Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si vsi moški želijo imeti otroke?

Si vsi moški želijo imeti otroke?


ker se vedno pogovarjamo o problemih in problematičnih

tako, kot tudi ne varajo vsi, niti ne vara večina, ampak je pa dosti več postov o tem, koga je kdo prevaral, kot pa o tem, koliko so ljudje zvesti

Predvsem pa je bolje, da taki, ki zagovarjate neločitve, ne bi imeli otrok. Ne dvomim v to, da so proti ločitvam le tisti, ki si hočejo polastniniti partnerja. Zato jih ločitve tako zelo motijo. Žalostno pa je, da imate take otroke. Seveda, več otrok, manjša je verjetnost, da se žena loči.
V letu 2015 smo. Lahko pa seveda še naprej travmiraš kako je bilo nekoč bolje, ker ženska ni mogla zapustiti moškega in trdiš, da so to neke čudovite vrednote.[/quote]
Glej, nima smisla s tabo debatirati, ker imaš preveč nekih nerešenih frustracij in sploh ne zastopiš kaj pišem, ampak ti kar naprej teraš svojo resnico in tako poskušaš razčiščevati svoje težave ter mi podtikaš nekaj, česar sploh ne trdim.
In to že, ne vem koliko let tu gor, eno in isto….[/quote]

Ja, res je. Že leta tu gor kar naprej ponavljaš, da je bilo včasih bolje kot sedaj. Da včasih ni bilo ločitev, zdaj pa so. Nikakor se ti ne da dopovedat, da so sedaj ženske samostojne. Da se zato ločijo, ker lahko same preživijo. Včasih se pa niso, ker se niso mogle. Ne pa zato, ker bi bile takrat neke boljše vrednote. Ne, včasih je bilo v družinah veliko več nasilja. Samo ženske niso imel možnosti to preprečiti. Ti pa še vedno in kar naprej sanjariš kako je bilo nekoč bolje. Leta in leta.
Glej, če si ti imel starše, ki sta se prepirala, popivala, pretepala in se nista ločila. To ne pomeni, da sta ravnala pametno, ampak pomeni, da sta še tebi uničila življenje. Če pa ti tega ne dojameš, da sta naredila otrokom veliko slabega, ker se nista ločila pa pomeni, da boš ti tudi ponavljal njune vzorce. Boš tudi imel otroke, boš tudi v eni gnili vezi in se po prsih trkal, da nisi samski, da imaš vrednote, da imaš družino. Pa je res tako?

Tako je v večini slovenskih družinah.[/quote]

A nisi ravno ti odpiral tem na temo, da ti mora ženska likat? Oja, ravno ti si se zgražal nad tem, da ne bi gledal ženske, ki ti ne bi likala. Ja, to si opisal kot tipično slovensko družino. Ne pa tole zgoraj, kar pravi učiteljica, kar je povsem netipično. Žal.[/quote]

Ja sem in kaj ima to veze s skrbjo za otroke? Moja je likala jaz sem pa milijon drugih stvari počel.

Puma kakšni geni. Za sex gre in nič drugega. Samci v naravi bi večinoma svojih mladičev pobili in spet bi sexsali. Torej ni nič v genih napisano, da je treba imeti potomce. Samo sex. Zato pa ste moški mahnjeni na sex ne pa za otroke. In to dvoje zamenjuješ. V naravi je eden izmed redkih samcev, ki pomaga samici Volk, Lisjak……………….pa so žal najbolj osovražene živali. Na srečo pa je narava pametnejša od vseh in je dala samicam neverjetno sposobnost preživetja, da se odmaknejo stran od samcev in lepo vzgajajo svoje mladiče. Ko pa so godne za paritev pa samo one vedno in prekličejo samca. In to je vse. 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} živalskih vrst bi pomrlo, če samice ne bi bile tako čudovite :-). Samci pa samo sex. Nič nadaljevanje genov. Nič od tega Puma. Zavedle to te knjige, zavedli so te učitelji.


