Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si vsi moški želijo imeti otroke?

Si vsi moški želijo imeti otroke?


Me sploh ne preseneča.
Normalno, da se pojavi odpor do otrok in do partnerstva, če je človek poln travm zaradi slabih izkušenj.
Čudno, da me še ne obtoži, da tepem ženo, če jo že spominjam na nekega takšnega moškega.[/quote]

Nisem napisala, da me spominjaš na kakega moškega. Napisala sem, da me spominjaš na znanko, torej žensko.
Točno tak način pisanja imaš kot ima ona govorjenje. Gnil zakon, poln nasilja, zraven se pa zgraža nad samskimi in ločenimi. Zato je takoj jasno v kakem stanju je tvoj zakon, zato ti gredo pa ločitve in samski tako v nos. Da ne govorimo koliko ti gredo tisti brez otrok v nos. Hja, nihče te ni silil imeti otroke. Sam si si kriv, da jih imaš.

Ja, tudi moja soseda se zgraža, ker nimam otrok in ker sem samska. Zraven pa ima moža, ki je pretepa. In cele ure predava o tem kako je uboga, kako trpi ob svojem možu. Zraven se pa zgraža nad samskimi ženskami brez otrok. Kaj sta si kaj v sorodu, da podobno razmišljata?


Vidiš, kar hočeš videti.
Jaz ne vidim samo nekih disfunkcionalnih družin.
In ni v tem nič narobe, če se žena loči, če je nezadovoljna.

Mene motijo predvsem le psihopati na oblasti in ostali lopovi in o tem včasih odprem kakšno temo, ne pa na tisoče, kot ti spet pretiravaš.


Me sploh ne preseneča.
Normalno, da se pojavi odpor do otrok in do partnerstva, če je človek poln travm zaradi slabih izkušenj.
Čudno, da me še ne obtoži, da tepem ženo, če jo že spominjam na nekega takšnega moškega.[/quote]

Nisem napisala, da me spominjaš na kakega moškega. Napisala sem, da me spominjaš na znanko, torej žensko.
Točno tak način pisanja imaš kot ima ona govorjenje. Gnil zakon, poln nasilja, zraven se pa zgraža nad samskimi in ločenimi. Zato je takoj jasno v kakem stanju je tvoj zakon, zato ti gredo pa ločitve in samski tako v nos. Da ne govorimo koliko ti gredo tisti brez otrok v nos. Hja, nihče te ni silil imeti otroke. Sam si si kriv, da jih imaš.[/quote]
Pa kje se jaz zgražam nad ločenimi ?
Daj navedi citat ali pa nehaj s podtikanji.

Robi, še v tej temi si se zgražal nad tem, da toliko zakonov razpade. pa pisal kako je bilo včasih bolje kot danes.
Jaz pa trdim, da je ravno obratno.

Ženske brez otrok in tudi partnerja preprosto ne obstajajo. Od takih nimamo nič zato je tudi toliko zgražanja. Podobno kot pri moškem spolu. Take bi morali dodatno obdavčit tako kot so storili v Nemčiji.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

Se zelo strinjam s tem in PUMA je vedno mojster nekega posploševanja.
Sploh ne gledam živalskih oddaj, sem in tja sem v življenju kakšno in se še točno spomnim, ko je v enem dokumentarcu prikazovalo, kako pri eni določeni vrsti pajka samec naredi gnezdo in skrbi za mladiče. Samica pa jo podurha neznano kam.
Tudi kukavica kolikor vem, izleže samo jajca v neko drugo gnezdo in izgine.
Pa še in še imaš v naravi takšnih primerkov. Tudi dosti popolne monogamije med živalmi, btw.


In s tem rešiš še kaj drugega kot frustracije… tistih , ki imajo otroke, ne tistih, ki jih nimajo:-)?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

[sup][/sup]

Pozabljaš na to, da samski plačujemo za porodniške, za nege tvojih otrok, za šolo tvojih otrok. Pozabljaš, da tvoji otroci ne plačujejo šolnine za OŠ, SŠ, faks in da to vsi plačamo. Pozabljaš na bolniške, porodniške za tvoje otroke – to tudi vsi plačamo.

