Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Problem je, da se primerjaš z neprimerljivim. Nisi ti nobeno Kočevje (si kilometre stran), tudi rešitev ne ponujaš. Delaš pa probleme tam, kjer jih ni. Nobena (daj vbij si v betico) ženska ne želi stanja izpred prejšnjih stoletij, nobena! Ker tudi če je zanič, je še vedno stokrat boljše kot v časih, ko ni imela nobenih možnosti. Ti pa jo siliš v svojo predstavo o ženstvenosti, ki več kot očitno ni skladna z realnoatjo, kaj šele z željami zensk. 😀
To je narobe s tabo – poskušaš “popravljati” nekaj, kar ni pokvarjeno. Namesto da bi popravljal svojo glavo in svoje zgrešene predstave.
[/quote]

Oprosti, ampak če v mojem pisanju vidiš to, kar pišeš, potem imaš krepke težave ti, ne jaz. Ne mislim v smislu žaljivke, ampak tako sklepanje je na ravni bebavosti, idiotizma. In ne, to nima opraviti z menoj ampak vašimi omejitvami.

Vztrajaj! .

LOL, trdno si prepričan, da bodo ženske spet našle tisto žensko plat, ki se bo z zadovoljstvom udinjala moškemu in ga zadovoljevala, hahahaha. Pa povej takoj, da to hočeš, hkrati pa z nekimi kvazi znanstvenimi dognanji želiš dokazovati, da si tega v bistvu želimo tudi ženske, saj samo tako lahko sproščamo svoj stres. ROLTF
Un DXY al kaj je že vsaj direktno pove, ti pa kilometre in kilometre celofana, da bi povedal in kao znanstveno dokazal, da je to ženskam všeč in da to hočemo tudi me. Da bi se rešile stresa. Večje bedarije pa še ne na temu forumu. Res, prekašaš vse nakladače po vrsti.

Pazite, babe, če še niste vedele, ženske prav hrepenimo po tem, da nas spet popeljejo za štedilnik z enim mulcem na joški, drugim ob nogi, ko pa ON pokliče, pritečemo k njemu in mu zmasiramo noge, ker on to rabi. On se tako sprošča. Me pa tako, da mu strežemo.:)))

LOLOLOL
[/quote]

Tudi tu ni drugega za napisati, kakor v predhodnem komentarju. Oprosti, ampak če v mojem pisanju vidiš to, kar pišeš, potem imaš krepke težave ti, ne jaz. Ne mislim v smislu žaljivke, ampak tako sklepanje je na ravni bebavosti, idiotizma. In ne, to nima opraviti z menoj ampak vašimi omejitvami.

Vztrajaj! .

Oprosti, ampak če v mojem pisanju vidiš to, kar pišeš, potem imaš krepke težave ti, ne jaz. Ne mislim v smislu žaljivke, ampak tako sklepanje je na ravni bebavosti, idiotizma. In ne, to nima opraviti z menoj ampak vašimi omejitvami.
[/quote]

O, a so ti spet stopili na živec? Si spet padel na nivo žaljenja.
Zakaj si domišljaš, da je pa tvoj pogled pravilen, če pa je večina prepričana, da ni? V stilu tistega, ko poročajo po radiju, da vozi en avto v napačno smer, pa ata razmišlja, da kaj samo en, polno jih je. 😋
Pejt rajši stran od kompa.

LOL, trdno si prepričan, da bodo ženske spet našle tisto žensko plat, ki se bo z zadovoljstvom udinjala moškemu in ga zadovoljevala, hahahaha. Pa povej takoj, da to hočeš, hkrati pa z nekimi kvazi znanstvenimi dognanji želiš dokazovati, da si tega v bistvu želimo tudi ženske, saj samo tako lahko sproščamo svoj stres. ROLTF
Un DXY al kaj je že vsaj direktno pove, ti pa kilometre in kilometre celofana, da bi povedal in kao znanstveno dokazal, da je to ženskam všeč in da to hočemo tudi me. Da bi se rešile stresa. Večje bedarije pa še ne na temu forumu. Res, prekašaš vse nakladače po vrsti.

