Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Jaz sem pa strogo za zaprtje bolnišnic, bencinskih črpalk in podobnega ob nedeljah. Črpalkarji in zdravniki so tudi ljudje in si zaslužijo en dan brez obveznosti, da bodo lahko imeli cel dan skupaj z družino.[/quote]

Ločiš nujno od nenujnega?

Jaz sem pa strogo za zaprtje bolnišnic, bencinskih črpalk in podobnega ob nedeljah. Črpalkarji in zdravniki so tudi ljudje in si zaslužijo en dan brez obveznosti, da bodo lahko imeli cel dan skupaj z družino.[/quote]

Ločiš nujno od nenujnega?[/quote]

Od kdaj spada tankanje avta med nujno?

Sem že vprašala, koliko prodajalk/prodajalcev se je v temi oglasilo in ni bilo odziva.
Ostali pa, če nedeljo jemljete za nek družinski dan, ko se pogovarjate itd. Se ne čudim, da gre vse v ******.[/quote]

Prosim te, no! Kaj pa duhovna rast, povezanost družine in to? Pa skrb za duhovno rast ubogih trgovk, ker kelnerca in bademajster itak opravljata hudičevo delo in jima ne bi nič koristilo, če bi bila v nedeljo fraj.
😉

Jaz sem pa strogo za zaprtje bolnišnic, bencinskih črpalk in podobnega ob nedeljah. Črpalkarji in zdravniki so tudi ljudje in si zaslužijo en dan brez obveznosti, da bodo lahko imeli cel dan skupaj z družino.[/quote]

Ločiš nujno od nenujnega?[/quote]

A ni bil argument, da morajo vsi delavci met cajt za familijo? Kaj ima torej veze nujno in nenujno? črpalkarji in zdravniki rabijo tudi cajt za svojo družino in en dan odmora. A oni niso ljudje ali kaj? A ni zanimivo, zagovorniki tega, da imajo VSI pravico do prostega dneva z družino, hitro obrnejo ploščo, ko se njim nekaj zdi nujno. Zanimivo.

Pač ne zbolet v nedeljo. Pa avto se tud da natankat v soboto. V nedeljo tankajo samo neorganiziranci!!!

Bogi zdravniki in črpalkarji, vas pa sram bodi, ki uničejete družinsko življenje slovenskim zdravnikom in črpalkarjem!

Ločiš nujno od nenujnega?[/quote]

Od kdaj spada tankanje avta med nujno?[/quote]

Bencin je bolj nujen od hrane, to vsi vemo.

Popolnoma se strinjam za zaprtje trgovin. Tisi ki pa zagovarjajo,da delajo cele dni in da jim je nedelja edini dan za nakupovanje pa splon ne drzi. Delati cele dni v službi z zakonom ni dovoljeno in pa seveda trgovine so med tednim odorte tudi do 9.ure. Ce pa želite v se v nedelji it od doma po taken tempu pa nimate druzine in ste neuporabni za drzavo…..

Veliki hipermarketi so odprti do 22, hofer tudi. Ob sobotah je do vecera odprto vse. Navada nakupovati, nakupovati in vsak dan v trgovino je samo zapravljanje brez potrebe.

Trgovine naj ostanejo odprte če lastniki tako želijo.Nedelje je uvedel Janković.Sindikati ki so zelo naklonjeni iskoriščanju zaposlenih v tej verigi niso nič nardili za pravico do počitka.Da o plačilu niti ne govorimo, na plačilni listi sicer piše plačilo za nedeljsko delo,ko pa sešteješ dneve hitro ugotoviš da niso plačali tri včasih štiri dni.Zaslužek za nedeljo je manjši od avtobusne karte če nisi ravno iz Ljublane.Inšpektor naj začne delat ne pa da se po tv hvali kako delodajalci kršijo zakonodajo.S tem prizna da on nič ne dela plačo pa prejema.Naj ne razlaga da jih je premalo,v resnici nikogar ne kaznujejo ali pa pobereju nek drobiž ki ni vreden omenbe.Plačilo vsake ure vsake nedelje praznika.Delodajalci se hvalijo da ob nedeljah največ zaslužijo pa naj še zaposleni zaslužijo.Ko bo vse to plačano potem bodo nedelje zprte.Zdej so odprte ker se dela zastojn.

