Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si vsi moški želijo imeti otroke?

Si vsi moški želijo imeti otroke?

Cliff, koliko si pa star?

Pri meni je tako kot piše vsakposvoje. Se mi zdi, da je težava v tem, da eni moški najprej govorijo, da nočejo otrok potem pri 40+ se pa premislijo.

Bizirizi, srečkota, da se dva taka najdeta skupaj.

Hja, pri moških je velik razkorak med številom tistih, ki delajo otroke in tistimi, ki potem skrbijo zanje. Redki ne delajo otrok, ker jih ne želijo. Veliko jih naredi, ampak ne skrbi zanje. Ti so podn od ljudi. Je pa tudi seveda dosti takih, ki si jih želi in tudi potem skrbi zanje.

kdor je smotan, ne najde tistega kar išče in če je baba ali pa ded pri 40 sam/a, vozi vstran, z njo-njim je nekaj hudo narobe, v mentalnem smislu.
Seveda sama sebe ne vidi ima se za nekaj več, je pa dejstvo, da kdo v 20 letih ne uspe ujagati kompatibilnega partnerja je mentalni siromak, še največji pa tisti, ki se iščejo preko kompa.
Samske 40-tke s spiskom, rdeč alarm.

ljudi, ki nikoli v življenju ne želijo imeti otrok, je pač malo. pri tem ne moški in ne ženske niso izjeme
razlika pri moških in ženskah je le v tem, da moškim začne ura tiktakat dosti kasneje, kot ženskam in jih je še pri 35 cel kup, ki razlagajo okoli, da ne želijo imet otrok, pri 45 pa lovijo primerne inkubatorje….


Seveda vemo, tega ne zanikam.
posében -bna -o prid. (ẹ̑)
1. ki se po kaki lastnosti, značilnosti razlikuje od drugih
2. ki se glede na svojo vrsto pojavlja a)drugače, b) razmeroma redko
3. ki je samo za določen namen
4. ki ni sestavni del česa drugega
5. nav. ekspr. ki se pojavlja v visoki stopnji, v močni obliki
6. v nikalnih stavkih izraža omejevanje

Morda pa sem malo bolj posebna zato, ker jaz, te potrebe (genetsko zapisane), ki jo ti omenjaš, nimam (morda napaka v genetskem zapisu?). Še več, nimam niti potrebe po ugajanju in izpolnjevanju pričakovanj okolice. Toliko o potrebah.
Zdaj pa o željah. Imeti otroka zaradi svoje želje po otroku? Torej, izpolniti svojo željo in roditi otroka? Torej, zaradi sebičnih razlogov roditi človeško bitje?

Saj vem, ne trudite se z replikami … bolje, da takšna ženska nima otrok, kajne? 🙂 Klasičen odgovor brez premislitve in v afektu (zaradi občutka napadenosti ponavadi).
Vsakposvoje.

Najboljši so po tvoje seveda tisti, ki se pri 20ih poročijo pa večno ostanejo skupaj. On ima seveda ljubico, ona pa seveda nerga. Takih čudovitih parov je pri 40ih res ogromno.


Seveda vemo, tega ne zanikam.
posében -bna -o prid. (ẹ̑)
1. ki se po kaki lastnosti, značilnosti razlikuje od drugih
2. ki se glede na svojo vrsto pojavlja a)drugače, b) razmeroma redko
3. ki je samo za določen namen
4. ki ni sestavni del česa drugega
5. nav. ekspr. ki se pojavlja v visoki stopnji, v močni obliki
6. v nikalnih stavkih izraža omejevanje

Morda pa sem malo bolj posebna zato, ker jaz, te potrebe (genetsko zapisane), ki jo ti omenjaš, nimam (morda napaka v genetskem zapisu?). Še več, nimam niti potrebe po ugajanju in izpolnjevanju pričakovanj okolice. Toliko o potrebah.
Zdaj pa o željah. Imeti otroka zaradi svoje želje po otroku? Torej, izpolniti svojo željo in roditi otroka? Torej, zaradi sebičnih razlogov roditi človeško bitje?