Pazite, babe, če še niste vedele, ženske prav hrepenimo po tem, da nas spet popeljejo za štedilnik z enim mulcem na joški, drugim ob nogi, ko pa ON pokliče, pritečemo k njemu in mu zmasiramo noge, ker on to rabi. On se tako sprošča. Me pa tako, da mu strežemo.:)))

LOLOLOL
[/quote]

Probala eno in drugo. Bolj srečna sem bila, ko sem bila doma z otroki, brez redne službe a si pomagala z občasnimi deli, zaslužkom s hobiji za svoj gušt in da nekaj delam, ko sem bila bolj sproščena in manj utrujena, vedno je dišalo po domačih dobrotah, vrt je bil poln in gredice cvetoče, moški zadovoljen, hiša pospravljena in dišeča, čas sem imela zase, svojo nego in telovadbo, prijateljice, druženje in izlete. Predvsem pa energije za prodajat.

Kaj kdo hoče je stvar posameznika/ce, a moraš poskusiti oboje, da bi še sam lahko vedelbkaj je TEBI in zate najboljše.

Probala eno in drugo. Bolj srečna sem bila, ko sem bila doma z otroki, brez redne službe a si pomagala z občasnimi deli, zaslužkom s hobiji za svoj gušt in da nekaj delam, ko sem bila bolj sproščena in manj utrujena, vedno je dišalo po domačih dobrotah, vrt je bil poln in gredice cvetoče, moški zadovoljen, hiša pospravljena in dišeča, čas sem imela zase, svojo nego in telovadbo, prijateljice, druženje in izlete. Predvsem pa energije za prodajat.

Kaj kdo hoče je stvar posameznika/ce, a moraš poskusiti oboje, da bi še sam lahko vedelbkaj je TEBI in zate najboljše.
[/quote]

Ni treba vsega preizkusiti, da veš, da ti nekaj ni všeč. Eni pač ne uživamo v brezdelju in preprostosti uma. Vi pa kakor vam ustreza.

Niti ne. In poudaril sem, da mislim resno, ne v smislu žalitve. Da gre pač za izpeljave, ki kažejo precejšnjo “intelektualno podhranjenost”. Jaz nikjer ne trdim, da je moj pogled rešitev vseh težav. Vem pa, da je razmišljanje v pravi smeri. Veste… zdaj bo morda slišati vehementno, toda… Vsaka sprememba zahteva nekoga, ki se jo domisli. In vedno je tako, da je to drugim spočetka nedoumljivo. Ker je to moj poklic, sem tega že navajen. Le način komunikacije se razlikuje. Tam zainteresirana stran s postavljanjem vprašanj pasivno pomaga razviti idejo in jo oklestiti balasta – gre torej za tvorno debato.

Vztrajaj! .

Niti ne. In poudaril sem, da mislim resno, ne v smislu žalitve. Da gre pač za izpeljave, ki kažejo precejšnjo “intelektualno podhranjenost”. Jaz nikjer ne trdim, da je moj pogled rešitev vseh težav. Vem pa, da je razmišljanje v pravi smeri. Veste… zdaj bo morda slišati vehementno, toda… Vsaka sprememba zahteva nekoga, ki se jo domisli. In vedno je tako, da je to drugim spočetka nedoumljivo. Ker je to moj poklic, sem tega že navajen. Le način komunikacije se razlikuje. Tam zainteresirana stran s postavljanjem vprašanj pasivno pomaga razviti idejo in jo oklestiti balasta – gre torej za tvorno debato.
[/quote]

Hej, ustavi konje in pospravi tale čreva. Nisi povedal nič, česar ne bi komot pogrešili. Resno – odklopi se malo, si spet tam, kot včeraj. Nisi dosegel želenega efekta, pa žališ. Ugasni in pojdi malo ven.