Glej, nima smisla s tabo debatirati, ker imaš preveč nekih nerešenih frustracij in sploh ne zastopiš kaj pišem, ampak ti kar naprej teraš svojo resnico in tako poskušaš razčiščevati svoje težave ter mi podtikaš nekaj, česar sploh ne trdim.
In to že, ne vem koliko let tu gor, eno in isto….[/quote]

Ja, res je. Že leta tu gor kar naprej ponavljaš, da je bilo včasih bolje kot sedaj. Da včasih ni bilo ločitev, zdaj pa so. Nikakor se ti ne da dopovedat, da so sedaj ženske samostojne. Da se zato ločijo, ker lahko same preživijo. Včasih se pa niso, ker se niso mogle. Ne pa zato, ker bi bile takrat neke boljše vrednote. Ne, včasih je bilo v družinah veliko več nasilja. Samo ženske niso imel možnosti to preprečiti. Ti pa še vedno in kar naprej sanjariš kako je bilo nekoč bolje. Leta in leta.
Glej, če si ti imel starše, ki sta se prepirala, popivala, pretepala in se nista ločila. To ne pomeni, da sta ravnala pametno, ampak pomeni, da sta še tebi uničila življenje. Če pa ti tega ne dojameš, da sta naredila otrokom veliko slabega, ker se nista ločila pa pomeni, da boš ti tudi ponavljal njune vzorce. Boš tudi imel otroke, boš tudi v eni gnili vezi in se po prsih trkal, da nisi samski, da imaš vrednote, da imaš družino. Pa je res tako?[/quote]

Danes je precej več slabih zakonov kot včasih. Spet ti frustracije butajo. Če dvakrat na televiziji vidiš da je mož tepu ženo ne pomen da so bili vsi zakoni taki. In ja tudi včasih so ženske hodile v službo, vendar so imele jasno družbeno moč in tudi družbeni status.

Moja matična družina ni bila učiteljska družina, pa je bil sistem pri nas in pri vrstnikih urejen podobno, pa smo živeli na podeželju!
Sicer ne vem kaj hočeš točno povedati, ampak partnersrstva in odnosov v partnerstvu ne moreš razumeti skozi svoje izkušnje, niti jih oceniti na podlagi videnega, saj nikakor ne veš kako funkcionirata v kateri situaciji, midva sva vćasih čista 10 včasih niti 1 ne, povprečje je dobra petica in nama je tako všeč in zato tudi ostajava skupaj.

In ona je počela milijon drugih reči. Ti pa se hvališ tu gor, da bi jo steral, če ti ne bi likala.
Tudi Robi se je hvalil, da bi ženo nagnal, če mu ne bi likala.
Toliko o srečnih družinah. Me ne čudi, da visita v vseh temah o samskih.

Ne, danes je dosti več boljših zakonov kot nekoč. Nekoč so se morali poročiti. Danes se poročijo, ker si želijo, če le ne padejo pod prevelik pritisk družbe.
Veš jaz ne pišem na podlagi TV ampak na podlagi okolice. Gledam svoje sorodnike, gledam sosede. Starejše ženske niso hodile v službo. Marsikatera tiho prizna, da je bila pogosto tepena. Možje jih vpričo obiskovalcev zmerajjo, žalijo. Jim povedo,, da oni služijo denar. One pa da jih zajedajo (delo doma ne šteje). Ko pa gledam mlajše generacije pa vidim čisto nekaj drugega. On dela doma, ona ni sama pri vsem. Njemu je normalno, da skrbi za svojega otroka. Namesto, da bi kot njegov oče visel v gostilni, z ženo dela, se ukvarja za otrokom in tako aprej.
Tudi, ko gledam moje prednice, starejše niso imele nobene moči, nobene besede, tepene pa pogosto. Mlajši moški so pa čisto drugačni. In ja, zdaj ima ženska besedo.

Ko vidim, da sosed ženi zlomi roko. Da drug sosed zmerajo ženo pred mano, da ni nič vredna, da smo žre za njego denar… mi je vse jasno.
Ko vidim mojo generacijo pa so mladi moški in ženske povsem drugačni. K sreči za ženske.

To ni res. Moška nagnjenost k parjenju je tesno povezana s seksom. Torej moški radi seksamo ker radi širimo svoje gene. To je bilo že milijonkrat dokazano. O tem je tudi knjiga Sebični gen.