Saj vem, ne trudite se z replikami … bolje, da takšna ženska nima otrok, kajne? 🙂 Klasičen odgovor brez premislitve in v afektu (zaradi občutka napadenosti ponavadi).
Vsakposvoje.[/quote]

Hja, saj veš kako je. Če rečeš, da ne boš imela otrok. Se bodo hitro začele zmerljivke, da si čudna in še kaj bolj konkretnega.
Če pa bi bila moški, naredila par otrok in se potem izogibala prežviljanju otrok pa ne bi bila čudna. Ker je takih kar veliko.


Samo kot radovednost: koliko si star in ženske v katerem starostnem obdobju srečuješ?

ne vem, če te razumem

ja, otroka imaš zaradi želje po otroku. kako pa misliš, da se potreba po otroku manifestira?
hkrati pa pišeš, da nimaš potrebe po otroku???

nihče nima “potrebe” po otroku. vsi lahko brez potomcev preživimo. ljudje jih imamo, ker si jih želimo imeti. če smo zaradi tega sebični, bohpomagi, očitno je človeštvo preživelo samo zaradi sebičnosti.

Najboljši so po tvoje seveda tisti, ki se pri 20ih poročijo pa večno ostanejo skupaj. On ima seveda ljubico, ona pa seveda nerga. Takih čudovitih parov je pri 40ih res ogromno.[/quote]

Eh saj sem vedel, da 40 letni samci in samice ne premorejo drugega kot binarno razmišljanje, če ni črno je pa belo, a ne?
HB da sem v mavričnem svetu, HB, da sem se iz lekcij v življenju naučil, da so skrajnosti za mentalne slabiče in podhranjence in se jih izogibam v velikem loku.
PS
Če ti nekdo na 1. zmenku prične z deco in želji ali pa ne želji, vsakemu normalnemu postane jasno, da je konec še preden se je začelo in tudi sam sem že uporabil kak izgovor, ki je potem tako srečanje takoj zaključil.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.


Seveda vemo, tega ne zanikam.
posében -bna -o prid. (ẹ̑)
1. ki se po kaki lastnosti, značilnosti razlikuje od drugih
2. ki se glede na svojo vrsto pojavlja a)drugače, b) razmeroma redko
3. ki je samo za določen namen
4. ki ni sestavni del česa drugega
5. nav. ekspr. ki se pojavlja v visoki stopnji, v močni obliki
6. v nikalnih stavkih izraža omejevanje

Morda pa sem malo bolj posebna zato, ker jaz, te potrebe (genetsko zapisane), ki jo ti omenjaš, nimam (morda napaka v genetskem zapisu?). Še več, nimam niti potrebe po ugajanju in izpolnjevanju pričakovanj okolice. Toliko o potrebah.
Zdaj pa o željah. Imeti otroka zaradi svoje želje po otroku? Torej, izpolniti svojo željo in roditi otroka? Torej, zaradi sebičnih razlogov roditi človeško bitje?

Saj vem, ne trudite se z replikami … bolje, da takšna ženska nima otrok, kajne? 🙂 Klasičen odgovor brez premislitve in v afektu (zaradi občutka napadenosti ponavadi).
Vsakposvoje.[/quote]

Hja, saj veš kako je. Če rečeš, da ne boš imela otrok. Se bodo hitro začele zmerljivke, da si čudna in še kaj bolj konkretnega.
Če pa bi bila moški, naredila par otrok in se potem izogibala prežviljanju otrok pa ne bi bila čudna. Ker je takih kar veliko.[/quote]
Saj čudna sem, to priznam. Kajti čuden biti pomeni razlikovati se ravnati in obnašati se drugače od drugih, večine. Čuden niti ni zmerljivka.
Z zmerljivkami pa napadajo ljudje, ki se čutijo ogroženi, so impulzivni in nimajo pametnejših argumentov, kot zagovarjati nekaj, kar je nečudnega (ker je to splošno naučeno, od okolice in družbe večinsko sprejeto – ni potrebno uporabljati svojih sivih celic za premislek), posledično se čutijo močnejše in upravičene vsiljevati svoj prav.

