Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?


Potrosnisko bezljanje povzrocajo reklame, ne delovni cas trgovin.[/quote]
Delovni čas to omogoča. Saj pomagajo pri razvoju obsesije.

In ljudje dobijo občutek, da drugo ne obstaja kot trgovine.


Amora biti ravno v nedeljo? Namreč, če se že gremo nemško varianto (tam so trgovine ob nedeljah zaprte), potem imajo restavracije, bari, lokali … zaprto en dan v tednu (največkrat ponedeljek). Za kino in črpalko: bi se pa prav luštno dalo porabiti študente (še za soboto). Pa bi bil volk sit in koza cela 🙂


Drzi. Zato pa ima ena prosto v sredo, druga v soboto in tretja v nedeljo. Enako kot kelnerce in kuharji v lokalih, kamor vabis svoje opankaste dame na zmenke. Enako kot biljeterke v kinu in bademajstri na kopaliscih.
Odprto je pa ob nedeljah vse. Lokali, kina in fitnesi. Zakaj bi bile trgovine nekaj posebnega?

Ce delodajalec ni vreden svojega imena in ne zna dela organizirati tako, da im vsak delavec po zakonu pripadajoci pocitek, je pa to druga zgodba in nima nic skupnega z odpiralnim casom. Nesposobnez bo ostal nesposobnez, pogoltnez pa pogoltnez, pa ce je odprto ali zaprto.[/quote]

Marsikje je tako, da kljub strahu pred inšpekcijo izsiljujejo delavce, in imajo delavci proste dneve vsake 14 ali 21 dni. Slovenski delodajalci šparajo. Če bi bili pošteni, potem ne bi bilo nobene panike z odprtjem vseh trgvoni, bazenov, lokalov ipd. tudi 24/dan, 7dni/tednu … Samo kaj, ko se samo izkorišča delavce, plačuje slabo … Večina pa službo nujno potrebuje, da bi se pričkala po slvoenskih sodiščih z delodajalcem, ki itak ima denar, da si bo uredil dobrega odvetnika.

Moj podpis. Naj v nedeljo delajo le tisti, katerih delo je nujno potrebno. Seveda naj tiste tudi pošteno plačajo. Trgovke garajo za drobiž, dobičke pa si delijo drugi.

Živim blizu trgovine, ki je odprta tudi v nedeljo. V glavnem vidiš samo rajo, ki hodi po pijačo in čipse in ne ljudi, ki čez teden zaradi obveznosti nimajo časa nakupovat.

Moj podpis. Naj v nedeljo delajo le tisti, katerih delo je nujno potrebno. Seveda naj tiste tudi pošteno plačajo. Trgovke garajo za drobiž, dobičke pa si delijo drugi.

Živim blizu trgovine, ki je odprta tudi v nedeljo. V glavnem vidiš samo rajo, ki hodi po pijačo in čipse in ne ljudi, ki čez teden zaradi obveznosti nimajo časa nakupovat.[/quote]

Se strinjam.Boge prodajalke-Utrujene, gonijo jih kot živino.Točno vidiš pri nekaterih mladih prodajalkah, jim izpadajo lasje.To je stres.

Jaz bi jim tudi boljše delovne uniforme dal.Kvaliteten material, sto procenten bombaž, tako pa švicajo v tistih poceni majčkah.
Tile delodajalci so tako ozkogledni, da je joj.Uprava+direktorji se obnašajo kot eni diletanti.
Namesto, da bi imeli spočito delovno silo jih oni terajo do onemoglosti.
Ni fajn kupovati v takšnem ambientu, ko vidiš, da ljudje garajo za težko psilužen denar.
Jaz opazim nesrečne in utrujene obraze.

za odprtje trgovin je samo golazen, ki jo je treba nagont iz države

vsi vemo kdo je odgovoren za to, da se krši zakon in so trgovine odprte

gnili sds, ki krade ljudem proste dneve in praznike

V službi visiš ves božji dan? se pravi vsaj od 8h do 8h ali dlje? Vsak dan? Je to tvoja izbira ali prisila? po zakonu ni tako. Mislim, da ima vsak možnost nakupit v normalnem času; sicer pa obstaja na mnogo področjih tudi dostava na dom …
Jaz priznam, da grem kdaj tudi v nedeljo v trgovino. A če so od danes naprej zaprte ob nedeljah … nimam nič proti.

Jaz bi jim dala BOLJŠE PLAČE!!! Same uniforme niso tak problem.

Jaz bi jim dala BOLJŠE PLAČE!!! Same uniforme niso tak problem.[/quote]

Vsekakor.Sem pozabil dodati.

Za odprtje trgovin ob nedeljah je kriv samo eden osebek. KUPEC!!!
Ko kupcev ob nedeljah ne bi bilo, se trgovinam ne bi izplačalo imeti odprto, kajne????


