Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si vsi moški želijo imeti otroke?

Si vsi moški želijo imeti otroke?

Ne. Na portalih so dve veliki skupini moških. Eni so poročeni. Ti potem, ko jih zavrneš, začnejo žalit v stilu, da si jalovka in kaj podobnega. In se hvalijo kako imajo oni ženo in otroke. Seks pa na portalu prosjačijo.
Druga velika skupina so pa moški 40-50, ki nimajo otrok, so samski in iščejo žensko s katero bi v roku enega leta začeli delat otorke.[/quote]

… in ko jh zavrneš, začnejo žalit v stilu, da si jalovka in zafrustrirana ali kaj podobnega.

Zakaj so pa na roditeljskih sestankih pretežno mame, govorilne ure podobno. Zakaj bolniško oz. nego za bolnega otroka vedno jemljejo moje sodelavke, sodelavci pa nikoli?[/quote]

Ne samo to. Tudi kuhajo otrokom pretežno mame, jim perejo, pomagajo. Večina stvari obleži na ramenih mater.[/quote] Mislim da se gre tukaj za pragmatičnost. Večin žensk ne kuha otrokom ker so nesposobne oziroma otroci jedo v šoli. Če je žena prej doma kot mož je samoumevno da bo ona skuhala za otroka. To nima nobene povezave s skrbjo ali ne skrbjo. Tukaj se gre zgolj za dogovor.

Zakaj so pa na roditeljskih sestankih pretežno mame, govorilne ure podobno. Zakaj bolniško oz. nego za bolnega otroka vedno jemljejo moje sodelavke, sodelavci pa nikoli?[/quote]

Zato ker moški zaslužijo več in se družini bolj pozna če je doma moški kot ženska. Samo za to se gre[/quote]

Ne bo držalo. Tudi, kjer moški zasluži manj kot ženska, ona vzame nego.
Roditeljski in govorilne so pa v popoldanskem času, po službi. Razen, če boš sedaj trdil,da moški delajo vse dni tudi popoldan, ženske pa le dopoldan. Ker potem ti bom odgovorila, da taki vedno odsotni moški pač niso primerni za biti očetje.

Ne samo to. Tudi kuhajo otrokom pretežno mame, jim perejo, pomagajo. Večina stvari obleži na ramenih mater.[/quote] Mislim da se gre tukaj za pragmatičnost. Večin žensk ne kuha otrokom ker so nesposobne oziroma otroci jedo v šoli. Če je žena prej doma kot mož je samoumevno da bo ona skuhala za otroka. To nima nobene povezave s skrbjo ali ne skrbjo. Tukaj se gre zgolj za dogovor.[/quote]

Spet ne bo držalo. V veliki večini primerov kuhajo ženske, perejo ženske, likajo ženske. Ne glede na to ali pridejo prej ali kasneje domov. Gledam to kako je pri sodelavcih, sosedih, sorodnikih. Redke, res redke izjeme, da on kaj od tega počne.

Ne. Na portalih so dve veliki skupini moških. Eni so poročeni. Ti potem, ko jih zavrneš, začnejo žalit v stilu, da si jalovka in kaj podobnega. In se hvalijo kako imajo oni ženo in otroke. Seks pa na portalu prosjačijo.
Druga velika skupina so pa moški 40-50, ki nimajo otrok, so samski in iščejo žensko s katero bi v roku enega leta začeli delat otorke.[/quote]

je na teh portalih in sicer luzerji obeh spolov, vseh možnih starosti, z vsemi možnimi psihičnimi težavami in seveda vseh stanov![/quote]

Ti si pa resnično dobro spoznala vse portale in se res odlično znašla med sebi enakimi.


Eh, brezveze…
Za takšne je res bolje, da nimate otrok.

Ne. Na portalih so dve veliki skupini moških. Eni so poročeni. Ti potem, ko jih zavrneš, začnejo žalit v stilu, da si jalovka in kaj podobnega. In se hvalijo kako imajo oni ženo in otroke. Seks pa na portalu prosjačijo.
Druga velika skupina so pa moški 40-50, ki nimajo otrok, so samski in iščejo žensko s katero bi v roku enega leta začeli delat otorke.[/quote]

… in ko jh zavrneš, začnejo žalit v stilu, da si jalovka in zafrustrirana ali kaj podobnega.[/quote]

To pa tako ali tako. Najbolj smešno je pa to, da eni najprej žalijo na polno potem pa spet prosijo za srečanje :). Se sprašujem, če se jih res kdaj katera usmili.
Je pa po svoje to srhljivo, da je toliko poročenih na teh zadevah. To pa res kriza.