Najboljši so po tvoje seveda tisti, ki se pri 20ih poročijo pa večno ostanejo skupaj. On ima seveda ljubico, ona pa seveda nerga. Takih čudovitih parov je pri 40ih res ogromno.[/quote]

Eh saj sem vedel, da 40 letni samci in samice ne premorejo drugega kot binarno razmišljanje, če ni črno je pa belo, a ne?
HB da sem v mavričnem svetu, HB, da sem se iz lekcij v življenju naučil, da so skrajnosti za mentalne slabiče in podhranjence in se jih izogibam v velikem loku.
PS
Če ti nekdo na 1. zmenku prične z deco in želji ali pa ne želji, vsakemu normalnemu postane jasno, da je konec še preden se je začelo in tudi sam sem že uporabil kak izgovor, ki je potem tako srečanje takoj zaključil.[/quote]

Napaka. Moški začnejo o otrocih še pred prvim srečanjem. Že kar ob prvem kliku.

Najbolj zanimivi so moški, ki visijo na spletnih portalih. Ko jih zavrneš, te začnejo zmerjati z jalovko, ničvrednico, ker nimaš otrok. Potem pa se mu nasmeheš in omeniš, da je on še starejši in samski in brez otrok. Pa se začne hvaliti kako ima družino, otroke, ženo – visi pa na portalu in prosjači za seks :).

ne vem, če te razumem

ja, otroka imaš zaradi želje po otroku. kako pa misliš, da se potreba po otroku manifestira?
hkrati pa pišeš, da nimaš potrebe po otroku???

nihče nima “potrebe” po otroku. vsi lahko brez potomcev preživimo. ljudje jih imamo, ker si jih želimo imeti. če smo zaradi tega sebični, bohpomagi, očitno je človeštvo preživelo samo zaradi sebičnosti.[/quote]

Jah saj, “učio slepi gluhog o bojama”.
Ta modelka nima niti osnov razpucanih, kaj šele vprašanje o potomcih, partnerstvu….ta še iz 10dag salame napiše doktorat.


Samo kot radovednost: koliko si star in ženske v katerem starostnem obdobju srečuješ?[/quote]

Star 34, srečujem ženske okrog 30 (+/- 3 leta).


Kakšen dober vic. 🙂
Kje pa ti živiš, če lahko vprašam ?

Ni res, to je bilo že večkrat dokazano ima moški potrebo po širjenju genov. Zato to počnejo. Pri ostalih vrstah skrb za otroka potem prevzame samica, samo pri ljudeh je drugače. In del tega je ostalo v genskem zapisu. Torej nenaravno je da mora moški skrbet za otroka, podobno kot je nenaravna monogamija in še kaj.[/quote]

Tole ni res. Je samo neko prepričanje, ki je zgrešeno. Moški niso narejeni zato, da širijo gene kot po tekočem traku……..In to je tudi zelo napačno prepričanje, da človek naredi otroka samo zato da širi gene, da potem gre in spet oplodi naslednjo. Človek ima moralo, razum, odgovornst in če hoče imeti otroka mora čisto naravno skrbeti za njega. Če pa misli, da je samo oplojevalec pa prosim lepo naj ne ima otrok, ker to ni noben moški ampak napačni gen in take gene spravljati v svet je polom. Moški bi se moral zavedati, če hoče otroka naj ga ima naj skrbi za njega do cca18 leta. Če ga pa noče naj pa ne bo oplojevalec. Zato pa je toliko budalističnih ljudi, ker so samo slabi geni, ker ne znajo biti odgovorni, kar pa je naravno za človeka. Odgovornost. Človek se razvija in nekatera prepričanja je treba opustiti. Kot pri vseh stvareh v življenju. Ko se raste je treba vrsto prepričanj opustiti, da gre človek lahko naprej drugače ostaja nekaj zadaj in se celo življenje sprašuje zakaj je nesrečen.[/quote]

Nisi razumela kaj sem hotel povedati. Res malce uporabljaj možgane ker si udarila na prvo žogo pa nima blage veze.