Eno je turizem, kjer je znano, da se dela, ko so drugi na dopustu (to so nam povedali tudi 1. dan v šoli, da smo si izbrali tak poklic), drugo nujne službe, kjer je normalno, da ne boš npr. pustil človeka izkrvavet. Če bo en dan zaprta trgovina, ne bo nihče umrl od lakote ali bil lačen in žejen. Marsikomu bi prišlo bolj prav, da bi lahko šel vsak dan v tednu kaj uredit na občino in podobne urade, k osebnemu zdravniku, v lekarno (po normalni ceni) itd. A o tem lahko samo sanjamo. Da ne govorim o tem, da se lahko zgodi, da ti dežurni zdravnik zaračuna storitev tudi, če je nujni primer. Trgovine bi pa nekateri še ponoči odpirali.

Definitivo SEM ZA ZAPRTJE vseh trgovin ob nedeljah! J**eš kapitalizem in teorijo, da je pomembno delati na vse pretege, samo da se denar obrača in da se čimveč proda pa bla, bla, bla…..to so sami izgovori! Dejstvo je, da je to moderno suženjstvo bilo kako obnemo. Tisti, ki mislijo da bo gospodarstvo razpadlo zaradi enega prostega dneva v celem tednu, so totalni bebci! Dejansko ljudje ne potrebujemo ob nedeljah odprtih trgovin, pojdite pred nedeljo ali pa če vam ne znese pošljite koga namesto vas! A je res potrebno hoditi v nedeljo v trgovino??? Itak, da vidiš na obrazih trgovcev (delavcev) da jim je silno zoprno in mučno biti v nedeljo v službi, samo so tako priučeni, da naj stranke tega ne bi opazile, a žal vedno več ljudi vidi to realnost! Obraz pove več kot tisoč besed. V nedeljo se POČIVA ali pa se gre na kak lep izlet v naravo, da odklopiš od celega tedna. Dejte no, to so naredili, da smo posredno vsi samo še bolj razvajeni in da seveda trošimo,!! UKINIT TRGOVINE OB NEDELJAH!!!!!!!!!!!

V komunizmu so bile trgovine ob nedeljah zaprte, zato so bili ljudje čez vikend lačni in otroci so zaradi tega od lakote umirali

Meni je vseeno. Ob nedeljah ne kupujem, sem pa mnenja, da naj o tem odloči trg. Glede na to, da so ob nedeljah določene trgovine odprte predvidevam, da se jim to izplača.
Eni delajo pač 5 dni po 8 ur, drugi pa drugače. Imamo še ogromno poklicev, ki morajo ravno tako delati ob nedeljah, ponoči, v deljenih urnikih….zaradi tega ne vem, zakaj bi se mi trgovci morali smiliti.

Meni je vseeno – če hočejo, naj delajo.
Sicer pa iz principa ne kupujem ob nedeljah.

Meni pa ne bi, ker vem, da tvoji našteti niso na minimalcih, prodajalke pa so.

Sem videla urnik in plačilno listo ene punce, pa me je prijelo s.rat. Dopoldanska izmena pon-pet od 9h do 17h, popoldanska pa nekaj ur popoldan od pon-pet, cela sobota, vmes 2 uri pavze (deljen del. čas), da ne kršijo zakona in potem še nedelja.

Če bi morala biti na takem delovnem mestu za tak denar, se počim 😉

Nedeljski kupci se večinoma sprehajajo in kupijo kakšno malenkost, pa tudi tisti, ki nakupujejo, bi pač poskrbeli, da bi pravočasno nabavili robo v ostalih dneh. 2x bi jim česa zmanjkalo, tretjič bi poskrbeli, da jim ne bi.

samo razmislite, koliko se nam je izboljšal standard odkar so odprte nekatere trgovine ob nedeljah.
kako bi nam bilo šele lepo, če bi bile odprte vse, vsak dan 24ur, tudi ob nedeljah in tudi za Božič, za Veliko noč, za Praznik dela in tudi za drugi maj.

Pri nas nimamo kapitalizma, ampak tlačanstvo. Kapitalisti v Evropi so že zdavnaj dojeli, da dobiček prinaša dober delavec – to pa je delavec, ki je kolikor toliko zadovoljen, predvsem pa spočit. Še pes ima rad ob nedeljah mir.

Pri nas raje zganjajo tlako, za minimalca zaposlujejo prodajalce, ki so v nekaj letih iztrošeni in z muko hodijo na delo.

Ekonomika bo za zaprtje trgovin hitro poskrbela. Nehajte nakupovat v nedeljo in že naslednji mesec bo delovnik spremenjen. Ni kriv lastnik, trgovine so odprte zaradi potrošnikov. Noben ni tako blesav, da bi v nedeljo delal z izgubo.

Meni pa ne bi, ker vem, da tvoji našteti niso na minimalcih, prodajalke pa so.