Ne, danes je dosti več boljših zakonov kot nekoč. Nekoč so se morali poročiti. Danes se poročijo, ker si želijo, če le ne padejo pod prevelik pritisk družbe.
Veš jaz ne pišem na podlagi TV ampak na podlagi okolice. Gledam svoje sorodnike, gledam sosede. Starejše ženske niso hodile v službo. Marsikatera tiho prizna, da je bila pogosto tepena. Možje jih vpričo obiskovalcev zmerajjo, žalijo. Jim povedo,, da oni služijo denar. One pa da jih zajedajo (delo doma ne šteje). Ko pa gledam mlajše generacije pa vidim čisto nekaj drugega. On dela doma, ona ni sama pri vsem. Njemu je normalno, da skrbi za svojega otroka. Namesto, da bi kot njegov oče visel v gostilni, z ženo dela, se ukvarja za otrokom in tako aprej.
Tudi, ko gledam moje prednice, starejše niso imele nobene moči, nobene besede, tepene pa pogosto. Mlajši moški so pa čisto drugačni. In ja, zdaj ima ženska besedo.[/quote]

Zelo slabo opazuješ. Res se moraš rešiti predsodkov če hočeš kaj iz sebe narediti.

Ne bo držalo. Če bi držalo kar pišeš, bi se stvar rešila s kontracepcijo. Res pa je, da je veliko več moških, ki imajo otroke kot tistih, ki za otroke skrbijo. važno jim pa je ja, da razširijo gene. Če to ne bi bilo pomembno, bi šli na vazektomijo. Pa koliko moških gre na to poseg?
Koliko moških se brani že kodnomov? Jim je potem res samo za seks?


Vem, zelo lepo si opisala sebe in svoje vzorce.
In to, kar omenjaš, je le posledica teh tvojih, nerazčiščenih vzorcev in ne neke potrebe po samostojnosti. Samostojnost je le posledica tega, ker takšni, kot ste ti in podobni, niste razčistili pri sebi svojih travm, zato se izgovarjate na samostojnost, v sebi pa še naprej trpite:

Kot pravim, samostojnost je le izgovor in beg, ne pa napredek.

Ne, danes je dosti več boljših zakonov kot nekoč. Nekoč so se morali poročiti. Danes se poročijo, ker si želijo, če le ne padejo pod prevelik pritisk družbe.
Veš jaz ne pišem na podlagi TV ampak na podlagi okolice. Gledam svoje sorodnike, gledam sosede. Starejše ženske niso hodile v službo. Marsikatera tiho prizna, da je bila pogosto tepena. Možje jih vpričo obiskovalcev zmerajjo, žalijo. Jim povedo,, da oni služijo denar. One pa da jih zajedajo (delo doma ne šteje). Ko pa gledam mlajše generacije pa vidim čisto nekaj drugega. On dela doma, ona ni sama pri vsem. Njemu je normalno, da skrbi za svojega otroka. Namesto, da bi kot njegov oče visel v gostilni, z ženo dela, se ukvarja za otrokom in tako aprej.
Tudi, ko gledam moje prednice, starejše niso imele nobene moči, nobene besede, tepene pa pogosto. Mlajši moški so pa čisto drugačni. In ja, zdaj ima ženska besedo.[/quote]

Zelo slabo opazuješ. Res se moraš rešiti predsodkov če hočeš kaj iz sebe narediti.[/quote]

Za razliko od tebe, pogledam še kaj drugega kot MON in TV in vem kaj se dogaja v okolici. Ti pa očitno ne vidiš. Samo, če ti ne vidiš, ker si ves čas tule gor in pred TV, še ne pomeni, da tega ni.

Ko vidim, da sosed ženi zlomi roko. Da drug sosed zmerajo ženo pred mano, da ni nič vredna, da smo žre za njego denar… mi je vse jasno.
Ko vidim mojo generacijo pa so mladi moški in ženske povsem drugačni. K sreči za ženske.[/quote]
Ti vidiš samo sebe in svoje projekcije.
Zato se začni ukvarjati s sabo in ne le s projekcijami.


Vem, zelo lepo si opisala sebe in svoje vzorce.
In to, kar omenjaš, je le posledica teh tvojih, nerazčiščenih vzorcev in ne neke potrebe po samostojnosti. Samostojnost je le posledica tega, ker takšni, kot ste ti in podobni, niste razčistili pri sebi svojih travm, zato se izgovarjate na samostojnost, v sebi pa še naprej trpite:

Kot pravim, samostojnost je le izgovor in beg, ne pa napredek.[/quote]

Robi, nikar ne sprevračaj name. Ni sramota, da so bili tvoji starši podn od podne. Ne zate. Ti se jih nimaš kaj sramovati. Nisi kriv za njuno početje.
Je pa žalostno, da ne dojameš, da sta ti naredila ogromno škodo. Da ne dojameš, da bi bilo tvoje življenje bistveno boljše, če bi se onadva ločila.
Večina otrok, ko odraste v takih družinah kot si ti, v odraslosti dojame, da bi jima starša naredila uslugo, če bi se ločila. Ti pa očitno tega nisi dojel in se še zgražaš nad tem, če se kdo drug loči. Naj ugibam. Tudi sam si v takem zakonu in nimaš poguma izstopiti iz tega zato raje obsojaš druge?