Hej, ustavi konje in pospravi tale čreva. Nisi povedal nič, česar ne bi komot pogrešili. Resno – odklopi se malo, si spet tam, kot včeraj. Nisi dosegel želenega efekta, pa žališ. Ugasni in pojdi malo ven.
[/quote]

Hej, ustavi konje in pospravi tale čreva. Nisi povedal nič, česar ne bi komot pogrešili. Resno – odklopi se malo, si spet tam, kot včeraj. Nisi dosegel želenega efekta, pa žališ. Ugasni in pojdi malo ven.

Vztrajaj! .

Ni treba vsega preizkusiti, da veš, da ti nekaj ni všeč. Eni pač ne uživamo v brezdelju in preprostosti uma. Vi pa kakor vam ustreza.
[/quote]
Pa sploh ni bilo minute brezdelja in še manj preprostost uma.. le v redni službi nisem bila 😉 Bogatila sem sebe, svojo dušo in bila boljša žena, mati, hči, prijateljica, oseba. Bila sem urejena, vedno nasmejana, nikoli zdolgočasena. Čas sem imela za knjige in izpopolnjevanje, delavnice, kongrese,… moje življenje je bilo bogato s pozitivnimi izkušnjami.

Redna zaposlitev je precenjena. Ima Darwin kar prav…

Razlika med nezrelo in zrelo osebo je v tem, da se nezrela odziva glede na všečnost, medtem ko zrela odgovorno tehta, kaj je prav.

Vztrajaj! .


Pa sploh ni bilo minute brezdelja in še manj preprostost uma.. le v redni službi nisem bila 😉 Bogatila sem sebe, svojo dušo in bila boljša žena, mati, hči, prijateljica, oseba. Bila sem urejena, vedno nasmejana, nikoli zdolgočasena. Čas sem imela za knjige in izpopolnjevanje, delavnice, kongrese,… moje življenje je bilo bogato s pozitivnimi izkušnjami.

Redna zaposlitev je precenjena. Ima Darwin kar prav…
[/quote]

In zakaj nisi potem ostala pri tem?

Razlika med nezrelo in zrelo osebo je v tem, da se nezrela odziva glede na všečnost, medtem ko zrela odgovorno tehta, kaj je prav.
[/quote]

In zakaj čutiš potrebo replicirati mojemu zapisu z nečim, kar ni direktno povezano s konkretnim pogovorom? Kar tako iz čistega dolgčasa? 🤔 Verjetno. Ni treba odgovarjati. Ignoriraj.

In zakaj nisi potem ostala pri tem?
[/quote]

Zato, ker sem se počutila kot luzerka, ker sem bila brez službe… vsi so vedno spraševali kje delam, mene je pa bilo sram povedati, da sem brezposelna. Otroci so že odrasli, ni bilo “razloga” da ostanem doma. Mnenje drugih, slaba samopodoba, pravzaprav bolj mi je manjkala ta izkušnja, da sedaj TOČNO VEM zakaj je zame bolje biti skrbna mama in partnerka, ne pa delavka. Pa izredno rada delam, da se razumemo. Ampak ne na tak način kot sem to leto. Zdaj sem bogatejša za to izkušnjo, zdaj vem kaj je moj zakaj in prvi korak proti tistemu, kar si v prihodnosti želim sem že naredila, ko sem dala odpoved.

In zakaj čutiš potrebo replicirati mojemu zapisu z nečim, kar ni direktno povezano s konkretnim pogovorom? Kar tako iz čistega dolgčasa? 🤔 Verjetno. Ni treba odgovarjati. Ignoriraj.
[/quote]

V bistvu je. Všečnost je pogojena s čustvi, ti pa s hormonskim (ne-)ravnovesjem. Prav pa je pogojen z razumskim pristopom k neki tvarini. Tvoja replika je v temu pogledu protislovna, saj na eni strani impliciraš čustveno gnano odločitev, ki pa jo hkrati na primeru drugega odrekaš.

Vztrajaj! .

Zanimivo, da Lepooka izrazi tudi to, kot nekaj odbijajočega, ko debatirava o vrnitvi v Slovenijo. V Nemčiji je dama, v družbi drugih dam. Uživa določen status znotraj določenega socialnega kroga. V Sloveniji pa kot praviš… Jo bom opozoril na tvojo misel. Bom pa zelo vesel, če na to temo napišeš še kaj več, če ti ni odveč.