Sem videla urnik in plačilno listo ene punce, pa me je prijelo s.rat. Dopoldanska izmena pon-pet od 9h do 17h, popoldanska pa nekaj ur popoldan od pon-pet, cela sobota, vmes 2 uri pavze (deljen del. čas), da ne kršijo zakona in potem še nedelja.

Če bi morala biti na takem delovnem mestu za tak denar, se počim 😉

Nedeljski kupci se večinoma sprehajajo in kupijo kakšno malenkost, pa tudi tisti, ki nakupujejo, bi pač poskrbeli, da bi pravočasno nabavili robo v ostalih dneh. 2x bi jim česa zmanjkalo, tretjič bi poskrbeli, da jim ne bi.[/quote]

Zanimivo je, ko se pogovarjaš z izseljencimi v kakšni Nemčiji. Povejo, da jih je prvič skoraj vse presenetilo zaprtje trgovin ob nedeljah. Ampak vsi dodajo, da so šele takrat ugotovili, da se da preživeti kak dan tudi, če kaka malenkost fali.

Meni pa ne bi, ker vem, da tvoji našteti niso na minimalcih, prodajalke pa so.

Sem videla urnik in plačilno listo ene punce, pa me je prijelo s.rat. Dopoldanska izmena pon-pet od 9h do 17h, popoldanska pa nekaj ur popoldan od pon-pet, cela sobota, vmes 2 uri pavze (deljen del. čas), da ne kršijo zakona in potem še nedelja.

Če bi morala biti na takem delovnem mestu za tak denar, se počim 😉

Nedeljski kupci se večinoma sprehajajo in kupijo kakšno malenkost, pa tudi tisti, ki nakupujejo, bi pač poskrbeli, da bi pravočasno nabavili robo v ostalih dneh. 2x bi jim česa zmanjkalo, tretjič bi poskrbeli, da jim ne bi.[/quote]

Zanimivo je, ko se pogovarjaš z izseljencimi v kakšni Nemčiji. Povejo, da jih je prvič skoraj vse presenetilo zaprtje trgovin ob nedeljah. Ampak vsi dodajo, da so šele takrat ugotovili, da se da preživeti kak dan tudi, če kaka malenkost fali.[/quote]

Seveda. Pa ob ponedeljkih vidiš v Nemčiji nasmejane prodajalce, pri nas pa sivo-zelene, zgarane obraze prodajalcev, ki se vlečejo po trgovini.


Drzi. Zato pa ima ena prosto v sredo, druga v soboto in tretja v nedeljo. Enako kot kelnerce in kuharji v lokalih, kamor vabis svoje opankaste dame na zmenke. Enako kot biljeterke v kinu in bademajstri na kopaliscih.
Odprto je pa ob nedeljah vse. Lokali, kina in fitnesi. Zakaj bi bile trgovine nekaj posebnega?

Ce delodajalec ni vreden svojega imena in ne zna dela organizirati tako, da im vsak delavec po zakonu pripadajoci pocitek, je pa to druga zgodba in nima nic skupnega z odpiralnim casom. Nesposobnez bo ostal nesposobnez, pogoltnez pa pogoltnez, pa ce je odprto ali zaprto.[/quote]

Se strinjam. Naj imajo odprto kadar želijo in naj se organizirajo kakor želijo. Koliko je pa po zakonu max delovnih ur v tednu se pa itak ve.

… in tudi to je čisto res.

Referendumi in zapovedovanje na to temo so brezveze. Če ne bo kupcev, ne bo odprtih trgovin. Tisti ki ste hudi proti v nedeljo odprtim trgovinam – bojkotirajte jih.
Če hočete pomagati zaposlenim tam, pa se sprehajajte pred trgovinam s transparenti in osveščajte kupce, naj ne hodijo noter.
Saj bi delovalo.

No, jaz sem pa ena tistih, ki gre pogosto v nedeljo v tavelik tedenski nakup. Med tednom ne utegnem, služba, otroci, dejavnosti, pilates…, ob sobotah pa hodimo na družinske izlete. V nedeljo grem tako v shopping, ja, imam pač čas. Nam bolj ustreza, da se ne vračamo v nedeljo pozno domov v Lj, ampak že v soboto, se izognemo gužvi na cesti, gužvi drugje … Ob nedeljah popoldne so potem pa družinski obisk, praznovanja rojstnih dni, kino, karkoli pač.

Tudi razni bauhausi ipd mi je zelo všeč, da so odprti ob nedeljah, ker pogosto kaj doma brkljamo, pa kaj zmanjka.

Je pa seveda jasno, da bom preživela tudi, če zaprejo ob nedeljah. Bi se pač prilagodila. Ampak dokler so pa odprte, bom pa jaz ob nedeljah tam kupovala.

New Report

Close