Predlagam, da greš nazaj v osnovno šolo. Ure biologije ti ne bi škodile.[/quote]

Se zelo strinjam s tem in PUMA je vedno mojster nekega posploševanja.
Sploh ne gledam živalskih oddaj, sem in tja sem v življenju kakšno in se še točno spomnim, ko je v enem dokumentarcu prikazovalo, kako pri eni določeni vrsti pajka samec naredi gnezdo in skrbi za mladiče. Samica pa jo podurha neznano kam.
Tudi kukavica kolikor vem, izleže samo jajca v neko drugo gnezdo in izgine.
Pa še in še imaš v naravi takšnih primerkov. Tudi dosti popolne monogamije med živalmi, btw.[/quote]

Puma pozablja na to kaj naredijo čebele s troti, črne vdove s samci, bogomoljke s samci :).


Ok, da se najprej neham smejati.
Torej … razsvetli me: kaj imamo od žensk z otroki in partnerji, če od tistih brez nimamo nič?


Ok, da se najprej neham smejati.
Torej … razsvetli me: kaj imamo od žensk z otroki in partnerji, če od tistih brez nimamo nič?[/quote]

To moraš pa na plačno listo pogledat kaj vse ti odtegnejo za njegove otroke :).


Ok, da se najprej neham smejati.
Torej … razsvetli me: kaj imamo od žensk z otroki in partnerji, če od tistih brez nimamo nič?[/quote]

mene pa predvsem zanima, zakaj se zgražajo nad nečim, kar ne obstaja, to mi je ena taka misterija.


Ok, da se najprej neham smejati.
Torej … razsvetli me: kaj imamo od žensk z otroki in partnerji, če od tistih brez nimamo nič?[/quote]

Em že to da imajo otroke pripomorejo k obstanku družbe/naroda/civilizacije. Tako pač je. V drugih državah se tega zavedajo, pri nas pa še premalo. Ja oni plačujejo za moje otroke, jaz pa plačujem za njihove penzije pa še velik stvari bi se našlo.


Ok, da se najprej neham smejati.
Torej … razsvetli me: kaj imamo od žensk z otroki in partnerji, če od tistih brez nimamo nič?[/quote]

mene pa predvsem zanima, zakaj se zgražajo nad nečim, kar ne obstaja, to mi je ena taka misterija.[/quote]

Se ne zgražam, jih čisto toleriram da obstajajo. Samo naj ne pametujejo o družini in zvezah ter otrocih.

Puma,ti plačuješ za mojo penzijo?
Zaniimvo. Kaj pa meni trgajo, za čigavo penzijo?
Verjameš ali ne, ampak za penzije plačujemo vsi zaposleni. Ker bomo to vsi koristili, če seveda ne bomo prej umrli. Za otroke tudi plačujemo vsi, rabite pa le nekateri. Nič nimam proti, da je tako urejeno, da vsi plačujemo. Ker naj imajo tudi revni otroci možnost šolanja pa vsega tega. Otrokom je treba to omogočit.
Mi gre pa na jetra, če nek tip, blati take, ki nimamo otrok in bi nas obdavčil dodatno. Ko pa že plačujemo za njegove otroke. Najprej vse sam plačaj, potem pa obdavčuj druge.


Aha, ti ne ločiš med podajanjem mnenja in zgražanjem.
Preveč čustveno doživljaš takšno pisanje.
Jaz se ne zgražam, ampak samo povem neko mnenje ali opažanje, ki je lahko resnično ali pa malo manj resnično.

Včasih so za vsako ceno vztrajali v zakonu, ker so morali ali pa so mislli, da morajo…Dandanes pa se ne vztraja v zakonu (odnosu), če ni vse popolno…Kar pomeni, da je družba šla v neko drugo skrajnost. Kot, če te zanese v levi ovinek, potem pa zaradi reakcije obrneš kontra in te spet zanese v drugo smer. Tako mi to deluje.
Še vedno pa družba ni našla prave poti, da bi bili sposobni sobivanja, iskanja kompromisov in konstruktivnega reševanja težav.
Dokler svoje “zadovoljstvo” opravičuješ s samostojnostjo in se primerjaš z nasilnimi odnosi, tako dolgo človek ni zadovoljen, ker nima tistega, kar si resnično želi.