Hvala vnaprej.

Vztrajaj! .

V bistvu je. Všečnost je pogojena s čustvi, ti pa s hormonskim (ne-)ravnovesjem. Prav pa je pogojen z razumskim pristopom k neki tvarini. Tvoja replika je v temu pogledu protislovna, saj na eni strani impliciraš čustveno gnano odločitev, ki pa jo hkrati na primeru drugega odrekaš.
[/quote]
Tvoje hormonsko/čustveno bluzenje tukaj nima nobene veze razumom, pa se vsakič sklicuješ nanj.
Brezveze, ne da se mi s tabo ukvarjat, si itak spet dosegel podn. Kot da si zasvojen s svojim propadom – vsak dan na novo toliko časa klobasaš, da dosežeš dno. Prav, pa uživaj v svoji mizeriji.

Tako bi bilo sicer tudi prav. Moj poklon.

Vztrajaj! .

Malo za telebane. Ni neka huda znanost, bolj za nek začetek. 😉

Vztrajaj! .

Malo za telebane. Ni neka huda znanost, bolj za nek začetek. 😉
[/quote]

Kaj si naenkrat tako redkobeseden? Daj, udari mali svoje šarlatanske retorike, daj. Malo psevdoznanstvenih izrazov. Malo Fibonnacija vmešavaj v debato. Budi muško!

Kot polnoleten in opravilno sposoben človek sem mnenja, da ne potrebujem sfliranja v zvezi s tem, kaj naj napišem. Upam, da pričakovanje, da se mi prepusti svobodo v tem pogledu ni prevelik napor za vas.

Z dolžnim spoštovanjem,
vaš iDESI.

Vztrajaj! .

Zanimivo, da Lepooka izrazi tudi to, kot nekaj odbijajočega, ko debatirava o vrnitvi v Slovenijo. V Nemčiji je dama, v družbi drugih dam. Uživa določen status znotraj določenega socialnega kroga. V Sloveniji pa kot praviš… Jo bom opozoril na tvojo misel. Bom pa zelo vesel, če na to temo napišeš še kaj več, če ti ni odveč.

Hvala vnaprej.
[/quote]

Moje prijateljice vse DELAJO v službah. Mogoče je tudi to vplivalo na mojo odločitev, da se redno zaposlim. Jaz nimam tega kroga kot tvoja Lepooka, družbe dam. To, da biti doma (ne glede na to KAJ VSE doma počneš) ni dovolj oz se to vse da poleg službe je mit, ki ga pa vse glasno promovirajo (poglej npr kako je zgoraj napisala, da enim ni dovolj uživati v brezdelju in preproatosti uma)… Ženska mora biti wonder woman in poleg redne celodnevne službe utegne še gospodinjiti, skrbeti za moža in otroke in najti čas zase, četudi spi le 5 ur na noč, če je treba, če ne ni dovolj dobra, se ne trudi dovolj, je LENA. To se vse naredi spotoma. Dobiš občutek, da te obsojajo, ker se vse teme vrtijo okoli služb. Če ne “jamraš v isti rog” pa padeš ven iz kroga. Zanimivo pa, da odkar sem zaposlena, me pa nihče ni vprašal kje delam??! 🙂 Pa toliko sem se takrat obremenjevala s tem.

Kakorkoli. Ne vsiljujem svojega mnenja ali trdim, da je prav, samo predstavljam svoj vidik na podlagi teh izkušenj – kako sem jaz občutila eno in drugo. Vsi smo bili bolj srečni, zadovoljni, povezani, umirjeni, v harmoniji in ravnovesju… Moški zidate hiše, ženske pa iz njih naredimo DOM. To so tisti 3 stebri po mojem, ki jih ženska drži in o katerih je govora – skrb za družino, nega, podpora, prisotnost in ženstvena energija, vtkana v vsak obrok, v to kako so rjuhe zložene in postelje postlane, v vonj sveže opranega perila in rož, ki krasijo okenske police … ne pa da se razčetveriš in na koncu tisto, kar ti je najbolj pomembno nima nič od tebe. Ja ok. Denar na računu… če ti to odtehta…. meni ne. Niti milijon ma mesec ne bi. A to sem jaz.