Ko vidim, da sosed ženi zlomi roko. Da drug sosed zmerajo ženo pred mano, da ni nič vredna, da smo žre za njego denar… mi je vse jasno.
Ko vidim mojo generacijo pa so mladi moški in ženske povsem drugačni. K sreči za ženske.[/quote]
Ti vidiš samo sebe in svoje projekcije.
Zato se začni ukvarjati s sabo in ne le s projekcijami.[/quote]

Daj si plašnice dol.
Pa razmisli zakaj se s tvojimi starši ne razumeš. Mogoče boš le priznal, da bi bilo bolje, če bi se onadva ločila, ko si bil ti še otrok. Ne, tega ne boš priznal. Namreč potem bi moral priznati to, da ti delaš svojim otrokom škodo, ker se ne ločiš, je tako?

Robi, čisto me spominjaš na mojo znanko.
Doma je bila v družini, kjer je bilo veliko nasilja. Poročila se je z moškim, ki je bil nasilen, je pretepal, zlomil roko, pretapal otroke. Se pa vedno zgraža nad ločenkami (ločenci jo nekak ne motijo, samo ločennke) in nad samskimi ženskami (tudi tu je ne motijo samski moški). Zato te tako z razberem.

In zakaj neki baje vezani dedci s tako ihto prepričujete te babe tu gor?


Ne vem, o čem bluziš. Jaz nimam uničenega življenja, ampak sem zadovoljen.
Sicer pa sama ne boš nič bolj zadovoljna, pa ne glede na to, kaj bom ali ne bom storil jaz ali kdorkoli drugi.

In nikogar ne obsojam, če se je ločil in končal neko nasilje.
Ampak to podpiram.
Ne podpiram pa tega, da potem takšni posplošujete in vsepovsod vidite neko krivico in samo nasilje, da hranite lasten ego, namesto, da bi to razčistili in šli naprej.

Ja Robi, slab človek si. To ti pravi ženska ki v življenju ne bo imela otrok niti partnerja ne.

Ja, vsakemu je takoj jasno kako so srečni v lajfu s svojo družino. Zato pa se ukvarjajo s samskimi ženskami, da podelijo svojo blazno veliko srečo :). Če verjameš.


Me sploh ne preseneča.
Normalno, da se pojavi odpor do otrok in do partnerstva, če je človek poln travm zaradi slabih izkušenj.
Čudno, da me še ne obtoži, da tepem ženo, če jo že spominjam na nekega takšnega moškega.

Ok, upam, da si zdaj kaj bolj zadovoljen, ker si to napisal. Samo zadoovljen človek ne odpira na tisoče tem in jamra kako nam je slabo, kako ni več nekih vrednot, kako je vse nekaj slabo. Same depresivne teme in jamranje. To odpira nek zadovoljen človek?
Ti nakladaš kako je bilo včasih bolje kot danes, kako so bili zakoni boljši in tako naprej.
Jaz pa na lastne oči vidim, da so bili včasih zakoni polni nasilja. Da ženska ni imela nobene besede, da je bila ničvredna. Tega je bilo ogromno. In na lastne oči vidim, da imajo hčere in sinovi ravno teh omenjenih bistveno boljše veze kot njihovi starši. Da moški delajo skupaj z žensko, da ima ona kaj besede, da on tudi skrbi za otroke. Ja, na lastne oči to vidim. In ja vidim, da so mlajše generacije veliko boljše kot starejše. Vidim očeta in sina in vidim, da je bil oče lenuh, ki je visel v gostilni, ko je žena kuhala zanj in hkrati pazila otroka. In vidim kako sin skrbi za otroka, medtem ko ona recimo kuha. To vidim. In ja, to je ogromen napredek v pravo smer.


Wow.
Z zmerljivkami se seveda kaže visok nivo nezategnjenosti, neneumnosti in neprepirljivosti, kajne?

New Report

Close