Zato je danes s tega gledišča bolje, ker ni toliko nasilja v odnosih, saj prej pride do ločitve in seveda tudi zato, ker je več samskih in le raznih seksfrendov.
Ni pa bolje, ker je človek še vedno v sebi nezadovoljen, ker ne zmore ustvariti ljubečega odnosa. Zato pa se to manifestira kot povečanje raznih psihičnih težav, depresij in nasilja nad samim sabo ter samomori….
In zato, če potegnem vse to skupaj, na splošno ni nič bolje.
Odstopanja in posamezniki, ki ne padejo v ta moj opis, pa vedno bodo. Zato ne to dojemati kot neko posploševanje.

Pozabljaš na to, da samski plačujemo za porodniške, za nege tvojih otrok, za šolo tvojih otrok. Pozabljaš, da tvoji otroci ne plačujejo šolnine za OŠ, SŠ, faks in da to vsi plačamo. Pozabljaš na bolniške, porodniške za tvoje otroke – to tudi vsi plačamo.[/quote]
Od kod se jemlje pa za razne socialne transferje, socialne pomoči družinam z xy otroki, ker jih starši ne zmorejo sami preživljati? Otroški dodatki, pardon doklade – jih plačujejo samo starši z otroki? In še bolje: preživninski sklad. Od kod pride denar v to malho, raste na drevesih? Guess what. Ja, tudi od plače nas, brez otrok, gre denar v preživninski sklad, da se lahko za silo preživi tiste tako zelo močno zaželjene otroke, ki so nastali izključno iz človekoljubja njihovih staršev in ne kakih drugotnih razlogov – in za katere taisti starši pozabijo, da so njihova obveznost in dolžnost vzdrževanja in preživljanja.

Da ne bo pomote, nimam nič proti, če gredo moji prispevki (btw precej visoki) tudi v te malhe, malo me pa vseeno zbode, ko nekdo tako zelo vehementno trdi, da nima ničesar od nas, brez otrok.

In s tem zaključujem s svojimi prispevki v tej temi. Pred večerno službo me čaka 2 uri prostovoljnega dela v domu ostarelih. Ki ga, mimogrede, ne bi zmogla opravlljati, če bi imela doma otroka.

Lepo pozdravljeni.

Puma in Robi vedno komaj čakata, da se začneta z neko babo kregat…


Še eden, ki ne pozna normalne debate, ampak samo žaljenje in kreganje.

Robi, Pravzaprav ne poznam veliko ločenih. Tako, da težko komentiram zakaj so se ločili. To zdaj glede vrstnikov.
Na splošno pa vseeno trdim, da so danes razmerja boljša, kar to opazim. Ker opazim, da je več spoštovanja med zakoncema. Da je manj nasilja. Da se poročijo zaradi ljubezni in ne samo zaradi financ. No, kaj potem nastane iz tega je seveda druga.
Opažam tudi, da gredo narazen predvsem tisti, ki so se zelo mladi poročili in imeli družine. Ker se prej niso zdivjali.
Vsekakor pa res ni idealno. To pa res ne. Nisem tega mislila. Je pa bolje.
Saj nisem nikjer pisala, da sem zadoovljna ali da sem nezadovoljna. Samo namignila sem malce v smer nezadovoljstva, ker ne najdem partnerja. Sem pa bolj zadovoljna samska kot v slabem zakonu, to pa vsekakor. Tako, da nekako sem in nisem zadovoljna. Lahko bi bila veliko bolj zadovoljna.
To, da imajo ljudje seksfrende pa me ne moti. Zdaj mislim samske, ne, da ima seksfrende nekdo poročen. Ti pa me motijo. Pa ne zardi drugega kot to, ker me poročeni pecaji in mi težijo in če to ne ugotoviš pravi čas, da je vezan, se lahko opečeš.