Hvala za tvoj odgovor. Si bom dovolil izpostaviti to misel kot eno najbolj prijetnih v zadnjem času na tem forumu. Hvala!

Vztrajaj! .

Malo o vplivu estrogena na čustvena stanja: Estrogen and Women’s Emotions

In še o povezavi med stresom in estrogenom pri ženskah ter testoseronom pri moških… Citiram: We conclude that modulating estrogen in females (pre-menopausal and post-menopausal) and testosterone in males can be used to treat stress-related immune imbalance resulting in autoimmune diseases in both sexes… (vir)

Tako, da ne bo preveč ugibanj o tem.

Vztrajaj! .

Moje prijateljice vse DELAJO v službah. Mogoče je tudi to vplivalo na mojo odločitev, da se redno zaposlim. Jaz nimam tega kroga kot tvoja Lepooka, družbe dam. To, da biti doma (ne glede na to KAJ VSE doma počneš) ni dovolj oz se to vse da poleg službe je mit, ki ga pa vse glasno promovirajo (poglej npr kako je zgoraj napisala, da enim ni dovolj uživati v brezdelju in preproatosti uma)… Ženska mora biti wonder woman in poleg redne celodnevne službe utegne še gospodinjiti, skrbeti za moža in otroke in najti čas zase, četudi spi le 5 ur na noč, če je treba, če ne ni dovolj dobra, se ne trudi dovolj, je LENA. To se vse naredi spotoma. Dobiš občutek, da te obsojajo, ker se vse teme vrtijo okoli služb. Če ne “jamraš v isti rog” pa padeš ven iz kroga. Zanimivo pa, da odkar sem zaposlena, me pa nihče ni vprašal kje delam??! 🙂 Pa toliko sem se takrat obremenjevala s tem.

Kakorkoli. Ne vsiljujem svojega mnenja ali trdim, da je prav, samo predstavljam svoj vidik na podlagi teh izkušenj – kako sem jaz občutila eno in drugo. Vsi smo bili bolj srečni, zadovoljni, povezani, umirjeni, v harmoniji in ravnovesju… Moški zidate hiše, ženske pa iz njih naredimo DOM. To so tisti 3 stebri po mojem, ki jih ženska drži in o katerih je govora – skrb za družino, nega, podpora, prisotnost in ženstvena energija, vtkana v vsak obrok, v to kako so rjuhe zložene in postelje postlane, v vonj sveže opranega perila in rož, ki krasijo okenske police … ne pa da se razčetveriš in na koncu tisto, kar ti je najbolj pomembno nima nič od tebe. Ja ok. Denar na računu… če ti to odtehta…. meni ne. Niti milijon ma mesec ne bi. A to sem jaz.
[/quote]Zakaj misliš, da, so te ženske spraševale kje delaš?
Ker so bile razčetverjene med domom in družino ter službo, izčrpane, nejevoljne, ti pa vsa cvetoča.
Bila si jim ogledalo in niso se mogle videti v njem.

Moje prijateljice vse DELAJO v službah. Mogoče je tudi to vplivalo na mojo odločitev, da se redno zaposlim. Jaz nimam tega kroga kot tvoja Lepooka, družbe dam. To, da biti doma (ne glede na to KAJ VSE doma počneš) ni dovolj oz se to vse da poleg službe je mit, ki ga pa vse glasno promovirajo (poglej npr kako je zgoraj napisala, da enim ni dovolj uživati v brezdelju in preproatosti uma)… Ženska mora biti wonder woman in poleg redne celodnevne službe utegne še gospodinjiti, skrbeti za moža in otroke in najti čas zase, četudi spi le 5 ur na noč, če je treba, če ne ni dovolj dobra, se ne trudi dovolj, je LENA. To se vse naredi spotoma. Dobiš občutek, da te obsojajo, ker se vse teme vrtijo okoli služb. Če ne “jamraš v isti rog” pa padeš ven iz kroga. Zanimivo pa, da odkar sem zaposlena, me pa nihče ni vprašal kje delam??! 🙂 Pa toliko sem se takrat obremenjevala s tem.

