilnega ze pa dolgo nisem slisala no….. Ce bi bil svet pravicen in bi dejansko vsak dobil svoje bi razni Zidarji, Hildice, Jansati in podobni fasali se kaj hujsega od anevrizme, tako pa mirno tlacijo naso zemljico in se ti smejejo v fris. Tako da zacepi z raznimi moralnimi nauki ker tej gluposti stoletja ze dolgo nihce vec ne verjame! Ce imas zeljo po debilnih pridigah in nabijanju slabe vesti nekomu pojdi v cerkev in tam glumi svetnico vsako nedeljo, nas v realnem svetu pa pusti pri miru!

Iz katerega denarja naj mi to delo plača, če je varčevanje in so mu zelo zmanjšali sredstva? Zakaj pa misliš, da sem jaz pripravljena tudi proti plačilu vsako popoldne biti v službi, da me moja otroka ne bosta nikoli videla? Kaj pa če jaz fizično ne zmorem delati po 11 ur na dan večkrat na teden?[/quote]
Očitno ste v precej brezizhodni situaciji.
Ne delajte se herojev in počasi začnite še preostali koristiti bolniške odsotnosti zaradi izčrpanosti in preutrujenosti. Ravno tako, kot ona za otroke, imate tudi vi pravico do bolniške (in ja, tudi zaradi izčrpanosti se jo dobi). Ko bo delo čisto zastalo, bo moral direktor končno nekaj ukreniti v zvezi s tem.
Druge rešitve ne vidim.

Fisherprice, verjetno vsi razumemo tvojo jezo, vsi smo radi s svojimi otroki. Ampak za tvoj problem ni kriva sodelavka, pac pa nadrejeni. normalno in clovesko je, da bo v kolikor je mozno ob bolnem otroku. Kaj je tu tezkega za razumet? Pac ne razmislja ob bolnem otroku kaksne probleme imas ti zaradi njene odsotnosti. Zenske bi mogle skup drzat ne pa si metat polena pod noge, saj s tem izgubljamo se tisto, kar imamo v tem hitrem svetu.

Se pravi da lahko avtorica v kratkem pricakuje anevrizmo v mozganih ali kaj??? Kaj bolj debilnega ze pa dolgo nisem slisala no….. Ce bi bil svet pravicen in bi dejansko vsak dobil svoje bi razni Zidarji, Hildice, Jansati in podobni fasali se kaj hujsega od anevrizme, tako pa mirno tlacijo naso zemljico in se ti smejejo v fris. Tako da zacepi z raznimi moralnimi nauki ker tej gluposti stoletja ze dolgo nihce vec ne verjame! Ce imas zeljo po debilnih pridigah in nabijanju slabe vesti nekomu pojdi v cerkev in tam glumi svetnico vsako nedeljo, nas v realnem svetu pa pusti pri miru![/quote]

Hilde, Zididarji, Janšati imajo svojo usodo, pa ne misli, da si ti ali jaz kaj boljša, trsko v tujem očesu vidiš, bruna v lastnem pa ne, boga ti in upam, da te ne dolieti moja usoda, da sprevidiš.
Lahko noč.

Nihče ji ni vrgel nobenega polena pod noge, ji bomo pa povedali, da na takšen način naprej ne gre. Ne vem, zakaj toliko pišete, da je kriv nadrejeni. Česa je kriv nadrejeni? Ne govorimo tukaj o privatniku, ki lahko zaposluje, kolikor hoče. Govorimo o javnem zavodu. Ali res mislite, da on sme za to isto delovno mesto zaposliti še nekoga? Ne, ne sme. A mislite, da bo iz svojega žepa plačeval nadure? Seveda jih ne bo. Kaj lahko nadrejeni naredi? Nisem strašna ljubiteljica šefa, ampak vem, da on tukaj ne more nič.

Dej, ne serji! Noben šef se ni pri nas ob nič spotikal, so šli na roko, medalj res niso delili, so pa znali pokazat, koga in kaj cenijo. Tudi finančno. Ko gre otrok prvo leto v vrtec, pač zboleva, tudi zaradi – včasih kretenskih, včasih pa staršev v hudih stiskah – ki v vrtec privlečejo močno bolnega otroka, zadozanega z vsemi mogočimi zdravili. Mi smo bili kolektiv, odlično smo se razumeli tudi izven službe in vsi smo vedeli, da če enega ni, ostali podelajo za njim, s tem, da tudi ko smo bili vsi, na šihtu nismo praskali jajc in čakali, da šiht mine, ampak smo delali vseh 8 ur na polno – popravljam, 7,5 – pol ure smo imeli za malico. “Rezerv” praktično ni bilo in to smo vedeli vsi. Jasno, da poštukaš 1x, 2 x, vsak poštuka. Ampak če mi otrok zboli 2 x mesečno, kar je prvo leto vrtca povprečje, jaz pač nimam “ksihta”, svoje delo naprtiti sodelavcem. K sreči ga tudi ostali niso imeli in smo vsi počeli enako. Smo ostali doma v ta hudih fazah, ko pa smo zlezli iz najhujšega, smo podelali, kar smo lahko. DObavnica ne opazi, ali je spisana ob 10 dopoldan ali ob 10 zvečer, brez nje pa roba ne gre iz hiše in če roba ne gre iz hiše ni plačana, torej ni plač. Enostavno!