Zapravljanje denarja in časa brez potrebe.

Kdor zivi v Avsriji ali Nemciji vé, kako lepo je zivljenje ob nedeljah: clovek se koncno sreca z domacimi, ali pa s samim seboj (v cerkvah ali na meditiranju), se malo “posporta”, ali pa preprosto druzi z naravo <3
Za kvaliteto zivljenja – s trgovinami dol!

Trgovine bi morale biti ob nedeljah absolutno zaprte. Tistim, ki se s tem ne strinjajo pa privoščim da bo njihov partner v nedeljo delal do 24:00, da bom jaz lahko ob 23:59 šel v trgovino na sprehod.

Kdo pa plačuje delavke ob nedeljah? So izjeme ampak redke. Trgovke imajo minimalno plačo in se jim nedelje in prazniki ne poznajo pri plačilu vedno dobijo tistih 500€…Zakaj pa je zaprto v Avstriji, Nemčiji….?

A se je potrošnja povečala, odkar so trgovine odprte 7 dbi v tednu? Ali pa ljudje druge dneve manj zapravijo in je čez cel teden izenačeno?

Trgovine naj bodo kar odprte, je bolj priročno. Pa nehajte že vsi jamrat boge trgovke pa naj imajo počitek, saj ga imajo, so proste kak drug dan, če pa jih tako strašno izkoriščajo in ne plačujejo pa naj gredo kaj drugega delati, nihče jih ne sili. Tudi jaz delam ko je potrebno in ne ko mi paše in da se razumemo moje nočne in nedeljske ure so enako plačane kot redne, če mi pa ne bo pasalo pa bom iskal drugo zaposlitev.

Seveda se skupna potrošnja ni nič povečala, ampak ko prva trgovska veriga začne odpirati štacune ob nedeljah, da bi si povečala tržni delež na račun ostalih, takoj enako odgovori konkurenca, da ne bi kaj izgubila, in se na koncu spet vse izravna. Samo potem si pa nihče ne more več privoščit, da v nedeljo ne bi več posloval.

To je res, žal. Spomnim se, kako direktor Interspara ni bil navdušen nad nedeljskim delovnim časom, a ni imel druge izbire. Tudi Hofer in Lidl sta bila dolgo odprta le ob sobotah. Zato bi bilo treba doseči, da se prodajalke ob nedeljah mastno plača, pa bi trgovine druga za drugo ob nedeljah zapirale vrata.

nekaj odtehta to, da lahko zjutraj dalj spimo, ker lahko nakupe opravimo takrat, ko se normalni ljudje ukvarjajo s svojimi družinami…

Z zakonom je dovoljeno, da so trgovine odprte tudi v nedeljo, torej trgovke nimajo kaj jamrat. Enostavno oddelajo tistih svojih obveznih ur mesečno, razporejeno kot pač je. Če jih delodajalci ne plačujejo korektno, se naj za svoje pravice borijo po pravni poti in ne z referendumom za ukinitev nedeljskega delovnika! Po vsem zapisanem sem sama očitno krepko na slabšem, ker za potrebe delodajalca raztegujem delovnik do onemoglosti in čez, da pridem domov izžeta in potrebujem smo še mir, ne pa lovljenje minut v trgovini. Potrošnja ni samo pravica, je potreba, in je pri tem, da je potolčena vsa glavna industrija v državi, skoraj glavna gospodarska dejavnost! In še nekaj, da uspem spravit pod streho projekte, na katerih delam, se moj delovni čas ne meri v urah, ampak v učinku. Ni važno, če bom spala ali ne, ni važno, če bom imela čas za malico, druženje s tem ali onim, za obiske pri svojih otrokih, ne, nič ni pomembno, važni so roki. Če primerjam ležerno postopanje večine trgovk z delovno intenziteto, ki jo sama vlagam v izdelek, ure na cesti, ukvarjanje s poslovnimi partnerji, če seštejem vse minute prostega časa, ki ga usmerjam v delo, bi preračunano na tistih obveznih trgovkinih 174 hitro ugotovila, da morda niti nisem po uri plačana toliko bolje od navadne trgovke! Zato, drage trgovke in trgovci, ne jamrajte zaradi delovnega časa! Ogromno ljudi nas dela več, mnogo več kot delate v Mercatorjih, Tuših, Lidlih… Verjamem, da ste oškodovani za nedeljska plačila, ampak dajte za boga milega to urejat z državo in delodajalci, ne pa z nami, potrošniki! In če bi imela samo jaz takšne potrebe, bi bila tiho, vendar se s prijatelji srečujemo dejansko samo še ob nedeljah v nakupovalnih centrih. Ne zato, ker bi tako želeli, ampak ker je to naš način življenja, naš delovnik!