Vsakposvoje, vsekakor imaš več kot prav. Prav na bruhanje mi gre, ko začnejo eni s takimi, da od nas samskih brez otrok ni koristi, da nam bodo njihovi otroci plačevali penzije in tako naprej. Ja in ja, sem zato, da tudi mi plačujemo za otroke. Ker se mi zdi pomembno, da imajo vsi otroci možnost šolanja in nekega kolikor toliko ok življenja. Pa čeprav imajo take starše kot je Puma.


Običajno imamo ljudje otroke v paru in tudi živimo v paru. Običajno. 🙂
Ti že vnaprej predvidevaš, da oče ne more biti sam doma z otrokom ?
Ali misliš, da bi doma imela dva “otroka” ? 🙂


Se strinjam. Niti nisem nikoli trdil drugače.

Če to poročeni počnejo, potem to ni ravno nek znak, da je danes v odnosih bolje, kot včasih.
Res je, da ni toliko fizičnega nasilja, je pa zato več varanja, laži, izkoriščanja….To ne more biti temelj dobrega in zadovoljnega odnosa.
Zato pravim, da človek v duhovnem smislu ni nič napredoval.

Tako je, ker je marsikdo raje samski, kot pa v slabem odnosu.
Nisi edina.
Zato pravim, če bi ljudje bili sposobni sobivanja, ne bi bilo teh težav.

Ja, ravno zato, ker jih je manj. Več pa ločenih, samskih…Zato dobiš občutek, da je bolje, ker slabši lažje razpadejo kot včasih.


Običajno imamo ljudje otroke v paru in tudi živimo v paru. Običajno. 🙂
Ti že vnaprej predvidevaš, da oče ne more biti sam doma z otrokom ?
Ali misliš, da bi doma imela dva “otroka” ? :)[/quote]
Običajno ljudje delajo dopoldan in ja, že vnaprej predvidevam, da je statistično zelo visoka verjetnost, da bi tudi nesojeni oče. In glede na to, da jaz delam večinoma večerne izmene, je zelo visoka verjetnost tudi, da bi otroka videla šele, ko bi se vrnil iz šole, posledično: imela bi zelo malo časa na razpolago, da ga vidim, to je: tisti dve ali tri ure, ki jih zdaj porabim za prostovoljstvo. In seveda, vsak lahko zamenja delovni čas, morda kar službo, za otroka vse, kajne?
Če bi več ljudi vnaprej predvidevalo in razmišljalo, se ne bi srečevali z mnogo od teh težav, ki jih beremo ravno na tem forumu.
Robi, ne blamiraj se.

Over and out.

Hja, poročeni pa so varali nekoč in danes.
Ne bi rekla, da je med moškimi več varanja danes kot nekoč. Prej manj. Bi pa rekla, da je verjetno več varanja med ženskami, ker obstaja kontracepcija pa kar preprosto si upajo, nekoč si pa niso. Samo to so zdaj ugibanja. To kar tako na pamet govorim. Lahko, da je resnica drugačna.

Ampak vseeno pa zakone, ki jih vidim. Recimo generacija tam okrog 30, 40, mogoče tudi 50. Je nekako logično, da skrbijo tudi očetje za otroke, hodijo v šolo, delajo doma (kuhanje pa te zadeve). Ko pa gledam samo eno generacijo starejše, torej očete in matere prej omenjenih je pa čisto drugače. On popiva, nagovarja mlade punce, ona pa doma zgarana, pogosto tepena. Pa gre le za eno generacijo. Koliko dejansko varajo ne bi vedela, poskušajo pa. Pri teh mlajših imam pa občutek, da so drugačeni. Bistveno boljše.
Seveda pa zdaj ne mislim, da je bilo nekoč vse slabo in danes vse super. Daleč od tega. Samo, da je danes boljše, ne pa idealno.
Opisujem pa območje, kjer je bilo v navadi, da so ženske ostajale doma, delale na kmetiji, on je pa šel v službo. Zdaj so stari recimo nad 55. Te mlajše generacije pa ženske tudi hodijo v službo. V mestih je situacija verjetno čisto drugačna, ker so ženske že dosti prej hodile v službo.

New Report

Close