Eh, brezveze…
Za takšne je res bolje, da nimate otrok.[/quote]

Predvsem pa je bolje, da taki, ki zagovarjate neločitve, ne bi imeli otrok. Ne dvomim v to, da so proti ločitvam le tisti, ki si hočejo polastniniti partnerja. Zato jih ločitve tako zelo motijo. Žalostno pa je, da imate take otroke. Seveda, več otrok, manjša je verjetnost, da se žena loči.
V letu 2015 smo. Lahko pa seveda še naprej travmiraš kako je bilo nekoč bolje, ker ženska ni mogla zapustiti moškega in trdiš, da so to neke čudovite vrednote.

Na roditeljskih je pol-pol, na govorilnih tudi, v pediatrični isto….
Ni pa mi jasno, kako tisti, ki sploh ne hodite na te zadeve (seveda tisti, ki nimate otrok) vse to veste?
Kako na primer veste, kako je na GU, kako je na roditeljskih, kako v ambulantah, koliko očetov je na bolniških…., pa ne da kot razgledane in svetovljanske ter sposobne ženske, tako malomeščansko in po kmečko posplošujete?

Mislim da se gre tukaj za pragmatičnost. Večin žensk ne kuha otrokom ker so nesposobne oziroma otroci jedo v šoli. Če je žena prej doma kot mož je samoumevno da bo ona skuhala za otroka. To nima nobene povezave s skrbjo ali ne skrbjo. Tukaj se gre zgolj za dogovor.[/quote]

Spet ne bo držalo. V veliki večini primerov kuhajo ženske, perejo ženske, likajo ženske. Ne glede na to ali pridejo prej ali kasneje domov. Gledam to kako je pri sodelavcih, sosedih, sorodnikih. Redke, res redke izjeme, da on kaj od tega počne.[/quote]

Popolnoma si obremenjena z lastnimi predsodki. Na laž te postavlja statistika in tudi izjave poročenih žensk. In tudi zelo redko ženska zasluži več od moškega. Jaz zelo pogosto vidim da gresta oba starša na sestanek. Če moški kuha cel vikend ti tega ne vidiš, predsodek ti pa ostane.

No evo, bravo.

Vem iz mojih govorilnih, roditeljskih. Samo nekaj moških. Zelo malo, toliko o tem, učiteljica.
Puma, ja, ženske lažejo, da kuhajo in likajo. Moški pa lažejo, da ji to počno ženske, a ne da?
Potem se pa tu gor odpre kup tem od moških, ki trdijo, da bi žensko načevljali, če jim ne bi likala. Zakaj pa to? Aja, to pomeni, da samo njemu lika. On pa potem otrokom lika.

[/quote]

Se hecaš? Ali to resno misliš, da oba gresta na sestanek? Kdo pa koga pelje za rokco?
Jaz samo pri zdravniku pogosto vidim, ko ženska pripelje moža (takega, ki je povsem pokreten) in vse ureja zanj pa mu razlaga kam naj gre, kako se naj obnaša pa še malce mu pulover popravi ali pa srajco. Da bi p a v šolo tako peljala moškega pa še nisem videla. MOžno je pa tudi.

Vem iz mojih govorilnih, roditeljskih. Samo nekaj moških. Zelo malo, toliko o tem, učiteljica.
Puma, ja, ženske lažejo, da kuhajo in likajo. Moški pa lažejo, da ji to počno ženske, a ne da?
Potem se pa tu gor odpre kup tem od moških, ki trdijo, da bi žensko načevljali, če jim ne bi likala. Zakaj pa to? Aja, to pomeni, da samo njemu lika. On pa potem otrokom lika.[/quote]

Nisem reku da lažejo. Samo obremenjena si z lastnimi predsodki zato pa si samska in zatežena. Skrb za otroke je še marsikaj drugega kot to kar ti nabijaš. Če so govorilne ure popoldne in mož dela popoldne, žena pa dopoldne (najbolj pogosto v slovenskih družinah) je samoumevno da bo šla žena. Zakaj bi mož vzel dopust za brezveze. To ne pomeni da se on ne obremenjuje s tem in vzgojo otrok.

Pa še o kuhanju:
Pri nas pač kuham jaz, ker pridem prej iz službe, peremo, pa tisti, ki ima pač takrat čas, enako vse ostalo, v veliki večini gospodinjstev, ki jih poznam, pa kuha tisti, ki prej pride domov, ostalo, kakor pač znese in najboljši štrudel speče sodelavkin mož, da ne govorim o tem, da kolegi večinoma kuhajo, ker so pač prej doma, da bolnišk za obolele otroke ne jemljejmo, jih morajo pač naši partnerji, ker je pač narava našega dela taka, ja vse vročine in vse viroze je bil ob njima med tednom mož, če bi nekdo posplošil moj primer, bi verjetno rekel, da je dec copata, jaz pa nesposobna mati, ampak midva sva to uredila kot sva pač lahko in kot je obema odgovarjalo.
Pa lep dan, pa nekam v senco pojdite!