Kakorkoli. Ne vsiljujem svojega mnenja ali trdim, da je prav, samo predstavljam svoj vidik na podlagi teh izkušenj – kako sem jaz občutila eno in drugo. Vsi smo bili bolj srečni, zadovoljni, povezani, umirjeni, v harmoniji in ravnovesju… Moški zidate hiše, ženske pa iz njih naredimo DOM. To so tisti 3 stebri po mojem, ki jih ženska drži in o katerih je govora – skrb za družino, nega, podpora, prisotnost in ženstvena energija, vtkana v vsak obrok, v to kako so rjuhe zložene in postelje postlane, v vonj sveže opranega perila in rož, ki krasijo okenske police … ne pa da se razčetveriš in na koncu tisto, kar ti je najbolj pomembno nima nič od tebe. Ja ok. Denar na računu… če ti to odtehta…. meni ne. Niti milijon ma mesec ne bi. A to sem jaz.
[/quote]

Lepooka je na dopustu 2015 izrazila željo, da bi lahko bila doma z otroci. Seveda sva ravnala preudarno in se nisva zaletela na prvo žogo. Tako sva nekje do konca leta ustvarila pogoje, ki so omogočili vse skupaj. Zanimivo je, da se je v tem času osebnostno razcvetela. Vključila se je v dramsko ekipo, s katero je oddelala nekaj predstav, kar je bila njena želja iz otroštva. Aktivirala se je v svetu staršev, sčasoma je sama od sebe prevzemala funkcije v podjetju, znotraj katerih se je počutila udobno. In mi na ta način omogočila res močan preskok v rasti. Enostavno je postala plodna še na druge načine in če se izrazim na ta način, je vse moje ideje, s katerimi sem jo oplodil, donosila in porodila, da so ugledale luč sveta…

Na drugi strani se je vse skupaj zelo dobro odrazilo pri otrocih. Kljub temu, da imam jaz privilegij dela od doma je to, da jih je doma pričakala mama v njihova življenja vneslo neko povsem novo kakovost. Opaziti je bilo tudi, kako so s ponosom znale povedati (to znajo še danes), kakšno sreči imajo, da je njihova mami vedno tam za njih. Resda gredo na igrišče ali na sladoled raje z atijem – atiji smo pač bolj otročji in manj “tečni”, kaj smejo in česa ne…. ampak ne morem se niti zdaleč primerjati z mami… Deleta so živahna, a izredno umirjena in pozna se, da jih je vzgajala mati in ne ulica, vrstniki ali cesta.

Zanimivo je tudi, da je začela razmišljati, bolj tako potihem, z nekakšnim strahom, da bi naredila prekvalifikacijo in se podala na pot pomočnice vzgojiteljice v vrtcu… Najina komunikacija se je znatno izboljšala in celo konflikte sva začela reševati bolj tvorno. V bistvu je edina stvar, ki je nisva uspela razrešiti, moj problem – razkoraka med “pozornostjo na zalogo” z moje strani in njenih pričakovanj po stalni, periodični prisotnosti le-te v manjših dozah, za katero jemoj življenjski slog velika ovira. Sodelujoči se bodo verjetno spomnili teme izpred kakih dveh tednov. :-)))

In kot rečeno… Ob upoštevanju sprejetosti v družbi enakih dam (v pravem pomenu besede) je ravno ta tema pogosto vzrok najinih skrbi v duhu selitve v Slovenijo, ki jo snujeva že kaki dve leti… tudi ob branju odzivov tu na forumu, kljub zavedanju, da gre tu za ekstreme, a da vseeno odraža neko podstat neke izredne ozkosti… Se bom ustavil, ker ne želim pokvariti zapisa s “pikantnimi začimbami”.

Vztrajaj! .

New Report

Close