Z zakonom je dovoljeno, da so trgovine odprte tudi v nedeljo, torej trgovke nimajo kaj jamrat. Enostavno oddelajo tistih svojih obveznih ur mesečno, razporejeno kot pač je. Če jih delodajalci ne plačujejo korektno, se naj za svoje pravice borijo po pravni poti in ne z referendumom za ukinitev nedeljskega delovnika! Po vsem zapisanem sem sama očitno krepko na slabšem, ker za potrebe delodajalca raztegujem delovnik do onemoglosti in čez, da pridem domov izžeta in potrebujem smo še mir, ne pa lovljenje minut v trgovini. Potrošnja ni samo pravica, je potreba, in je pri tem, da je potolčena vsa glavna industrija v državi, skoraj glavna gospodarska dejavnost! In še nekaj, da uspem spravit pod streho projekte, na katerih delam, se moj delovni čas ne meri v urah, ampak v učinku. Ni važno, če bom spala ali ne, ni važno, če bom imela čas za malico, druženje s tem ali onim, za obiske pri svojih otrokih, ne, nič ni pomembno, važni so roki. Če primerjam ležerno postopanje večine trgovk z delovno intenziteto, ki jo sama vlagam v izdelek, ure na cesti, ukvarjanje s poslovnimi partnerji, če seštejem vse minute prostega časa, ki ga usmerjam v delo, bi preračunano na tistih obveznih trgovkinih 174 hitro ugotovila, da morda niti nisem po uri plačana toliko bolje od navadne trgovke! Zato, drage trgovke in trgovci, ne jamrajte zaradi delovnega časa! Ogromno ljudi nas dela več, mnogo več kot delate v Mercatorjih, Tuših, Lidlih… Verjamem, da ste oškodovani za nedeljska plačila, ampak dajte za boga milega to urejat z državo in delodajalci, ne pa z nami, potrošniki! In če bi imela samo jaz takšne potrebe, bi bila tiho, vendar se s prijatelji srečujemo dejansko samo še ob nedeljah v nakupovalnih centrih. Ne zato, ker bi tako želeli, ampak ker je to naš način življenja, naš delovnik![/quote]

ja, odkar imamo lahko nakupujemo vse nedelje in skoraj vse praznike sta naša kmetijska proizvodnja in živilska industrija v skokovitem napredku.
še nemci bi se lahko kaj naučili od nas…

Z zakonom je dovoljeno, da so trgovine odprte tudi v nedeljo, torej trgovke nimajo kaj jamrat. Enostavno oddelajo tistih svojih obveznih ur mesečno, razporejeno kot pač je. Če jih delodajalci ne plačujejo korektno, se naj za svoje pravice borijo po pravni poti in ne z referendumom za ukinitev nedeljskega delovnika! Po vsem zapisanem sem sama očitno krepko na slabšem, ker za potrebe delodajalca raztegujem delovnik do onemoglosti in čez, da pridem domov izžeta in potrebujem smo še mir, ne pa lovljenje minut v trgovini. Potrošnja ni samo pravica, je potreba, in je pri tem, da je potolčena vsa glavna industrija v državi, skoraj glavna gospodarska dejavnost! In še nekaj, da uspem spravit pod streho projekte, na katerih delam, se moj delovni čas ne meri v urah, ampak v učinku. Ni važno, če bom spala ali ne, ni važno, če bom imela čas za malico, druženje s tem ali onim, za obiske pri svojih otrokih, ne, nič ni pomembno, važni so roki. Če primerjam ležerno postopanje večine trgovk z delovno intenziteto, ki jo sama vlagam v izdelek, ure na cesti, ukvarjanje s poslovnimi partnerji, če seštejem vse minute prostega časa, ki ga usmerjam v delo, bi preračunano na tistih obveznih trgovkinih 174 hitro ugotovila, da morda niti nisem po uri plačana toliko bolje od navadne trgovke! Zato, drage trgovke in trgovci, ne jamrajte zaradi delovnega časa! Ogromno ljudi nas dela več, mnogo več kot delate v Mercatorjih, Tuših, Lidlih… Verjamem, da ste oškodovani za nedeljska plačila, ampak dajte za boga milega to urejat z državo in delodajalci, ne pa z nami, potrošniki! In če bi imela samo jaz takšne potrebe, bi bila tiho, vendar se s prijatelji srečujemo dejansko samo še ob nedeljah v nakupovalnih centrih. Ne zato, ker bi tako želeli, ampak ker je to naš način življenja, naš delovnik![/quote]