Se hecaš? Ali to resno misliš, da oba gresta na sestanek? Kdo pa koga pelje za rokco?
Jaz samo pri zdravniku pogosto vidim, ko ženska pripelje moža (takega, ki je povsem pokreten) in vse ureja zanj pa mu razlaga kam naj gre, kako se naj obnaša pa še malce mu pulover popravi ali pa srajco. Da bi p a v šolo tako peljala moškega pa še nisem videla. MOžno je pa tudi.[/quote][/quote]

Še ena obremenjena in samska ter zatežena. OBa gresta v šolo ker otroku pokažeta da jima je mar. V srednjo pa itak da si razdelita profesorje.

Tako je v večini slovenskih družinah.

Vem iz mojih govorilnih, roditeljskih. Samo nekaj moških. Zelo malo, toliko o tem, učiteljica.
Puma, ja, ženske lažejo, da kuhajo in likajo. Moški pa lažejo, da ji to počno ženske, a ne da?
Potem se pa tu gor odpre kup tem od moških, ki trdijo, da bi žensko načevljali, če jim ne bi likala. Zakaj pa to? Aja, to pomeni, da samo njemu lika. On pa potem otrokom lika.[/quote]

Nisem reku da lažejo. Samo obremenjena si z lastnimi predsodki zato pa si samska in zatežena. Skrb za otroke je še marsikaj drugega kot to kar ti nabijaš. Če so govorilne ure popoldne in mož dela popoldne, žena pa dopoldne (najbolj pogosto v slovenskih družinah) je samoumevno da bo šla žena. Zakaj bi mož vzel dopust za brezveze. To ne pomeni da se on ne obremenjuje s tem in vzgojo otrok.[/quote]

Glejga zlomka, amapk večina moških, ki jih poznam, dela dopoldan. Le kje jaz živim, da ne vidim tega kar ti vidiš. Da on dela popoldan, ona pa dopoldan. Čudno res. Poznam le nekaj žensk, ki delajo ves čas popoldan – čistilke. Večino ljudi, ki poznam pa dela dopoldan. Nekaj jih pa dela na izmene. Največ takih vidim v trgovinah, torej trgovke pa v zdravstvu.
Aja, pa slučajno nisem samska, slučajno imam fanta in slučajno jaz malček več zaslužim kot on. Pa slučajno jaz malček kasneje pridem iz službe kot on, ker imam daljšo pot. Začnem pa zjutraj prej. Kuham pa res ne, ker ne živiva skupaj.

Aha, tako je pri učiteljicah. Samo ne delamo vse v šoli. Tako, da pri nas je vse kontra.

Smo tudi taki , koliko smo pa normalni, pa ne vem:-)) Nimam jih, ne želim jih in ne bom jih imel.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Tako je v večini slovenskih družinah.[/quote]

A nisi ravno ti odpiral tem na temo, da ti mora ženska likat? Oja, ravno ti si se zgražal nad tem, da ne bi gledal ženske, ki ti ne bi likala. Ja, to si opisal kot tipično slovensko družino. Ne pa tole zgoraj, kar pravi učiteljica, kar je povsem netipično. Žal.

Čakaj. Ti si moški. Moški sme biti brez otrok :). Če bi bil pa ženska pa ne bi bil več normalen :). Vsaj po merilih mona ne.


Eh, brezveze…
Za takšne je res bolje, da nimate otrok.[/quote]

Predvsem pa je bolje, da taki, ki zagovarjate neločitve, ne bi imeli otrok. Ne dvomim v to, da so proti ločitvam le tisti, ki si hočejo polastniniti partnerja. Zato jih ločitve tako zelo motijo. Žalostno pa je, da imate take otroke. Seveda, več otrok, manjša je verjetnost, da se žena loči.
V letu 2015 smo. Lahko pa seveda še naprej travmiraš kako je bilo nekoč bolje, ker ženska ni mogla zapustiti moškega in trdiš, da so to neke čudovite vrednote.[/quote]
Glej, nima smisla s tabo debatirati, ker imaš preveč nekih nerešenih frustracij in sploh ne zastopiš kaj pišem, ampak ti kar naprej teraš svojo resnico in tako poskušaš razčiščevati svoje težave ter mi podtikaš nekaj, česar sploh ne trdim.
In to že, ne vem koliko let tu gor, eno in isto….

Dajte mi povedat zakaj se tu gor kar naprej odpirajo teme, da se oče izogiba preživnini. Da oče ne skrbi za otroka. Da mora mama sama hodit v šolo, oče gre pa na nogomet. Pa da vedno ona kuha, ona pere, ona lika, on pa odnese smeti in mogoče posesa. Kaj vse te ženske potem lažejo ali kako?

Tako je v večini slovenskih (funkcionalnih) družinah.[/quote]
En majhen popravek. 🙂

New Report

Close