Še danes, ko že 10 let ne delam več v tem podjetju, smo z ex-sodelavci prijatelji, enako s šefom. In ko se mi je zgodilo, da sem bila v zelo hudi finančni stiski po 2. porodu, kaki 2 leti po odhodu iz podjetja, je ex-šef z mojimi ex-sodelavci prišel k meni domov z nemajhno vsoto, ki me je rešila iz te hude stiske (brez vseh papirjev, denar na roko z opombo – boš vnila ko boš lahko) in mi ponudil službo, brez katere sem ostala po 2. porodu. Toliko o hlapčevstvu!

Meni ne rabi noben ploskat, kako so se mi zahvalili, preberi zgoraj, če so pa otroci “zanemarjeni” v očetovi oskrbi, se zamislite nad sabo, kakšne potomflne in limlne ste oženile. Na cesto me ni nihče brcnil, bi bilo pa dobro kdaj brcniti koga, ki meni, da je za 3 kihce in boleče grlo treba bit 14 dni nepremično po dolgem.

Bravoooo, dobro napisano!!!

To se jaz vsak dan sprašujem, ko berem MON, a jih ni strah lastne zlobe??

Če tvoj mož ni za nobeno rabo in otroku ni dober, ne pomeni, da smo si vse izbrale tako nesposobne moške.

Prepiše ji osebni zdravnik. Vsi pa vemo, da, če imaš dobrega osebnega zdravnika, s katerim se razumeš komot dobiš bolniško. Naj ostane na bolniški več kot mesec dni, da bo o upravičenosti odločal zdravnik na Zavodu za zdravstveno zavarovanje pa bomo potem videli, če ima res razlog za bolniško. Ona pa, kakor piše avtorica je na bolniški nekaj časa in pride delat za en dan in spet na bolniško, ravno zato, da ji ni treba pošiljat na ZZZS.

In ja takim ženskam, ki so non stop na dostikrat neupravičenih bolniškah zaradi otrok je očitati marsikaj: med drugim tudi to, da delodajalci nočejo zaposlovati mladih ženske brez otrok. Ravno zaradi tega, ker vedo, da jih bo veliko bilo non stop na bolniški. Ženske same sebi pljuvajo v skledo.

Zato vas pa nihče ne vzame v službo.

Če tvoj mož ni za nobeno rabo in otroku ni dober, ne pomeni, da smo si vse izbrale tako nesposobne moške.[/quote]

Roko na srce, koliko moških koristi nego za otroka?

Sodelavci ostajamo do petih, šestih

koliko sodelavcev to ostaja?
Ker če več kot dva, trije; to pomeni, da tudi vi niste sposobni njenega dela, ki ga je za 8 ur, v tem častu narediti.
Ali pa zavlačujete, da imate več nadur, in da ona slabše izpade.
Torej koliko vas zdaj po koliko ur dela, da naredite njenih osem ur, za katere hkrati poveš, da še niso narejene, ker ljudje po leto dni čakajo na odločbo.

Ali ste vsi preleni, ali pa nekja ne štima v tvoji zgodbi.
Ne moreš nekoga par ur dnevno nadomeščati pa hkrati imeti enoletni zaostanek.
Ne verjamem.

A nihče ne pomisli, da je za mamo že zadosti hudo, da ima tolikokrat bolana mala otroka (?), ne pa, da se jo še zaradi bolniških zajebava!

Veš kaj TRASCEND,očitno ti govoris o svojem mozu,ker takega moza kot ga imam jaz si ga lahko marsikatera samo zeli.Jaz imam dvoizmensko delo,če sem popoldne pridem domov ob 21.30 ,celodnevne sobote in se bi lahko govorila.In kdo je takrat pri otrocih moz,ker pač nimava drugih da bi nama pomagali eni se pa nonstop slepate na babice.Koliko pa je takih moskih ki koristijo bolniske,ki so v večini sami z otorci če je zena v sluzbi.Me res zanima koliko je takih,ki ne poturijo tak čas otroke k svojim mamicam.Moj moz je pa vedno z njimi in tudi bolniske večinoma on ker si lazje frej vzame na sihtu kot jaz če je pa res hudo pa ostnem doma jaz in takrat se lahko vsi na glavo obrnejo.Aja vam pa povem se to kolikokrat meni sodelavke ki imajo ze odrasle otroke govorijo kako jim otroci očitajo da niso bile z njimi ko so bili bolni.

New Report

Close