Ja, res si boga. Le kako ti uspe opraviti obveznosti na banki, pošti in na servisih, ki delajo samo ob normalnem delovnem času.

Z zakonom je dovoljeno, da so trgovine odprte tudi v nedeljo, torej trgovke nimajo kaj jamrat. Enostavno oddelajo tistih svojih obveznih ur mesečno, razporejeno kot pač je. Če jih delodajalci ne plačujejo korektno, se naj za svoje pravice borijo po pravni poti in ne z referendumom za ukinitev nedeljskega delovnika! Po vsem zapisanem sem sama očitno krepko na slabšem, ker za potrebe delodajalca raztegujem delovnik do onemoglosti in čez, da pridem domov izžeta in potrebujem smo še mir, ne pa lovljenje minut v trgovini. Potrošnja ni samo pravica, je potreba, in je pri tem, da je potolčena vsa glavna industrija v državi, skoraj glavna gospodarska dejavnost! In še nekaj, da uspem spravit pod streho projekte, na katerih delam, se moj delovni čas ne meri v urah, ampak v učinku. Ni važno, če bom spala ali ne, ni važno, če bom imela čas za malico, druženje s tem ali onim, za obiske pri svojih otrokih, ne, nič ni pomembno, važni so roki. Če primerjam ležerno postopanje večine trgovk z delovno intenziteto, ki jo sama vlagam v izdelek, ure na cesti, ukvarjanje s poslovnimi partnerji, če seštejem vse minute prostega časa, ki ga usmerjam v delo, bi preračunano na tistih obveznih trgovkinih 174 hitro ugotovila, da morda niti nisem po uri plačana toliko bolje od navadne trgovke! Zato, drage trgovke in trgovci, ne jamrajte zaradi delovnega časa! Ogromno ljudi nas dela več, mnogo več kot delate v Mercatorjih, Tuših, Lidlih… Verjamem, da ste oškodovani za nedeljska plačila, ampak dajte za boga milega to urejat z državo in delodajalci, ne pa z nami, potrošniki! In če bi imela samo jaz takšne potrebe, bi bila tiho, vendar se s prijatelji srečujemo dejansko samo še ob nedeljah v nakupovalnih centrih. Ne zato, ker bi tako želeli, ampak ker je to naš način življenja, naš delovnik![/quote]

Ja, res si boga. Le kako ti uspe opraviti obveznosti na banki, pošti in na servisih, ki delajo samo ob normalnem delovnem času.[/quote]

Tudi na roditeljske sestanke svojih otrok najbrž ne moreš, ker niso ob nedeljah?

Si kdaj pomislila, da imaš težave zato, ker se ne znaš organizirati?

Skupna potrošnja v Sloveniji se od odprtja trgovin v nedeljo absolutno je povečala. Ker je marsikateri nakup impulziven – kupiš tisti trenutek, če si nekaj zaželiš, potem pa pozabiš in ne kupiš nikoli več, če ne bi bilo odprto, ne bi kupil. Da ne omenjam vseh potujočih, ki v nedeljo potujejo skozi Slovenijo. Če so trgovine odprte, zapravijo v Sloveniji. Če niso, zapravijo zuni. PA nekateri kupijo v nedeljo, umrejo v ponedeljek. Če ne bi bilo odprte nedelje, tega zadnjega nakupa ne bi bilo. Itd.

Čudi me, da smo tako revna država, čeprav imamo trgovine odprte na petek in svetek. Le kako uspeva Avstriji, Nemčiji in vsem drugim državam, ki imajo normalen delovni čas trgovin.

so kupili že prejšnji ponedeljek, ker so se bali, da bo do sobote zmanjkalo.

New Report

Close