Eh saj sem vedel, da 40 letni samci in samice ne premorejo drugega kot binarno razmišljanje, če ni črno je pa belo, a ne?
HB da sem v mavričnem svetu, HB, da sem se iz lekcij v življenju naučil, da so skrajnosti za mentalne slabiče in podhranjence in se jih izogibam v velikem loku.
PS
Če ti nekdo na 1. zmenku prične z deco in želji ali pa ne želji, vsakemu normalnemu postane jasno, da je konec še preden se je začelo in tudi sam sem že uporabil kak izgovor, ki je potem tako srečanje takoj zaključil.[/quote]

Napaka. Moški začnejo o otrocih še pred prvim srečanjem. Že kar ob prvem kliku.[/quote]

Jaz ne klikam, mnenje o njih-vas sem pa že napisal.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

KDaj si že vidla bika ki je skrbel za telico? kdaj si vidla prašiča ki je skrbel za naraščaj. Primerov je ogromno in moje ure biologije so bile predolge da mi boš take bedarije pisala.

Pa misliš, da šteje mnenje nekega ozkogledeža? Dvomim, da komu pride tako mnenje do živega.
Sem vajena ‘srečno’ vezanih komentatorjev in njihovih mnenj. Jih ne jemljem resno, ker vem od kje izhajajo in zakaj tako vestno sodelujejo v takih temah o samskih.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

KDaj si že vidla bika ki je skrbel za telico? kdaj si vidla prašiča ki je skrbel za naraščaj. Primerov je ogromno in moje ure biologije so bile predolge da mi boš take bedarije pisala.[/quote]

Stopi malo stran od svoje kmetije in vzemi učbenik za biologijo v roke.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

KDaj si že vidla bika ki je skrbel za telico? kdaj si vidla prašiča ki je skrbel za naraščaj. Primerov je ogromno in moje ure biologije so bile predolge da mi boš take bedarije pisala.[/quote]
pingvini?
morski konjički?
noji?
emuji?

kaj pa kukavice?

pridigat o starševstvu in hkrati dajat za vzgled živali je idiotizem
mimogrede, med živalimi imaš vrste, kjer morajo samice skrivati potomstvo, da jih samec ne požre. kaj misliš s to informacijo počet v človeškem svetu?

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

KDaj si že vidla bika ki je skrbel za telico? kdaj si vidla prašiča ki je skrbel za naraščaj. Primerov je ogromno in moje ure biologije so bile predolge da mi boš take bedarije pisala.[/quote]

Torej moške primerjaš z biki in prašičii?
Kaj, če bi jih raje mogoče z morskim konjičkom?

Kdo od naštetih so sesalci? Sploh nisem pridigal o starševstvu. Ubistvu si glupa (se opravičujem izrazu Robi) in niti nisi razumela kaj sem hotel povedati. Hotel sem povedati da če se gremo zgolj princip naravnosti potem je širjenje genov s strani moškega nekaj povsem naravnega. Zato vsi hočejo otroke. In če vzamemo da je princip širjenja genov nekaj naravnega je potem nekaj naravnega tudi to da ne skrbijo za otroke kot je to zelo pogost princip pri živalih. Ampak ker smo ljudje edini bitja ki so sposobna lastnega razume in tudi razmišljanja o samemu sebi smo določili, da moški mora skrbeti za svoj naraščaj ker je tako prav in ker je to najbolje za otroka. Ampak del naravne potrebe po nekontroliranem širjenju genov pri moškemu pa je ostal. Zato hoče večina moških otroke.

Pa misliš, da šteje mnenje nekega ozkogledeža? Dvomim, da komu pride tako mnenje do živega.
Sem vajena ‘srečno’ vezanih komentatorjev in njihovih mnenj. Jih ne jemljem resno, ker vem od kje izhajajo in zakaj tako vestno sodelujejo v takih temah o samskih.[/quote]

Sem tip, ki pri svojih 45 nima otrok, eto zdaj a se me tiče al ne, ti puščam v presojo. Drugič pa lahko že v naslovu napišeš ali pa v polju za avtorja, da nasprotna mnenja niso željena, ali pa morda vprašanje napišeš kar na tistih portalih za spoznavanje, ti bo marsikatera trauma pršparana pa tudi mi ostali ne bomo meli vzroka za klofanje po tipkah.

New Report

Close